30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?  (Přečteno 7639 krát)

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
[LOST] Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« kdy: 10 Července 2018, 14:10:37 »

Cau,

tak mi MHMP sahol na ucet a okradol ma exekucnym titulom o nejake tisicovky. Detaily neviem, pretoze mi pravdepodobne nedorucuju tam, kam maju *1. V najblizsich dnoch poslem niekoho po spis, je este nieco co mam urobit (nejaky odpor proti exekucii z dovodu nedorucenia prikazu)? Zvysok penazi je z uctu uz prec, ale este existuje jeden, kde nejake prachy su. Mam za to, ze nemaju dorucene, pretoze nedorucili na adresu trvaleho pobytu, ktora je zhodna s mnou nahlasenou dorucovacou adresou.

V tejto chvili nemam ziadne blizsie info, len cislo jednacie podla zaznamu vo vypise pohybov na ucte.

Diky

*1 - prechodny pobyt v cz na ktorom sa roky nezdrzujem, schranka neexistuje, ale to nevadi, pretoze konkretne pre MHMP som si v predoslom pripade pisomne zvolil inu dorucovaciu adresu, na ktoru mi uz dorucili x pisomnosti v minulosti.
« Poslední změna: 10 Července 2018, 14:20:29 od msk »
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #1 kdy: 10 Července 2018, 15:55:04 »

Tak v první řadě si dle čísla jebacího zajistěte spis. Tam nalezneme/naleznete odpovědi na Vaše otázky a teprve na základě těchto informací lze zvolit další postup.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #2 kdy: 10 Července 2018, 16:10:54 »

Po spis zajdem, ale v spise bude na 99% doruceny prikaz na adresu X a mozno exekucny titul na adresu X. Pricom ani jedno X != zvolenej adrese dorucovania z predosleho kontaktu s tymto uradom. Akurat sa mi tam nechce ist osobne, aby mi nedorucili na mieste pripadne dalsich 20 veci ktore tam na mna mozno cakaju.
« Poslední změna: 10 Července 2018, 16:13:07 od msk »
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #3 kdy: 10 Července 2018, 16:23:50 »

V tom případě se obávám, že Vám není pomoci. Spis potřebujete a bez něj exekuci nemůžete napadnout. Jedině snad zmocněněc pověřený pouze a jedině k nahlédnutím do jednoho konkrétního spisu. 
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #4 kdy: 10 Července 2018, 16:46:02 »

Nerozumieme si - spis zaistim. Zvysok prispevku bola nepodstatna omacka.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #5 kdy: 11 Července 2018, 12:06:59 »

K procesnímu postupu - hrábnul-li MHMP na účet cestou daňové exekuce, byl či bude vám doručen exekuční příkaz (§ 178 DŘ). Proti němu namítnete neexistenci pravomocného titulu a navrhnete zastavení podle § 181(2)(a) DŘ. Další postup závisí na reakci MHMP - buď peníze vrátí sám, včetně nákladů, budou ve hře i sekundární náklady (např. poplatek, který si pravděpodobně vyúčtuje banka na vrub vlastníka účtu za zprocesování požadavku MHMP). Teoreticky - neoprávněně inkasovanou pokutu lze požadovat jako daňový přeplatek (§ 155 DŘ), sekundární škody podle zákona 82/1998 Sb.

Mám ale trochu pochybnost o základu celé teorie o nedoručení příkazu. Tvrdíte, že máte v CZ nahlášený „přechodný pobyt“ na místě, kde fakticky nebydlíte ani tam nelze doručovat - co to přesně je, podle jakého zákona? Z hlediska doručování podle SprŘ existuje jednoduchá hierarchie - nejvyšší prioritu má DS, pak adresa explicitně sdělená SO podle § 19(4) SprŘ (viz dále), pak adresa pro doručování (což je upraveno v § 10b(1) zákona o evidenci obyvatel a IMHO se to týká jen CZ občanů, i když nevylučuji, že skrze nějakou EU legislativu se to vztahuje analogicky i na zde usazené unijce, musel bych prozkoumat podrobněji, proto i ten dotaz výše na povahu toho údajného přechodného pobytu) a konečně s nejnižší prioritou adresa trvalého pobytu.

Pochopil-li jsem správně vaši situaci, DS dle priority 1 nemáte, v prioritě 2 máte možná nahlášenu adresu A, v prioritě 3 možná adresu B a v prioritě 4 určitě adresu A. Doručováno vám bylo (asi) na B. Je tedy naprosto klíčové odstanit obě možná - u toho prvního, zda jste adresu pro doručování sdělil explicitně nejen pro řízení, ve kterém k tomu došlo, ale i pro řízení zahájená v budoucnu (přečtěte si celý text toho odstavce) a pokud ne, zda alespoň MHMP prokazatelně i v jiných řízení na tuto adresu doručoval právě z tohoto titulu a vytvořil tak legitimní očekávání. U druhého možná je podstatné, jak vlastně tuto adresu máte hlášenou a jakou to má pro doručování dle SprŘ relevanci - plus bych si na vašem místě vyhodnotil, zda udržování takového stavu je rozumné.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #6 kdy: 11 Července 2018, 13:57:06 »

Prosim o presun do neverejnej sekcie.

Zatial len potvrdim, adresa prechodneho pobytu je dummy uz dekadu, pobyt na nej bol ohlaseny a realne vykonavany este pred vstupom do EU a zalozeni zakladnych registrov. Odvtedy som sa samozrejme x krat stahoval a nijak to neriesil. Dotycnemi uradu som pri jednom rizeni v minulosti nahlasil dorucovaciu adresu (zhodnu s adresou trvaleho pobytu na SK) a na nu mi uz dorucil 5 dopisov, takze o danej adrese vie. Momentalne sa dana adresa prechodneho pobytu nachadza v stave "nevyzadano - zpet, adresat je na dane adrese neznamy".

Dalej si myslim, ze pokial urad preignoroval mnou zvolenu dorucovaciu adresu a ani sa uradu nepodarilo dorucit na adresu zo ZR, mal postupovat podla

§ 20Doručování fyzickým osobám
(1) Fyzické osobě se písemnost doručuje na adresu pro doručování (§ 19 odst. 3), na adresu evidovanou v informačním systému evidence obyvatel, na kterou jí mají být doručovány písemnosti, na adresu jejího trvalého pobytu, ve věcech podnikání do místa podnikání, nebo při doručování prostřednictvím veřejné datové sítě na její elektronickou adresu; fyzické osobě lze však doručit, kdekoli bude zastižena.

Mam za to, ze pokial sa v danej vete nevyskytuje spojka ", nebo" medzi kazdym sposobom dorucenia, mal urad vyuzit kazdu moznost dorucenia v zakone uvedenom poradi. Ignorovat adresu trvaleho pobytu v dorucovani mi pride znacne nestandardne.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #7 kdy: 11 Července 2018, 14:00:24 »

Este dodam, ze  § 10b(1) zákona o evidenci obyvatel sa ma nemoze tykat, pretoze hovori o trvalom pobyte, ktory na uzemi CR nemam.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #8 kdy: 11 Července 2018, 16:52:35 »

Diky za presun.

Situacia s adresami:
Kedysi davno pred vstupom do EU nahlasena
- adresa A
na ktoru bol oznameny prechodny pobyt + neskor po par rokoch zaregistrovane auto, kupene nove v CR.

Pocas ineho pripadu prejednavaneho MHMP som pracovnikovi ustne oznamil
- adresa B == adresa mojho trvaleho pobytu v SR
a stanovil som ju ako dorucovaciu adresu.

Na adrese B sme si pred par rokmi vymenili s magosratom par pisomnosti.

Dnesny stav:

Dnes som bol na Pankraci po spis, anabaza nasledovna:
- prisiel som po spis, cislo jednacie som pouzil podla cisla, ktore som videl na ucte v transakciach strhavajucich peniaze z uctu, ziadne dalsie info som nemal
- pracovnik mi povedal, ze to nemoze nikde najst, siel sa poradit, nasledne povedal, ze iny pracovnik co to ma na starosti je na dovolenke a z toho co on vidi je cely spis na odbore dani na Jungmanovej. To telefonicky overil a poslal ma tam.
- na jungmanovej bol samozrejme len "exekucny prikaz" z 06/2018 a "prikaz k uhrade pokuty - rychlost" z dajme tomu 12/2015 na zaklade ktoreho bol vydany. Dalej su tam dorucenky toho exekucneho prikazu na adresu A, vratena ako "adresat na uvedene adrese neznamy". Dorucenky od "prikazu na uhradu pokuty" v spise neboli, takisto ani supiska a ziaden dokazovy material. Na prikaze v uhrade pokuty je stale adresa A.

Plan boja je teda ten, ze magistrat nedorucoval na adresu trv.pobytu, ktoru som si zaroven zvolil pre tento konkretny magistrat ako dorucovaciu a postupne by som to chcel odstrielat. Musim este overit, ci 2015 bude po pripadnom vrateni spat rovno na prekluzi, alebo este nie.

Momentalne mam pripravenu kostru nasledovnych dokumentov, ktore mam v plane dorucit na magosrat:
- dane - namietka proti exekucnemu prikazu s tym, ze prikaz kvoli vade v dorucovani nenadobudol pravnej moci
- doprava - ziadost o navratenie v predosly stav
- dane - staznost - nedoruju na zvolenu dorucovaciu adresu ani na adresu trvaleho pobytu
- doprava - staznost - nedoruju na zvolenu dorucovaciu adresu ani na adresu trvaleho pobytu
- doprava - staznost - nebol mi spristupneny cely kompletny spis, ziadost o zaslanie kompletnej kopie postou

Dalej mienim pockat na to navratenie v predosly stav a dalej sa uvidi.

V medzicase asi poslem ziadost na MV na zapis zmeny (alebo vymaz dorucovacej adresy?) dorucovacej adresy do ZR.

Zatial OK?
« Poslední změna: 11 Července 2018, 17:00:58 od msk »
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #9 kdy: 11 Července 2018, 17:09:33 »

A ještě by bylo dobře podat odpor proti příkazu za rychlost.. protože vaše pozice je že nebyl nikdy doručen a tak jste se s ním poprvé seznámil při nahlížení do spisu.. a tak byl doručen tím nahlížením.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #10 kdy: 11 Července 2018, 17:13:16 »

Diky, myslel som ze pockam nez dorucia prvy bonzdopis, ale radsej to tam supnem hned.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #11 kdy: 11 Července 2018, 17:24:52 »

A este jedno silne OT, ale k tematike dnesneho naseru - to vobec nehovorim o tom, ze v zapale nasranosti budem asi pisat dalsiu staznost, pretoze dnes som sa stal svedkom DN so zranenim, kde som asistoval do prichodu zachrannych zloziek. Nehoda sa stala v priestorovo velkej krizovatke, tak som zastal rovno za zranenou posadkou na zebre v strede krizovatky a 4m od svojho auta som dal vystrazny trojuholnik aby do nas niekto nemrdol.

No a chcete vediet, ako ten trojuholnik skoncil?

Na mokrej vozovke po dazdi sa prirutilo policajne hyiondeeeee rutiac sa priamo do mojho kufru, polosmykom (abs) mi zramovalo ten trojuholnik a zastal mi tak 2m od kufra. A ked som sa organky pytal, ci potom cuvnu a vyberu mi ten zniceny trojuholnik z pod auta, tak odvrkla ze "proc jste hned podrazdenej" a o 10 min neskor mi opiciak co mal v ruke volant a je skoleny na krizove situacie povedal, ze ten trojuholnik nevidel, lebo bol priliz blizko auta.

Rano som este zvazoval, ci prudit, sli predsa k nehode (vo vysledku prisli 15 sec pred hasicmi a sanitkou, takze predpokladam ze jedine co spravili je ze zobrali papiere tomu chudakovi co do tej krizovatky trcat a de-facto je vinnik), ale cenovka na OMV za novy trojuholnik ma tak nejak presvedcila, ze by som k tomu mohol par slov napisat.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #12 kdy: 12 Července 2018, 07:15:54 »

Bohužel se obávám, že v otázce doručování taháte za kratší konec provazu. Je-li na začátku sprdel, tak patrně úřad doručuje na adresu provozovatele uvedenou v registru vozidel, ten musí dle § 6(3)(e)(1) zákona 56/2001 Sb. mít adresu v CZ, což pokud správně chápu je ta vaše dummy adresa A. Pokud se od okamžiku registrace auta situace změnila, tj. buď už vůbec v CZ pobyt nemáte (pak jste zároveň přišel o kapacitu být provozovatelem zde registrovaného vozidla), nebo bydlíte jinde, tak jste jednak porušil nějakou povinnost dle 56/2001 Sb. (nechme teď stranou, zda i za to vás nemůže úřad popotahovat), ale hlavně tu adresu A lze ve vztahu k provozovateli považovat za adresu sdělenou pro doručování, takže dokud si ji tam necháte, nemůžete se divit, že vám tam SO doručují (včetně aplikovatelnosti fikce).

Mohlo by to přebít jen explicitní sdělení adresy B magistrátu. To má ale 2 podmínky, především to musíte sdělit explicitně i pro v budoucnu zahájená řízení, argumentujete-li nějakým ústním sdělením v dávném řízení a tím, že následně nějaká komunikace proběhla, tak si nejdřív ověřte, jak se to ústní sdělení překlopilo do spisu a zda ta následná komunikace byla v tomtéž či souvisejícím řízení či úplně jiném řízení a pokud jiném, na základě čeho doručovali na B. Druhý potenciální zádrhel je skryt v § 22 SprŘ, je-li sdělená adresa B v zahraničí, tak tam je SO povinen doručovat pouze za předpokladu, že se tam fakticky zdržujete, tj. má-li SO nějaké informace k tomu, že fakticky jste v CZ a požadavek na doručování do SK je obstrukční, může tento krok přeskočit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #13 kdy: 12 Července 2018, 08:43:12 »

buď už vůbec v CZ pobyt nemáte (pak jste zároveň přišel o kapacitu být provozovatelem zde registrovaného vozidla)

Trochu OT, ale to je zajímavé..
tím by šlo vyvolat zajímavou situaci v registru když by vlastník a současně provozovatel odhlásil pobyt v ČR..
..vlastníkem vozidla přestat být nemůže protože vlastnictví se řídí faktickým stavem a registr je jen evidence..
..ale přestane být provozovatelem??

Když by ukončením pobytu přestal být provozovatelem tak se provozovatelem stává vlastník.. a to je pořád ta osoba která nemůže být zapsaná jako provozovatel..

Ale nevím jestli skutečně přestal být provozovatelem.. podle zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích když provozovatel nemá trvalý pobyt v ČR tak vozidlo nelze zapsat do registru..
..a asi ani nejde změnit provozovatele na osobu bez pobytu.. protože místo pobytu je součást žádosti o změnu..

..ale k situaci že osoba už zapsaná jako provozovatel přestala mít pobyt v ČR jsem tam nic nenašel.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #14 kdy: 12 Července 2018, 09:02:42 »

Těžko říct, IMHO provozovatelem být nepřestane, jen asi poruší povinnost dle § 11 zákona 56/2001 Sb. požádat o zápis změny údajů (pak už je na úřadu, jak se postaví např. k žádosti u provozovatele zrušit v registru zrušit adresu z důvodu ukončení pobytu v CZ či zapsání adresy v zahraničí). Průzkum bojem by se na nějakém vraku, u kterého případně nevadí, že by v nejhorším případě byl z registru vyřazen, dal zkusit.
IP zaznamenána