30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz  (Přečteno 15968 krát)

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
   tak mám po 3/4 roce od "spáchání" ve schránce Příkaz a jelikož je to moje první akce tohoto druhu, prosím o pomoc. Naměřeno 64 km/h na padesátce, byl jsem zastaven, ztotožněn. Nic jsem s nima neřešil (s fízlama se nebavíme  >:(), nepodepsal, nekomentoval, jen jsem se šel mrknout na snímek z toho jejich měřícího zázraku. Nevím, jak bude vypadat fotka ve spisu, jestli to nějak přiblíží nebo zvětší, ale buď tam nebyla čitelná RZ nebo nebylo poznat, kdo auto řídil (já vím, je to se mnou těžké, že nevím přesně, ale je to fakt dlouho) - bude to k něčemu, když mě pak zastavili?
Jinak proti Příkazu jsem chtěl podat Odpor, líbila se mi forma podání, kterou na d-fensovi kdysi publikoval Smrtihlav (chtít po nich do správního záznam o přestupku, obrazový záznam radaru, ověření měřidla), ale ejhle, tohle všechno mají nachystané a dokonce se tím "chlubí" i v Příkazu.
Co teď s tím, jaké další kroky mám podniknout? Má vůbec cenu jít přes Odpor do správního nebo je v mém případě lepší zaplatit? Je to moje poprvé, tak si chci raději nechat poradit. Díky. Kopie lejstra je v příloze.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2018, 21:21:18 »

Podejte odpor bez odůvodnění a zajistěte spis. Pokud není čitelná značka, dá se s tím pracovat protože "důkaz" se pak dá použít na libovolné trochu podobné auto. Totožnost je samozřejmě jasná, protože vás zastavili.
Při jednání pak můžete požadovat originál záznamu z měřiče a prostudovat, zda nedošlo ke slip efektu (nastudujte!!!].
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #2 kdy: 10 Června 2018, 21:40:52 »

Dobre, podam tedy Odpor bez nejakeho oduvodnovani. Jeste nastuduji, jak se dostat ke spisu...snad to jde nekak "na dalku", jeliloz misto, kde se zdrzuji je nejakych 350 km vzdaleno onomu Uherskemu Brodu  :( Pokud bude RZ citelna, tak se bojim, ze moc sanci nemam...ale chci tu hru hrat  :D
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #4 kdy: 11 Června 2018, 07:59:16 »

Dobrý den. Děkuji za info, ale poprosit o co?  ::)
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #5 kdy: 11 Června 2018, 11:17:12 »

IMHO jmenovaný bydlí poblíž, takže požádat ho zajištění kopie spisu.
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #6 kdy: 11 Června 2018, 17:39:06 »

Jo taaak  :) Tak ono pokud muze spis vyzvednout i nekdo jiny, neni v tom pro me asi problem...z onoho mesta pochazim, cili rodice ci nekdo znamy pomuze. Jen musim nastudovat jak na to, aby to treba ti rodice vyzvedli tak nejak bezproblemove (prece jen je to jednani s ouradem,ze).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #8 kdy: 11 Června 2018, 18:49:02 »

Jeste k tomu mam jednu takovou vec - v Prikazu se pise, ze byl pouzit rychlomer MicroDigiCam (bez blizsiho urceni typu/modelu) a to na vzdalenost 222,7 metru...no a u tohoto stroje jsem na webu vyrobce (nebo jen prodejce?) nasel informaci o rozsahu vzdalenosti mereni 50 - 170 m (https://www.atstelcom.cz/pdf/telcom.pdf). Je to pouzitelne nebo ne? Diky vsem.
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #9 kdy: 10 Září 2018, 12:18:22 »

Tak a je to tu - předvolání k ústnímu jednání  :o Nahlédnout do spisu jsem byl, vše jsem si ofotil, úřednici docela na*ral...ovšem teď bych potřeboval poradit, jak postupovat při ústním projednání. Na co si dát pozor, co říkat, co neříkat a hlavně, s čím do toho jít (zatím mě napadá jen ta nečitelná RZ). Kopii spisu mám nahrát sem do fóra nebo někomu hodnému do SZ?  ;) Díky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #10 kdy: 10 Září 2018, 12:25:16 »

Kopii spisu anonymizujte a nehrajte sem.
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #11 kdy: 10 Září 2018, 12:48:50 »

Ideální za mě, pokud je to vaše první ÚJ požádat o možnost vyjádření se písemně v předem stanovené lhůtě, kterou nechte zaprotokolovat..
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #12 kdy: 10 Září 2018, 12:54:51 »

Kopii spisu anonymizujte a nehrajte sem.

Je to na více částí, jinak to bohužel nešlo  :( Anonymizováno to snad je dostatečně...aspoň za mně ano, toto se mi nechce hrotit.
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #13 kdy: 10 Září 2018, 12:59:16 »

Přílohy...
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #14 kdy: 10 Září 2018, 13:00:45 »

Ideální za mě, pokud je to vaše první ÚJ požádat o možnost vyjádření se písemně v předem stanovené lhůtě, kterou nechte zaprotokolovat..

Děkuji za nápovědu, prostuduji si to a uvidíme...to by opravdu mohlo být něco pro mě  :D
IP zaznamenána