30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: frajtag v. www.nezaplatim.cz  (Přečteno 55166 krát)

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #30 kdy: 30 Října 2019, 18:38:10 »

Tak pro všechny chytrolínky a proroky, jak je případ nenávratně ztracen a není rady, není pomoci, není cesty zpět.

I přes 1 den opožděný odpor bylo zahájeno řízení, kdy bylo pouze vydáno rozhodnutí.
Následovalo odvolání, velmi obsáhlé podání se skrytou námitkou pro podjatost a zrušení od SO2
Na námitku přišla reakce až po půl roce po vrácení spisu od SO2.
Od té doby se nikdo neozval, takže věc beru jako win.

Je možné, že odpor nebyl opožděný z důvodu, že mám u SO1 již 7 let generální plnou moc a příkaz musel být doručen (nedoručen) především zmocněnci v zahraničí.
To ovšem nevím jistě, takový odborník zas nejsem.
Každopádně to nikoho z nezaplatim.cz nezajímalo a věc je prostě prohraná.
Good job nezaplatim.cz!
« Poslední změna: 30 Října 2019, 18:40:47 od frajtag »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #31 kdy: 30 Října 2019, 19:27:47 »

To odkazujete na tento případ, nebo něco jiného? Pokud skutečně klíčem k zpochybnění právní moci příkazu byla skutečnost, že se ukázalo, že měl být doručen zmocněnci na základě generální plné moci, která na daném úřadě 7 let leží, máte dojem, že tuto informaci měli vysmívaní chytrolínci vytušit s užitím telepatie?

Jestli se nebojíte s kůží na trh, ukažte (anonymizované) rozhodnutí, nejlépe SO1 i SO2.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #32 kdy: 30 Října 2019, 19:59:44 »

Měl jsem na mysli především borce z nezaplatim.cz, kteří jsou placení za to, aby se na takouvou informaci zeptali, nebo si ji sami ověřili.
Nemůžou pak přeci obhajovat, pokud leží na úřadě plná moc na někoho jiného.
Spis samozřejmě nahraju, ale až po úplném promlčení SprDele, zatím do toho ještě nechci zbytečně šťourat a potencionálně si přidělávat práci.
Rozhodnutí SO1 i SO2 dohledám a nahraju.
I v případě existence zmocněnce se tedy výzva provozovateli doručuje jen provozovateli a nikoliv zmocněnci?
Zas takový odborník nejsem ostatně proto jsem taky zaplatil 3tis nezaplatim.cz, což byla evidentně chyba.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #33 kdy: 30 Října 2019, 20:56:39 »

Takže dle vás to celé mělo probíhat nějak takto:

VY: Zdravím, stala se mi nemilá věc přišel mi příkaz a já nestihl včas podat odpor. Co mi poradíte?
NEZAPLATÍM: Hmm zajímavé, moment prosím. *zuřivě leští křišťálovou kouli* Nemáte náhodou u SO1 generální plnou moc?
Vy:Mám.
NEZAPLATÍM: No vidíte, dál už budete vědět?
Vy: Jasně díky, tak zase někdy.  8)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #34 kdy: 30 Října 2019, 21:32:23 »

I v případě existence zmocněnce se tedy výzva provozovateli doručuje jen provozovateli a nikoliv zmocněnci?
To patrně není moc prozkoumané. IMHO při existenci generální plné moci provozovatele u příslušného SO, který posílá výzvu dle § 125h ZPPK, by ji měl poslat zmocněnci. Vycházím z toho, že nejde o úkon v řízení, tedy by se mělo postupovat podle části čtvrté SprŘ (odpustek by snad mohl být sdělením, ale pokud ne a jde o jiný úkon, stejně se podle § 158 SprŘ použije § 154 a tedy následně i § 33 ohledně procesního zastoupení). Pokud je navíc generální plná moc napsaná nejen jako procesní plná moc platná výhradně pro správní řízení před daným orgánem, ale jako skutečně univerzální PM, vztahující se jak na hmotněprávní jednání, tak na procesní zastoupení podle (nejen) SprŘ, není o tom, že by měl být odpustek doručen zástupci, pochyb.

Jiná otázka pak je, pokud v případě, že je chybně doručen jen provozovateli přímo a proignorován, jde o dostatečnou vadu k tomu, aby padlo celé sprdelní řízení (snad ano, ale bez průzkumu bojem je to jen teorie).
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #35 kdy: 31 Října 2019, 02:57:30 »

Já to tady čtu a musím se nezaplatim.cz jednoznačně zastat. Oslovil jsem je v průběhu svého prvního případu, ten převzali už v běhu a od té doby jsme řešili 11 případů a pokaždé komunikace a postup naprosto perfektní, odpovědi na dotazy naprosto okamžité, všechny podklady posílané ve lhůtě a perfektně připravené, za mě naprostá spokojenost a nemůžu vytknout jednu jedinou věc. Pátek bude asi opravdu exot. :)

Potvrzuji výše napsané, řešeno 5 případů 3 win, 2 v běhu, poradí i s dotazem mimo řešené případy.
« Poslední změna: 31 Října 2019, 03:05:03 od signoflife »
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #36 kdy: 31 Října 2019, 14:53:51 »

I já zde musím přidat svůj "lajk" pro nezaplatim.cz. Sic já sám jejich služeb nevyužívám a zkouším to amatérsky po vlastní ose + s vydatnou pomocí zdejších guru (abych se něco naučil). Požádal mě známý cca. 2-3 roky dozadu o pomoc při nehodě motocyklu (předjíždějícího náklaďák), který zničehonic odbočil bez směrovky vlevo, motorkáře sestřelil. Zde se hrálo o hodně, známý, motorkář, označen jako viník, předběžné prvotní diskuse s náhodnými právníky z netu a ceny se pohybovaly někde kolem 20.000CZK za pomoc. Zkusil jsem požádat nezaplatim.cz, přesto, že jsem nebyl jejich klientem (a nebylo to poprvé kdy mi na můj, vcelku jednoduchý dotaz docela obšíírně odpověděli, se zhodnocením všech rizik a šancí). Známému v této věci samozřejmě nejen, že pomohli, částka, kterou za to požadovali přišla i mému známému naprosto směšná v porovnání s jinými nabídkami, a dovedli jeho obhajobu ke zdárnému konci. Takže tímto osobně ještě jednou děkuji pánůum z nezaplatím.cz, myslím, že pokud se za +- 4 roky?, co o vás vím ozvou 2 "slovy dva" nespokojení klienti, kteří se zde prezentují dostatečně, aby si každý udělal svůj obrázek, myslím, že je to dobrá reklama.
Ještě jednou, děkuji za mě i za známého.
« Poslední změna: 31 Října 2019, 14:55:34 od papros »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #37 kdy: 31 Října 2019, 21:25:04 »

Měl jsem na mysli především borce z nezaplatim.cz, kteří jsou placení za to, aby se na takouvou informaci zeptali, nebo si ji sami ověřili.
;D ;D ;D ;D ;D
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #38 kdy: 01 Listopadu 2019, 11:12:55 »

Mě furt nejde do hlavy, proč takový hustý a problematiky znalý borec využívá služeb někoho, kdo podle něj zjevně neumí ani to, co ten borec sám.
Já si třeba nezaplatím.cz neplatím z důvodu, že nenajezdím tolik, pro mé stále stejné přestupky mi stačí zdejší fórum a jistí to skutečnost, že odvolačka pro 9/10 mých případů je ministerstvo dopravy, kam bych mohl posílat na vyhnití i prázdné listy.
Ale mají mé sympatie už jen složením týmu, který se personálně prolíná s pecinovými případy :-)
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #39 kdy: 01 Listopadu 2019, 12:53:28 »

A mne zase nejde do hlavy, kdyz ma patek u SO generalni plnou moc pravdepodobne ve prospech nekoho nejhustsiho a nejznalejsiho (jinak mi ta jeho plna moc nedava moc smysl),  proc sve pripady komplikuje zapojovanim nekoho dalsiho???
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #40 kdy: 01 Listopadu 2019, 14:44:12 »

Tak tu tam má pro zmatení SO, to bych chápal. Zbytek ale už ne.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #41 kdy: 01 Listopadu 2019, 15:26:59 »

Taky se musím postavit za nezaplatim.cz, není tedy zatím vyhráno, ale na dotazy odpovídají věcně a rychle, působí dojmem, že tomu rozumí.
Kdyby ve svém webovém rozhraní měli ještě nějak vizuálně integrovanou kalkulačku lhůt u jednotlivých případů, aby i absolutně nezkušený člověk věděl že třeba za 2 dny nejpozději musí podat odpor, byla by to úplná bomba.
A kdyby formulář na jejich webu nezbavoval text odřádkování  ;)
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #42 kdy: 01 Listopadu 2019, 17:33:29 »

Nezaplatim: převzato, komunikace včas a jasně, vyřešeno.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #43 kdy: 12 Listopadu 2019, 21:08:11 »

A mne zase nejde do hlavy, kdyz ma patek u SO generalni plnou moc pravdepodobne ve prospech nekoho nejhustsiho a nejznalejsiho (jinak mi ta jeho plna moc nedava moc smysl),  proc sve pripady komplikuje zapojovanim nekoho dalsiho???

A život Vám smysl dává?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:frajtag v. www.nezaplatim.cz
« Odpověď #44 kdy: 13 Listopadu 2019, 10:53:55 »

A život Vám smysl dává?
Obecně vzato je to složitá otázka pro filosofy. Ale v těch našich konkrétních životech člověk jedná tak, aby mu to jednání přineslo nějaký užitek (finance, potěšení, stabilitu, adrenalin cokoli). Kroky typu objednám si ostrahu objektu u dvou firem zárověň a navzájem jim o sobě neřeknu a budu koukat co se děje při poplachu jsou pro mě příliš dadaistické. Dtto s ochranou proti pokutám.
IP zaznamenána