30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Předvolání k veřejnému zasedání.  (Přečteno 3211 krát)

Morandi

 • Příspěvků: 26
  • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #15 kdy: 12 únor 2018, 15:21:10 »

Tak dnes jsem náhledl do spisu. K autonehodě jsem uvedený jako poškozeny a ještě to neni vyřešeno.  Ve spisu byla hlavní část lustrace a kopie dorucenek atd. Soud si detailně vyžádal jen 3 spisy a to. Obyčejná hospodská rvačka (přestupek za 500 Kč.) byly tam výpovědi poškozených atd. Další byl trestný čin krádež věci. Kdy jsem si od zaměstnavatele který mi nedal výplatu ponechal služ. Telefon. ( poté vrácen) Soud mi údělil jen peněžení trest bez podmínky  taky výpovědi kalkulace ceny telefonu příště vše okolo. A třetí byl 3 roky starý čin kdy kamarád koupil kradené kola a mel s toho problémy. Jen tam figurovalo moje auto. O co tedy soudu jde? Chce mě soudit za věc za kterou mě uz jednou odsoudili? Peněžitý trest čestně zplácím. Nic více ce spisu nebylo. Má vůbec cenu se nějak obhajovat?
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 142
  • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #16 kdy: 12 únor 2018, 16:23:01 »

Tu „krádež“ jste spáchal v době kdy běžela podmínka upuštění od zbytku zákazu řízení? Pokud ano a byl jste za to pravomocně odsouzen (a je úplně jedno, že jen k peněžitému trestu), tak moc nerozumím, čemu se divíte. Hájit se můžete zkusit, minimálně vysvětlit jak to bylo s tím telefonem vs. dlužnou mzdou, ale je to trochu opožděné, pokud mělo jít o pokus o výkon zadržovacího práva (ať již zcela legitimní, nebo alespoň vedený v dobré víře), tak jste se tím měl hájit když se to projednávalo, ne až když vám to má přeměnit podmínku.

Spáchání jakéhokoliv TČ v době podmínky se nepovažuje za vedení řádného života, ale když to je nějaká prkotina, tak to soud může přejít, kdyby hodně chtěl. V tomto smyslu tomu moc nepomáhá ani rvačka, sama o sobě by nejspíš prošla (je to izolovaný přestupek, navíc patrně bez souvislosti s činem, za který byl uložen zákaz, o jehož dovykonání se teď jedná), ale dohromady to máte skoro ložené.

Argument o opakovaném trestání nemá šanci na úspěch. Trest je to pořád stejný (jen jste ho mohl z části nevykonat) a kdyby následky porušení podmínky měly být trestem vylučujícím se s potrestáním za samotný trestný čin, kterým byla podmínka porušena, tak by celý ten koncept jednoduše nefungoval - bylo by sice inovativní navrhovat, aby si soud musel vybrat, zda vás potrestá dle příslušné sazby, a nebo vám radši přemění podmínku, ale obávám se, že k ničemu jinému než k vzniku historky, kterou si soudci a státní zástupci budou vyprávět v hospodě, by to nevedlo.
IP zaznamenána

pk202

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 2 475
  • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #17 kdy: 12 únor 2018, 23:27:46 »

No já bych v takové situaci hledal kontakt na právníka a snažil bych si zajistit si maximum důkazů prokazujících  polehčujících okolnosti ohledně telefonu a rvačky.
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 142
  • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #18 kdy: 01 Březen 2018, 18:23:37 »

Morandi: Tak o co nakonec šlo?
IP zaznamenána