30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Téma: [?] Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu  (Přečteno 28463 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #15 kdy: 10 Srpna 2018, 16:03:10 »

Nejlepší je zplnomocnit někoho komu nevadí nahlížet dost dlouho.. a dělat si výpisky..

..a nebo to úřadu aspoň naznačit.. napsat jim ať sdělí kdy je pracovní doba úřadu a že očekávám že mi nahlížení a pořizování výpisků potrvá asi 3 hodiny..

Já ani nevím proč se tak brání to posílat poštou.. místo aby byli rádi že jim plebs neleze do kanceláře..
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #16 kdy: 10 Srpna 2018, 16:39:04 »

Já ani nevím proč se tak brání to posílat poštou.. místo aby byli rádi že jim plebs neleze do kanceláře..
Protože tím ztěžují pozici protistraně. Pražské hnízdo zmrdů navštívím kdykoli, ale představa, že bych jel třeba do Židlochovic jen pro spis by mě nelákala a zvažoval bych asi zda pokuta za 600 vyváží mnohahodinové cestování tam a zpět. Navíc bych mohl po té cestě na místě podlehnout náladě a skončit na Mírově.
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #17 kdy: 21 Srpna 2018, 09:00:03 »

Dobré ráno,

Tak se mi podařilo (s pomocí zmocněnce) vydolovat kopii spisu. Přidávám sem jen nové položky a to úřední záznam a ten "canc" nesmyslů co sepsali na místě..

https://ibb.co/btdZdK
https://ibb.co/kzn5kz

V září mě čeká ústní jednání a už se na něj upřímně moc těším..

Jak je možné, že v tom záznamu psaném na místě není jasně popsaná situace a v úředním záznamu se náhle objevila? Není tam ani jasně napsané, z jakého úhlu ho údajně zahlídli (ten telefon). Není tam ani konstatováno, že jsem byl vyzván k předložení dokladů od vozidla. No a snad nejzajímavější mi přijde, že z toho chtějí ještě udělat SprDel, že vozidlo není vůbec pojištěno (což samozřejmě je, jen si to tupci neuměli, nebo nechtěli zjišťovat) a tudíž nemělo na silnici co dělat. Pokud měli toto podezření, neměli mi náhodou zamezit v další jízdě?

IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #18 kdy: 21 Srpna 2018, 10:03:58 »

Pokud mělo vozidlo v době spáchání přestupku (a nejlépe má stále) uzavřeno povinné ručení, pak nemusíte řešit ten § 1 odst. 2b) zákona 168/99. Pouze si pak vychutnejte fízla množstvím dotazů na toto téma při případném výslechu svědka.
Úplně nerozumím, proč s vámi chtěl fízl projednávat údajný přestupek provozovatelky a požadoval od vás nějaké vyjádření v této věci.
To, že fízl v pohodě a v teple kanceláře sepíše nějaké litanie, z nichž si značnou část vymyslí, přibarví, upraví, pozmění apod. - toho je tento web plný a nedivte se tomu. Úřední záznam je výmysl fízla.
Všechno ostatní berte jako svůj bonus - jednoduchý popis situace můžete využít u výslechu pokládáním konkrétních otázek  a znevěrohodnit výpovědi fízlů. Naleznete zde na webu i řešení předložením obrázků nějakých Ipodů či něčeho podobného, jejichž držení zakázáno není a výzváním fízla k identifikaci tohoto zařízení.

« Poslední změna: 21 Srpna 2018, 10:17:54 od gumidos »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #19 kdy: 21 Srpna 2018, 10:18:38 »

Naleznete zde na webu i řešení předložením obrázků nějakých Ipodů či něčeho podobného, jejichž držení zakázáno není a výzváním fízla k identifikaci tohoto zařízení.

iPod by mohl být považován za "jiné hovorové nebo záznamové zařízení". Robustní elektronická cigareta nikoliv.
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #20 kdy: 21 Srpna 2018, 10:37:37 »

Vozidlo bylo a je stále řádně pojištěno, což samozřejmě si dohledají, ale případně to můžu kdykoli doložit.

No oni to především na místě řešit nechtěli, to se objevilo až v tom úředním záznamu.. Skutečnost byla taková, že na kruháku se za mě pověsili a cca po 20 sekundách zapnuli majáky a moc by mě zajímalo, jak mohli cokoli vidět skrze zatmavená skla.. Proto samozřejmě do záznamu dali "chytře (vychcaně)" informaci o kruhovém objezdu, ale záměrně netvrdí, že mě s telefonem viděli tam, protože by lhali..

Na výslech se vážně těším, protože si půlku věcí vymysleli...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #21 kdy: 21 Srpna 2018, 11:10:41 »

Podstatné je, jestli jde prokázat opak. Buď záznamem, nebo je nachytat na nesrovnalostech ve výpovědích. Těšit se je fajn, ale taky to může dopadnout špatně, tak radši s rozvahou.
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #22 kdy: 21 Srpna 2018, 11:41:29 »

Podstatné je, jestli jde prokázat opak. Buď záznamem, nebo je nachytat na nesrovnalostech ve výpovědích. Těšit se je fajn, ale taky to může dopadnout špatně, tak radši s rozvahou.

Souhlas.. drze a s pokorou zároveň..
IP zaznamenána

xfg654

  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #23 kdy: 21 Srpna 2018, 23:52:39 »

Ono je bohužel docela obvyklé, že se měšťáci/policie v holportu s orgánem pokusí řidiči ze vzteku v řízení přišít ještě něco dalšího, co na místě původně vůbec řešeno nebylo. To chce klid a nenechat se tím rozhodit, těžko něco prokážou, pokud je stav takový, jaký píšete.

A u těch ústních jednání skutečně pozor. Ne každý úředník je pitomec a pokud nemáte zkušenosti s ústními jednáními, tak skutečně dobře promyslete odpověď na každou jejich otázku do protokolu. Ideální je neposkytnout odpovědi žádné a vyjádřete se až ve lhůtě, o kterou požádejte a kterou musí poskytnout (byť rádi tvrdí, že nemusí). Otázky pro svědky (policisty) si připravte důsledně předem - drzé mezi nimi přijdou vhod, svědek může ztratit koncentraci a pak se to v řízení hodí.

Ale určitě se toho nebojte, získané zkušenosti jsou k nezaplacení bez ohledu na výsledek řízení... :-)
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #24 kdy: 23 Srpna 2018, 09:09:47 »

Neznám přesně mechanismus zjišťování pojištění, nicméně jsem zjistil možnou příčinu toho, proč mají za to, že vozidlo je nepojištěné.

Pro jistotu jsem si nechal od pojišťovny poslat potvrzení o době trvání povinného ručení a vyšlo najevo, že mají starou registrační značku (předchozí byla z auta ukradena a tak jsme jí měnili). To by však neměl byt problém, pokud se nepletu. Pokud doložím, že vůz skutečně pojištěný je, ne? VIN by mělo jako identifikační údaj podle mě stačit, ne?

Jak to prosím je, když mají fešáci na místě důvodné podezření (což se asi v tomto případě dá říct), že vůz není pojištěn? Mám za to, že jsou povinni mi zakázat další jízdu. Pokud to říkám správně, tak to lze použít při správním řízení jako okolnost pro snížení profesionality zásahu (v širším kontextu to smysl dává, ale nechci ve veřejné části zmiňovat více).

EDIT: ještě mě tak napadá, jestli to, že uvedli nacionále provozovatele, vč. trvalé adresy a rč je v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů/GDPR.. Je přeci nelogické, že já tyto údaje smím vědět, ačkoli se nejedná o můj delikt..
« Poslední změna: 23 Srpna 2018, 09:36:15 od kookyna »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #25 kdy: 23 Srpna 2018, 10:26:06 »

Kancelář pojistitelů (dle zákona 168/99) má dálkový přístup. Případně též https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ&lngID=1
V Příkazu nelze nalézt nic o nepojištěném vozidle - ale pouze o přestupku "nepředložení zelené karty" - co tedy řešíte? Komu chcete dokládat pojištění, když to po vás nikdo nechce?
Na zelené kartě je pouze RZ - takže pokud jí změníte a nesdělíte pojišťovně tohle tajemství, pak máte zelenou kartu s chybnou RZ a můžete s tím mít potíže - např. při výjezdu mimo ČR. Dokonce bych si troufnul tvrdit, že na přepážce evidence vozidel, kde jste dostával nové OTP a zápis do TP, vám paní řekla, ať si vyměníte zelenou kartu - nebo ne?
Otázka zákazu jízdy ve vztahu k "profesionalitě zásahu" - to jako vážně budete namítat, že vám měla být zakázána jízda a že jejím nezakázáním vám vznikla nějaká újma? Fízl odpoví, že se jednalo pouze o podezření a lustrací zjistil, že vozidlo pojištění má.
Osobní údaje jiné osoby - námitku by mohla vznést tato jiná osoba, co chcete namítat vy?
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #26 kdy: 23 Srpna 2018, 10:50:15 »

V úředním záznamu je toto: https://ibb.co/dbTNkz

Tam je konstatováno, že vozidlo údajně nemá řádné pojištění (ač samozřejmě má).

Co se týče té argumentace.. To samozřejmě ne.. jak jsem zmínil, mám v plánu něco jiného, ale jako "doplněk" to do kontextu může zapadnout, ale nechci to popisovat ve veřejné sekci..

Námitku by mohl vznést provozovatel vozidla (osoba mě blízká), ať se fešáci taky trošku zapotěj, když mají tu drzost vymýšlet si hovadiny do úředního záznamu..
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #27 kdy: 23 Srpna 2018, 11:21:21 »

Citace
Pokud měli toto podezření, neměli mi náhodou zamezit v další jízdě?
Viz § 118a ZPPK
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #28 kdy: 23 Srpna 2018, 11:36:16 »

Díky  :)
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Telefon a nepředložená ZK - bez důkazu
« Odpověď #29 kdy: 23 Srpna 2018, 11:39:30 »

V úředním záznamu je toto: https://ibb.co/dbTNkz

Policajt něco vysmolil, leč správní orgán vás z toho neviní. Ani po vás nechce prokazovat, že vozidlo pojištění má. Tak co řešíte?
Mimochodem v případě operativního půjčování vozidla v rodině - např. jeden člen ráno odjíždí, druhý pak přijíždí, aniž by si předali "papíry" (nepochopím, proč nelze mít 2 krát OTP) doporučuji zajistit si více provedení zelené karty a vozit jí. Je to debilně drahý přestupek, jak sám vidíte.
« Poslední změna: 23 Srpna 2018, 11:45:48 od gumidos »
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6