30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Občanka - na vlastní kůži  (Přečteno 4119 krát)

Jan Novák

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #30 kdy: 13 Duben 2018, 10:11:50 »

Zdravím. Dnes si jdu vyzvednout pas, a jelikož starý pas také pohřešuji, mám postupovat stejně? Už při žádosti vyhrožovali pokutou až 10.000,- se asi po**ali. Pas který si já zaplatím tak jim budu vracet nebo platit flastr???
Kdysi jsem odjel do ciziny na měsíční rychlopas, a po návratu zažádal o nový dlouhodobý. Na přepážce chtěl vrátit starý, namítl jsem že je už stejně prošlý, ale trvali na vrácení i tak. Tak jsem řekl, že jsem ho ztratil někde na pláži, abych se nemusel vracet pro ten starý domů a jet tam znova. A úředník se zděsil, že by se to muselo hlásit ambasádě a vymysleli jsme, že jsem ho ztratil až v ČR, sepsali lejstro a dobře bylo, žádná pokuta. Je to ale už pár let zpátky a úředník byl mladé ucho po škole.
Takže postupovat dle D-fens a NIKDY nepřipustit že by ke ztrátě či krádeži mohlo dojít v cizině.
IP zaznamenána

spec

• Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 14 Duben 2018, 17:00:31 »

Otázka pro zkušené. Kdyby Novák ztratil pas na té pláži, jak píše, přestupek by se stal mimo území ČR. Mohl by ho úřad za ten přestupek potrestat? Žil sem v přesvědčení, že přestupky a trestné činy mimo území ČR nelze českým úřadem postihnout. Výjimky jako únos letadla apod. znám, ale ty jsou vyjmenované v zákoně, ztráta pasu nebo jakýkoliv jiný přestupek sem tam neviděl.
IP zaznamenána

2M

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 14 Duben 2018, 23:40:26 »

spec: Asi se to vejde pod §3(3) přestupkového zákona..
když je pachatel občan ČR a
Citace
a) pachatel svým jednáním porušil povinnost, kterou má podle právního řádu České republiky i mimo území České republiky,

tak se přestupek posuzuje podle právního řádu ČR.
IP zaznamenána

nicolbolas

• Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 18 Květen 2018, 20:33:12 »

totok se vztahuje i na MT/P?

fašismus neustále na vzestupu
IP zaznamenána

bicepse

• Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 24 Květen 2018, 11:49:31 »

Dlouho se nic nedělo, tak jsem podal žádost o učinění opatření proti nečinnosti na kraj. Kopii jsem poslal i na můj magostrát a světe div se, za dva dny přišlo rozhodnutí - vinen.

Jelikož se jedná o mé první správní řízení, ve kterém došlo k vydání rozhodnutí, budu vděčný za jeho zhodnocení a za pomoc s body do odvolání.
IP zaznamenána

gumidos

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 24 Květen 2018, 12:00:21 »

....obviněný neuvedl žádné reálné skutečnosti, jak ke ztrátě OP došlo, aby mohl správní orgán konstatovat, že svůj OP...přiměřeně chránil. Zůstává pak fakt, že svůj OP před ztrátou dostatečně nechránil ... a tudíž se dopustil přestupku.
Tedy nikoliv "orgán prokazuje zavinění, ale sprostý podezřelý je povinen se vyvinit".

viz např. http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2011/0126_5As__110_20140117114406_prevedeno.pdf

Předpokládám, že tento případ bude dotažen odvoláním (nikoliv v požadovaných 2 stejnopisech, ale pouze jednom), aby si odvolací orgán pošušňal.
Je to zjevně msta za vaší "nespolupráci"  v rámci pracovní doby toho úředníka.

Chybí jakékoliv dokazování, jako důkaz je použit pouze úřední záznam, chybí jakékoliv odůvodnění - docela by mě zajímal názor hh.
« Poslední změna: 24 Květen 2018, 15:18:45 od gumidos »
IP zaznamenána

uziv

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 24 Květen 2018, 12:37:52 »

Správní orgán musí prokázat, že jste průkaz skutečně ztratil a že to bylo Vaším zaviněním. A pro příště a pro všechny ostatní je lépe v takovém případě OP postrádat.
« Poslední změna: 25 Květen 2018, 14:44:20 od uziv »
IP zaznamenána

bicepse

• Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 25 Květen 2018, 14:14:32 »

Případ bude samozřejmě dotažen odvoláním v jednom stejnopisu, přikládám ho v příloze s prosbou o radu, zda něco poupravit či přidat.

/edit: zlepšená anonymizace
« Poslední změna: 31 Květen 2018, 15:54:39 od bicepse »
IP zaznamenána

gumidos

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 28 Květen 2018, 10:26:47 »

Případ bude samozřejmě dotažen odvoláním v jednom stejnopisu, přikládám ho v příloze s prosbou o radu, zda něco poupravit či přidat.
Myslím, že v tomto případě by stačilo i blanketní odvolání, aby jim to nadřízený orgán hodil na hlavu.
IP zaznamenána

hh

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #39 kdy: 28 Květen 2018, 11:56:09 »

Odvolání by šlo napsat i stručněji, ale v klíčové argumenty tam jsou  (SO dokazuje vinu, nikoliv občan nevinu, v deliktním řízení nemá obviněný povinnost součinnosti, odpovědnost za předmětný přestupek není objektivní za následek, ale subjektivní za konkrétní zaviněné - alespoň nedbalostně - konání či opomenutí). Klidně to takto podejte a počkejte, co vypadne z SO2 - kdyby náhodou tento paskvil potvrdil, navrhuji u soudu trvat na konání jednání s tím, že soud může zabít 2 mouchy jednou ranou a rovnou přezkoumat úředníkovu svéprávnost :)
IP zaznamenána

mikky

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 28 Květen 2018, 14:52:17 »

Odvolání je špatně zanonymizováno: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2032.0
IP zaznamenána
Je-li vám 30 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 30, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.