30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Občanka - na vlastní kůži  (Přečteno 2635 krát)

Jan Novák

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #30 kdy: 13 Duben 2018, 10:11:50 »

Zdravím. Dnes si jdu vyzvednout pas, a jelikož starý pas také pohřešuji, mám postupovat stejně? Už při žádosti vyhrožovali pokutou až 10.000,- se asi po**ali. Pas který si já zaplatím tak jim budu vracet nebo platit flastr???
Kdysi jsem odjel do ciziny na měsíční rychlopas, a po návratu zažádal o nový dlouhodobý. Na přepážce chtěl vrátit starý, namítl jsem že je už stejně prošlý, ale trvali na vrácení i tak. Tak jsem řekl, že jsem ho ztratil někde na pláži, abych se nemusel vracet pro ten starý domů a jet tam znova. A úředník se zděsil, že by se to muselo hlásit ambasádě a vymysleli jsme, že jsem ho ztratil až v ČR, sepsali lejstro a dobře bylo, žádná pokuta. Je to ale už pár let zpátky a úředník byl mladé ucho po škole.
Takže postupovat dle D-fens a NIKDY nepřipustit že by ke ztrátě či krádeži mohlo dojít v cizině.
IP zaznamenána

spec

• Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 14 Duben 2018, 17:00:31 »

Otázka pro zkušené. Kdyby Novák ztratil pas na té pláži, jak píše, přestupek by se stal mimo území ČR. Mohl by ho úřad za ten přestupek potrestat? Žil sem v přesvědčení, že přestupky a trestné činy mimo území ČR nelze českým úřadem postihnout. Výjimky jako únos letadla apod. znám, ale ty jsou vyjmenované v zákoně, ztráta pasu nebo jakýkoliv jiný přestupek sem tam neviděl.
IP zaznamenána

2M

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 14 Duben 2018, 23:40:26 »

spec: Asi se to vejde pod §3(3) přestupkového zákona..
když je pachatel občan ČR a
Citace
a) pachatel svým jednáním porušil povinnost, kterou má podle právního řádu České republiky i mimo území České republiky,

tak se přestupek posuzuje podle právního řádu ČR.
IP zaznamenána

nicolbolas

• Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 18 Květen 2018, 20:33:12 »

totok se vztahuje i na MT/P?

fašismus neustále na vzestupu
IP zaznamenána