30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?  (Přečteno 7650 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #15 kdy: 12 Července 2018, 09:13:00 »

Mohlo by to přebít jen explicitní sdělení adresy B magistrátu. To má ale 2 podmínky, především to musíte sdělit explicitně i pro v budoucnu zahájená řízení, argumentujete-li nějakým ústním sdělením v dávném řízení a tím, že následně nějaká komunikace proběhla, tak si nejdřív ověřte, jak se to ústní sdělení překlopilo do spisu a zda ta následná komunikace byla v tomtéž či souvisejícím řízení či úplně jiném řízení a pokud jiném, na základě čeho doručovali na B. Druhý potenciální zádrhel je skryt v § 22 SprŘ, je-li sdělená adresa B v zahraničí, tak tam je SO povinen doručovat pouze za předpokladu, že se tam fakticky zdržujete, tj. má-li SO nějaké informace k tomu, že fakticky jste v CZ a požadavek na doručování do SK je obstrukční, může tento krok přeskočit.

Pokud nějaké řízení, řekněme to exekuční, vychází z přechozího správního řízení, kam byla doručovací adresa sdělena, tak ji taky musí použít? Řeším podobnou věc u těch celníků, esli se pamatujete.

Exekuce obvykle řeší někdo jinej, ten na spis sere (i kdyby mu ho dali), ten jede podle - co/kolik/od koho a o víc se nestará. Pravděpodobně budou argumentovat tím, že je to nový řízení a tam by se měla zadat nová doručovací adresa, což je podle mě právě pitomost, protože to je následek předchozího SŘ a navíc jak se o tom dozvědět, když na TP počta není přebírána a právě proto byla zanesena doručovací adresa, že.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #16 kdy: 12 Července 2018, 09:30:27 »

Mimochodem já si za dobu, co jsem (registrem vozidel vzato) vlastníkem/provozovatelem nějakého auta, změnil trvalý pobyt včetně jeho totálního zrušení (zákon 133/2000 Sb. §10 odst. 12, situace "Občan, který se rozhodl ukončit trvalý pobyt na území České republiky"), rozhodně to netriggerovalo žádné řízení ohledně registru vozidel, počas jízdy těmi auty jsem při lustracích neměl problémy (jen policajti doteď nechápou, že pas je taky doklad totožnosti a tvrdošíjně vyžadují ovčanku) a tudíž asi stále existuje možnost provozovat auto na CZ značkách a nemít trvalý pobyt v ČR.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #17 kdy: 12 Července 2018, 09:46:10 »

Teoreticky by se to mělo zanést samo při změně údajů v registru obyvatel.

V praxi je to další buzerační píčovina, kolik lidí vůbec ví, v jakejch všech registrech je a pokud někde udělá nějakou změnu, tak kde to musí odobně voběhat a změnit? Ti to řeknu, nikdo! A vo tom celej ten právní neřád je, hlavně nejistota a chaos, aby mohl stád následně úřadovat a drtit ovce že neplní.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #18 kdy: 12 Července 2018, 09:55:14 »

Jsem více méně ve stejné situaci. V době přepisu vozidla jsem měl v ČR trvalý pobyt a byl jsem přihlášen na stejné adrese, kde byl trvalý pobyt v ČR. Zároveň jsem měl trvalý pobyt i mimo ČR. Po odstěhování z adresy v ČR byl mi bylo zrušeno trvalé bydliště na uvedené adrese (prodej bytu) a jako cizinci mi byla automaticky změněna adresa trvalého pobytu v ČR na adresu ministerstva vnitra, kam se mi opravdu i někdy snaží úřady doručovat (což se jim nedaří, není tam možnost ani jenom vyvěsit info, že mám poštu). Následně jsem zrušil trvalý pobyt na území ČR úplně, ale v registru tato adresa zůstala jako platná, byť jsem oznámil, že se budu zdržovat na území ČR, ale na jiné adrese. MV mělo ověřit, proč se mi adresa změnila na adresu MV, ale je to pár let a nic se neděje, což mi moc nevadí. V registru vozidel mám ale pořád adresu, kde jsem měl před zrušením trvalého pobytu. Tuto adresu jsem měl i v ŘP, resp. u magistrátu, který ho vydal, ale při vydání nového ŘP jsem již uvedl adresu aktuální (dokonce podmiňovali vydání ŘP doložením nájemní smlouvy, dokladem o odběru energie a podobně - z důvodu toho, aby nebyl vystaven ŘP v zemi, ve které se nezdržuju). Tento stav, kdy mám neplatnou adresu v registru vozidel trvá léta a nic se neděje.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #19 kdy: 12 Července 2018, 09:58:11 »

dj-bobr: Ano, automaticky nezapsání změny adresy do RV asi nic netriggeruje (už proto, že dle § 4(2) 56/2001 Sb. může být v RV uvedena prakticky libovolná adresa, ke které má provozovatel/vlastník nějaký vztah, takže porušení § 11 a tím generovaný přestupek by se blbě prokazoval). Nicméně nelze vyloučit ani to, že v rámci nějakého upgradu RV či základních registrů úřady začnou prudit, hlavně tím ale riskujete, že vám na tu adresu z titulu jejího uvedení v RV bude doručováno, nemáte-li tedy zároveň DS.

Behemot: Myslím, že to je jednoduché. Jde-li o nové řízení a nepožádal jste explicitně o doručování jinam nejen v konkrétním řízení, ale i pro v budoucnu zahájená řízení, tak není povinnost SO vám tam doručovat. Úřad to může udělat z dobré vůle, ostatně dle § 20 SprŘ lze fyzické osobě doručit kdekoliv bude zastižena, takže kromě striktního algoritmu (DS, sdělená adresa, CEO) může SO zkusit doručit i kamkoliv jinam, domnívá-li se např. na základě své úřední činnosti, že tím urychlí doručení, ale nelze se na tom točit, pokud to neudělá. Jak jsem vám psal i v tom původním vlákně, mít v CEO hlášenou trvalou adresu kde nemáte zajištěn příjem pošty není rozumné, máte-li dobré důvody trvalý pobyt neměnit (např. kvůli příslušnosti FÚ, spádovosti ohledně nějakých služeb atp.), tak to řeší nahlášení doručovací adresy v CEO - tu sice úřady taky často z neschopnosti ignorují (moje žena to tak má a úřední pošta jí chodí tak 50/50 na doručovací a na trvalou adresu), ale toho se už můžete dovolat. Pokud to udělat nechcete, tak holt musíte manuálně všem úřadům, kde nějaké řízení očekáváte, sdělit adresu podle § 19(4) SprŘ s explicitním vyjádřením, že se to týká všech i zatím nezahájených řízení.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #20 kdy: 12 Července 2018, 10:08:59 »

Lenze ja stale u zneni vsetkych zakonov s dorucovacou adresou suvisiacimi stale narazam na slovne spojenie "trvaly pobyt". Ze je mozne nastavit dorucovaciu adresu inu ako je adresa trvaleho pobytu. Lenze ja mam adresu trvaleho pobytu stale na SK a o zapis dorucovacej adresy som nikdy neziadal, nemam paru ako k tomu doslo a pravdepodobne sa to muselo udiat nejak automatizovane po zavedeni ZR a nastavit na adresu prechodneho pobytu v CR. Mozem samozrejme zajst na registre a poziadat o vymaz, pretoze ziadat o zapis dorucovacej adresy uplne identickej ako je adresa trvaleho pobytu mi pripada trosku divne. Ale hlavne to nebude mat spatnu platnost.

Pravdepodobne sa teda nevyhnem urychlenemu zalozeniu DS pre pripad odrazania utokov co mozu prichadzat zo vsetkych stran a asi vymazu dorucovacej adresy v CR (a jej nastavenie na SK adresu trvaleho pobytu).
« Poslední změna: 12 Července 2018, 10:41:39 od msk »
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #21 kdy: 12 Července 2018, 13:38:03 »

Mimochodem já si za dobu, co jsem (registrem vozidel vzato) vlastníkem/provozovatelem nějakého auta, změnil trvalý pobyt včetně jeho totálního zrušení (zákon 133/2000 Sb. §10 odst. 12, situace "Občan, který se rozhodl ukončit trvalý pobyt na území České republiky"), rozhodně to netriggerovalo žádné řízení ohledně registru vozidel

Oznámil jste zrušení adresy na registr a jestli ano tak jak na to reagovali??

Sami to asi řešit nebudou, ale myšlenka byla že by tím šlo vytvořit vozidlo bez oficiálního provozovatele.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #22 kdy: 12 Července 2018, 15:11:52 »

msk: S takto dlouhou historií opravdu z hlavy nevím, musel bych pátrat, co se přesně dělo s původně přechodným pobytem v souvislosti se vstupem do EU, zavedením základních registrů atp., navíc se obávám, že analyzovat to obecně a pokrýt všechny varianty by vedlo k něčemu velmi komplikovanému.

Nicméně v konkrétním případě to zas tak složité není. Doručování je procesní úkon, který se vždy řídí tou verzí procesního předpisu (tj. správního řádu s případnými dodatky dle PřesZ v nalézacím řízení, daňového řádu v případě daňové exekuce a OSŘ+EŘ v případě exekuce soudním exekutorem), která je účinná ke dni úkonu, resp. podle které se vede řízení v případě nějakých přechodných stavů (např. stará přestupková řízení zahájená před účinnosti PřesZ/2016 vedená dle i procesně dle § 112(4) podle dosavadních předpisů).

Takže pokud po vás momentálně něco vymáhají, musí tam existovat rozhodnutí (exekuční titul), které nějak bylo doručováno. Zjistěte kdy, kam, podle jakého zákona a jak tu cílovou adresu našli (ve spisu musí být nějaké lustrum, já bych tipoval, že to bude odvozeno od toho registru vozidel, nikoliv od registru obyvatel). Teprve při znalosti těchto detailů lze činit konkrétní závěry o tom, zda SO postupoval správně a zda je takové doručení účinné a titul vykonatelný.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #23 kdy: 12 Července 2018, 15:59:24 »

Mimochodem já si za dobu, co jsem (registrem vozidel vzato) vlastníkem/provozovatelem nějakého auta, změnil trvalý pobyt včetně jeho totálního zrušení (zákon 133/2000 Sb. §10 odst. 12, situace "Občan, který se rozhodl ukončit trvalý pobyt na území České republiky"), rozhodně to netriggerovalo žádné řízení ohledně registru vozidel

Oznámil jste zrušení adresy na registr a jestli ano tak jak na to reagovali??

Sami to asi řešit nebudou, ale myšlenka byla že by tím šlo vytvořit vozidlo bez oficiálního provozovatele.

Neoznámil, jelikož mě zajímalo, co všechno to triggerne bez mého přičinění (akorát kontrolu živnostenského úřadu).
Rozhodně to je zajímavá myšlenka. Ale když si uvědomím, jak po mé osobě vždy registry vozidel tvrdošíjně vyžadovaly občanku a pas mi nechtěli přijmout, protože v něm není trvalé bydliště, mohla by to být docela taškařice. (celé téma tady https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3859 )

Ale jsme tu Off-Topic, kdyžtak založíme vlákno vedle.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #24 kdy: 12 Července 2018, 20:38:29 »

swenak - Moje zkušenost s trvalým pobytem na magosrátu (což bude asi podobný případ) je takový že na podatelně mají báby plný krabice obyčejných psaní a výzev z pošty pro vyzvednutí, doporučený dopisy se ukládaj na poště, nikoliv na ohlašovně. No a když chce člověk vědět zda mu tam něco přišlo tak dostane pod rypák tři krabice od banánů a může začít hledat ty svoje. Ale jak to chodí teď nevím, od tý doby co mám DS mě to nezajímá.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #25 kdy: 12 Července 2018, 22:07:20 »

Tak forma je asi různá, když vím, že mi tam něco chodí, je jedno, jestli to je někde na nástěnce, nebo v krabici, ale pokud přijdu pro poštu, vím, jak se k ní dostat. Problém je, že adresa ministerstva vnitra není místem ohlašovny a tak ani není možné tam takto doručovat, pokud se tedy nepletu. Např. ve městě, kde mám na úřadu adresu, se toto zveřejňuje na www, pár kliků a vím, co mě tam čeká.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
LOST - Exekucia zrazkou z uctu - dalsi postup?
« Odpověď #26 kdy: 19 Září 2019, 10:09:10 »

Ospravedlnujem sa, ze som tento thread nechal chcipnut. V medzicase nic nove neprislo, v zakladnych registroch mam uvedenu adresu pre dorucovanie pisomnosti na moj trvaly pobyt na SK a o tomto som pisomne niekolko krat informoval aj magosrat samostatnym podanim, takze by som mal byt safe.

Resume - LOST

Mozeme zavriet a presunut mimo kuchyn.
« Poslední změna: 19 Září 2019, 14:19:55 od msk »
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj