30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Pokuta za zlomyslná volání  (Přečteno 8491 krát)

salda

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
[GIVEN UP] Pokuta za zlomyslná volání
« kdy: 25 Května 2018, 17:32:29 »

Dobrý den,
dostal jsem tip na toto forum, i když se můj problém netýká dopravy. Do dneška (pátek) můžu podat odpor k pokutě 6000 za zlomyslná volání na 158, celý proces mi přijde absurdní, ale neumím v tom chodit, kopíruju z facebooku a pod kopii textu přidávám odkazy na post a album, měli by být veřejné, ale facebook poslední dobou tak měnil pravidla, ovládání a nastavení, že si nejsem jistý:

Na začátku roku jsme byli pít ve Steampunku, kde jsem dostal od show girls flašku alkoholu, kterou mi barman vzal, vyhazovač mě zmlátil, asi zlomil žebro a vyhodil ven, policie na několikáté volání na 158 přijela, ale nechtěla to moc prošetřit, tak jsem ji volal znova a čekal, že pošlou jinou hlídku, poslali stejnou a když jsem je začal natáčet, tak mě vyrazili mobil z ruky, vyzvali mě, ať si dám ruce za záda a když jsem to udělal, tak mě třískli hlavou o zem, vzali mi mobil a odvezli na 2 různé služebny, kde jsem musel být bez mobilu do rána, než mě pustili.

Před 7 dny mi přišla pokuta na zaplacení 6k za 8 zlomyslných volání na 158, z toho 1. volání bylo na začátku, 2. 10 minut později, kdy policie pořád nepřijela, 3. o chvíli později, při kterém jsem zjistil, že přijíždějí na místo, 4.-8. po tom, co jsem zjistil, že přijetí policajti moc situaci nechtějí prošetřovat, z toho asi 3 dopadly tak, že se se mnou operátorka nechtěla bavit.

Mám zaplatit 6k nebo podat odpor? Chci podat odpor, ale nemám s tím zkušenosti a když prý nebude uznán, tak prý to může být mnohem dražší.

Jinak ten příkaz k zaplacení přišel, ale nevím jak vůbec dopadl můj případ "KRPA-8533/PŘ-2018-001111", kde jsem podal trestní oznámení apod., neměl by ten příkaz k zaplacení případně přijít až po uzavření toho případu?

Jinak v tom odůvodnění jsou vyloženě lži ze strany policajtů, protože mě chtěli omezit na svobodě po tom, co jsem je začínal natáčet a ne kvůli nějakému volání a na výzvy jsem naopak dbal a radoval se, že po nasazení pout na služebně konečně budou muset případ řešit, dokonce mi tvrdili, že je to místo hustě pokryto kamerami a proto jsem navrhl provedení důkazu záznamem kamerou.

Jak to všechno sečtu, tak ten podpor asi mám podat, co? Ale co do něj napsat a jak ho napsat? A jak vlastně zjistím výsledek celého toho případu? Nebo je to pro mně tajné?

post https://www.facebook.com/lsalich/posts/10214245074955204 a album https://www.facebook.com/lsalich/media_set?set=a.10214239083485421.1073741855.1665229598
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za zlomyslná volání
« Odpověď #1 kdy: 25 Května 2018, 18:25:31 »

Mám zaplatit 6k nebo podat odpor? Chci podat odpor, ale nemám s tím zkušenosti a když prý nebude uznán, tak prý to může být mnohem dražší.

Jestli dopis je příkaz tak po podání odporu se rozjede správní řízení.. může to být dražší maximálně o 1000 nákladů řízení.

Pokuta ve správním řízení nemůže být vyšší než v příkazu.
IP zaznamenána

salda

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za zlomyslná volání
« Odpověď #2 kdy: 25 Května 2018, 18:39:03 »

Citace
Jestli dopis je příkaz tak po podání odporu se rozjede správní řízení.. může to být dražší maximálně o 1000 nákladů řízení.
=> Asi jsem míň chápavý, dražší o 1000 nákladů nebo 1000 korun? Jestli to skočí z 6000 jen na 7000, tak do toho jdu hned. Já se bál, aby to nakonec nestálo aspoň dvojnásobek.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za zlomyslná volání
« Odpověď #3 kdy: 25 Května 2018, 18:43:40 »

O 1000 korun, více ne. :-)
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za zlomyslná volání
« Odpověď #4 kdy: 25 Května 2018, 22:58:53 »

Z Vašeho popisu, který je chaotický a neuspořádaný, to na mě působí, že tam bylo ještě něco, co jste nám tady (třeba i nevědomě) zamlčel a co mohlo být příčinou, proč se ostatní zachovali tak, jak se zachovali. Tedy konkrétně se domnímám, že jste byl zřejmě agresivní víc, než si sám připouštíte, stejně tak se domnívám, že za tím vyraženým mobilem z ruky taky bylo něco víc. Tolik na rovinu k mému subjektivnému pocitu z Vašeho popisu.

Ale budiž, pojďme k věci.

Pokud jste byl zmlácen barmanem, cítil jste se tím pádem oprávněně v ohrožení zdraví života a to je z mého pohledu dostatečným důvodem pro to, aby byla přivolána policie a to i opakovaně, pokud bezdůvodně nekonala. Tedy lze pokutu jako takovou poměrně snadno převážit, zejména podloží-li se to lékařskou zprávou (je skvělé, že ji máte).

Nicméně na to, aby se o tom dalo polemizovat věcně, je potřeba, abyste po podání odporu dostavil (Vy a nebo nějaký jiný zmocněnec) na správní orgán za účelem nahlédnutí do spisu a získal spisovou dokumentaci, jejiž součástí bude nepochybně přestupkový spis od PČR, jak ČTÚ uvádí. Součástí budou zřejmě u záznamy hovorů z tísňové linky. A že jde o Prahu, budou možná součástí i záznamy z kamer, kterými byli daní policisté pravděpodobně ověšeni.

Ještě si tady pro jistotu spočítejte, kdy Vám končí lhůta pro podání odporu: https://www.30kmh.cz/calc.html - je víkend, na základě Vašeho popisu předpokládám, že poslední den lhůty je v pondělí.

Pokuta ve správním řízení nemůže být vyšší než v příkazu.
S ohledem na moje výše uvedené doměnky mám trochu obavy, aby v řízení nevyplynuly nějaké další přitěžující okolnosti, které by SO umožnily tuto zvyklost překonat… (omlouvám se za podjatost vůči tazateli, nemůžu si pomoct) (napsal jsem nesmysl, viz § 90, beru zpět)
« Poslední změna: 26 Května 2018, 09:55:45 od jakubb »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za zlomyslná volání
« Odpověď #5 kdy: 25 Května 2018, 23:46:04 »

S ohledem na moje výše uvedené doměnky mám trochu obavy, aby v řízení nevyplynuly nějaké další přitěžující okolnosti, které by SO umožnily tuto zvyklost překonat… (omlouvám se za podjatost vůči tazateli, nemůžu si pomoct)
Pokud by to byla pouze zvyklost, zcela jistě a s chutí by to ouřadové překonávali o sto šest......takže to pouhá "zvyklost" určitě není.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za zlomyslná volání
« Odpověď #6 kdy: 26 Května 2018, 01:04:29 »

Pokuta ve správním řízení nemůže být vyšší než v příkazu.
S ohledem na moje výše uvedené doměnky mám trochu obavy, aby v řízení nevyplynuly nějaké další přitěžující okolnosti, které by SO umožnily tuto zvyklost překonat…
Ne, podle PřesZ/2016 nejde o zvyklost (ani pravidlo dovozované z obecných principů či judikatury), je to natvrdo v § 90(3), v předchozí úpravě přestupků to bylo podobné, jediné bílé místo byly správní delikty, na které se PřesZ/1990 nevztahoval. Jelikož překvalifikace na něco jiného než přestupek dle § 119(1)(e) ZEK v působnosti ČTÚ nehrozí, tak se opravdu není třeba bát, že by podání odporu mohlo dopadnout hůře než dodatečnou tisícovkou za náklady.

Je-li v pozadí spor s barmanem, ochrankou či zasahujícími policajty, tak patrně nikdo z této množiny nebude schopný ovlivnit rozhodování ČTÚ v dané přestupkové věci, naopak jakákoliv zjištění potvrzující, že v baru se stalo něco, co využití tísňové linky odůvodňuje, a že něco nebylo v pořádku se zásahem PČR, budou v tomto řízení ve prospěch obviněného. Je-li tazatel přesvědčen, že nešlo o zlomyslná volání (ve smyslu definice v ZEK) a chce se bránit, tak odporem nic zásadního neriskuje.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za zlomyslná volání
« Odpověď #7 kdy: 26 Května 2018, 01:15:41 »

Odporem asi nic neriskuje, ale pokud si přečtete ten příkaz na jeho facebooku, tak možná sám bude překvapený, co uslyší ze záznamů těch volání.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za zlomyslná volání
« Odpověď #8 kdy: 26 Května 2018, 02:06:59 »

Příkaz jsem četl a mezi řádky tam vidím indicie, že PČR si ten zásah patrně poněkud zjednodušila (lze to poznat i ze stylu, kterým je vedeno následné podání vysvětlení, kde zjevně L.S. nechali, ať se vykecá, ale pro jistotu se ho na nic důležitého neptali). Pan L.S. buď lahev sebral (jak údajně řekl policajtům vyhazovač) nebo šlo o jakousi transakci se show girls, jak tvrdí, nebo (nejspíš) něco mezi, každopádně i kdyby ji sebral, tak ho vyhazovači mohli vyhodit či třeba zadržet a zavolat fízly, ale nevidím důvod, proč by po setkání s nimi měl mít L.S. „zrající hematom pod levým okem“ a naražená žebra.

Takže samotné přivolání PČR mi nepřijde a priori jako zlomyslné, zejména s ohledem na to, že tu zlomyslnost je třeba posoudit subjektivně ve vztahu k volajícímu (který byl připitý a právě dostal na budku). Urgence do příjezdu hlídky pak akcesoricky sdílejí osud prvotního volání, nedošlo-li v hovorech k nějakému výraznému excesu. Opakované volání po odjezdu PČR je problematičtější, ale jestli to hlídka odflákla, tak stále alespoň teoreticky hájitelné. Ostentativní prozvánění 158 v přítomnosti fízla, nešlo-li o problém s jejich zásahem, ale jen reakci na poučení o zneužívání tísňové linky, už je jasný exces, o tom žádná.

Rozhodně nelze vyloučit, že co je uvedeno v příkazu odpovídá realitě či je dokonce pro obviněného ještě příznivé, ale stejně tak to může být vychýleno i na druhou stranu. Když už to pan L.S. medializoval a chce se bránit, tak by si to asi pokračování zasloužilo, i kdyby si za dodatečných 1000 Kč měl „koupit“ jen poslech předmětných hovorů.
IP zaznamenána

salda

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za zlomyslná volání
« Odpověď #9 kdy: 17 Června 2018, 14:10:04 »

Díky všem za vynaložený čas, ale já stejně nestihl v těch 8 kalendářních dnech podat odpor, měl jsem ještě důležitější věci na práci a dostal se k tomu až 9. den.
Do budoucnu si budu líp plánovat, kdy vyzvednu věci z pošty, ať mám víc času reagovat. Napsal bych něco jako "moje blbost", ale vnitřně na sebe naštvaný nejsem, protože jsem fakt v tu dobu neměl čas.

Přišlo mi sdělení:
"Vzhledem k tomu, že tento odpor byl podán po uplynutí zákonné osmidenní lhůty (viz poučení v příkazu) a důvody, uvedené v podaném odporu, nesvědčí o nezákonnosti příkazu, ani o nedostatcích ve zjištění skutečného stavu věci (viz § 94 a násl. správního řádu), správní orgán sděluje, že věc byla pravomocně ukončena."

Citace
omlouvám se za podjatost vůči tazateli, nemůžu si pomoct
..úplně v pořádku, hledám "pravdu" a dokonce kdybych byl "ten špatný", což je subjektivní, tak chci znát nejlepší cesty k řešení podobných situací v rámci systému/pravidel

Citace
Z Vašeho popisu, který je chaotický a neuspořádaný, to na mě působí, že tam bylo ještě něco, co jste nám tady (třeba i nevědomě) zamlčel a co mohlo být příčinou, proč se ostatní zachovali tak, jak se zachovali. Tedy konkrétně se domnímám, že jste byl zřejmě agresivní víc, než si sám připouštíte, stejně tak se domnívám, že za tím vyraženým mobilem z ruky taky bylo něco víc. Tolik na rovinu k mému subjektivnému pocitu z Vašeho popisu.
..nebyl jsem agresivní vůbec, ale možná je štvalo, že jsem se choval arogantně a tak jsem se choval, protože jsem si připadal jako v nějakém ústavu (ale nikomu jsem neřekl žádnou urážku, prostě na podivné otázky jsem odpovídal podobným stylem, jakým byly položeny). Podle mně a je to jen domněnka, se ostatní zachovali tak, jak se zachovali, protože nikdo si nechtěl připustit, že jsem láhev od těch show girls dostal a nikdo nebyl schopný za nimi prostě zajít a brali mě jako nějakého zloděje, který dostal zaslouženě do držky. Další domněnka je, že když zpracovávali to odcizení lahve, tak možná nedokázali zpracovat, že láhev jsem dostal od podniku a že nebyla přinesena do klubu (bych chápal, že by policajti byli proti někomu, kdo si do barů bere vlastní alkohol). => Ale stejně, pokud by mi nevěřili, tak to prostě podle mně měli prošetřit a ne stopit a ta další volání, když jsem nebyl s jejich prací spokojen mi přijdou úplně adekvátní.

Zajímavé pro mně taky je, že dechová zkouška na alkohol byla dobrovolná a zároveň je v příkazu její výsledek (myslím 1.23, z mého pohledu prostě málo) použit jako přitěžující okolnost. Když mám spor s barem, tak mi přijde běžné, spíš polehčující využívat jeho nabídku a pít v něm alkohol :D => Když příště budu v podobné situaci, dobrovolně nadýchat nemám?

Citace
Odporem asi nic neriskuje, ale pokud si přečtete ten příkaz na jeho facebooku, tak možná sám bude překvapený, co uslyší ze záznamů těch volání.
..no, byl jsem ožralý a možná bych byl opravdu překvapený (spíš to bylo dávno než že bych byl tak ožralý, abych si to nepamatoval), ale zase na druhou stranu mi paní z tísňové linky tvrdila, ať ji detaily nevykládám, ať je řeknu hlídce a hlídka je moc slyšet taky nechtěla, takže jsem vlastně ani neměl úplnou svobodu v tom jim celou verzi oznámit a někam zaznamenat, tu jsem měl až 3 dny později v tom vysvětlení. Prostě přijeli, měli verzi od vyhazovače a moje verze je zajímala o dost míň a na lince ji nechtěli slyšet, ale zároveň ty hovory používají jako důkaz.

Se závěry od "hh" úplně souhlasím, tak to vidím i já (ale byl bych rád i za opačný názor, proti mně).

Každopádně odpor byl zamítnut a teď je asi jediné řešení pokutu zaplatit, co?
Zpětně budu mít dobrou historku (které asi nikdo neuvěří) a nejvíc mě štve, že mi vyhazovač při tom zničil oblíbenou a drahou bundu :(

A nehledě na to, jak to dopadlo/dopadne, co bych měl ve svém jednání, ve svých postupech změnit, aby to třeba příště nedopadlo podobně? Mám si třeba i na tak malé věci najímat právníky? Kdybych hrál tu jejich hru, tak bych snad možná i nějaké peníze dostal za to dvojí zmlácení, co? Mi to bylo a pořád je jedno, mám je za nepodstatné šašky, ale kdyby nakonec zaplatili oni mi, asi bych měl dobrý pocit.
Jinak to, že mi přijde po půl roce pokuta za něco v lepším případě diskutabilního, kde vlastně ani nevím, že můžu být nějak postihnut a já tu pokutu musím do 8 dnů honem řešit, mi přijde úplně ujeté.
« Poslední změna: 17 Června 2018, 14:22:19 od salda »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za zlomyslná volání
« Odpověď #10 kdy: 17 Června 2018, 14:15:38 »

Jak si to vnitřně obhajite, to už je vaše věc. Že se za 8 dní nedal najít čas na napsání slova odpor, adresáta a spisové značky, to je těžko k uvěření. Každopádně teď opravdu můžete jen zaplatit.
IP zaznamenána

salda

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za zlomyslná volání
« Odpověď #11 kdy: 17 Června 2018, 14:24:41 »

Citace
Jak si to vnitřně obhajite, to už je vaše věc. Že se za 8 dní nedal najít čas na napsání slova odpor, adresáta a spisové značky, to je těžko k uvěření. Každopádně teď opravdu můžete jen zaplatit.
Já třeba nevěděl, že stačí napsat jen "odpor" a spisovou značku, jsem ho rozepsal na několik stran. Díky.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za zlomyslná volání
« Odpověď #12 kdy: 17 Června 2018, 14:34:03 »

Já už nevím co víc chcete, je tu i vzor...

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=706.0
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Pokuta za zlomyslná volání
« Odpověď #13 kdy: 18 Června 2018, 07:34:28 »

Odpor stačí podat takto:
Citace
MÚ Vidlákov

PR-D 1781/18-Zmr

Odpor.

Mirek Novák
Disclaimer: Vyzkoušeno dvakrát - jednou zafungovalo, z druhého MÚ čekám už půl roku, jestli se bude ještě něco dít nebo ne ;D
IP zaznamenána