30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce  (Přečteno 10635 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #15 kdy: 23 Března 2018, 21:51:05 »

Chtělo by to vědět, zda zaměstnavatel ve smlouvě souhlasil s tím, že bude proplácet půjčovně odpustky (problém zaměstnavatele). A také zda Vy jste souhlasila s tím, že Vám může zaměstnavatel strhávat tyto odpustky ze mzdy (Váš problém).
IP zaznamenána

Studentka

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #16 kdy: 23 Března 2018, 22:09:48 »

Začíná to být trochu složité. Tak si shňme jak to bylo.

Cca měsíc před tím, než jsem se o výzvě dozvěděla, jsem údajně podle certifikovaného rychloměru měla jet rychleji než je dovoleno (respektive auto s neznámým pachatelem jelo rychle a já ho měla mít půjčené - což SO neví, protože chce výpalné bez práce). Obdržela jsem výzvu od zaměstnavatele s tím, že mi to bude strženo ze mzdy. To se také stalo s tím, že jsem k tomu obdržela ručně: moje čistá mzda-hodnota pokuty = celková suma.

Takže nejde o to, že by se proti tomu nedalo nic dělat a byl to postup podle zákona. Ale o to, že pokud chci pracovat v příjemný atmosféře, vycházet s kolegama a nadrízenýma, případně nedostat výpověď z důvodů, které si nějak podle zákona odůvodní, tak nemůžu postupovat striktně jako bych postupovala proti SO. Chci se prostě jen cestou nejmenšího odporu dostat k fotce. Zda zaměstnavatel smluvně souhlasil nebo o tom vůbec nějaká smlouva byla, netuším. Já jsem nesouhlasila, byl mi ukázán protokol z toho dne, kde je k mému jménu připsána RZ půjčeného vozu a to je vše. Dál se mě nikdo na nic neptal a bylo mi to strženo z platu. Jsem na pochybách, protože jsem to nespíš udělala, ale vzhledem k mé znalosti míst měření mi nejde do hlavy jak se to stalo a někde se musela stát chyba nebo jsem měla myšlenky úplně jinde než na řízení.  ::)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #17 kdy: 23 Března 2018, 22:16:16 »

Pokud toužíte po fotografii, zkuste se vydat na příslušný správní orgán alespoň s výzvou a ideálně potvrzením, že Vám byla částka stržena ze mzdy. Možná Vás nechají nahlédnout, možná ne. Problém je, že ať už bude na fotografii kdokoli, situaci to nijak nezmění.

A doufejte, že půjčovna nezavede např. poplatek 1000 Kč za každé zaklení za volantem, který bude klientovi účtovat na základě štěnice v autě. Zaměstnavatel by Vám to totiž také mohl začít strhávat ze mzdy.
IP zaznamenána

Studentka

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #18 kdy: 23 Března 2018, 22:25:41 »

Nejde o to, abych něco změnila. Chci za své peníze alespoň hezkou fotku a hlavně chci vědět, jak to skutečně bylo a zda o tom existuje nějaký "důkaz". A pokud by to bylo neprávem, tak bych byla příště nekompromisní a nesklopila bych uši a tvrdě to řešila. Dávám to do uvozovek, protože i fotka z UnicamVELOCITY na D1 byla třeba také opravena a byla z toho kauza na autoforum.cz. Ale měla bych stav, který by se blížil jistotě, že to tak skutečně bylo, v rámci odečtené tolerance. Jasně, můžeme se bavit o tom, jak certifikace jednotlivých zařízení probíhá a jak je zabezpečeno, aby rychloměr skutečně vkládal do fotky údaje, které jsou skutečné, ale přiznejme si, že to je hudba spíš pro vyvinění se, ikdyž jsme si třeba formálního naplnění přestupku vědomi.

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/hackeri-zmarili-mereni-rychlosti-na-d1-zmenili-znacky-z-ridicu-udelali-alzu/
« Poslední změna: 23 Března 2018, 22:28:52 od Studentka »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #19 kdy: 23 Března 2018, 22:28:54 »

Váš popis zní rozumně, zmiňujete ale něco o nemožnosti záskat víc, než výzvu. Nemáte možnost požádat firmu, aby Vám vystavila potvrzení, že jste v dané době měla vozidlo svěřené a z toho bůvodu Vám byla výče pokuty dána k náhradě? Tím byste se k fotce dostat mohla. Asi další informace o spisu nemůžete/nechcete požadovat po zaměstnavati, ale to potvrzení by Vám vystavit mohl, nebo, pokud jej rozumně sama formulujete, tak Vám ho alespoň potvrdit. Pak je možno jít s tím a danou výzvou alespoň zpětně nahlédnout.

IP zaznamenána

Studentka

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #20 kdy: 23 Března 2018, 22:34:49 »

Je to asi jediná cesta - díky všem zůčastněným!

Jinak ještě edit. Ve firmě jsme přátelský kolektiv, takže pokud bych měla fotku a tam byl někdo jiný, tak jsem si jistá, že by to vzal na sebe, zaměstnavatel by mi vrátil peníze a odečetl je někomu jinému, to jsem si zase téměř jistá. Je opravdu moc možností a nedbalostí jak se mohlo stát, že to bylo jinak, třeba je ani nemusim domyslet, vůbec netuším, co se ten den už dělo atd. Takže by to k něčemu bylo. Jinak je otázkou, jak tu bylo naznačeno - když budu mít potvrzení, že jsem řídila já a budou mě mít na fotce, která by byla lepší než na občance, tak aby to v budoucnu nebylo spíš proti mě. Že místo výzev na peníze bez bodů mi budou chodit výzvy k ústnímu jednání nebo přímo příkazy o uložení pokuty - byť opět se budu opakovat - nezákonně, protože úředník není znalec v oboru rozpoznávání podle biometrie. Nemám moc ráda clonítka.
« Poslední změna: 23 Března 2018, 23:03:09 od Studentka »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #21 kdy: 23 Března 2018, 23:30:24 »

Lze využít i prostředky nečestné a nesportovní - v dněšní době "zelení", sluníčkáři a podobná verbež dosáhli toho, že si firmy musí definovat tzv. Politiku společenské odvovednosti -jako že nediskriminuje černochy a nevyužívá dětskou práci. Zhusta v ní bývá i závazek zajišťovat pracovníkům spravedlivé a rovné zacházení a vyloučení jakékoli diskriminace či obtěžování. No a pokud to ten váš zaměstnavatel má (soudě podle toho, že si půjčuje auta z půjčovny, tak by mohl :) ), tak minimum pro naplnění takového závazku je v případě strhávání čehokoli ze mzdy (což je prakticky vždy nezákonné) zajištění alespoň minimálních důkazů, a nebo umožnění jejich zajištění.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #22 kdy: 23 Března 2018, 23:36:24 »

Taky se dá zkusit k tomu dostat žádostí podle InfZ.. na výzvě bude č.j. a podle toho to půjde identifikovat.

Mimo téma.. napadl mě postup proti platičům..
když se k výzvě dostanete před zaplacením tak odpustek zaplatit dřív než provozovatel..
..pak ho zaplatí provozovatel a úřad bude mít peníze dvakrát.. a tak by měl pozdější platbu vrátit.. a pak jim napsat že ta první platba byl omyl a chcete ty peníze zpátky  ;D

Ale asi to na nic nebude protože si platič nechá udělit ještě vyšší pokutu za SprDel a pak to přeúčtuje..
IP zaznamenána

Studentka

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #23 kdy: 23 Března 2018, 23:47:41 »

Podle mého to musí být podle § 38 správního řádu. S InfZ se mnou vyběhnou buďto na ochraně osobnosti podle § 8a zákona č. 106/1999 Sb. nebo  čl. 10 odst. 1 Listiny.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #24 kdy: 24 Března 2018, 00:04:55 »

Informační zákon funguje i na získání kopie dokumentu, pokud nechcete celý spis. Jen holt provedou anonymizaci.

Na Vaše potřeby to není vhodný postup, protože oni musí překrýt obličej, pokud je na fotce znatelný.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #25 kdy: 24 Března 2018, 00:13:32 »

Leda že by tvrdila, že je řidičkou na fotografii - museli by pak anonymizovat?
IP zaznamenána

Studentka

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #26 kdy: 24 Března 2018, 00:32:31 »

Možná nějaké dobře formulované čestné prohlášení?
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #27 kdy: 24 Března 2018, 00:36:06 »

Leda že by tvrdila, že je řidičkou na fotografii - museli by pak anonymizovat?

Myslím že ano, protože by to mohl tvrdit kdokoliv a překonat tak neprávem ochranu os. údajů.
Na tohle téma jsem si s tím zkoušel hrát. Při podání žádostí dle InfZ jsem informoval úřad, že nemusí provádět anonymizaci, protože jsou mi známy všechny údaje a ty jsou tam rovnou na důkaz uvedl (Adresu, bydliště, dat.nar., RZ vozu). Nikdy to neprošlo – v jednom případě se úřad pokusil kontaktovat účastníka, zda souhasí s poskytnutím, ale asi nepodvěděl, bo mi na konci lhůty přišel dokument stejně anonymizovaný.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #28 kdy: 24 Března 2018, 02:11:26 »

Když je zaměstnavatel posraný a spolupracující práskač (stejně jako můj) , tak je to všechno špatně. Od jisté doby jezdím na služební cesty svým autem. Má to hned několik výhod. 1. výzvy kuuč jsou můj problém
                           2.cesťák se mi ekonomicky vyplácí
                           3. nemusím jet Fordem a tudíž se vrátím i autem zpět
   Já vím, je to rada na prd, ale tak  to mám nastavené.
 Obávám se, že šance na vítězství není velká. Boj se zaměstnavatelem je horší než se SO.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva autopůjčovně - jak se dostat k fotce
« Odpověď #29 kdy: 24 Března 2018, 07:29:35 »

Číkus

Myslíte tím tzv. Dohodu o srážkách ze mzdy?  I když to třeba tazatelka neuzavřela, tak máte ještě tzv. fixní a variabilní složku mzdy a z té variabilní lze brát dolů i bez souhlasu zaměstnance.
A musí se to brát z hrubé, ne čisté mzdy, jak tu někde Studentka psala.
IP zaznamenána