30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Datovka & Přestupek provozovatele  (Přečteno 24185 krát)

Beban

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #15 kdy: 02 Srpna 2018, 10:45:25 »

A máme tu - fikcí doručený - Příkaz :) Oni si nedají pokoj a nedají. Do prekluze ještě téměř půl roku. Kdyby z toho neměli strach rodiče, kterým to házejí do schránky, tak bych to nechal vyhnít až k exekuci, ale takhle si musím rozmyslet odpor a využití té pasti PPV bez odpustku. Uvidíme.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #16 kdy: 02 Srpna 2018, 11:30:25 »

Kdy se měl přestupek stát? Bylo to  PO 1.7.2017?

Jako optimální varianta se mi jeví pokračovat v radiovém klidu a vyčkávat.

Pokud to ovšem nejde (tlak od rodičů), pak se nabízí podat odpor, absolvovat řízení o sprdeli (PPV) a až do odvolání jim předhodit, že nedoručili (pozor na doručení nahlížením, viz dále) sprdelní výzvu. Tím by se s trochou štěstí mělo dát dosáhnout prekluze.

Také je zde varianta zajít nahlédnout do spisu, čímž bude sprdelní výzva doručena. Na tu se pak přiznat k řízení vozidla, ale jelikož již bylo zahájeno sprdelní řízení, nelze stíhat řidiče. To je ale verze pro tvrďáky.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #17 kdy: 02 Srpna 2018, 11:30:54 »

Jestli celou dobu doručují poštou i když máte DS tak si nechte doručit příkaz a podejte odpor..
teoreticky můžete i po lhůtě s tím že jste příkaz právě dostal.. ale asi bude lepší se vejít do lhůty která by byla když by doručení fikcí platilo.. aby tam nebyla žádná pochybnost.

..ale klidně jim napsat "včera jsem dostal příkaz a dnes podávám odpor.. a upozorňuji že to posíláte na špatnou adresu"..

a pak to sestřelit na chybějícím odpustku.

Pro větší fun factor můžete nechat doručit odpustek.. buď ho najít a nebo jít nahlížet do spisu kde asi bude.. a ve lhůtě udat řidiče  :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #18 kdy: 02 Srpna 2018, 11:38:30 »

Jako optimální varianta se mi jeví pokračovat v radiovém klidu a vyčkávat.

Já myslím že lepší teď je oficiální doručení příkazu.. kromě exekuce teoreticky hrozí že si někdo špatného doručování všimne a pošle nový odpustek do DS..

doručením příkazu vznikne vada v řízení kterou už SO nemůže napravit.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #19 kdy: 02 Srpna 2018, 12:12:56 »

Přesně tak. Příkaz byl doručen, podejte odpor a rovnou jim pošlete, že nerozumíte o co jde, protože měli  poslat odpustek a to neudělali.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #20 kdy: 02 Srpna 2018, 12:55:42 »

No úplně bezpečné IMHO není nic. Už jsem tady někde četl originální výklad § 125g ZPPK ze strany SO, že pokud bylo řízení o sprdeli ukončeno, tak je možné stíhat řidiče. Něco ve stylu, že řidiče stíhat nelze pouze pokud bylo sprdelní řízení zahájeno a stále běží.

Podobně jsem už zažil tvrzení úřadu, že ani podání odporu neprokazuje, že byl příkaz doručen.

Také je zde nebezpečí, že SO bude tvrdit, že když byl doručen příkaz, tak sprdelní výzva určitě taky.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #21 kdy: 02 Srpna 2018, 13:41:48 »

No úplně bezpečné IMHO není nic.

Když musíte počítat i s tím že úřad nebude dodržovat zákony tak nikdy nevíte..
..ale jak jsem psal.. já myslím že lepší je nechat příkaz doručit.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #22 kdy: 02 Srpna 2018, 13:55:57 »

Číkus naprosto přesně popsal možná rizika. Nicméně taková už zkrátka jsou pravidla moštárny. Z možných námitek je triviální rozprášit tu o nedoručení příkazu - to mohou potvrdit svědci, můžete si papír a obálku schovat atp. - ale vždy bude SO tahat za kratší konec provazu, protože on má máslo na hlavě, že doručoval nezákonně, doktrína o materiálním doručení dotvořená judikaturou soudů je vcelku logická a konzistentní a jediným důvodem jejího formulování bylo předcházet absurdním situacím, kdy je evidentní, že bylo fakticky doručeno, ale všichni se budou tvářit, že ne (tedy těžko by chybně doručující SO hájil stejnou absurditu v opačném gardu, tedy že adresát tvrdí, že si dopis přečetl a SO to popírá a tváří se, jako by doručeno nebylo).

Podobně triviální je rozprášit tu o tom, že určitě byl doručen i odpustek. Pokud to nešlo stejný den, tak zkrátka druhý dopis se k vám dostal náhodou, není to ani třeba nějak detailně odůvodňovat, ale možných příběhů je neomezeně.

Nejvážnější riziko je to s nějakou zužující interpretací § 125g. Předběžných názorů SO jsem už taky slyšel mraky (včetně toho, že ta překážka je aktivní jen při běžícím sprdelním řízení, což ale při systematickém výkladu popírá hned druhá věta daného ustanovení), ale ještě nikdy jsem to nedotlačil do fáze, kdy by se na tom případ lámal, vždy to nakonec nějak shnilo nebo bylo zastaveno z jiného důvodu.

Z možných strategií mi asi mírně vhodnější přijde nadále dělat mrtvého brouka a počkat si na výzvu k placení a pak to teprve nějak řešit (např. zaplacením a vyreklamováním po prekluzi). Ale i přijetí příkazu, podání odporu a následná argumentace chybějícím odpuskem vede k cíli, a jestli se to podaří dostat až do fáze, kde se něco dozvíme o § 125g, taky dobře, lepší než stávající nejistota.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #23 kdy: 02 Srpna 2018, 13:59:55 »

V zásadě je také možno příkaz nechat doručit až tak za měsíc "příbuzný co to vzal ze schránky odjel a až včera si všiml že to není pro něj. Já schránku nehlídám, mám datovku"
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #24 kdy: 02 Srpna 2018, 14:09:30 »

To ano, ale jako prevenci možných přechytralých nápadů SO o tom, že to určitě bylo doručeno dřív, je nejjednodušší doručení čehokoliv, co mělo jít do DS, nepřipustit vůbec, a vyžaduje-li zvolená taktika v nějaký čas si něco nechat prokazatelně doručit, „dojít“ si pro takové doručení do spisu. Samozřejmě by mělo fungovat i vyhrabání dopisu odeslaného v létě ve chvíli, kdy ho v zimě vyhrabete z hromady letáků, které si schováváte na zatápění v kotli, ale výše popsaná metoda je zcela neprůstřelná.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #25 kdy: 02 Srpna 2018, 16:01:08 »

To ano, ale jako prevenci možných přechytralých nápadů SO o tom, že to určitě bylo doručeno dřív, je nejjednodušší doručení čehokoliv, co mělo jít do DS, nepřipustit vůbec, a vyžaduje-li zvolená taktika v nějaký čas si něco nechat prokazatelně doručit, „dojít“ si pro takové doručení do spisu. Samozřejmě by mělo fungovat i vyhrabání dopisu odeslaného v létě ve chvíli, kdy ho v zimě vyhrabete z hromady letáků, které si schováváte na zatápění v kotli, ale výše popsaná metoda je zcela neprůstřelná.

Jenže on se nemůže jít podívat do spisu, protože nic nedostal a o ničem neví.
IP zaznamenána

Beban

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #26 kdy: 17 Ledna 2019, 23:37:45 »

Přátelé, jsme skoro doma... Jelikož SO mi nic nedoručil, za pár dní přijde prekluze. Mezi tím proběhl proces, který bych ve své celistvosti pojmenoval jako "samoobsluha", tj. bez mého vědomí SO obvinil, odsoudil i mi v exekuci sebral peníze z účtu. Dobré na tom je, že ani právní odbor magistrátu se neobtěžoval zjistit, že mám DS a exekuční příkaz se mi rovněž pokoušel doručit pozemní poštou. Jak teď dál?

Mám jim poslat výzvu k vydání bezdůvodného obohacení? Druhá možnost je uplatnit námitku proti exekučnímu příkazu do 30 dnů ode dne, kdy jsem se o něm dozvěděl (dneska, od banky po dotazu, kam mi zmizely peníze z účtu). Třetí možnost je oboje spojit, tj. poslat námitku a doplnit ji o něco jako "Považujte prosím tuto zprávu za výzvu k vydání bezdůvodného obohacení...". Vaše doporučení? Díky!
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #27 kdy: 18 Ledna 2019, 14:12:33 »

Já bych jim poslal datovkou dopis že strhli peníze a nemáte informaci o žádném dluhu. A tak žádáte vrácení bezdůvodného obohacení.
IP zaznamenána

Beban

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #28 kdy: 05 Února 2019, 22:55:58 »

Námitka proti exekučnímu příkazu i výzva k vydání bezdůvodného obohacení odeslány. Po pár dnech první reakce z právního odboru magorátu: O samotné exekuci (uvalené tímto odborem) ani slovo (taky nikdy nebyla doručena). Horká brambora přehozena na odbor dopravně-správní, aby se vyjádřil k vykonatelnosti původního rozhodnutí. Asi si uvědomují, že tady jim pšenka nepokvete a hledí přehrát průs*r na báby o pár dveří vedle.
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Datovka & Přestupek provozovatele
« Odpověď #29 kdy: 08 Února 2019, 16:51:37 »

Na toto vyvrcholeni se tesim. Diky, ze jste vytrval az do konce :)
IP zaznamenána