30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz  (Přečteno 15963 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #30 kdy: 02 Ledna 2019, 11:29:41 »

Odvolání se podává na SO2 prostřednictvím SO1 který vydal rozhodnutí.. mělo by to být v poučení.

A posílá se SO1 který vydal rozhodnutí.. neposílat rovnou na kraj!!
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #31 kdy: 02 Ledna 2019, 11:46:50 »

Děkuji za upřesnění. V tom poučení to je, ale mně, jako začátečníkovi, to nebylo jasné na 100%... A za Vás - je můj postup, čili nejdřív blanketní odvolání a pak se uvidí, v tuto chvíli OK? Díky moc.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #32 kdy: 02 Ledna 2019, 12:35:05 »

V tuto chvíli "a pak se uvidí" s velkou pravděpodobností dopadne tak, že Vás SO vyzve k doplnění.
Blanketním odvoláním získáte čas. Osobně bych s ním moc neplýtval a hned začal sepisovat plné odvolání. Nebo nejpozději ve chvíli, kdy dorazí oznámení o pokusu doručení. To je fikce + lhůta, kterou SO k doplnění určí.
Poprvé a zatím jedinou mi to docela trvalo. Pravda, nejsem velký spisovatel, ale i samostudium mi zabralo spoustu času.
Snad jediná nevýhoda je dvojí cesta na poštu a poštovné. Tedy pokud nemáte DS.
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #33 kdy: 02 Ledna 2019, 14:16:35 »

Ono "a pak se uvidí" jsem myslel přesně tak, jak píšete, čili že získám čas na sepsání plnotučného odvolání. Fikce + lhůta...když jsem to měl od pošty 21.12.2018 ve schránce, tak 10 dní je fikce + dalších 15 dní mám na odvolání a k tomu případně další lhůta, kterou následně na základě blank. odovolání určí SO? A nebo 10 dní fikce a pak lhůta, kterou určí SO? Já jen kdy mám blank. odvolání poslat (samozřejmě chci získat co nejvíce času, protože nemám ještě úplně rozmyšleno, na čem odvolání postavím). Děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #34 kdy: 02 Ledna 2019, 18:08:04 »

A za Vás - je můj postup, čili nejdřív blanketní odvolání a pak se uvidí, v tuto chvíli OK?

Ano.. zejména když nemáte připravené argumenty tak blanketní odvolání a zatím přemýšlet o bodech pro plné odvolání.
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #35 kdy: 02 Ledna 2019, 19:20:55 »

A za Vás - je můj postup, čili nejdřív blanketní odvolání a pak se uvidí, v tuto chvíli OK?

Ano.. zejména když nemáte připravené argumenty tak blanketní odvolání a zatím přemýšlet o bodech pro plné odvolání.

Dekuji. A jak je to s temi lhutami (viz. ten muj stejny prispevek)? Prece jenom,cim vice casu ziskam, tim lepe.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #36 kdy: 03 Ledna 2019, 09:10:40 »

Fikce doručení se počítá od prvního pokusu o doručení.
Lhůta na odvolání začíná od doručení (vyzvednutím dopisu a nebo fikcí).

Když je rozhodnutí doručeno fikcí tak je lhůta opravdu 10+15 dní od prvního pokusu o doručení..
Ale je dobře si to ohlídat a nespoléhat že máte 15 dní od dne kdy se dopis objeví ve schránce.. protože to záleží jak spolehlivou máte poštu.

Na ty lhůty je tu i kalkulačka https://www.30kmh.cz/calc.html
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #37 kdy: 03 Ledna 2019, 09:20:28 »

Děkuji moc, kalkulačka taky super. Jelikož jsem si ten dopis vyzvedl sám na poště toho 21.12.2018, tak to prostě dneska pošlu a hotovo  :)  Jen teď ještě promyslet, na čem postavit odvolání - jestli jen na nečitelnosti RZ na "důkazní" fotce nebo na fotce a přidat tam ještě něco dalšího (ale nerad bych se do toho zamotal...
IP zaznamenána

xfg654

  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #38 kdy: 03 Ledna 2019, 11:49:50 »

Zásadním bodem by mělo podle mě být, že důkazní fotografie vůbec nic nedokazuje. RZ vozidla absolutně nelze přečíst a podle mě ani není vůbec jisté, že jde o stejný typ a barvu vozidla. Výpověď strážníků napadnout jako důvěry nehodnou, jsou motivováni výši vybraných pokut. V ruce nemají jediný přímý důkaz, že změřili skutečně vaše vozidlo. Žádal jste o to video z měření? Bylo poskytnuto? S tim pak lze pracovat ještě víc - měření vůbec nemusí být provedeno správně...
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #39 kdy: 04 Ledna 2019, 10:48:31 »

Zásadním bodem by mělo podle mě být, že důkazní fotografie vůbec nic nedokazuje. RZ vozidla absolutně nelze přečíst a podle mě ani není vůbec jisté, že jde o stejný typ a barvu vozidla. Výpověď strážníků napadnout jako důvěry nehodnou, jsou motivováni výši vybraných pokut. V ruce nemají jediný přímý důkaz, že změřili skutečně vaše vozidlo. Žádal jste o to video z měření? Bylo poskytnuto? S tim pak lze pracovat ještě víc - měření vůbec nemusí být provedeno správně...

O video jsem žádal, je to zapsáno i v protokolu o ÚJ (mnou dříve přiložený sken). Nicméně ani video, ani sérii fotografií (přesně jak jste mi radil 8) ) neposkytli a s tímto mým požadavkem se vypořádali v posledním odstavci na třetí stránce Rozhodnutí,  a to pouze výblitkem ve smyslu - nic nebude, protože poloha záměrného kříže je vidět na té jejich skvělé fotce  :x

O aroganci úředníku už jsem toho na internetech přečetl hodně, ale zažít to na vlastní kůži, to má úplně jiné grády  :o
IP zaznamenána

xfg654

  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #40 kdy: 06 Ledna 2019, 00:46:18 »

Tak to všechno pěkně uveďte do odvolání. Ta fotka ve spisu podle mě zkrátka nic neprokazuje. Sice jsou dnes orgány schopny ignorovat leccos, ale vidím to jako silný argument. Před odesláním odvolání potěšte úředníka návštěvou, jestli správně vede spis, to je další možný bod pro vás
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #41 kdy: 08 Března 2019, 17:32:48 »

Taaak a mame tu reakci z Kraje  :x Je mozno to vyjadreno SO2,vcetne meho odvolani,nekam nebo nekomu poslat neanonymizovane? Samozrejme SO2 podrzel SO1 (zmrd zmrdovi oci nevyklove) a pan urednik se mi tam,mozna i opravnene,vysmiva...zly pan,ktery nebere v potaz,ze je to moje prvni odvolani >:(  ;D Chytry je jak “radio za Nemecka”,ale typ vozu uvadi parkrat spatne...nicmene z toho mam pocit naproste bezmoci  :(
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #42 kdy: 08 Března 2019, 17:42:48 »

Ta reakce z kraje je rozhodnutí o nevyhovění odvolání proti rozhodnutí SO1?

Pokud bylo řádně doručeno, tak je vhodné pokutu zaplatit, další případný boj už nemá odkladný účinek.

Nyní se můžete rozhodnout, zda bojovat dál mimořádnými opravnými prostředky (správní žaloba a/nebo přezkumné řízení).

Nejlepší by bylo sem vložit dostupné dokumenty v anonymizované podobě, to snad zase tolik práce navíc nedá.
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #43 kdy: 08 Března 2019, 18:05:14 »

Dobre,o vikendu to sem hodim anonymizovane,neni to samozrejme problem. Zatim dekuji za bleskovou reakci.
IP zaznamenána

mirinka

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Městská opicije-řidič ztotožněn-Příkaz
« Odpověď #44 kdy: 13 Března 2019, 18:33:07 »

Dobrý den. Přikládám odvolání a následné vyjádření SO2. Odvolání jsem "obšlehl" od jednoho ze zdejších uživatelů - použil jsem jeho odvolání, upravil jej pro své potřeby, něco vynechal a tak... Je mi jasné, že to nebylo ideální, že jsem nejspíš něco použil zbytečně a naopak mi tam něco chybělo, ovšem bylo to moje první odvolání.
Jestli to chápu dobře, tak jako tak mám teď zaplatit a pak až můžu brečet, co je úředník za arogantní ku*vu, je tak?
IP zaznamenána