30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Předvolání k veřejnému zasedání.  (Přečteno 772 krát)

fu

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 1 693
 • Lidem bez naděje, se lépe vládne.
  • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #15 kdy: 09 únor 2018, 20:05:47 »

Spoluprace? To uz je zase v mode?

PS:Jeden muž stál před soudem, protože zabil svou ženu.

Soudce: "To je velmi brutální čin. Pokud chcete, aby vám byl trest poněkud zmírněn, musíte nám vysvětlit motiv svého činu."
Muž: "Když ona byla tak omezená, že jsem ji prostě musel zabít."
Soudce: "Vždyť to, co nám teď říkáte, váš čin ještě přitěžuje. Jestli nechcete, aby vás přísedící už napřed odsoudili, pak nám předložte alespoň jedno polehčující vysvětlení."

Nato se muž rozhovořil: "Bydlíme ve 13. poschodí jednoho vysokého domu. V prvním poschodí žije rodina hotelového portýra, která má tři děti, které ale zůstaly od přírody neobyčejně malé, 12letý měří 80 cm a 19letý 90 cm.
Jednoho dne jsem přišel domů a moje žena říká: "V rodině našeho portýra je něco špatně. Ty jejich děti jsou praví pyrenejové." Já říkám: "Ne, ty myslíš, že jsou pygmejové."
"Ne", říká moje žena, "pigmej je látka, kterou má člověk pod kůží a tvoří se z ní pihy." Já říkám: "To je pigment."
"Ne", říká moje žena, "pigment je to, na co psali staří Římané." Já říkám: "To je pergamen!"
"Ne", říká moje žena, "pergamen je, když básník začne něco psát a pak to nedokončí ...."

Pane soudce, musíte ocenit, že jsem se ovládl, zamlčel slovo fragment, sedl si odevzdaně do křesla a začal číst noviny. Náhle však ke mně přišla žena s větou, po níž jsem usoudil, že je zralá pro blázinec. Tedy moje žena.

"Miláčku, koukni se, co zde stojí!" Otevře knihu, ukáže na jedno místo v textu a říká: "Slunečník kabelky byl učitelkou pasáka 15." Vzal jsem knihu a stále ještě poklidně vysvětlil: "Ale miláčku, to je fracouzská kniha a francouzský text. Tady stojí: La Marquise de Pompadour est la Maitresse de Louis XV. To znamená: Markýza Pompadour byla milenkou Ludvíka XV." "Ne", říká moje žena, " to musíš překládat doslovně: La Marquise - slunečník, Pompadour - kabelka, la Maitresse - učitelka, Louis XV - pasák 15. Já to musím vědět naprosto přesně, já jsem si přece objednala pro svou výuku francouzštiny vynikajícího legionáře." Já říkám: "Ty myslíš lektora."
"Ne", říká moje žena, "lektor byl antický řecký hrdina." Já říkám: "To byl Hektor a ten byl z Tróje."
"Ne," říká moje žena,"Hektor je plošná míra." Já říkám: "To je hektar."
"Ne", říká moje žena, "Hektar je nápoj bohů." Já říkám: "To je nektar".
"Ne", říká moje žena, "Nektar je řeka v jižním Německu." Já říkám: "To je Neckar."
Moje žena: "Vždyť přece znáš tu krásnou písničku o Rýnu a Nektaru, kterou jsme nedávno zpívali jako duo." Já říkám: "To se jmenuje duet."
"Ne", říká moje žena, "duet je, když mají dva muži souboj se šavlí." Já říkám: "To je duel."
"Ne", říká moje žena, "duel je díra v hoře, kterou projíždí vlak."

A dál, pane soudce, dál jsem to již nevydržel. Vzal jsem kladivo a ženu jím umlátil."

Nastala chvíle mlčení, po němž soudce vstal a vyřkl ortel: "Osvobozen, já bych ji umlátil už u Hektora."
« Poslední změna: 09 únor 2018, 20:10:19 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

SYeti

 • Příspěvků: 234
  • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #16 kdy: 09 únor 2018, 20:55:14 »

:)
IP zaznamenána

Morandi

 • Příspěvků: 26
  • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #17 kdy: 12 únor 2018, 15:21:10 »

Tak dnes jsem náhledl do spisu. K autonehodě jsem uvedený jako poškozeny a ještě to neni vyřešeno.  Ve spisu byla hlavní část lustrace a kopie dorucenek atd. Soud si detailně vyžádal jen 3 spisy a to. Obyčejná hospodská rvačka (přestupek za 500 Kč.) byly tam výpovědi poškozených atd. Další byl trestný čin krádež věci. Kdy jsem si od zaměstnavatele který mi nedal výplatu ponechal služ. Telefon. ( poté vrácen) Soud mi údělil jen peněžení trest bez podmínky  taky výpovědi kalkulace ceny telefonu příště vše okolo. A třetí byl 3 roky starý čin kdy kamarád koupil kradené kola a mel s toho problémy. Jen tam figurovalo moje auto. O co tedy soudu jde? Chce mě soudit za věc za kterou mě uz jednou odsoudili? Peněžitý trest čestně zplácím. Nic více ce spisu nebylo. Má vůbec cenu se nějak obhajovat?
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 2 848
  • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #18 kdy: 12 únor 2018, 16:23:01 »

Tu „krádež“ jste spáchal v době kdy běžela podmínka upuštění od zbytku zákazu řízení? Pokud ano a byl jste za to pravomocně odsouzen (a je úplně jedno, že jen k peněžitému trestu), tak moc nerozumím, čemu se divíte. Hájit se můžete zkusit, minimálně vysvětlit jak to bylo s tím telefonem vs. dlužnou mzdou, ale je to trochu opožděné, pokud mělo jít o pokus o výkon zadržovacího práva (ať již zcela legitimní, nebo alespoň vedený v dobré víře), tak jste se tím měl hájit když se to projednávalo, ne až když vám to má přeměnit podmínku.

Spáchání jakéhokoliv TČ v době podmínky se nepovažuje za vedení řádného života, ale když to je nějaká prkotina, tak to soud může přejít, kdyby hodně chtěl. V tomto smyslu tomu moc nepomáhá ani rvačka, sama o sobě by nejspíš prošla (je to izolovaný přestupek, navíc patrně bez souvislosti s činem, za který byl uložen zákaz, o jehož dovykonání se teď jedná), ale dohromady to máte skoro ložené.

Argument o opakovaném trestání nemá šanci na úspěch. Trest je to pořád stejný (jen jste ho mohl z části nevykonat) a kdyby následky porušení podmínky měly být trestem vylučujícím se s potrestáním za samotný trestný čin, kterým byla podmínka porušena, tak by celý ten koncept jednoduše nefungoval - bylo by sice inovativní navrhovat, aby si soud musel vybrat, zda vás potrestá dle příslušné sazby, a nebo vám radši přemění podmínku, ale obávám se, že k ničemu jinému než k vzniku historky, kterou si soudci a státní zástupci budou vyprávět v hospodě, by to nevedlo.
IP zaznamenána

pk202

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 2 232
  • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #19 kdy: 12 únor 2018, 23:27:46 »

No já bych v takové situaci hledal kontakt na právníka a snažil bych si zajistit si maximum důkazů prokazujících  polehčujících okolnosti ohledně telefonu a rvačky.
IP zaznamenána