30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu  (Přečteno 28518 krát)

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #45 kdy: 29 Srpna 2018, 09:46:48 »

Za hovorové asi ne, ale pokud Vám jde o přestupek jako takový, tak zákon nemluví jen o hovorovém zařízení

Je to upravováno zák. 361/2000 Sb. § 125c/ 1 f, jehož definice zní:drží v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení.

Takže dle mého to jako přestupek dle výše uvedeného určitě vnímat lze..
« Poslední změna: 29 Srpna 2018, 10:49:48 od kookyna »
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #46 kdy: 29 Srpna 2018, 10:25:02 »

ale přehrávač mp3 by za takové zařízení být považován neměl:-)
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #47 kdy: 29 Srpna 2018, 10:51:17 »

To nevím o tom jsem nikde nečetl, nicméně např. iPod a konec konců i iPad porušením je..
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #48 kdy: 29 Srpna 2018, 17:34:23 »

ale ipod ani ipad nejsou hovorové ani záznamové zařízení.
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #49 kdy: 30 Srpna 2018, 08:06:45 »

No já o tom nerozhodl  ;D já jen vím, že jsem viděl výsledek SŘ, kde to neprošlo :D
IP zaznamenána

joss

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #50 kdy: 30 Srpna 2018, 10:23:17 »

Moje kamarádka najezdí služebně dost km ročně a jednou dostala flastr za to, že telefonovala sice s handsfree, ale při tom na volantu měla zápisník a psala si do něj tužkou. Policajti argumentovali, že šlo o záznamové zařízení. Záznamové asi jo, zařízení spíš ne. Tenkrát to zaplatila. Na druhou stranu, u SO1 by to ještě šlo rozporovat, ale dotáhnout to třeba k až soudu, nebyl bych si jistý ničím, protože bych i věřil, že to odůvodní rozptylováním od řízení.

Takže tolik jen k tomu, co všechno cajti chtějí posuzovat jako záznamové zařízení - chtějí, a nejlíp všechno.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #51 kdy: 30 Srpna 2018, 10:45:52 »

Pokud fízl došel mozkovým myšlením k tomu, že předmět nazývaný "záznamník"  - viz např. zde https://www.officedepot.cz/zaznamnik-krouzkovy-hanibal-a5/ je záznamovým zařízením - pak je idiot. Bohužel jestli to kamarádka uhradila v rámci blokového řízení jako přestupek "držení hovorového nebo záznamového zařízení" - pak k tomu není co dodat.
IP zaznamenána

joss

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #52 kdy: 30 Srpna 2018, 11:07:59 »

Přesně tak to uhradila. Je to cca 8 let, ale body už za to tenkrát pochopitelně dostala.
Pikantní je, že najezdí cca 50k za rok, tak bych od ní čekal větší zběhlost v problematice.

Je mi jasný, že tohle je už na hraně, ale pokud přemýšlíte, co a jak posouděj, tak iPody atd. bych vůbec nediskutoval, ty jsou jasný.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #53 kdy: 30 Srpna 2018, 11:16:43 »

Bráno ad absurdum, pak auto vybavené handsfree sadou je také hovorovým zařízením a proto by jej řidič neměl za jízdy držet (třeba za volant) v ruce nebo jiným způsobem .
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #54 kdy: 30 Srpna 2018, 11:50:35 »

Bráno ad absurdum, pak auto vybavené handsfree sadou je také hovorovým zařízením a proto by jej řidič neměl za jízdy držet (třeba za volant) v ruce nebo jiným způsobem .

+1  ;D ;D
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #55 kdy: 30 Srpna 2018, 12:08:41 »

Bráno ad absurdum, pak auto vybavené handsfree sadou je také hovorovým zařízením a proto by jej řidič neměl za jízdy držet (třeba za volant) v ruce nebo jiným způsobem .
Za mých pionýrských let jsem se také, jako řada dalších (alespoň myslím, že řada) potěšil sestrojováním zařízení zvaného "Zvězdočka" - viz http://www.radiohistoria.sk/oldradio/main.nsf/wcatalid/0002784.
Na tohle zařízení prostě důkaz sporem nenaroubujete ani při veliké fantazii - prostě to hovorové ani záznamové zařízení není.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 137
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #56 kdy: 30 Srpna 2018, 15:24:29 »

je propisovací tužka též záznamovým zařízením?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #57 kdy: 30 Srpna 2018, 16:18:41 »

Tak obecně nejdříve musí prokázat, co jsem to vlastně měl v ruce a už tam se dá bránit. Až pak má smysl řešit, jestli to, co mi prokázali, že jsem měl v ruce, je, nebo neni to, co zákon zakazuje.
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #58 kdy: 18 Října 2018, 09:06:09 »

Tak jsem absolvoval 1. ústní jednání. Kde jsem mluvil obecně, všechno jsem správně zatloukal! ale nijak zásadně jsem neargumentoval atd..

Sem dávám záznam z jednání:
https://ibb.co/m0NsT0
https://ibb.co/jM40Ff

A toto mi přišlo ve stejný den, pár minut po jednání  ;D
https://ibb.co/njy5gL
https://ibb.co/fey5gL

Tzn. další postup připravit si pro pány seznam otázek (který už mimochodem mám) a najít rozdíly ve výpovědích. Teprve po výslechu vytáhnout ven kompletní argumentaci, kterou mám v záloze (ale nechci jí celou veřejně psát)

IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #59 kdy: 18 Října 2018, 10:43:06 »

Mohl by ste rict, v jake krajine je registrovano to vozidlo? Musi to byt neco exotickeho, protoze ridic vozidla registrovaneho v EU neni vubec povinen predkladat zelenou kartu...
IP zaznamenána