30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Datovka & Přestupek provozovatele  (Přečteno 24274 krát)

Beban

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #30 kdy: 11 Února 2019, 17:04:28 »

Vážený pane,

Magistrát města xxx obdržel Váš dopis ze dne 31. 01. 2019, označený jako „Výzva k vydání bezdůvodného obohacení“.

Ve Vašem dopise uvádíte, že Vám z bankovního účtu číslo xxx vedeného u xxx byla odečtena částka 3.000,-Kč na základě exekučního příkazu
č.j. xxx, přičemž exekuční titul č.j. xxx ani exekuční příkaz samotný Vám nebyl doručen do datové schránky, jejímž jste držitelem.

K výše uvedenému uvádíme, že celá záležitost byla prošetřena a bylo zjištěno, že došlo k pochybení oprávněné úřední osoby, které bude vyřešeno v rámci pracovně-právních vztahů a zároveň budou bezodkladně učiněna nezbytná opatření k nápravě.

Vzhledem k výše uvedenému pochybení správního orgánu byla částka 3.000,- Kč z bankovního účtu číslo xxx vymáhána neoprávněně. Tato částka Vám byla vrácena zpět dne 07. 02. 2019. Dle ust. § 254 odst. 2 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, náleží daňovému subjektu za dobu neoprávněně vedeného exekučního řízení úrok z neoprávněného jednání správce daně. Úrok z neoprávněného jednání správce daně ve výši 185,- Kč byl zaslán na Váš účet dne 08. 02. 2019.

Váš požadavek na výmaz Vaší osoby z evidence dlužníků bereme na vědomí a ze strany našeho úřadu budou podniknuty veškeré možné kroky k nápravě stavu věci.

Za postup správního orgánu se Vám tímto omlouváme.

------------------------------

Sice jsem chtěl ještě náhradu za čas, který jsem strávil psaním výzvy, zároveň mi zablokovali i prázdný účet, což znamenalo nulový zůstatek a po odečtení poplatků bankou nepovolený debet (tj. úroky a pokuta), ale obávám se, že dobrovolně mi to nedají a pro soud to budou bagatelní částky.

Tak či onak penízky jsou na účtu. Děkuji všem zúčastněným a prosím [WIN] :-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #31 kdy: 11 Února 2019, 17:16:57 »

Zkontrolujte si kolik si banka za vykonání exekuce účtovala (podle mne chtějí pětistovku) a sečtěte to s pokutou a nebuďte na ně tak hodný.
... a pro soud to budou bagatelní částky.

No když se vyplatí dopravnímu podniku vymáhat 1500 za jízdu načerno mělo by se vyplatit i Vám vymáhat tyto poplatky. 
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #32 kdy: 11 Února 2019, 17:21:14 »

Gratulace!

Byl byste tak laskav a dal k dispozici anonymizovanou verzi oné Výzvy k vydání bezdůvodného obohacení? Určitě by to pár lidem pomohlo.
« Poslední změna: 11 Února 2019, 21:34:09 od Číkus »
IP zaznamenána