30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Opakované pokuty za parkování 11x na stejném místě  (Přečteno 5312 krát)

janekx666

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny,

parkoval jsem firemní auto 14 dní v ulici, kde se stejným způsobem parkuje od nepaměti. Dostal jsem ale 11 pokut za parkování i když se s autem nehýbalo a nebyl na autě ani lísteček. Nemohl jsem tedy vědět že porušuji zákon a dozvěděl jsem se to až z dopisu, který přišel po 14 ti dnech. Stoprocentně šlo o udání. Majitel auta však radši ze strachu zaplatil 8 pokut. A teď bdue chtít platbu po mě.

Mohu dostat za jeden a ten samý přestupek tolik pokut? Je má povinnost všechny platit? Jak to teď řešit?

Díky!


IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Opakované pokuty za parkování 11x na stejném místě
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2018, 15:21:49 »

Stačilo konstatovat, že se jednalo o jeden přestupek, který byl jen vícekrát zadokumentovaný a pak svést s úřadem souboj.
S úřadem teď už neuděláte nic.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Opakované pokuty za parkování 11x na stejném místě
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2018, 15:24:43 »

Zaplatíte majiteli jednu. To je ok. Řekněme že to je vaše blbost.
Dalších deset ať si zaplatí majitel, to je zase jeho blbost.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Opakované pokuty za parkování 11x na stejném místě
« Odpověď #3 kdy: 01 Října 2018, 15:26:07 »

1) Za trvající přestupek (tj. pokud vozidlo stálo po celou dobu na jednom místě) můžete dostat pokutu pouze jednu.
2) Za opakovaný přestupek (tj. pokud s vozidlem někdo odjel a po návratu je zaparkoval na stejném místě nebo poblíž) by s Vámi měl úřad vést společné řízení, v rámci nějž může uložit pokutu do výše 150 % horní sazby za jeden přestupek.

Váš problém je ale nejspíše v tom, že provozovatel (vlastník) vozidla nezaplatil pokutu, ale tzv. určenou částku. Což je v principu jeho hloupost. Záleží na tom, v jakém vztahu jste s provozovatele vozidla a zda si můžete dovolit mu asertivně sdělit, že mu nic platit nebudete, jelikož nesouhlasíte s tím, že jste se dopustil přestupku, a skutečnost, že zaplatil tzv. určené částky, je pouze jeho problém.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Opakované pokuty za parkování 11x na stejném místě
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2018, 16:31:25 »

janekx666:
První věc je co vlastně provozovatel zaplatil.. asi to nebyly pokuty, ale odpustky na výzvu k uhrazení určené částky.
Odpustek není trest ani pokuta.. je to jen platba provozovatele za to že se přestupek nebude vyšetřovat.

Víc pokut za stejný přestupek udělit nelze a teoreticky ani víc odpustků za stejný přestupek..

bohužel ta jednoduchá cesta byla neplatit nic a nebo zaplatit jen první a u ostatních argumentovat že už to je vyřešené..
ale provozovatel už zaplatil a navíc jich zaplatil 11..

když by to byla pokuta tak aspoň je postup jak to rozporovat.. ale jak jsem psal tak odpustek není pokuta.. a zákon neřeší nějaký přezkum odpustku.. asi se počítá že když s tím provozovatel nesouhlasí tak nezaplatí..

dokonce zákon ani přímo nezakazuje poslat víc odpustků za stejný přestupek.

Asi je varianta aby provozovatel napsal na úřad že ty platby byly omyl a chce je vrátit.

Druhá úroveň toho případu je mezi řidičem a provozovatelem..
podle toho že provozovatel 11krát !!!! zabečel a zaplatil tak asi s úřadem nic chtít řešit nebude a bude peníze chtít od řidiče..

pak jde o vzájemné vztahy s provozovatelem.. můžete mu zaplatit první odpustek a říct že ty ostatní platil bezdůvodně a tak je to jeho problém.. a nebo se v zájmu dobrých vztahů nějak dohodnout.

Ale určitě si od toho provozovatele už půjčujte auto jen když si vyjasníte že vás má nejdřív informovat a nemá nic sám platit.. a když přesto bude sám platit tak to jde za ním.
IP zaznamenána