30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva od Magistratu  (Přečteno 11441 krát)

StrejcekSkrblik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
[WIN] Výzva od Magistratu
« kdy: 30 Června 2018, 10:19:17 »

Zdravím,
Přišla mi výzva od úřadu k podání vysvětlení viz. přiložené obrázky. Bežně přestupky neřeším, protože je nedostávám. Tento dopis mě z úřadu ale opravdu naštval, protože mu nepředcházelo žádné upozornění ani napomenutí nebo cokoliv jiného, takže se hodlám bránit. Snažil jsem se z tohoto velmi užitečného fóra posbírat co nejvíce informací, ale přesto mám ještě několik otázek, tak jsem si dovolil založit téma.
  • Není mi jasné jak to hodlají kvalifikovat, jestli to je zábor, nebo to mohou kvalifikovat ještě jinak... pochopil jsem že zábor nelze sprdelizovat.
  • Dále mi není jasné jestli v rámci výzvy k podání vysvělení již existuje nějaký spis u něhož bych mohl žádat o nahlédnutí, abych věděl jestli tady jezdi po nocích ve městě a hledají špatně zaparkovaná auta a nebo mě někdo udal. Nevím co všechno můžu v takovém spise najít.
  • Pokud bych chtěl poslat dopis ve znění "V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám podat výpověď v této věci." tak ho mám adresovat na osobu která je ve výzvě uvedena jako že vyřizuje, nebo jen adresovat na adresu úřadu. Do dopisu bych samozřejmě uvedl spisovou značku a číslo jednací jak je uvedeno v jejich dopise.
Stále zvažuji jestli tam jít nebo jim jen poslat dopis a odpovědi na výše uvedené otázky by mi pomohli se rozhodnout.

Předem díky za odpovědi.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #1 kdy: 30 Června 2018, 13:08:28 »

já bych je asi vyzval, aby napřed prokázali ten úmysl…  ;D
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #2 kdy: 30 Června 2018, 13:13:11 »

No, hlavně v poučení mají, že odepřít vysvětlení může pouze ten, kdo si může způsobit stíhání pro trestný čin nebo správní delikt.
To poučení není úplně košer, protože oni píšou o spáchání přestupku.

Možná bych jim v prvním kole napsal, že tomu nerozumím. Jsem tedy povinen řidiče udat, když v poučení není odepření v případě přestupku ani zmínka?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #3 kdy: 02 Července 2018, 11:00:09 »

Já bych jim napsal..

Rozhodně popírám že bych jak píšete úmyslně porušil povinnost.. dál to zkopírujte z jejich dopisu..
Kromě uvedeného využívám svého práva odepřít podání vysvětlení.
Protože vysvětlení podávám písemně tak osobní návštěvu považuji za bezpředmětnou a proto se nedostavím.

No, hlavně v poučení mají, že odepřít vysvětlení může pouze ten, kdo si může způsobit stíhání pro trestný čin nebo správní delikt.

Ale to mají správně.. přestupek je správní delikt.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #4 kdy: 02 Července 2018, 11:31:27 »


Ale to mají správně.. přestupek je správní delikt.

Jenže pro mě jako pro ovci je to matoucí. Píšou mi o přestupku, ale v poučení je správní delikt. Když jim napíšu že tomu nerozumím a oni to následně budou ignorovat, tak mají problém.
Minimálně by měli napsat jak se věci mají.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #5 kdy: 02 Července 2018, 13:03:53 »

Jenže pro mě jako pro ovci je to matoucí.

Na to může SO mít dva argumenty..
..poučení je podle zákona a ovce má znát zákony..
..SO po ovčanovi chce aby se dostavil na úřad.. a to je v předvolání jasně srozumitelné.. dotazy k poučení může SO řešit na místě před podáním vysvětlení.. a to že ovčan nepochopil jeden bod z poučení není důvod aby ignoroval celé předvolání.

Ale přesto.. když ovčan úřadu ukáže finger a bude předvolání úplně ignorovat tak sice teoreticky není v právu, ale úřad s tím nemůže moc dělat..
..sice může ovčana nechat předvést, ale policie a úřady mají přece jen jiné starosti než předvádět ovčany kvůli dopravním přestupkům.
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #6 kdy: 02 Července 2018, 20:54:42 »

Kdyby se to týkalo mne, tak bych se zaradoval z toho, že věc není přestupek podle Zákona o provozu na pozemních komunikacích, takže se neuplatní objektivní odpovědnost (pokud se pletu, prosím opravte mne, ale mám za to, že ta zelená plocha není pozemní komunikací).
Dále bych vysvětlení samozřejmě podal písemně a to ve smyslu, že moje vozidlo v tomto místě a čase nikdy nestálo a že se tudíž musí jednat o omyl a že více k tomu nemám, co dodat a přesně toto bych sdělil při osobní návštěvě.
Důkazní břemeno je na SO a jediné důkazy, které může získat jsou ty od Vás.
K osobní návštěvě Vás taktéž nemůže nutit, protože uvádíte to samé, co byste řekl osobně a SO podle Správního řádu musí jednat tak, aby nikomu nevznikaly zbytečné náklady a účastníkům řízení vycházet vstříc

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

StrejcekSkrblik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #7 kdy: 11 Července 2018, 21:14:31 »

Díky všem za rady. Zvolil jsem nakonec formulaci dle odpovědi 2M. Teď budu čekat co bude dál. Jaký si myslíte že bude další postup úřadu kromě toho že to založí někam hluboko a už se neozvou?
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #8 kdy: 12 Července 2018, 09:46:11 »

Já bych ještě chtěl, aby mi vysvětlili, co je červená melíza.
Obecně v těchto případech odepsat: "odmítám vypovídat z důvodu, abych sobě nebo osobě blízké nemohl přivodit možnost stíhání za přestupek/delikt/trestný čin.." a tím je skončeno.
« Poslední změna: 12 Července 2018, 09:47:53 od akit »
IP zaznamenána

StrejcekSkrblik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #9 kdy: 03 Srpna 2018, 15:52:42 »

Tak to nezahodili a dále pokračuji. Dnes mi přišlo oznámení že mi v datovce leží následující:

Do datové schránky "....", typ schránky Fyzická osoba, dorazila nová datová zpráva číslo ..... s anotací "OBVINĚNÝ - oznámení o zahájení řízení + předvolání  k ústnímu jednání (N)


Má smysl čekat 10 dní na fikci doručení a pak teprve vlézt do datovky, nebo je lepší se hned podívat jaký je obsah?

Předem díky za odpověď.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #10 kdy: 03 Srpna 2018, 16:02:18 »

Vyzvednutím až na konci lhůty nic nezkazíte....
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #11 kdy: 03 Srpna 2018, 21:58:14 »

Počkal bych, sice asi do prekluze daleko, ale může se stát že ty dny potom mužou chybět:-)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #12 kdy: 03 Srpna 2018, 23:52:23 »

Hlavně orgán může udělat chybu a pozvat na dřívější datum než musí.
IP zaznamenána

StrejcekSkrblik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #13 kdy: 13 Srpna 2018, 16:35:27 »

Tak přišlo viz. obrázek v příloze. Na dalších stranách je již jen poučení viz. textový soubor v příloze.

Překvapilo mě teda, že něco takového řeší PČR.... a dále mě překvapilo že to kvalifikují podle § 4 odst. 1 a né podle § 5 odst. 1 zákona č. 251/2016 Sb. Je v tom nějaký rozdíl? Pokud jsem to pochopil správně tak ani toto nelze automaticky hodit na majitele vozidla, takže by mělo stačit odepřít podat vysvětlení. Nebo se pletu?

Asi ovčan najde ten čas a půjde předem nahlédnout do spisu, předpokládám že se tam konečně dozví kdo ho udal, nebo co za úkon tam PČR dělala. Na co se připravit, respektive čemu se vyvarovat při nahlížení do spisu, aby ovčana do nečeho nechtěli uvrtat když tam pujde pro spis?

Předem díky za odpovědi
« Poslední změna: 13 Srpna 2018, 16:39:41 od StrejcekSkrblik »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od Magistratu
« Odpověď #14 kdy: 13 Srpna 2018, 16:56:45 »

Na co se připravit, respektive čemu se vyvarovat při nahlížení do spisu, aby ovčana do nečeho nechtěli uvrtat když tam pujde pro spis?
Jdete nahlédnout so spisu a jakýkoli pokus o jiné úkony prostě odmítněte s tím, ať vám to pošlou datovkou. A od vchodu zapnout diktafon, na policii raději ve stealth modu.
Tak jste se přišel přiznat? Přišel jsem nahlédnout do spisu.
Když už vás tady máme, tak nám řekněte....Přišel jsem nahlédnout do spisu.
A ještě....Přišel jsem nahlédnout do spisu.
Přišel jsem nahlédnout do spisu.
Přišel jsem nahlédnout do spisu.
....
IP zaznamenána