30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost, výzva k určení řidiče  (Přečteno 13131 krát)

AndrewB

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
[?] Rychlost, výzva k určení řidiče
« kdy: 29 Dubna 2018, 14:58:45 »

Ahoj, nenašel jsem tu podobný případ, tak zakládám, jestli tu někde je, omlouvám se , jsem slepý.....
V obci mě změřili mobilním radarem, nezastavili, překročil jsem na 30km/h o 6-19 km/h .Automobil je psaný na mé IČ , řídím ho jen já , žádní zaměstnanci , ani nikdo jiný.Dorazil mi od Policie výzva , abch řekl kdo to auto řídil.ptám se chytřejších a zkušenějších, jak postupovat, abych zaplatil pokutu, ale nepřišili mi body? Samozřejmě uvítám nějakou legální méně složitou cestu, pokud taková existuje....
Mě napadá jen : vím , kdo vůz řídil, ale je to pro mě osoba blízká a tudíž vám to odmítám sdělit.Pokutu ale milerád zaplatím........je to špatně , nebo ne ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2018, 15:03:03 »

měřili ramerem nebo laserem?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #2 kdy: 29 Dubna 2018, 15:06:46 »

Mohl jste si klidně odpustit tu větu, jak jste hledal a nenašel, tato situace je zde popsaná mnohokrát. Takže jste nejspíš nehledal nic - vaše volba, hlavy se zde za to netrhají, jen je opravdu trapné takto začínat dotaz.
IP zaznamenána

AndrewB

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2018, 15:10:20 »

hmm, pěkně nabroušení tu jste.....hledal jsem, ale ne hodinu , ale stejný případ jako můj jsem nenašel...můžete mi tedy hodit vlákno ? Díky
IP zaznamenána

AndrewB

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #4 kdy: 29 Dubna 2018, 15:15:10 »

Nevím jaký je rozdíl mezi jmenovanými, ale trojnožka a na něm kamera, za kamerou čert......díkes
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #5 kdy: 29 Dubna 2018, 15:39:59 »

AndrewB: Nejsem nabroušený, jen to zde dělá každý druhý a je to takové klišé, že jsem to pro jednou nepřešel s tím, že se třeba někteří budoucí tazatelé chytí za nos. Je to jako přijít v Tescu na pokladnu, ať vám ukážou toaletní papír, že jste ho hledal a nenašel ...

K vašemu dotazu. S policajty se nebavíme, dopisy ignorujte, kdyby došlo na osobní jednání, vyžádejte si poučení a s odkazem na něj podání vysvětlení odmítněte. Buď se nestane už nic, nebo přijde něco z úřadu, teprve pak má smysl to řešit.
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #6 kdy: 29 Dubna 2018, 15:43:37 »

Právě, že tady to není o tom, že "pokutu milerád zaplatím" :)

Ale jak psal kolega nade mnou, s policajtem se nebavít, výzvy ignorovat, až začne správní řízení, tak pak něco dělat.. Pokud příjde Příkaz, tak podat odpor, a zajistit spis, podle toho Ti tady zkušení lidé poradí - tohle tu v každém případu... A to je nemusíš číst všechny ;)
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #7 kdy: 29 Dubna 2018, 16:10:54 »

AndrewB: Stačí si udělat test:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6246.0

Doplňující otázka: U výzvy od Policie ČR při odmítnutí výpovědi použijeme odkaz na příslušný paragraf ze zákona o městské policii nebo ze zákona o policii ČR?
« Poslední změna: 29 Dubna 2018, 16:17:51 od uziv »
IP zaznamenána

AndrewB

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #8 kdy: 30 Dubna 2018, 07:32:20 »

Díky za reakce,
1. ,,test´´ jsem udělal, ale moudrý z toho nejsem, popisujete tam trochu jiný případ, kdy je řidič znám, dopis posílá obecní policie a po mě chce policie čr určit osobu, která automobil řídila....nevím, třeba to je putna, třeba ale není , to netuším, proto jsem popisoval můj případ.....
2. když budu dopis ignorovat , ignoruji tím i možnost uvedeného postihu předvedení a pokuty do 10 000,-Kč..... i když to asi není běžné, stát se to může ?  / mě se vždycky stane to nejhorší i když je to velmi nepravděpodobné / .
3. Když to dojde do správního řízení, jednám pak s úřadem, nikoliv s policií, chápu to správně ? A pak mě zhruba čeká co ? Nějaké dopisování, nebo návštěva na úřadě ? Podotýkám nejsem právník a zvládnu tak odrmolit dvě tři naučené věty.... :-)

Děkuji za trpělivost, jsem asi mdlého rozumu v tomto směru, navíc jsem vychován k poslušnosti a každý dopis s hlavičkou policie mě staví do pozoru .   
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #9 kdy: 30 Dubna 2018, 08:21:22 »

Jak jste, proboha, přišel na to, že v odkazovaném případě je známý řidič? Vy jste to asi nečetl. Anonymizované je vozidlo provozovatele, řidiče policie nezná, jinak by se neptala.

Je to naprosto stejný případ jako ten Váš, jenom v něm vystupuje městská policie místo policie ČR, což je v tomhle případě je to ale jedno. Pokud to stále nechápete, tak si raději sežeňte nějakého zástupce, nebo to poděláte při prvním kroku.

Protup je prostě takový, že policii ignorujete a na 99,999% se nic dalšího nestane, natož aby Vám dávali pokutu nebo dokonce si Vás odvezli k podání vysvětlení. Na to mají spoustu jiné práce, musí dávat dýchnout a kontrolovat lékárničky. I kdyby se to náhodou stalo, tak se projedete autem s majáčkem, na služebně řeknete, že v dané věci nebudete vypovídat, odkážete se na Listinu základních práv a svobod a jdete pěšky domů. Pokud to předají správnímu úřadu, tak mu písemně odpovíte totéž, tj. že v daném případě nebudete vypovídat. Pokud to nepoděláte, tak případ končí, nic neplatíte, žádné body se nepřipisují.

Samozřejmě se to může zkomplikovat, ale jenom Vaší chybou. Např. když zkusíte být jakkoli vstřícný k policii nebo správnímu úřadu. Každá jiná výpověď než uvedená bude použita proti Vám. Takže se naučte bránit svoje práva. Jak říkají právníci vigilantibus iura skripta sunt - jen bdělým náleží práva.

A tohle všechno je tady popsáno nejméně stokrát.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #10 kdy: 30 Dubna 2018, 08:24:16 »

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.0

Lepší? Vam prisla vyzva od policie. Pak Vam prijde odpustek, tedy mozna. edit: tady zrejme kecam, nejspis Vas nezmerili automaticky a odpustek nebude. Spis konec.

A par grafu z pripichnutych temat: (tech nahore)

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=705.0

Btw, do tech grafu by se mohla doplnit vyzva od policie ...
« Poslední změna: 30 Dubna 2018, 08:35:13 od Neridic »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #11 kdy: 30 Dubna 2018, 09:05:01 »

Co se hledání na fóru týče, také s tím trochu bojuji – někdy nevím, jak se správně zeptat, hledání nemá algoritmy na hledání synonym a skloněných slov. Což není kritika, ale konstatování, že mám velké pochopení pro nově příchozí, kteří se tu neorientují – vím jak jsem s tím sám intentzivně bojoval, než jsem se tu trochu zorientoval.

Na hledání ve fóru používám Google (příklad), který mi vrací trochu relevantnější výsledky a nevynucuje si půlminutový odpočinek mezi hledáními.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #12 kdy: 30 Dubna 2018, 11:41:42 »

@ AndrewB
Nedivte se, že zdejši matadoři jsou nabroušení. Jsou to takoví Morfeové, kteří probouzí Ney (Nýi? :) ) z Matrixu
A jsou 2 typy Nýů
1) Neo se probudí z Matrixu, zjistí, kolik času stojí boj proti Matrixu, doufá, že Morfeus ho povede za ručičku a po vyřešení
svého problému hupkydupky zpět do růžového Matrixu.
2) Neo už je nakrnutý na Matrix, probudí se a hledá pomoc. Zjistí, že existuje Morfeus, najde ho, učí se od něho (pročítá forum)
a popřípadě klade doplňující otázky. Morfeus mu rád ukáže cestu, ale jít po ní musí Neo sám  8)

A protože nejste první Neo, který se probudil, Morfeus Vás podle prvotních příznaků zařadil a podle toho se chová. 2. Neo totiž
chápe rozsáhlost Matrixu a nedělá mu problém pročíst 10 jiných témat, než se dostane k nejpřiléhavějšímu tomu svému,
protože ví, že to, co se dozví o tom jak jednat při záboru veřejného prostranství, buzeraci policie kvůli pásům, projetí stopky, ...
že se jednou může (a věřte, že pokud jezdíte, tak bude) hodit. Navíc určité části puzzle zapadají do vícero vláken.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #13 kdy: 30 Dubna 2018, 12:10:26 »

Vemte tohle asi trochu bez zaruky: (jsem zelenac)

- pujdete na policii, priznate se k rizeni, potazmo k prestupku, nasledovat bude (zrejme) prestupek  https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p125c-1-f-4 s trestem  https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p125c-5-g  . Pro me je zahadou, je-li neco takoveho i pri vypovedi na policii mozne resit `Prikazem na miste` s pokutou do 1000 Kc, spise bych rekl ze ne. + navic budete ohodnocen dle tabulky na konci zakona: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#f4378322 (dost blbe misto na popis soucasti trestu). Zaplatit pokutu ale nedostat body je v tomhle pripade extremne tezke, asi docilit rekvalifikace na `poruseni jine povinnosti stanovene zakonem (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p125c-1-k)`.

- co se muze stat: policie sdeli uradu ze merila v `automatickem` rezimu. Coz je sice nesmysl (cert za trojnozkou), ale prijde Vam odpustek https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p125h-1, ktery kdyz zaplatite, tak to skonci. Bez ohledu na to, jestli jste opravdu prestupek spachal nebo ne. Uz tu byly fotogragie, ze policii zmerila uplne jine auto. Btw, castka byva mensi nez pokuta. Edit: tohle neni pokuta, je to urcena castka, ale bez bodu.

- obecne muze nastat i kde co dalsiho, zbytecne resit dokud neprijde nic od uradu

Zkusenejsim se omlouvam, pokud neco budou muset opravit.
« Poslední změna: 30 Dubna 2018, 13:54:43 od Neridic »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #14 kdy: 30 Dubna 2018, 15:54:37 »

jak postupovat, abych zaplatil pokutu, ale nepřišili mi body

Policii buď  osobně (nebo raději písemně) sdělte, že sice víte kdo řídil, ale že vzhledem k tomu že by osobě vám blízké nebo Vám hrozilo stíhání za přestupek, tak jim to sdělit odmítáte.
Návod na písemné odmítnutí máte zde : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.msg12125#msg12125

Tímto krokem si zcela legálně zajistíte, že Vás nebude policie stíhat, nedostanete od policie žádnou pokutu a ani "nepřijdete" o body.

Bohužel nejsem schopen Vám poradit jak stoprocentně dostat pokutu. Budete muset doufat, že policisté řeknou že měřili automaticky a případ předají na úřad. Ten Vám potom pošle výzvu abyste buď udal řidiče, nebo abyste zaplatil něco jako pokutu - tzv. "určenou částku". Zde tomu říkáme odpustek. Jestli Vám bude stačit tato forma prostě zaplatíte a tím to skončí.

Pokud ovšem toužíte po opravdové pokutě pak na tuto výzvu nereagujte a zhruba po 60 dnech Vás úřad pozve  k podání vysvětlení kde bude opět chtít jméno řidiče. To musíte zase odmítnout vzhledem k tomu že by tím onomu řidiči nebo Vám hrozilo stíhání za přestupek. Opět to lze udělat písemně nebo Vám přijde rovnou příkaz k zaplacení již opravdické pokuty  (o něco vyšší než je "odpustek") (tzv. TURBO).  Tento příkaz už můžete zaplatit, ale pokud chcete platit ještě více, stačí proti tomuto příkazu podat ODPOR. Zde se nic nezdůvodňuje. Díky tomu se rozjede standardní správní řízení, za které v případě prohry budete moci zaplatit dokonce ještě 1000 Kč paušální částku za  náklady SŘ.

Když to shrnu:
- body nedostanete pokud nikdy, nikde a nikomu nepřiznáte že jste řídil s tím že sice víte kdo řídil ale že jim to nemůžete říci protože byste Vy nebo osoba blízká mohli být trestáni.
- pokutu dostanete jen tehdy pokud policisté budou lhát a pošlou to jako automatizované měření na úřad.

Obě Vaše podmínky (nedostat body a dostat pokutu)  při dodržení zákonných postupů prostě splnit nejdou.
« Poslední změna: 30 Dubna 2018, 16:07:32 od pk202 »
IP zaznamenána