30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předvolání k podání vysvětlení  (Přečteno 7509 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #15 kdy: 25 Března 2018, 19:53:30 »

ano to je částka včetně nákladů řízení...
ŘP je dostačující, šlo jen o to, že uvádí do dokumentu OP,který  předložen nebyl.
Vysvětlení výše pokuty viz bod 3 v posledním příspěvku..
Pro spis jdu zítra..

a k příkaznímu řízení jsem našel tohle:
Řízení ve věci správního deliktu může být především zahájeno z moci úřední postupem podle § 46 a násl. správního řádu. Pokud však příslušný správní orgán, vycházeje z výsledku provedené kontroly, shledá, že ve věci lze vést příkazní řízení a že lze přistoupit ke zjednodušenému a omezenějšímu rozsahu zjišťování podkladů, může rozhodnout o uložení povinnosti v řízení z moci úřední formou písemného příkazu. Za této situace vydání příkazu má účinky zahájení řízení ve věci samé a samotný příkaz může být prvním úkonem v řízení.
« Poslední změna: 25 Března 2018, 19:59:04 od sennheiser »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #16 kdy: 26 Března 2018, 20:22:15 »

Tak nahlédnutí do spisu odhalilo pár nesrovnalostí..Např založena další výzva na ústní jednání ( na toho 1.3.) a chyběla dodejka z pošty.
Zjistilo se , že omylem nebylo vůbec odesláno a to první mělo zase procesní vadu ve špatné lhůtě.
Úředník autoremedurou celé správní řízení zrušil a překlopil to zpět na blokové řízení a ve výsledku jsem to uhrál za  500 ( místo 2800) a bohužel ty 2 body.
Neřešil jsem to přes klasickou odvolačku,jelikož ve spise foto z TruCamu je bohužel bez chyby ( měřící vzdálenost 51m, rovinka, sice z velkého úhlu přes 4 proudovku,ale to je u laseru spíše k mému dobru) Sice tam chybí GPS souřadnice ( nechápu proč se nezaznamenávají),ale to opět KU shazují,pokud je na celé ulici 50km, tak je vlastně jedno jestli měřili o 10 nebo 100m jinde.
Rozpor s návodem ohledně úhlu je navíc neprůstřelný ,jelikož v návodu není přesně dáno od-do,ale jen doporučených 1m od silnice na 10m měřené vzdálenosti. U mne to sice bylo cca 15m na 50m ,ale je to jen doporučené a tím se navíc ta rychlost ještě snížila.
V kartě řidiče nakonec bylo jen 8 přestupků ( těch 18 byl prý jen překlep) a to ještě od roku 2006.
Tak jsem to tedy takto "zbaběle" ukončil..A "vstřícnost" úřednika byla asi dána také i tím, že viděl, že do odvolačky bych měl prosesně celkem nabito- hodně pochybení- , které by asi na něj měly možná nějaký dopad,ale ne na mne ohledně zastavení celého řízení..

 
« Poslední změna: 26 Března 2018, 22:40:44 od sennheiser »
IP zaznamenána