30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva od Magistratu  (Přečteno 11439 krát)

StrejcekSkrblik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #15 kdy: 13 Srpna 2018, 17:30:24 »

Tak jelikož je ovčan z generace preferující el. komunikaci, tak zkusí poptat spis nejprve přes DS zde dohledanou formulací viz. níže:
Citace
Dle § 38 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, žádám o pořízení kopie spisu vedeného pod spisovou značkou XY.
§ 63 odst. 1 zákona č. 499/2004 Sb., zákon o archivnictví a spisové službě, jednoznačně stanoví pro pověřené obce povinnost vést všechny dokumenty ve spisové službě. Pověřené obce tedy musí provádět v souladu s § 23 zákona č. 300/2008 Sb., zákon o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, konverzi dokumentů z listinné do elektronické podoby. Z těchto dvou skutečností vyplývá, že správní orgán, jenž vede správní řízení ve shora uvedené věci, disponuje elektronickou verzí spisu vedeného pod spisovou značkou XY.
V souladu s § 17 odst. 1 zákona č. 300/2008 Sb., zákon o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů a s odkazem na § 6 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, proto žádám o pořízení kopie spisu a její zaslání prostřednictvím ISDS do datové schránky účastníka řízení v souladu s §38 SprŘ.
Jsou tam nějaké lhůty do kdy to musí poslat, nebo se vyjádřit jestli to pošlou?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #16 kdy: 13 Srpna 2018, 17:38:01 »

Při osobní nahlížení neříkejte nic o datovce, třeba to pošlou poštou. A nemusíte ani nic moc říkat. Popřípadě si z nich dělat prdel.

SO1 "přišel jste se přiznat?"
SP (sprostý podezřelý) "ano, vrah jsem já"

SO1 "COŽE???"
SP (sprostý podezřelý) "jo vy jste ho ještě nenašli? Tak nic..."

SO1 "To si děláte srandu?"
SP (sprostý podezřelý) "Ano, ale vy jste si začali. Řekl jsem že jdu nahlédnout do spisu. Co jste na tom nepochopili?"

SO1 "nasrané mlčení a kopírování spisu"
IP zaznamenána

StrejcekSkrblik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #17 kdy: 13 Srpna 2018, 17:46:50 »

To bylo myšleno tak, že ovčan požádá o kopii spisu skrze svou DS a chce doručení do své DS. Určitě nechce jít na poštu, jinak by si nezřizoval DS. Jde mu jen o termíny pro vyjádření zda bylo jeho požadavku vyhověno nebo ne.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #18 kdy: 13 Srpna 2018, 17:48:38 »

Na to reagují odmítnutím a zatím to nikdo nedotáhl až k nějakému judikátu.
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #19 kdy: 14 Srpna 2018, 14:28:20 »

Taky jsem požadoval zaslání kopie spisu skrze DS, nicméně jsem nepochodil..

Povedlo se mi dohledat několik případů, kdy této žádosti podle 106/1999 SO vyhověl a zaslal kopie spisu.

Nicméně v mém případě (a bohužel správně) SO vyhodnotil, že nepožaduji informace dle 106/1999, ale dle § 38 Správního řádu, což je i tento případ. Odůvodnění v tomto příspěvku: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6797.0

V zásadě tedy za mě doporučení: Zkusil bych skrze DS zažádat s odůvodněním 106/1999 a doufat, že to SO nepřetočí na 38 Správního řádu (přičemž znovu opakuji, setkal jsem se s několika případy, kdy to skutečně vyšlo). Pokud SO odmítne vyhovět žádosti, musí Vás o tom písemně informovat a bohužel, pak je potřeba opravdu zajít a udělat si kopii osobně/poslat zmocněnce..
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #20 kdy: 14 Srpna 2018, 14:51:58 »

Na to reagují odmítnutím a zatím to nikdo nedotáhl až k nějakému judikátu.

Občas i vyhoví, viz: http://docs.liberec.cz/Odb_KT/poskytnute_info_106_99/2015/2015_10_info_106_99.pdf
http://breclav.eu/file/27120_1_1/
http://www.usti-nad-labem.cz/files/zadosti106/inf_ok_49355_2014.pdf

Je ale potřeba poznamenat, že většinou se jedná o starší "kousky" a dnes už není tak "běžné", že vyhoví..
IP zaznamenána

StrejcekSkrblik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #21 kdy: 16 Srpna 2018, 17:58:39 »

Tak už mám kompletní spis v DS. Prosím o přesun do neveřejné sekce.

Předem díky.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #22 kdy: 17 Srpna 2018, 00:16:47 »

přesunuto do kuchyně
IP zaznamenána

StrejcekSkrblik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #23 kdy: 17 Srpna 2018, 23:53:15 »

Kompletní spis viz. PDF v příloze. Spis obsahuje vše co měl při nahlédnutí, mám ho ofocen včetně prázdných zadních stran, takže předpokládám že nic dalšího tam přidat do ustního jednání nemohou, nebo ano?

Dále nějak nechápu co tím řízením SO sleduje, proč řízení vlastně zahajoval, když je to dle mého názoru WIN pokud se ridič k přestupku nepřihlásí. Na ustní jednání je pozván i pan noční fograf z PČR, tak mám obavu s jakými dalšími důkazy mohou přijít přímo na místě. V době focení jsem byl samozřejmě v posteli.

Jak postupovat při ústním jednání vzhledem k tomu co mají ve spisu, na co se připravit?

Moje představa je že po tom co mi dají prostor k vyjádření řeknu prostě: "Podle listiny základních práv a svobod odmítám sdělit totožnost řidiče, protože bych tím sobě nebo osobě blízké mohl způsobit nebezpečí postihu za přestupek."

Pokud by se vytahovali nějaké důkazy které jsem doposud neviděl, tak bych asi požádal o termín pro písemné vyjádření, které bych podal přes DS. Nevím jestli tato formulace je správná.

Co říkáte na spis?

Předem díky za odpovědi.
« Poslední změna: 18 Srpna 2018, 00:00:08 od StrejcekSkrblik »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #24 kdy: 18 Srpna 2018, 00:25:16 »

Co udat třeba Humla? :-) Pokud to správně chápu, tak se nejedná o přestupek dle ZPPK, tedy nelze sprdelizovat.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #25 kdy: 18 Srpna 2018, 00:29:34 »

Můžete vymyslet leccos, ale tohle lze vyřešit extrémně jednoduše:

Dne XX. XX. 2018 mi byl doručen přípis pod spisovou značkou xxxxxx, č. j. xxxxxxxx. Sděluji, že v této věci odpírám výpověď.

IP zaznamenána

StrejcekSkrblik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #26 kdy: 22 Srpna 2018, 19:54:38 »

A lze to vyjádření "Dne XX. XX. 2018 mi byl doručen přípis pod spisovou značkou xxxxxx, č. j. xxxxxxxx. Sděluji, že v této věci odpírám výpověď." podat i písemně přes DS, nebo to budou ignorovat a musím to jít sdělit osobně na ústní jednání?

Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #27 kdy: 22 Srpna 2018, 20:02:42 »

Účast obviněného na ústním jednání je právo, nikoli povinnost. Podání přes DS je platné podání, ignorovat ho nemohou. Pokud chcete býti k úřadu nevšedně vstřícný a pomoci jim zorientovat se v pro ně komplikovaném případu, můžete napsat něco delšího, třeba:
"Dne XX. XX. 2018 mi byl doručen přípis pod spisovou značkou xxxxxx, č. j. xxxxxxxx. Sděluji, že v této věci odpírám výpověď. V přímé souvislosti s tím vám sděluji, že se na ústní jednání nedostavím, protože moje účast jako svědka na něm by přinesla pouhé zopakování mého v předchozí větě uvedeného sdělení. Toto sdělení nechť je považováno za řádnou omluvu ve smyslu počení o předvolání svědka."

EDIT: Prohlédl jsem si spis, není tam nic, co by Vás mělo znervózňovat. Svérázné je poučení na předvolání obviněného, kde ouředníci zlomyslně vpašovali paragrafy pro svědka, který se opravdu dostavit musí a vypovídat též musí. Bez omluvy mu hrozí pokuta. Nic z toho se obviněného netýká. Blbě čtu, oni zahájili správní řízení, ale Vás mají za svědka. Takže je nutné připojit řádnou omluvu.
« Poslední změna: 22 Srpna 2018, 20:21:47 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

StrejcekSkrblik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #28 kdy: 22 Srpna 2018, 20:42:18 »

To co jse dostal do DS je strana 7 až 8 spisu. Naopak strana 9 až 10 je předvolání pro nočního fotografa od PČR, který byl zároveň oznamovatelem viz. další dokumenty.
Jste si tím předvoláním jako svědka jistý? Protože já bych čekal, že platí toto "Vás předvolává jako účastníka řízení - obviněného", nebo mě mohou předvolat zároveň jako obviněného a svědka?

Předpokládám že pokud použiji vaši formulaci tak to bude platit pro oba případy.

No je vidět, že úřad zkouší ruzné procesní triky, takže nejít tam a odpovědět přes DS bude asi nejistější volba.

Předem díky za odpověď.
« Poslední změna: 22 Srpna 2018, 21:19:47 od StrejcekSkrblik »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #29 kdy: 22 Srpna 2018, 22:13:07 »

Aha, jak jsem to měl poznat. Poprvé jsem se zjevně trefil, při druhém čtení mě zmátlo to předvolání svědka. Obojí je anonymizováno, takže jsem to neměl jak rozlišit a v paměti mi neuvízlo*, že tam je oznámení obviněnému. Pokud se Vás týkají listy 7 a 8 (3 strany - oznámení o zahájení správního řízení a konání ÚJ) a list 9 (dvě strany - předvolání svědka) někoho jiného, plně postačuje stručné znění podle kolegy kdo, případně můžete drobně rozvinout. "Dne XX. XX. 2018 mi byl doručen přípis pod spisovou značkou xxxxxx, č. j. xxxxxxxx. Sděluji, že v této věci odpírám výpověď. V přímé souvislosti s tím vám sděluji, že se na ústní jednání nedostavím."
Předvolání jako obviněného a svědka jedné osoby najednou by byl celkem zajímavý kreativní postup SO, to však není tento případ.

*motto: Rozhodně nemám špatnou pamět, mám však velmi dobrou sklerózu.
« Poslední změna: 22 Srpna 2018, 22:17:07 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.