30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rozhodnutí - se uznává vinným  (Přečteno 8115 krát)

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #15 kdy: 31 Května 2018, 23:07:24 »

Odpor se podává na příkaz. Tady je třeba podat odvolání tak,jak je napsáno dole v poučení. Blanketní postačí, mezitím sehnat ten spis.
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #16 kdy: 31 Května 2018, 23:31:43 »

ano, děkuji, hledám v jiném vláknu a poučen čtu. příkaz = ODPOR, rozhodnutí = ODVOLÁNÍ    https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2754.0

komletní spis nahraji zde ? nebude lepší jinam ? kam ?  opicajti nás tu sledují...

děkuji. 
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #17 kdy: 31 Května 2018, 23:47:07 »

Ideálně spis nahrajte sem. Nebo třeba v zipu na Uložto a sem pak odkaz. Ale nejlepší (pro ostatní členy fóra nejpohodlněnjší) je dostat to do PDF a to sem nahrát. Samozřejmě řádně anonymizovaný.

Ostatně doporučuju doplnit anonymizaci i u rozhodnutí, které jste již zaslal – je tam vidět, který úřad to řeší a v hlavičce dalších stránek je čj. – takže úředníkovi už takhle dáváte všechny informace. Doporučuju anonymizovat i město, jméno úřadu, jméno úředníka a koknkrétní datumy. Sice nezabráníme tomu, aby se v tom poznal ten úředník, který to Rozhodnutí psal, ale jde i o to, aby to nemohli poznat jiný úředníci, kteří by z toho dokázali jednoznačně dohledat konkrétní spis a to pak tomu vašemu ouřadovi napráskali.
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #18 kdy: 01 Června 2018, 00:19:13 »

snažil jsem se být v anonymizaci důsledný ale č.j na každém listě mi uniklo. Děkuji !  Ale předpokládám že v tomto snadném případě to naštěstí nebude vadit. Pokud to lze,  přílohy na začátku vlákna smažte a já je lépe anonymizované nahraji znovu. Příště budu více pečlivý, opicajt vždy naslouchá !
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #19 kdy: 01 Června 2018, 00:25:06 »

Pokud to lze,  přílohy na začátku vlákna smažte a já je lépe anonymizované nahraji znovu.

Já to udělat nemohu, jsem také jen řadovým členem tohoto fóra. Ale můžete to udělat Vy sám, když ten první příspěvek upravíte, tak tam můžete přílohy smazat a nahrát jiné. Tak zůstane vlákno pěkně čitelné a přehledné.

Ale předpokládám že v tomto snadném případě to naštěstí nebude vadit.

Asi ne, ale stejně je to lepší. Ani si to neuvědomíte a třeba Vám tu někdo poradí nějakou kulišárnu a vy tam přijdete a v dobré víře řeknete pravdu a úředník se vytasí vytištěnou kopií zdejší diskuze a použije to proti vám.

A i v širším hledisku vnímám, že když úředník zjistí, že se „sprostý podezřelý radí o věci na takovém anarchistickém plácku“, tak je schopen mu to přičíst k přitěžujícím okolnostem.
« Poslední změna: 01 Června 2018, 00:30:45 od jakubb »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #20 kdy: 01 Června 2018, 00:52:52 »

... A až do ted jsem nemusel řešit. Ano, vím že není dobré nevyzvedávat doporučenky na poště.
Obecně kdykoliv se ve schránce objeví výzva k vyzvednutí společně s poučením podle správního řádu, je třeba si ji schovat a rozhodnout se, jak reagovat. Neznamená to nutnost okamžitě letět na poštu, ale opačný extrém, tj. bohorovné ignorování, nevede k úplně dobrým výsledkům.

Osobně provozuji zhruba tento algoritmus. V prvním kroku ověřím, zda není ve výzvě a poučení nějaká natolik zásadní chyba, že to zcela vylučuje doručení fikcí (např. řada úřadů nevyplní své označení a adresu). V takovém případě lze zvážit, zda využít toho, že SO si bude myslet, že má doručeno (analogicky k doručování poštou osobně se zpřístupněnou DS). Je-li výzva a poučení OK, odhadnu, o co se by se mohlo jednat (to nebývá těžké, je známo, který SO odesílá, často tam píšou i č.j. či označení úkonu, např. „rozhodnutí“) a není-li to něco, co chci vyzvednout rychle, a zároveň tam je standardně pozn.2 (tj. nevyloučené vhození do schránky), tak si na to většinou počkám. Ale hlídám si to, když do 2-3 dnů po konci úložní lhůty písemnost nedorazí, ověřím si osud zásilky přes tracking na webu pošty a buď si pro to dojdu, nebo to případně pořeším přímo s odesílacím orgánem. Kdyby tam byla pozn.1, tak bych pro to buď na poštu došel, nebo bych nějak vyprudil SO (např. mu napsal, že jsem mimo bydliště, žena mi volala kvůli výzvě, ale nemá PM na vyzvednutí a vhození do schránky SO vyloučil, takže se s tím nemohu včas seznámit a ať mi to laskavě pošlou jinam/jinak).
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #21 kdy: 01 Června 2018, 07:56:01 »

děkuji. přílohy jsem upravením smazal. lépe anonimizoval a nahrál znovu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #22 kdy: 01 Června 2018, 21:54:53 »

Ale souvisí to bohužel s politikou, která bohužel se týká každého z nás, at chceme či ne.

Když protestujete nepřebíráním pošty tak toho si politici asi nevšimnou.. ale dostanete do problémů sebe..

..i tady jste měl štěstí.. když by řízení začalo příkazem tak by už dávno měli pravomocnou pokutu.
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #23 kdy: 08 Června 2018, 11:06:58 »

Ano, vím že nepřebíráním pošty nic nevyřeším, spíše naopak, ale poslední dobou nemám náladu cokoliv podnikat v této rovině. Ale s tímto již bohužel naléhavým dopisem, jsem se do toho zase ponořil a těším se na další pokračování. Odvolání posláno. Očekávám že pošlou abych vysvětlil důvod odvolání.
IP zaznamenána

dejv

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí - se uznává vinným
« Odpověď #24 kdy: 23 Června 2018, 15:22:06 »

přišel pozdrav od opice. Opravné rozhodnutí ve kterém se naučila počítat a opravila součet správně na 2500,-  Nechce se mi věřit že k tomu dospěla samovolně, nebo si to nějak záhadně opice uvědomila. Spíše si myslím že to tady čte...   
IP zaznamenána