30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta Rakousko - doporučený dopis  (Přečteno 31752 krát)

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #15 kdy: 29 Srpna 2018, 20:39:41 »

Soupnou Vas na celu s balkanskym (v lepsim pripade) Helmutem a sranda Vas prejde. Alcatraz case.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #16 kdy: 04 Listopadu 2018, 22:18:52 »

Pokud se nechám dobrovolně, byť jen na několik hodin zavřít, nemůže se to nějak projevit v ČR? Třeba zbrojní průkaz, spolehlivost a podobně? Jelikož jsme v tej unii, co výpis z rejstříku trestů? A co v budoucnosti? Ta banda v Bruselu neustále tlačí na pilu.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #17 kdy: 05 Listopadu 2018, 09:03:15 »

Domnivam se, ze ve vypisu z rejstriku trestu muzou byti jen tresty udeleny v trestnim rizeni. Trest za prestupek (i kdyby to byl nahradni trest odneti svobody) by tam nemel byt. Tohle je snad stejne i v Rakousku. Kdyz tak se priste zeptam klubovyho pravnika...
IP zaznamenána

PVL

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #18 kdy: 08 Února 2019, 15:23:09 »

Tohle jsem v pátek dostal také, poprvé z Rakouska. Překročení na A1 o 49kmh na 130kmh a pokuta 130 EUR. Bohužel jsem cca rok neupdatoval databáze antiradru......  a nové radary přibyly. Jelikož naprosto nejsem povinen znát německý jazyk, podám odpor v ČJ.

Zjevně řeším stejný případ, nicméně na dálnici asi bylo přehlédnuto 80 Km/h a jelo se cca 130, pokutu vypsali na 350€, docela pálka, jak dopadl Váš odpor?
Nevím jestli se má cenu snažit, prý je důkaz čelní foto z radaru. :(

Otázka pro Všechny - jak dopadly Vaše odpory?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #19 kdy: 08 Února 2019, 18:13:02 »

Tohle jsem v pátek dostal také, poprvé z Rakouska. Překročení na A1 o 49kmh na 130kmh a pokuta 130 EUR. Bohužel jsem cca rok neupdatoval databáze antiradru......  a nové radary přibyly. Jelikož naprosto nejsem povinen znát německý jazyk, podám odpor v ČJ.

Zjevně řeším stejný případ, nicméně na dálnici asi bylo přehlédnuto 80 Km/h a jelo se cca 130, pokutu vypsali na 350€, docela pálka, jak dopadl Váš odpor?
Nevím jestli se má cenu snažit, prý je důkaz čelní foto z radaru. :(

Otázka pro Všechny - jak dopadly Vaše odpory?

Zatím to vypadá takto: podal jsem onen odpor, česky. Za 4,5 měsíce, dne 31.12.2018, dorazila žádost o napráskání řidiče (+ předtištěné formuláře), v němčině a také v jakési google translaci. Byla tam fotka auta z radaru (zadek) a naměřená rychlost
189km/h.

Překlad kouzelný:

"S pozdravem po okresního šéfa
Okresní kapitán Wels-Land
Herrengasse 8
4600 Sumec"

:-) Ten sumec (Wels) pobavil. Chtěl jsem jim odpovědět taky s pozdravem pro okresního šéfa do Sumec, ale možná by to nedorazilo. Takže jsem okresnímu sumci v půlce ledna napráskal Helmuta z Austrálie.
IP zaznamenána

PVL

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #20 kdy: 13 Února 2019, 13:56:38 »


Zatím to vypadá takto: podal jsem onen odpor, česky. Za 4,5 měsíce, dne 31.12.2018, dorazila žádost o napráskání řidiče (+ předtištěné formuláře), v němčině a také v jakési google translaci. Byla tam fotka auta z radaru (zadek) a naměřená rychlost
189km/h.

A na to jste odpověděl? :)
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #21 kdy: 13 Února 2019, 18:53:57 »

Jistě. Práskl jsem Helmuta.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #22 kdy: 13 Února 2019, 19:40:11 »

No, s Helmutem si rádi popovídají v jeho rodném jazyce. Nebyl by spíše vhodnější Ivan?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #23 kdy: 13 Února 2019, 20:05:49 »

No, s Helmutem si rádi popovídají v jeho rodném jazyce. Nebyl by spíše vhodnější Ivan?

je to Australan.... ale díky za radu, Ivana si taky seženu, popř. mám v záloze i Kyrgyza.... do budoucna
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #24 kdy: 13 Února 2019, 21:05:25 »

Myslím si, že by mohl být velmi výhodný Gruzínec, s takovým ლავრენტი by se jim dopisovalo moc hezky…   ;)
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #25 kdy: 13 Února 2019, 21:33:36 »

Myslím si, že by mohl být velmi výhodný Gruzínec, s takovým ლავრენტი by se jim dopisovalo moc hezky…   ;)

jj onehdy jsem luštil orig. lokalitní štítky u střevlíků z Gruzie, sběry někdy ze 70. let.... psané navíc ručně, perem.... peklo. Nakonec jsem to hodil na ruské entofórum... tam pomohli.
IP zaznamenána

yb-an

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #26 kdy: 18 Dubna 2019, 02:02:37 »

Ahoj všem,
taky mi přišel pozdrav z AT, konkrétně z Hartberg-Fürstenfeld (A2 - Graz)
Přišlo to hned napoprvé DOPORUČENĚ (žádná varování běžnou poštou dříve nebyla) a já to bohužel převzal, protože jsem včas nečetl toto fórum :-(
Jmenuje se to LENKERERHEBUNG, spáchání přestupku v AT - policejní pokuta - pátrání po řidiči.
Po mně jako po držiteli vozidla chtějí, abych do 14 dnů bonznul řidiče nebo Helmuta, který tuto info poskytnout může.
Za neposkytnutí info vyhrožují až 5000 éčkama.
V dopise v české ani německé verzi není přestupek nijak specifikován, vůbec nic, jen chtějí řidiče, odpustek nenabízejí.

Když už to přišlo doporučeně a převzal jsem, ignorovat to tedy už asi nemůžu?
Problém je ale v tom, že jsem to neřešil a byl na služebce. Prošvihl jsem tedy jejich 14-denní lhůtu cca  o týden. Předpokládám, že to by asi moc nemuselo vadit, ne? Pokud odpovím s týdenním zpožděním.

Mám prosím dotazy:
Nelze-li ignorovat, jak tedy podat vysvětlení - poslat klasický papír poštou, nebo nějak doporučeně, nebo vyplnit jejich webový formulář, který nabízejí v německé verzi?
Budu psát česky, protože nerozumím jazyku jejich kmene - čili vyplněním webformu bych se asi zbytečně prozradil, webform je pouze v němčině (otevřel jsem přes VPN jakože z jiného města a bez vyplnění konkrétního kódu případu, takže jsem se neprozradil).

Bude pro začátek stačit neurčitý text ve stylu Mrakoplaše zde z fóra? Lehce jsem upravil:
Vážená paní Petro,
rád bych s Vámi vyřešil dopis, který jsem převzal (Určení totožnosti řidiče) s výše uvedenou značkou. V dopisu není uveden důvod, proč bych měl podávat požadovanou 
informaci. Co je tedy důvodem, proč po mně požadujete tuto informaci? Byl snad spáchán nějaký přestupek? Dále podle nových pravidel o osobních údajích, které vydala EU, označovanou ve zkratce GDPR, mám obavu, abych neporušil tento předpis tím, že uvedu nějaké jméno. Pokuste se mi tedy blíže popsat situaci. Zároveň se velice omlouvám, že píši česky, ale bohužel neumím německy.
S pozdravem já jako provozovatel auta

a dát jim šanci, ať vyniknou?
Vůbec nevím, co na mě mají, jestli šlo o rychlost nebo něco jiného. A nejlepší je, že řidiči jsou potenciálně tři a já opravdu nevím, kdo z nich v tu dobu řídil, protože to 
byla dlouhá cesta a střídali se dost často. Nicméně nechci do toho nikoho z nich zatahovat.

Bude tedy pro začátek jako první krok stačit výše uvedený text?

Díky a díky všem, že toto fórum vůbec existuje :-)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #27 kdy: 18 Dubna 2019, 07:15:02 »

Poslali to pouze v němčině? Tak nereagujte.
IP zaznamenána

yb-an

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #28 kdy: 18 Dubna 2019, 08:10:56 »

Nene, bohužel je u toho přiložen i český překlad a to kvalitní - rozhodně to není gugl translator, nejsou tam žádné chyby.
Je tam i věta:
Pamatujte prosím, že ve styku s rakouskými orgány je nutno používat německého jazyka.
Někdo jim to překládá do spisovné češtiny a paní Petra to podle příjmení nebude...

Musím tedy reagovat, když je to přeloženo?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #29 kdy: 18 Dubna 2019, 09:14:32 »

Udal bych Helmuta. Tedy reálného řidiče který ale nebude poštu přebírat.
IP zaznamenána