30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Předvolání k veřejnému zasedání.  (Přečteno 18932 krát)

Morandi

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
[LOST] Předvolání k veřejnému zasedání.
« kdy: 09 Února 2018, 12:06:24 »

Dobrý den,

Dne 30.3.2016 jsem byl odsouzen (Více obrazek 1)
V polovině trestu jsem si žádal o podmínečné upuštění trestu a bylo mi vyhověno. 22.1.2017 jsem dostal od magistrátu zpět ŘP.
během toho jsem spáchal dva přestupky: v létě v německu radar rychlost a v listopadu. 2017 zákaz staní nic za body.
minulý týden jsem si dělal výpis a pasivně se mi odečetly body.

Co to por mě znamená co se tam bude projednávat ? dostanu zase zákaz řízení?
Děkuji moc za rady

Omlouvám se za kvalitu...

« Poslední změna: 09 Února 2018, 12:12:50 od Morandi »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #1 kdy: 09 Února 2018, 12:27:00 »

Ano, pravděpodobně má soud nějaké informace o porušení podmínky a chystá se rozhodnout, že máte zbytek trestu zákazu činnosti (od kterého bylo podmíněně upuštěno) vykonat. Tedy znovu zákaz, znovu odevzdání ŘP a ztráta ŘO a po konci, chcete-li řídit, opět nutnost si o vše žádat.

Nicméně je zvláštní, že by k takovému kroku soud přistoupil kvůli jednomu špatnému parkování. Pokud nevidíte nic v bodech (a dokonce se vám to odečetlo), tak mají asi něco jiného. Předpokladem pro rozhodnutí o dovykonání zákazu je buď to, že odsouzený nevedl řádný život (tj. provedl jste něco, co ani nemusí souviset s řízením), nebo porušil uložené podmínky - tedy je otázka, zda v tom podmíněném upuštění bylo něco stanoveno, např. že nesmíte spáchat vůbec žádný dopravní přestupek (z vystaveného fragmentu to nejde poznat).

Můžete si zajít ještě před nařízeným jednáním na soud nahlédnout do spisu, tam uvidíte, jaké konkrétní podklady mají.
IP zaznamenána

Morandi

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2018, 12:47:20 »

i s výpisem karty řidiče jsem si dělal výpis z RT a je čistý...
Myslíte že má cenu shánět právníka? (Zasedání je už v úterý)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2018, 13:07:51 »

Vestecke koule nefunguji, nahlednete to spisu a zjistete...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2018, 13:24:09 »

No nejdřív bych se opravdu šel podívat, o co jde, to zvládnete i bez právníka. O přestupku v D není pravděpodobné, že by se soud dozvěděl, a ten zákaz stání mi jednak připadá jako prkotina, kterou by soud normálně přešel, i kdyby formálně šlo o porušení přísně formulované podmínky, a hlavně bylo-li to vyřešeno blokem za méně než 1000 Kč, tak se to ani do žádného registru nemělo dostat.

Pokud důvodem pro rozhodnutí o neosvědčení se má být nějaká prkotina, tak by bylo dobré obhájce mít, pokud to do úterý nestihnete, tak můžete buď požádat z tohoto důvodu o odročení, případně to nějak absolvovat sám (nepřiznat se k ničemu, co už soud prokazatelně neví, a to co ví zasadit do pro vás příznivého kontextu) a proti nepříznivému rozhodnutí podat stížnost (je přípustná a má odkladný účinek - § 350 ve spojení s § 333(3) TrŘ), advokáta ji pak necháte sepsat.

Jinak jste nereagoval na dotaz, zda v usnesení o podmíněném upuštění jsou nějaké specifické podmínky pro osvědčení se.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #5 kdy: 09 Února 2018, 13:31:39 »

Vestecke koule nefunguji, nahlednete to spisu a zjistete...
Moje věštecká koule radí, že jestli není problém v přestupku či TČ spáchaném v průběhu podmínky , tak bych si zkontroloval, jak jsem na tom s placením alimentů :)
IP zaznamenána

Morandi

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #6 kdy: 09 Února 2018, 14:42:25 »

Tak. V usnesení je jen: Dle § 90 odst. 2 tz. Se stanoví zd. V trvání 1.roku. Právní moci to nabylo 6.12.2016. Děti nemám. Ale vzpomněl jsem si na jednu věc a rad bych se poradil jestli to neni kvuli toho. V Březnu jsme měli autonehodu. Bouračka do nějaké staré felicie. Auto kterým se Norsko bylo moje. Psáno na me. ****** Auto se odtahlo já jsem nevypovídal a od kamaráda výpověď nemám. Do teď mi nikdo nevolal ani ať si přijdu pro auto na odtah. Parkoviště. Na místě nehody nikdo v příjezdu pcr fyzicky nebyl.

EDIT: Část informací jsem zcenzuroval, jelikož to ještě není promlčeno, aby to někomu zbytečně nepřitížilo. --HH
« Poslední změna: 09 Února 2018, 15:06:12 od hh »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #7 kdy: 09 Února 2018, 15:00:55 »

Že zkušební doba už uplynula nebrání soudu rozhodnout o vykonání zbytku trestu, podle § 91(3) TZ na to má rok po konci podmínky (teprve pokud by to soud ignoroval rok aniž by tomu odsouzený nějak napomohl, nastala by fikce osvědčení se).

Jste-li optimista, tak samozřejmě můžete předpokládat, že to jednání je vzhledem k načasování nařízeno jen k vyslovení osvědčení se (to se též musí projednat ve veřejném zasedání, protože to není jen na soudu, ale může do toho kecat i státní zástupce), ale v tom případě na tom soudu mají dost divnou šablonu předvolání, když tam výslovně píšou, že předmětem má být nařízení výkonu zbytku trestu ZČ. Na vašem místě bych s tím moc nepočítal, ale to je bezpředmětné - v tuto chvíli máte jen 2 možnosti, buď se v úterý necháte překvapit, nebo se podíváte do toho spisu, jakékoliv další spekulace jsou ztrátou času.

Popsaná nehoda by v tom hrát roli mohla, ale je-li to tak, tak tím spíš potřebujete vědět, co vše na vás mají.
IP zaznamenána

Morandi

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2018, 15:24:01 »

OK. Díky za cenzuru. V pondělí tam sjedu a dám to sem. 
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #9 kdy: 09 Února 2018, 15:53:31 »

...že předmětem má být nařízení výkonu zbytku trestu ZČ ...

pisou: `nařízení výkonu zbytku trestu PUZČ` .. coz vubec nevim co znamena...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #10 kdy: 09 Února 2018, 16:23:49 »

PU bude zkratka pro něco jako podmíněně upuštěného, i když je fakt, že jazykově to po rozvinutí celé zkratky trochu skřípe (minimálně pokud jde o slovosled).
« Poslední změna: 09 Února 2018, 16:25:51 od hh »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #11 kdy: 09 Února 2018, 16:39:34 »

A nebude to Pravomocně Uloženého?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #12 kdy: 09 Února 2018, 16:53:01 »

Není, to by jednak bylo redundantní (jde o otázku výkonu a jiný než pravomocně uložený trest se nevykonává), jednak je PUZČ ustálenou zkratkou pro podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti. Na tom formuláři to mají jazykově trochu kostrbatě (dalo by se to opravit např. vsunutím předložky po, tj. nařízení výkonu zbytku trestu po PUZČ), ale i tak je vcelku jasné, co tím chtěli říct (což ale samozřejmě soud nijak neomlouvá, s účastníky by měl komunikovat česky, ne ve svých hotentotských zkratkách).
« Poslední změna: 09 Února 2018, 17:36:43 od hh »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #13 kdy: 09 Února 2018, 17:33:30 »

Aha, děkuji, když je ustálená, nemá smysl spekulovat.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k veřejnému zasedání.
« Odpověď #14 kdy: 09 Února 2018, 20:05:47 »

Spoluprace? To uz je zase v mode?

PS:Jeden muž stál před soudem, protože zabil svou ženu.

Soudce: "To je velmi brutální čin. Pokud chcete, aby vám byl trest poněkud zmírněn, musíte nám vysvětlit motiv svého činu."
Muž: "Když ona byla tak omezená, že jsem ji prostě musel zabít."
Soudce: "Vždyť to, co nám teď říkáte, váš čin ještě přitěžuje. Jestli nechcete, aby vás přísedící už napřed odsoudili, pak nám předložte alespoň jedno polehčující vysvětlení."

Nato se muž rozhovořil: "Bydlíme ve 13. poschodí jednoho vysokého domu. V prvním poschodí žije rodina hotelového portýra, která má tři děti, které ale zůstaly od přírody neobyčejně malé, 12letý měří 80 cm a 19letý 90 cm.
Jednoho dne jsem přišel domů a moje žena říká: "V rodině našeho portýra je něco špatně. Ty jejich děti jsou praví pyrenejové." Já říkám: "Ne, ty myslíš, že jsou pygmejové."
"Ne", říká moje žena, "pigmej je látka, kterou má člověk pod kůží a tvoří se z ní pihy." Já říkám: "To je pigment."
"Ne", říká moje žena, "pigment je to, na co psali staří Římané." Já říkám: "To je pergamen!"
"Ne", říká moje žena, "pergamen je, když básník začne něco psát a pak to nedokončí ...."

Pane soudce, musíte ocenit, že jsem se ovládl, zamlčel slovo fragment, sedl si odevzdaně do křesla a začal číst noviny. Náhle však ke mně přišla žena s větou, po níž jsem usoudil, že je zralá pro blázinec. Tedy moje žena.

"Miláčku, koukni se, co zde stojí!" Otevře knihu, ukáže na jedno místo v textu a říká: "Slunečník kabelky byl učitelkou pasáka 15." Vzal jsem knihu a stále ještě poklidně vysvětlil: "Ale miláčku, to je fracouzská kniha a francouzský text. Tady stojí: La Marquise de Pompadour est la Maitresse de Louis XV. To znamená: Markýza Pompadour byla milenkou Ludvíka XV." "Ne", říká moje žena, " to musíš překládat doslovně: La Marquise - slunečník, Pompadour - kabelka, la Maitresse - učitelka, Louis XV - pasák 15. Já to musím vědět naprosto přesně, já jsem si přece objednala pro svou výuku francouzštiny vynikajícího legionáře." Já říkám: "Ty myslíš lektora."
"Ne", říká moje žena, "lektor byl antický řecký hrdina." Já říkám: "To byl Hektor a ten byl z Tróje."
"Ne," říká moje žena,"Hektor je plošná míra." Já říkám: "To je hektar."
"Ne", říká moje žena, "Hektar je nápoj bohů." Já říkám: "To je nektar".
"Ne", říká moje žena, "Nektar je řeka v jižním Německu." Já říkám: "To je Neckar."
Moje žena: "Vždyť přece znáš tu krásnou písničku o Rýnu a Nektaru, kterou jsme nedávno zpívali jako duo." Já říkám: "To se jmenuje duet."
"Ne", říká moje žena, "duet je, když mají dva muži souboj se šavlí." Já říkám: "To je duel."
"Ne", říká moje žena, "duel je díra v hoře, kterou projíždí vlak."

A dál, pane soudce, dál jsem to již nevydržel. Vzal jsem kladivo a ženu jím umlátil."

Nastala chvíle mlčení, po němž soudce vstal a vyřkl ortel: "Osvobozen, já bych ji umlátil už u Hektora."
« Poslední změna: 09 Února 2018, 20:10:19 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin