30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Občanka - na vlastní kůži  (Přečteno 33300 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #30 kdy: 13 Dubna 2018, 10:11:50 »

Zdravím. Dnes si jdu vyzvednout pas, a jelikož starý pas také pohřešuji, mám postupovat stejně? Už při žádosti vyhrožovali pokutou až 10.000,- se asi po**ali. Pas který si já zaplatím tak jim budu vracet nebo platit flastr???
Kdysi jsem odjel do ciziny na měsíční rychlopas, a po návratu zažádal o nový dlouhodobý. Na přepážce chtěl vrátit starý, namítl jsem že je už stejně prošlý, ale trvali na vrácení i tak. Tak jsem řekl, že jsem ho ztratil někde na pláži, abych se nemusel vracet pro ten starý domů a jet tam znova. A úředník se zděsil, že by se to muselo hlásit ambasádě a vymysleli jsme, že jsem ho ztratil až v ČR, sepsali lejstro a dobře bylo, žádná pokuta. Je to ale už pár let zpátky a úředník byl mladé ucho po škole.
Takže postupovat dle D-fens a NIKDY nepřipustit že by ke ztrátě či krádeži mohlo dojít v cizině.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #31 kdy: 14 Dubna 2018, 17:00:31 »

Otázka pro zkušené. Kdyby Novák ztratil pas na té pláži, jak píše, přestupek by se stal mimo území ČR. Mohl by ho úřad za ten přestupek potrestat? Žil sem v přesvědčení, že přestupky a trestné činy mimo území ČR nelze českým úřadem postihnout. Výjimky jako únos letadla apod. znám, ale ty jsou vyjmenované v zákoně, ztráta pasu nebo jakýkoliv jiný přestupek sem tam neviděl.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #32 kdy: 14 Dubna 2018, 23:40:26 »

spec: Asi se to vejde pod §3(3) přestupkového zákona..
když je pachatel občan ČR a
Citace
a) pachatel svým jednáním porušil povinnost, kterou má podle právního řádu České republiky i mimo území České republiky,

tak se přestupek posuzuje podle právního řádu ČR.
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #33 kdy: 18 Května 2018, 20:33:12 »

totok se vztahuje i na MT/P?

fašismus neustále na vzestupu
IP zaznamenána

bicepse

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #34 kdy: 24 Května 2018, 11:49:31 »

Dlouho se nic nedělo, tak jsem podal žádost o učinění opatření proti nečinnosti na kraj. Kopii jsem poslal i na můj magostrát a světe div se, za dva dny přišlo rozhodnutí - vinen.

Jelikož se jedná o mé první správní řízení, ve kterém došlo k vydání rozhodnutí, budu vděčný za jeho zhodnocení a za pomoc s body do odvolání.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #35 kdy: 24 Května 2018, 12:00:21 »

....obviněný neuvedl žádné reálné skutečnosti, jak ke ztrátě OP došlo, aby mohl správní orgán konstatovat, že svůj OP...přiměřeně chránil. Zůstává pak fakt, že svůj OP před ztrátou dostatečně nechránil ... a tudíž se dopustil přestupku.
Tedy nikoliv "orgán prokazuje zavinění, ale sprostý podezřelý je povinen se vyvinit".

viz např. http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2011/0126_5As__110_20140117114406_prevedeno.pdf

Předpokládám, že tento případ bude dotažen odvoláním (nikoliv v požadovaných 2 stejnopisech, ale pouze jednom), aby si odvolací orgán pošušňal.
Je to zjevně msta za vaší "nespolupráci"  v rámci pracovní doby toho úředníka.

Chybí jakékoliv dokazování, jako důkaz je použit pouze úřední záznam, chybí jakékoliv odůvodnění - docela by mě zajímal názor hh.
« Poslední změna: 24 Května 2018, 15:18:45 od gumidos »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #36 kdy: 24 Května 2018, 12:37:52 »

Správní orgán musí prokázat, že jste průkaz skutečně ztratil a že to bylo Vaším zaviněním. A pro příště a pro všechny ostatní je lépe v takovém případě OP postrádat.
« Poslední změna: 25 Května 2018, 14:44:20 od uziv »
IP zaznamenána

bicepse

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #37 kdy: 25 Května 2018, 14:14:32 »

Případ bude samozřejmě dotažen odvoláním v jednom stejnopisu, přikládám ho v příloze s prosbou o radu, zda něco poupravit či přidat.

/edit: zlepšená anonymizace
« Poslední změna: 31 Května 2018, 15:54:39 od bicepse »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #38 kdy: 28 Května 2018, 10:26:47 »

Případ bude samozřejmě dotažen odvoláním v jednom stejnopisu, přikládám ho v příloze s prosbou o radu, zda něco poupravit či přidat.
Myslím, že v tomto případě by stačilo i blanketní odvolání, aby jim to nadřízený orgán hodil na hlavu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #39 kdy: 28 Května 2018, 11:56:09 »

Odvolání by šlo napsat i stručněji, ale v klíčové argumenty tam jsou  (SO dokazuje vinu, nikoliv občan nevinu, v deliktním řízení nemá obviněný povinnost součinnosti, odpovědnost za předmětný přestupek není objektivní za následek, ale subjektivní za konkrétní zaviněné - alespoň nedbalostně - konání či opomenutí). Klidně to takto podejte a počkejte, co vypadne z SO2 - kdyby náhodou tento paskvil potvrdil, navrhuji u soudu trvat na konání jednání s tím, že soud může zabít 2 mouchy jednou ranou a rovnou přezkoumat úředníkovu svéprávnost :)
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #40 kdy: 28 Května 2018, 14:52:17 »

Odvolání je špatně zanonymizováno: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2032.0
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

bicepse

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #41 kdy: 13 Srpna 2018, 00:22:21 »

Tak tu máme pěkné rozhodnutí o odvolání viz příloha.

To, že kraj konstatoval, že správní řízení nemělo být vůbec zahájeno mi příjde jako pěkná munice do stížnosti, která samozřejmě bude podána. Má cenu vzhledem k tomuto názoru odvolacího orgánu zkusit požádat i o náhradu nemajetkové újmy vzhledem k tomu, že jsem byl nezákoně uznán vinným v řízení, které vůbec nemělo být zahájeno?

Dále bych se ještě chtěl zeptat, proč odvolací orgán věc vrátil k novému projednání místo toho, aby řízení zastavil, když sám říká, že řízení bude v novém projednání zastaveno.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #42 kdy: 13 Srpna 2018, 09:34:03 »

Skoro se nabízí vysvětlení, že odvolací orgán shledal, že dotyčný ouřada na prvním stupni je mamlas, a nechal mu to vyžrat s celou parádou - tedy musí poslat rozhodnutí o zastavení řízení sám a napsat tam stručné odůvodnění.
Pro příště si to bude pamatovat.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #43 kdy: 13 Srpna 2018, 09:48:09 »

Problém s náhradou nemajetkové újmy je ten, že to nikoho nevytrestá. Nejde to z kapsy dotyčného parazita. Ale hezká stížnost a trvání na informaci jak byl potestán neuškodí.
Dobré je se také zeptat na vyřízení stížnosti pomocí infomačního zákona. Oni pak tyto údaje povinně zveřejňují, čili když se to šikovně naformuluje "jak jste zakročili v tomto případě a JAKÁ OPATŘENÍ jste učinili, aby k tomu nedocházelo v budoucnu" vygeneruje určitě moc pěkný pamflet na internetovou POVINNOU nástěnku. A pak už jen sdílet odkazy na zveřejněnou informaci, co nejširšímu publiku.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #44 kdy: 13 Srpna 2018, 11:24:13 »

To sice nejde, ale úřad to po něm může v rámci regresu za určitých okolností požadovat. Pro inspiraci třeba zde:
https://frankbold.org/poradna/kategorie/korupce-jednani-uredniku/rada/postih-odpovednych-uredniku-napiste-dopis-uradu
IP zaznamenána