30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost, výzva k určení řidiče  (Přečteno 13238 krát)

AndrewB

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #30 kdy: 14 Května 2018, 15:41:47 »

ááá ještě k otázce- ano, přišlo to dnes do vlastních rukou.....
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #31 kdy: 14 Května 2018, 15:56:19 »

no tak jste nám to nandal... Dostal jste radu jak z putyky a nejste spokojen.
No tak příště nechoďte do putyky ale do restaurace nebo na nádraží.

Přeji vám mnoho štěstí :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #32 kdy: 14 Května 2018, 16:00:30 »

Na nedostatek vstřícnosti si opravdu nemůžete stěžovat, dostal jste o 100 % více rad, než jste si svým přístupem zasloužil.

Mám-li mluvit jen za sebe, tak jsem vám nepsal jebej na to, ale zcela konkrétně (29. 4. 15.39) doporučil na dopis od PČR nereagovat a pro případ předvedení (což je jediné, co se hypoteticky může stát, a je to svým způsobem výhodnější než na fízlárnu chodit dobrovolně - jednu cestu máte zdarma, na nic nečekáte ...) odmítnout po poučení podat vysvětlení. Není to přitom nijak kontroverzní postup (vašimi slovy - v mezích zákona), jste-li podezřelý z protiprávního jednání (což evidentně jste, ať už jako řidič či provozovatel), tak nemáte povinnost s policií spolupracovat, což by neplatilo, pokud byste byl např. pouhý svědek. Tahat do toho osobu blízkou bylo zcela zbytečné, což byste studiem (nejen) zdejšího fóra též bez větších problémů zjistil.

Ale já vás samozřejmě nechci přesvědčovat, že to, co vám doporučuji, je jediná správná cesta, klidně se řiďte radami opilců či policajtů, máte-li s tím dobré zkušenosti. Pokud jde o fórum, tak hodnocení uživatelů podle míry úspěšnosti při řešení případů tu opravdu nemáme (to je ostatně vždy věc především samotného aktéra, není zdejším standardem, aby nějaký uživatel fóra přebral plné zastoupení a odpovědnost za případ jiného uživatele), ale podle statutu, počtu příspěvků a historie si myslím obrázek udělat lze. Dostal jsem ale jiný nápad, zkuste oslovit zdejšího exota jménem april (v předchozí inkarnaci SYeti), něco mi říká, že si budete dobře rozumět.
« Poslední změna: 14 Května 2018, 16:04:00 od hh »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #33 kdy: 14 Května 2018, 16:34:10 »

AndrewB

Tak já Vám jednu dám, když zmiňujete hospodské kámoše - jděte na PČR, doznejte se a zaplaťte. ..

.. když tedy zpochybňujete lidi, kteří už pomohli a pomáhají spoustě lidem, ale kdyby jste investoval jedno odpoledne do čtení tohoto fóra a Road-fense, tak by jste si byl schopen poradit i sám, tedy určitě v této fázi.
IP zaznamenána

AndrewB

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #34 kdy: 14 Května 2018, 17:22:55 »

Vážení dotčení,
zřejmě mluvím klingonsky, nebo špatně artikuluji, nebo jsem mdlého rozumu............v žádném případě to tu nikomu ,, nenandávám´´ , za rady jsem všem poděkoval, z uvedených odpovědí rsp. rad na mou otázku jsem si vybral jednu cestu, zřejmě zcela nepochopil pisatele / i když tedy dosud nevím, jak měla vypadat odpověď policajtům / a vznesl dotaz, jak bych měl postupovat dále .Sklidil jsem na tuto otázku odpověď á la posměch od HH a na ní reagoval a žádal trochu vstřícnosti.Dalo se to napsat i jinak, nebo nepsat nic, to by myslím bylo vhodnější. Pane HH , máte pravdu, že jste mi vysvětlil že mě maximálně odvezou cajti autem k podání vysvětlení, ale to jsem kvůli 2 bodům opravdu nechtěl podstupovat, ani pokud by toto hrozilo velmi, velmi nepravděpodobně.Takže pravdou je, že jste mi nenapsal ,, jebej na to´´ , to jsem psal pro ilustraci, jak jsem to cítil, jsem prostě člověk vychovaný tak, že když policajt něco chce, tak hned nepřemýšlím tak, že ho budu ignorovat .Chápu , že je to dnes už asi přežitek a je dobré se zařídit občas i jinak. Takže jsem si pouze nevybral radu uživatele HH, ale radu uživatele pk202. No a je pravda , že moje poznámka o radě z putyky zřejmě není na místě , napsal jsem ji vzhledem k reakci od HH a jelikož evidentně vyzněla jako plošné hodnocení vás zdejších zkušených, tak jsem to rozhodně nemyslel.
Takže ještě jednou : Děkuji za poskytnuté rady / i za ty , kterými jsem se neřídil / .
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #35 kdy: 14 Května 2018, 17:30:19 »

Chápu, tak to tak udělejte několikrát a až půjdete odevzdávat řidičák, tak nezapomeňte všem říkat, jak se chovat k PČR.
Když je psané auto na IČ, těžko se asi bez něj obejdete že?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #36 kdy: 14 Května 2018, 17:40:53 »

není každý právník, není každý vychován k ignoraci policie .Prostě nejsem otrlý ignorant a rady tipu ,, nedělej nic, jebej to´´ mě neuspokojí.....  pro tuhle radu jsem si mohl dojít do nejbližší putyky a poprosit jakéhokoliv návštěvníka s dvěma promilema.

napsali to 4 různí členové a z nich 3 hardcore.. a dostal jste odkaz na návod jak reagovat na úřední dopisy a tam se to píše taky.. a jsou tam rozepsané i další možnosti..

tak já nevím co chcete poradit.. a když myslíte že to je jako rady z putyky se dvěma promilema tak ani nevím proč chcete od nás rady..

Ale dobře tak poslední pokus..
..pořád je můžete začít ignorovat  ;D
..a nebo když vás tak baví si psát s policií tak je můžete ignorovat písemně.. napsat jim že jak jste už napsal tak odpíráte podat vysvětlení a dál k tomu nebudete už nic uvádět.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #37 kdy: 14 Května 2018, 23:40:06 »

Vážení dotčení, zřejmě mluvím klingonsky, nebo špatně artikuluji, nebo jsem mdlého rozumu.....
Klingonštině jsem se kdysi dávno při studiích z recese věnoval, tak vás mohu celkem spolehlivě ujistit, že klingonsky nemluvíte, tedy to asi bude některá ze zbývajících možností.

Sklidil jsem na tuto otázku odpověď á la posměch od HH a na ní reagoval a žádal trochu vstřícnosti.Dalo se to napsat i jinak, nebo nepsat nic, to by myslím bylo vhodnější. Pane HH , máte pravdu, že jste mi vysvětlil že mě maximálně odvezou cajti autem k podání vysvětlení, ale to jsem kvůli 2 bodům opravdu nechtěl podstupovat, ani pokud by toto hrozilo velmi, velmi nepravděpodobně.
Podmínky pro předvedení by patrně nebyly splněny, takže to při řádném postupu PČR ani nehrozilo, na druhou stranu, pokud by se k tomu policajt rozhodl, tak tomu stejně nezabráníte, ani tím, že byste jejich výzvě bezvýhradně vyhověl. Každopádně se vám tedy musím omluvit, že jsem na váš dotaz reagoval, když vhodnější bylo nepsat nic, a slibuji, že vícekrát už tuto chybu neudělám.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #38 kdy: 15 Května 2018, 00:38:06 »

Tady nejde o to, že chození na policii nebo komunikace s ní je nějaký přežitek.
Pokud na to máte čas, klidně si s nimi vypisujte, ale sám vidíte, jaká je s nimi komunikace; a konečně procesně je to stejné, jako když vás na místě ztotožňí. A tady opět narážíme na to, že jste fóru zjevně nevěnoval ani 10 minut svého času.

Tedy policie vede komunikaci s podezřelým pouze směrem "můžete platit, pokud chcete," respektive "zaplaťte". Nemůžete se zde domáhat téměř ničeho, když budou moc hodní, ukážou vám fotku, ale vaše vyjádření zde nemá absolutně žádnou váhu (obecně, vyjma pár výjimek, kdy vám to může zlepšit procesní postavení) a leda si vystřílíte munici.

K vašemu strachu z převedení - co se asi tak stane? Přivezou vás, řeknete "podle čl. 37 LZPS odmítám vypovídat" a jdete domů. Proto se to neděje, protože buďto na toho člověka dojde později (věc se předá výš), nebo je to ztráta času a v obou případech se policie raději věnuje výběru pokut a aktivní plošné šikaně.

Takže se držte zásady, že s fízlem se nebavíme, dopis spalte a s největší pravděpodobností, jelikož to není přestupek, na který lze aplikovat § 125f ZPPK, už vám nic nepřijde. Kdyby něco přišlo od úřadu, tak to sem nahrajte a uvidí se, co se dá dělat.

V ušetřeném čase se můžete třeba dovzdělat, neboť osobu blízkou již v případě přestupku provozovatele vozidla za účelem dosažení výhry užít nelze (to neznamená, že neexistuje způsob, jak to efektivně řešit), ať víte, jak postupovat, až vám přijde fotka ze stacionáru.
« Poslední změna: 15 Května 2018, 00:39:56 od IZS »
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #39 kdy: 15 Května 2018, 10:20:45 »

Pokud by chtěl pán ještě větší pokuticku tak ještě může řict že vlastně ani neví kdo řídil:-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #40 kdy: 15 Května 2018, 11:30:12 »

Pokud by chtěl pán ještě větší pokuticku tak ještě může řict že vlastně ani neví kdo řídil:-)

Ale je to řešení jeho dotazu.. jak zaplatit pokutu, ale nedostat body  ;D
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #41 kdy: 15 Května 2018, 11:39:52 »

Pokud by chtěl pán ještě větší pokuticku tak ještě může řict že vlastně ani neví kdo řídil:-)

Ale je to řešení jeho dotazu.. jak zaplatit pokutu, ale nedostat body  ;D


Však takhle jsem to myslel:-))) Za tohle je tuším flastr nejvyšší.-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #42 kdy: 15 Května 2018, 23:07:24 »

Takže jsem si pouze nevybral radu uživatele HH, ale radu uživatele pk202...
Ještě jednou si prosím přečtěte přesně co jsem Vám radil a podívejte se na vzory podání, na které jsem Vás odkázal.
IP zaznamenána

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, výzva k určení řidiče
« Odpověď #43 kdy: 16 Května 2018, 00:50:15 »

Pan AndrewB je ve vší úctě nádhernou ilustrací přísloví Žádná práce není tak jednoduchá, aby se nedala pokazit.
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb