30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vyrozumění o nabytí právní moci  (Přečteno 31923 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Vyrozumění o nabytí právní moci
« kdy: 30 Června 2018, 18:07:04 »

Jeden Městský úřad neakceptoval odpor a zaslal Vyrozumění o nabytí právní moci.

Ve stanovené lhůtě prý nebyl podán odpor..Lhůta odporu podle nich končila 25.5.2018,
i když na poštovní výzvě bylo, že zásilka bude vložena do schránky po uplynutí lhůty ..nejpozději 24.5.2018.
Následně jsem posílal odpor 30.5.2018.

Dále píšou, že přestupce sice zaslal odpor, tento však byl zaslaný po uplynutí zákonem stanovené době
a dále nebyly splněny podmínky  dle §37 odst 4 zák 500/2004 Sb..nebyl do 5 dnů doplněn uznavaným el. podpisem..

Což je u mne neverending story s el. podpisem.. Zasílám vždy s ověřeným platným kvalifikovaným podpise.

Dokonce mi poslali z el.podatelny:

Vaše podání ve věci "Odpor proti rozhodnutí o přestupku", které jste 30.05.2018 23:30:28 zaslal(a) na adresu
e-podatelny, bylo po kontrole všech náležitostí elektronickou
podatelnou 31.05.2018 09:49:00 přijato pod číslem jednacím xxxxx/2018 do spisové služby.


Co teď s tím?
Jít na úřad kouknout do spisu a ofotit si ty jejich poštovní poukázky..?
A kdyby oni ten podpis uznali jako platný ( kdyby to uměli), tak by to akceptovali ?? ( i když dle nich lhůta proběhla?)

« Poslední změna: 30 Června 2018, 18:09:41 od sennheiser »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o nabytí právní moci
« Odpověď #1 kdy: 30 Června 2018, 20:45:35 »

Běžte ofotit spis a dejte žádost o přezkum a správní žalobu. Nebo to úředníkovi zkuste vysvětlit s tím, že buď couvne hned nebo bude muset k soudu.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o nabytí právní moci
« Odpověď #2 kdy: 30 Června 2018, 20:59:18 »

A nenastalo doručení fikcí výrazně dříve než bylo vhozeno do schránky? Kdy byl první pokus o doručení příkazu?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o nabytí právní moci
« Odpověď #3 kdy: 01 Července 2018, 12:08:37 »

Je nutné vědět přesně, kdy byl příkaz doručen.
Byl příkaz doručen proti podpisu na poště nebo byl po uložení na poště vhozen do schránky?
Pokud nebyl doručen osobně, tak stačí zjistit, kdy byla písemnost připravena na poště k vyzvednutí a to stačí kouknout do sledování zásilek. Pak se snadno spočítá, kdy to bylo doručeno, a kdy končila lhůta na podání odporu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o nabytí právní moci
« Odpověď #4 kdy: 01 Července 2018, 15:44:10 »

Je nutné vědět přesně, kdy byl příkaz doručen.
Byl příkaz doručen proti podpisu na poště nebo byl po uložení na poště vhozen do schránky?
Pokud nebyl doručen osobně, tak stačí zjistit, kdy byla písemnost připravena na poště k vyzvednutí a to stačí kouknout do sledování zásilek. Pak se snadno spočítá, kdy to bylo doručeno, a kdy končila lhůta na podání odporu.

Zase to není tak jednoduché. Pokud je to v poučení špatně a je tam delší lhůta než v zákoně, tak platí lhůta v poučení.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o nabytí právní moci
« Odpověď #5 kdy: 01 Července 2018, 16:04:00 »

zítra jdu kouknout do spisu... Na výzvě z pošty bylo určitě datum - viz výše.. připočítal jsem 7 dní a vždy si to píšu do diáře.
Bohužel jsem právě tu výzvu vyhodil a teď nemám ani tracking kod.. Teď už vím, že výzvy si budu zakládat do šanonu k pozdravům.
každopádně by mne zajímalo, když argumentovali ( i když špatně) neplatností el. podpisu, jestli tedy by ten odpor akceptovali i "po"
lhůtě ?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o nabytí právní moci
« Odpověď #6 kdy: 01 Července 2018, 22:11:59 »

Na výzvě z pošty bylo určitě datum - viz výše.. připočítal jsem 7 dní a vždy si to píšu do diáře.

To datum vložení nehraje žádnou roli, podstatné je datum připravení písemnosti k vyzvednutí. Ten odpor díky tomu mohl být podán opožděně.

každopádně by mne zajímalo, když argumentovali ( i když špatně) neplatností el. podpisu, jestli tedy by ten odpor akceptovali i "po"
lhůtě ?

Neakceptovali, příkaz by byl pravomocný a po uplynutí lhůty k zaplacení sankce i vykonatelný.

IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o nabytí právní moci
« Odpověď #7 kdy: 02 Července 2018, 11:10:48 »

Tak na úřadě jsem nepochodil.. SPis má zamčený ve skříni paní, která je 14 dní na dovolené a nikdo jiný se tam nedostane..
Ani v rámci počítačů nemají jiní oprávnění se do toho dostat...
Mám od ních potvrzení, že jsem se nedstal ke spisu,ale v tomto konkrétním případě mi to asi není moc platný..
Bez tracking kodu zásilky pošty nemám 100% ověření.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o nabytí právní moci
« Odpověď #8 kdy: 02 Července 2018, 11:55:07 »

Česká pošta obvykle podle příjmení najde i "doručené zásilky". Několikrát jsem se již dozvěděl, že jsem si předmětnou zásilku vyzvedl.
Zkuste svojí poštu.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o nabytí právní moci
« Odpověď #9 kdy: 02 Července 2018, 11:59:11 »

Vystrel do prazdna, Track&Trace pouziva url ve tvaru:

https://www.postaonline.cz/trackandtrace/-/zasilka/cislo?parcelNumbers=DR1234567890E

t.j. pokud jste tu zasilku alespon jednou trasoval (coz nevim), mohlo by byt cislo zasilky v historii browseru.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o nabytí právní moci
« Odpověď #10 kdy: 02 Července 2018, 12:16:56 »

Mám od ních potvrzení, že jsem se nedstal ke spisu,ale v tomto konkrétním případě mi to asi není moc platný..

Můžete jako další linii podat stížnost protože to je problém úřadu aby vám umožnil nahlížení do spisu..

problém je že teď nemáte munici pro další postup.. ale na správní žalobu máte myslím že 60 dní a tak se to dá řešit až se úřednice vrátí.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o nabytí právní moci
« Odpověď #11 kdy: 04 Července 2018, 19:27:23 »

Tak úředník se ozval, že se mu podařilo zjistit číslo zásilky ( úřad překvapil)
První doručení bylo 7.5. a to asi vhodili i tu výzvu , kde bylo že zásilka bude vhozena nejpozději 23.5. do schránky..
K tomu jsem právě připočetl těch 7 dní a to bylo toho 30.5 co jsem odpor poslal.
Nezkontroloval jsem , že vlastně tam správně mělo být 17.5. - což je tedy bohužel chyba pošty..
Doručení fikcí tedy nenastalo reálně 17.5,ale až toho 23.5.
Dá se s tímto ještě něco dělat ??

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o nabytí právní moci
« Odpověď #12 kdy: 04 Července 2018, 20:20:28 »

No, možná se pletu, ale pošta o fikci nerozhoduje, info, že to někdy hodí do schránky (pokud vůbec) je něco jiného, jako oznámení, kdy nastane fikce. O fikci se psalo v poučení úřadu.

Ale za pokus nic nedáte, již není co ztratit.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o nabytí právní moci
« Odpověď #13 kdy: 04 Července 2018, 21:07:24 »

Nezkontroloval jsem , že vlastně tam správně mělo být 17.5. - což je tedy bohužel chyba pošty..

Pošta chyby dělá, ale na nás je vše hlídat a kontrolovat. Když najdu výzvu ve schránce tak vím, že bude připravená zásilka k vyzvednutí a po 10 dnech doručená, když by byl konec lhůty svátek nebo víkend, tak potom. Podle toho je třeba se řídit a nikoliv podle vhození písemnosti do schránky.

Doručení fikcí tedy nenastalo reálně 17.5,ale až toho 23.5.

Doručení fikcí nastalo právě 17.5. a 25.5. byl poslední den na podání odporu. 26.5. to bylo v právní moci. Doručení fikcí nenastává vhozením do schránky nebo přečtením dopisu, ale uplynutím lhůty 10 dní od uložení na poště.

Dá se s tímto ještě něco dělat ??

Ano, je možné použít § 24 odst. 2 SŘ nebo jít dál cestou podání podnětu k provedení přezkumného řízení § 94 a další SŘ, a nebo požádat o obnovu řízení § 100 SŘ. To ovšem vyžaduje určité znalosti a správně zvolenou taktiku.

IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o nabytí právní moci
« Odpověď #14 kdy: 10 Července 2018, 12:30:54 »

Tak jsem byl ještě na poště a tam mi řekli, že vždy opisují lhůtu z poučení. A pokud tam úřad žádnou nenapíše tak berou standardních 15 dní... Což je asi tento případ.
Je možný, když úřad vidí, že vždy se doručuje fikcí, tak pro platební příkaz lhůtu schválně nenapíše,aby měl sprostý obviněný co nejmenší šanci s tím v krátké lhůtě něco dělat?

A když jsem už byl na té poště, tak jsem si vzal i dopis z Ostravy , který měl být doručený fikcí zítra .. tzn měl být vhozen do schránky ve čtvrtek 12.7 a v něm je výzva, že se mám dostavit na ústní jednání 12.7.2018 do Ostravy .Je tahle šibeniční lhůta napadnutelná? Když jsem dnes vyzvedl ( můžu tvrdit že večer) a ve čtvrtek v 9 mám být kdesi v Ostravě?
IP zaznamenána