30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost, výzva k určení řidiče  (Přečteno 13235 krát)

AndrewB

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #15 kdy: 30 Dubna 2018, 17:01:09 »

Všem zůčastněným děkuji !! :-)
Dnešní odpovědi jsou pro mě dostačující a lehce pochopitelné. :-))
Dokonce mám i návod k sebemrskačství , kdyby mi uložená částka k placení nestačila......

Zkusím variantu s osobou blízkou, tu jsem chtěl realizovat, jen tedy nebudu prosit o finanční trest.Dám vědět, jak jsem dopadl a ještě jednou poděkuju ! :-)
Hezký den přeju....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #16 kdy: 30 Dubna 2018, 18:09:55 »

Pro me je zahadou, je-li neco takoveho i pri vypovedi na policii mozne resit `Prikazem na miste` s pokutou do 1000 Kc, spise bych rekl ze ne.

Nevidím v zákoně překážku proč by to nešlo.. a i dřív šlo vyřešit přestupek blokově i dodatečně.
Často to je skutečný důvod "předvolání k podání vysvětlení" od policajtů.. nejde jim tolik o podání vysvětlení, ale nalákat kolouška na stanici a tam ho ukecat aby zaplatil na místě.


Bohužel nejsem schopen Vám poradit jak stoprocentně dostat pokutu. Budete muset doufat, že policisté řeknou že měřili automaticky a případ předají na úřad.

Překlopit to na přestupek provozovatele.. dříve SprDel.. je cesta jak nedostat body..
Teoreticky v mimořádné situaci.. a nebo masochistický ovčan.. by se ovčan mohl přiznat k přestupku který je závažnější, ale nejsou za něj body.. a nechat to projednat ve společném řízení.
Třebas když by se přiznal že kromě rychlosti ještě při odbočování ohrozil chodce na komunikaci na kterou odbočoval tak by asi body nedostal.. za cenu vyšší pokuty a podmínky pro zákaz řízení..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #17 kdy: 30 Dubna 2018, 19:41:29 »

Teoreticky v mimořádné situaci.. a nebo masochistický ovčan.. by se ovčan mohl přiznat k přestupku který je závažnější, ale nejsou za něj body.. a nechat to projednat ve společném řízení. Třebas když by se přiznal že kromě rychlosti ještě při odbočování ohrozil chodce na komunikaci na kterou odbočoval tak by asi body nedostal.. za cenu vyšší pokuty a podmínky pro zákaz řízení..
Do toho bych nešel. Zcela konkrétně ohrožení chodce při odbočování v bodovém katalogu je (za 5 kreditů). I kdyby se ale našla nějaká díra mezi katalogem přestupků v § 125c ZPPK a bodového hodnocení v příloze, tak se obávám, že by se tím bodům vyhnout nedalo. § 123c(2) ZPPK stanoví při souběhu udělení bodů za nejzávažnější, což nemusí být totéž, jako přestupek nejpřísněji trestný, kterým se řídí pokuta (§ 41 PřesZ). Nic nebrání to aplikovat nezávisle, tj. kdyby hypoteticky došlo k souběhu přestupku A s vysokou pokutou a bez bodů a přestupku B s nižší pokutou a body, tak pokutu uložit podle sazby A a body podle B ...
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #18 kdy: 30 Dubna 2018, 23:30:43 »

Jedna vec, uz to někde zaznelo, dodrzet radeji pisemnou formu. Pokud se přestupek stal ve dne a podezřelý se dostaví na policii, nemůže byt podobný řidiči?
Tedy pokud ma policie foto.
Edit: hm, měli by vlastně foto z občanského průkazu
« Poslední změna: 30 Dubna 2018, 23:42:40 od Neridic »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #19 kdy: 01 Května 2018, 11:04:10 »

Neridic: Lepší je s policií se nebavit vůbec.. jejich jediný zájem je zaplacení pokutičky.. když nechcete platit tak nemá smysl tam chodit a nebo psát.

Možná jen když jde třebas o omyl a máte důkazy že k přestupku vůbec nedošlo.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #20 kdy: 01 Května 2018, 13:46:38 »

Jo, zbytecne se bavit. Ale kdyz AndrewB chce ...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #21 kdy: 01 Května 2018, 16:35:52 »

Tak to písemné podání vysvětlení je vhodné pro ty lidi, kteří se bojí těch formulací o případném předvedení a pod. Takhle mají 100% jistotu, že nic nezanedbali a skutečně jim nikdo nic nemůže "přišít". Ono ani to předvedení - které tady někteří líčí jako nevinnou projížďku služebním vozem, nemusí být příjemné (i když jsem tady na fóru nikdy nezachytil, že by byl někdo za ignoranci policie doopravdy předveden) a nemusí to být pro dotyčného dobrý obrázek v místě bydliště a o to hůř, kdyby vopičáky napadlo si pro dotyčného dojet na pracoviště.
Takže proč dělat kvůli pár korunám za doporučený dopis zbytečně hrdinu.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #22 kdy: 01 Května 2018, 18:04:04 »

Kvuli opatrnosti, ano. Nicmene tu beha i judikat, ze nikdo nesmi byt pod pohruzkou sankci nucen k vypovedi proti sobe.
Takze jako formalni deklaraci postoje "nebudu vypovidat dle LZPS", proc ne.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #23 kdy: 01 Května 2018, 18:17:32 »

Kvuli opatrnosti, ano. Nicmene tu beha i judikat, ze nikdo nesmi byt pod pohruzkou sankci nucen k vypovedi proti sobe.
Takze jako formalni deklaraci postoje "nebudu vypovidat dle LZPS", proc ne.

No samozřejmě - policisté Vás nechají být, ale třeba správní orgán by Vám mohl (a už to tady několikrát bylo) dát pokutu za to, že se bezdůvodně odmítáte dostavit k podání vysvětlení. Prostě pokud pošlete písemně, že odmítáte ve věci vypovídat, pak na Vás nemají žádnou páku. POkud to ovše odignorujete, nabíjíte jim zbytečně zbraně, policisté na to obvykle kašlou, SO již ne.
IP zaznamenána

AndrewB

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #24 kdy: 14 Května 2018, 14:19:47 »

Ahoj všem, díky za minulé rady, ale buduzřejmě potřebovat ještě jednu :-)
Odeslal jsem dle rady zde dopis, že vím kdo řídil, ale odmítám jim to sdělit, neboť jde o osobu blízkou bla bla   a dnes přišel skoro stejný líbesbríf s pouze přidanou větou ,, Trváte - li na tom, že Vámi provozované vozidlo řídila osoba blízká, zašlete tedy Vaši pracovní smlouvu, ve které je výslovně uvedeno , že řízení výše uvedeného vozidla smíte svěřit i jiným osobám´´
Jen pro ilustraci posílám přesné znění mé odpovědi , kterou jsem odesílal:
Dobrý den,
Odpovídám vám tímto na vaši výzvu k určení totožnosti konkrétní osoby, která byla řidičem v době spáchání přestupku . K jmenované osobě uvádím : osoba, která řídila vozidlo ..................... , r.z. ................. dne ..................... v době .................. v ulici ..........................., je mi známa, ale odmítám vám sdělit její totožnost, v souladu se zákonem o přestupcích , neboť podle ( § 68 odst.4 ) je tato osoba mě blízkou a domnívám se, že by této osobě uvedením její totožnosti hrozilo nebezpečí postihu za přestupek.


Jak dále reagovat ?? Moc nechápu jakou smlouvu by chtěli vidět ??

Děkuji :-)


 
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #25 kdy: 14 Května 2018, 14:30:51 »

Repete nebo ignore.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #26 kdy: 14 Května 2018, 14:39:40 »

To se pořád bavíte s policajty? Jestli jo, tak dobře vám tak, dostavte se tam, doneste všechny smlouvy, které doma najdete (včetně účtenky z bordelu), a nechte si rovnou pendrekem vyšetřit konečník, protože radit vám, že se s policajty nebavíme, evidentně nemá smysl.

Kdybyste trochu hledal a četl, tak snadno zjistíte, jaký je standardní postup, od kterého má smysl se odchýlit jen pokud přesně víte, co děláte, nebo si za každou cenu chcete prošlápnout slepou uličku podle hesla, že zkušenost je nepřenosná.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #27 kdy: 14 Května 2018, 15:16:52 »

Odeslal jsem dle rady zde dopis, že vím kdo řídil, ale odmítám jim to sdělit, neboť jde o osobu blízkou

Potíž je v tom, že rady zde neříkaly, že máte tvrdit cokoli o tom, jaká ta osoba je, že je blízká, atp. Protože ten par. 60 říká, že podání vysvětlení můžete odepřít nejen když řídila osoba blízká, ale i když jste řídil vy. Malý rozdíl, ale vy jste se zbytečně aktivně vrhl na tenký led tvrzení, že řídil někdo jiný než vy.

dnes přišel skoro stejný líbesbríf s pouze přidanou větou ,, Trváte - li na tom, že ..

A tenhle přípis došel a byl doručen do vlastních rukou?

No co už, tak vezměte celou prázdnou množinu pracovních smluv, kterou sám se sebou jako OSVČ máte, a foreach taková smlouva je tazateli pošlete.
IP zaznamenána

AndrewB

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #28 kdy: 14 Května 2018, 15:29:09 »

Vážený pane HÁ HÁ ,

není každý právník, není každý vychován k ignoraci policie .Prostě nejsem otrlý ignorant a rady tipu ,, nedělej nic, jebej to´´ mě neuspokojí.....  pro tuhle radu jsem si mohl dojít do nejbližší putyky a poprosit jakéhokoliv návštěvníka s dvěma promilema.Ačkoliv to může být v některém případě možná správná cesta, stále je tam jak jsem již uvedl nějaké poučení o předvedení a pokutě.A i když je to možná nepravděpodobné, není to nemožné, že by si mě náhodou mohli vylosovat a udělat ze mě exemplární příklad .A pokud by to nešlo, chybělo mi tam odůvodnění, proč by to policie udělat nemohla a ani předvést, ani mě pokutovat by z toho a z toho titulu nemohla.
Z těch zde uvedených rad jsem si jednu musel vybrat a jelikož tady nad žádným jménem nesvítí 5* hodnocení , ani počet úspěšně vyřešených přestupků bez ztráty kytičky, musím si vybrat co je dle mého soudu v mém případě nejsprávnější a pokud existuje cesta, která se jeví jako odpor v mezích zákona , navíc vcelku jednoduchá, vyberu si tu. Navíc mi před pár lety poukázat na osobu blízkou poradil i policajt na kongresovce, při obdobném případu.Od té doby byl klid, takže to fungovalo.
Tedy podle jedné rady na můj příspěvek jsem odpověděl tak, jak uvádím a přišel mi další dopis . Možná už je to ze strany policie poslední pokus o to, abych se přiznal, možná je teď čas na ignoraci , případně odpověď že jsem již vše uvedl a žádné další skutečnosti již k celé věci udávat nebudu .
Možná tu někdo, komu nevadí napsat normální odpověď s cílem verbálně neexhibovat přijde s ještě jednou radou a já to zdárně ukončím.Možná ne a budu nucen odpovědět sám dle svého uvážení.Možná nakonec o ty body přijdu . Kdo ví......
Ale v každém případě trocha vstřícnosti nikoho myslím nezabila.
IP zaznamenána

AndrewB

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #29 kdy: 14 Května 2018, 15:40:20 »

...Solaris

reagoval jsem dle : Policii buď  osobně (nebo raději písemně) sdělte, že sice víte kdo řídil, ale že vzhledem k tomu že by osobě vám blízké nebo Vám hrozilo stíhání za přestupek, tak jim to sdělit odmítáte.
Návod na písemné odmítnutí máte zde : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.msg12125#msg12125
ale ,,vzory´´ jsou pro odmítnutí podání vysvětlení a jeden dopis o konkrétním případu, který jsem též nemohl použít, rsp musel jsem tedy odpověď formulovat sám , maje za to, že činím správně......nevím asi jsem si měl odpověď dovařit sám, chápu, že se s každým pitomou tady lidi nemůžou srát nějak obsáhleji , ale mě by tedy bývala byla pomohla spíše přesná formulace ..........pochopil jsem to tak, že musím vědět , komu vozidlo půjčuji, ale už nemusím uvést, kdo to byl, pokud je to osoba blízká.....
Nu zřejmě špatně.
IP zaznamenána