30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Téma: Občanka - na vlastní kůži  (Přečteno 33306 krát)

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #60 kdy: 31 Října 2018, 17:37:46 »

Tak dneska jsem byl na úřadě vyřídit pas. S tou dobou expirace jsem to trochu neodhadl, takže je neplatný jen 3 roky. Nicméně vydán byl v roce 2005. Na přepážce mě slečna upozornila, že až si budu vyzvedávat pas, tak musím odevzdat starý, jinak zahájí správko. Tedy mě napadají dvě varianty. První je použít stejný postup jako na tady na OP, tedy přidělám políčko "POSTRÁDÁM" a do vyjádření napíšu:  "S přihlédnutím ke všem okolnostem a poměrům jsem chránil cestovní pas před poškozením, zničením, ztrátou, odcizením nebo zneužitím. Ke ztrátě cestovního pasu mohlo mohlo dojít bez mého zavinění, například z důvodu odcizení, závady na oblečení, zdravotní indispozice nebo v důsledku vyšší moci. To je vše, co budu v této věci uvádět."

Nebo jim na úřadě rovnou oznámit, že "Cestovní pas byl ztracen před 6 lety, tzn. v roce 2012 a dle zákona č. 250/2016 Sb., § 30, odstavce "a", uplynula promlčecí doba více jak jeden rok od spáchání přestupku (Horní hranice při ztrátě cestovního pasu je 10 000 Kč, tedy promlčecí doba pro tento druh přestupku činí jeden rok. Těch + 5 let tam dávám, aby se nepokoušeli o nějakou obstrukci zadními vrátky). Tedy danou věc již nejde projednat ve správním řízení a zanikla tak existence právní podstaty postižitelnosti přestupku."

Co myslíte?

EDIT: Ještě jsem zkusil, že jsem ho v roce 2015 odevzdal a asi tam mají bordel ale to neprošlo.
« Poslední změna: 31 Října 2018, 17:47:32 od qqvvmm »
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #61 kdy: 06 Listopadu 2018, 14:19:20 »

Proč prostě neodevzdáte ten starý?
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #62 kdy: 06 Listopadu 2018, 15:08:48 »

Já ho měl propadlý asi 8 let, při vyzvednutí novýho jsem ho odevzdal, úřednice spokojená že ho může zničit a nikdo nic neřešil..
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #63 kdy: 06 Listopadu 2018, 21:22:23 »

já zatím "ztratil" všechny neplatné,
takže mám sbírku razítek ještě z DDR, vízum do SRN v roce 90
vstupy do švýcarska a izraele...
prostě takové pasy je škoda odevzdat  ;)
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #64 kdy: 07 Listopadu 2018, 10:57:47 »

Kamarádky otec má 4 současné platné cestovní pasy a s tím jsou teprve zábavné situace typu "vyberte si".... pardon, tenhle ne, tenhle.... tak tedy tenhle.... Akorát na letištích to prý už není to, co to bývalo.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #65 kdy: 07 Listopadu 2018, 11:38:58 »

4? Ja myslel, ze ze zakona muzes mit platne pasy soucasne jen dva.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #66 kdy: 07 Listopadu 2018, 12:03:21 »

lerion: dva české a dva slovenské.
IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #67 kdy: 07 Listopadu 2018, 14:59:37 »

Proč prostě neodevzdáte ten starý?
Protože ho prostě nemám, viz můj dřívější příspěvek. To bych si tuto srandu odpustil a starý pas jednoduše vrátil.
IP zaznamenána

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #68 kdy: 07 Listopadu 2018, 20:16:54 »

4? Ja myslel, ze ze zakona muzes mit platne pasy soucasne jen dva.
Pokud vím tak pasu můžete mít kolik chcete pokud si to obhajite. Při druhém pasu je to většinou nezajímá, ale při třetím a dalším už jo. Většinou stačí pohádka o cestovním,že by ne s nějakým vízem uvnitř nepustili tam a tam
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #69 kdy: 09 Listopadu 2018, 23:06:17 »

qqvvmm: To je hezké, že ten pas je ztracený již 6 let, za ztrátu pokutu dostat nemůžete ale můžou Vám ji zkusit přišít za neprodlené nenahlášení ztráty a tento přestupek pácháte stále!
Pokud ztrátu nahlásíte moc brzy - pokuta za ztrátu. Pokud po promlčení ztráty - pokuta za nenahlášení. :D
Nejlépe asi "Dnes jsem zjistil, že sem před 6ti lety ztratil" ale chce to promyslet.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #70 kdy: 10 Listopadu 2018, 08:52:56 »

neprodlené nenahlášení ztráty
Neprodleně je dost široká lhůta. Jakmile to zjistím, tak to hlásím. Nikam jsem necestoval a po letech potřebuju pas, nenacházím, neprodleně hlásím. No problem
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #71 kdy: 10 Listopadu 2018, 11:59:21 »

Proc vubec rikat neco o ztrate? O pas jsem pecoval blabla podle zakona a nemam ho. Urade dej novy. Neco se ti nelibi? Dokaz to. Ja jsem uplne blbej a nic ti nereknu, neschvalim a nepodepisu..
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #72 kdy: 10 Listopadu 2018, 13:41:22 »

a navíc — náklady na výrobu pasu jsem si úřade kompletně zaplatil (včetně tučného zisku státní tiskárně cenin), takže co je ti úřade vlastně po tem?! Naval novej pas, tady máš za něj prachy a drž hubu…
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #73 kdy: 20 Dubna 2021, 12:35:35 »

Zítra mě čeká cesta na úřad kvůli OP který postrádám, načteno to tady mám, akorát myšlenka na kterou jsem se nedočetl odpověď - musím ohlásit že jsem ji ztratil, ovšem nemusím tak dělat na přepážce kde mi může vnucovat papír s přestupkem. Mohu tedy do datovky napsat něco ve smyslu "Vážený úřade, postrádám svůj OP a dle zákonu vám to tímto ohlašuji v nejbližší možné době a do 15 dní si přijdu zažádat o nový"?

A druhá věc, fakticky se nemohu sečíst vzhledem k tomu že nemám pas, je to tak? Přeci jen nemohu uvést číslo OP.

Jinak se omlouvám na případný thread necromancing, ale přijde mi lepší dát to sem kde jsou všechny informace jak zakládat další.
IP zaznamenána

Kohlstein

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #74 kdy: 20 Dubna 2021, 12:59:09 »

Při to fízl cvičení se zavíráním okresů jsem tak dlouho a dokola vytahoval občanku, až jsem zjistil, že ji nemůžu najít, ztratila se. Zašel jsem na úřad, řekl bábě, že nemůžu najít občanku, hlášeno na fízlárnu, ale doklad o hlášení mi fízl na noční nedal. V datovce o mně žádné hlášení z fízlárny neměla (po 3 dnech a víkendu). Vytasila papír a vyzvala mě k vyplnění pole o okolnostech ztráty. Napsal jsem:
Okolnosti ztráty OP mi nejsou známy.
Trest mi byl uložen - ústní napomenutí. Tím to pro mě zhaslo, platit jim víc než to kilo (nebo dvě???) za vystavení nového, asi bych s bábou vedl řeč. Ale když někdo napíše do té kolonky hlouposti, mají ho na lopatě.
Edit - bába má na tom formuláři dvě možnosti, domluva a pokuta, nic mezi tím. Předpokládám, že pokud je někdo při nahlašování ztráty konzistentní ve svém postoji nenechat se potrestat, dojde k zaškrtnutí možnosti "domluvou" dodatečně, vlk se nažere a koza zůstane celá.
« Poslední změna: 20 Dubna 2021, 13:11:35 od Kohlstein »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6