30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] UPDATE: Jistota vs. FUNFAKTOR vs. něco víc ???? - upozornění na nedoplatek  (Přečteno 5337 krát)

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny,
momentálně mi ve schránce přistál lísteček, že mi na poště leží příkaz. A jelikož jsem ukázněný občan a nepáchám přestupky pravidelně nebo dokonce schválně  8) Tak už tuším čeho se bude týkat...

Jenže správní orgán mi to ze začátku neulehčil (teda hodně ulehčil viz později) a já bych rád radu, případně někoho rád pozval k pobavení nebo něčemu víc ...

Až to vhodí do schránky tak budu 100% vědět, že se jedná o přestupek překročení maximální povolené rychlosti, kde jsem byl zastaven hlídkou a tedy i ztotožněn. Jednalo se o měření z neoznačeného vozu s vadou na kráse (bradavicí) a posléze o kousek dál zastavení jinou hlídkou. Když mi byla nabídnuta pokuta 500,- (závratných 63 na 50, ale to teprve uvidíte kde =D), což je více než za plnou nádrž mého jednostopého stroje,a já nestihl ani doříct a pan policista se obrátil se slovy "dobře takže na složenku" a já dořekl správní řízení a on dostal osypky. Začal dělat obstrukce, že kolik tam mužu dostat a že si mě vyfotí atd. Nakonec si sedli do Vanu a 20minut mě nechali čekat... pak mi vše vrátil a ani mi nenechal nic podepsat. Tak sem se jel podívat kde že mě to změřili a šel to zdokumentovat, tak se jim najednou přestalo chtít měřit a auto rychle vystřelilo pryč abych nic nevyfotil =D

Myslel sem si že to vyšumí a ono nic, oni si fakt nedají říct... Totiž to místo je zde:
https://goo.gl/maps/6spjTY3a2H12
A ono tak nějak pánové stáli mimo vozovku na nezpevněném okraji, dost možná na soukromém pozemku, ale co je nejpodstatnější NA VNĚJŠIM OKRAJI ZATÁČKY.

A teď k celkové podstatě...
Přišel mi lístek do schránky! Takže nechat to být na pochybení správního orgánu protože mi nic nepřišlo. A kdybych chtěl zažít srandu a vyzkoušet si to a výslechy a návody na měření atd. Jak to udělat když mi nic nepřišlo a nemám proti čemu podávat odpor?
Jde udělat nějakej přesah aby z toho měli i něco ti příslušníci, protože porušili co mohli a ten den nepravem pokutovali plno lidí? Minimálně 3 když sem tam já čekal a požadovat aby to vrátili nebo něco takového?

Diky za vyjádření

« Poslední změna: 22 Ledna 2019, 17:11:26 od Cheaky »
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Jistota vs. FUNFAKTOR vs. něco víc ????
« Odpověď #1 kdy: 09 Února 2018, 09:11:02 »

Co se týče vnějšího okraje zatáčky, tak máš možná pravdu, ale [SMAZÁNO, více v kuchyni]. A víš vůbec, čím bylo měřeno? Další okolnosti měření, které zmiňuješ, nehrají roli.
« Poslední změna: 09 Února 2018, 10:02:21 od Lexx »
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Jistota vs. FUNFAKTOR vs. něco víc ????
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2018, 09:25:48 »

Dobře z mého příspěvku úplně nevyplynula jedna skutečnost. Nepíšu jen tak náhodou že NEBYLO doručeno. Protože mám DS.
Omlouvám se, zdálo se mi že to bude jasné.

Takže opravdu nic na poště vyzvedávat nebudu. Takže jak se k tomu postavit?
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Jistota vs. FUNFAKTOR vs. něco víc ????
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2018, 09:26:56 »

Ano, v tom případě nic nevyzvedávej  ;)
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Jistota vs. FUNFAKTOR vs. něco víc ????
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2018, 09:32:14 »

A jinak... Úplně si nejsem jistej jestli trefim do kuchyně. Asi sem nedostal plánek kudy tam.

Edit: můžeš prosím škrtnout tu první cast kterou si napsal? Je trochu zavádějící. Vím jak se doručuje... takže jde hlavně o to že se do spisu nepodívam protože o žádném nevím. Eventuálně mě napadlo že by o nej mohl zažádat někdo jiný dle InfZ?
« Poslední změna: 09 Února 2018, 09:49:34 od Cheaky »
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Jistota vs. FUNFAKTOR vs. něco víc ????
« Odpověď #5 kdy: 09 Února 2018, 10:06:16 »

Pokud máš datovku, tak nyní dělej mrtvého brouka. Dotazem přes InfZ by si mohli všimnout vadného doručování. Do spisu bych nenahlížel, dokud nebude důvod.

Do kuchyně to musí přesunout moderátor. Ale v téhle chvíli to nemá význam, pouze pokud by se ten případ řešil dál.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Jistota vs. FUNFAKTOR vs. něco víc ????
« Odpověď #6 kdy: 09 Února 2018, 12:17:52 »

Tak po lístečku by mohlo přijít vhození do schránky. Pokud se tak stane, tak se ozvi, přesuneme to do kuchyně a pak sem nahraješ co ti poslali.
Dříve nemá smysl nic fabulovat.
Pokud nic do schránky nepřijde, může se stát, že po čase z Tebe začnou vymáhat nějakou neoprávněnou pokutu, tak je dobré si do peřiny dát stranou hotovost na jeden-dva týdny, kdyby došlo k zablokování účtu. Ale vzhledem k výši částek to nebude asi tak horké.
 
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Jistota vs. FUNFAKTOR vs. něco víc ????
« Odpověď #7 kdy: 07 Března 2018, 22:44:17 »

Vhození do schránky přišlo, mám příkaz na který sem nereagoval. Přesně jak sem předpokládal, jedná se o rychlostní pirátění na skůtru.

Co teď s tím vzhledem k doručování? Nechce se na tom někdo pobavit se mnou? Co z toho můžeme udělat vzhledem k umyslnemu nedodžení návodu měření, nepředložení protokolu PČR když sem řekl že nesouhlasím a chci to do SŘ, následně mi řekli že tedy můžu jet a nic mi nedali podepsat. Ujetí měřícího vozu, když sem chtěl toto zdokumentovat.

Přikládám anonymizovaný příkaz... povšimněte si že SO mi pro jistotu poslední stránku poslal 2x  ;D

Pokud by chtěl někdo něco vymýšlet konkrétního může se ozvat do SZ nebo můžeme přesunout do "jinam" ;)

Diky za vyjádření
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Jistota vs. FUNFAKTOR vs. něco víc ????
« Odpověď #8 kdy: 07 Března 2018, 23:31:01 »

Vzhledem k tomu, že by nebylo dobré aby existoval nějaký důkaz o tom že se pyrát s písemností seznámil, jsem to raději přesunul do kuchyně
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Jistota vs. FUNFAKTOR vs. něco víc ????
« Odpověď #9 kdy: 07 Března 2018, 23:53:50 »

1) Nemáš to moc dobře anonymizované namátkou -  přesná tovární značka stroje, a jméno referentky a skoro hodinu to tady viselo a brňáci to tady zcela určitě čtou. teď v kuchyni už je to lepší ale i tady by mělo být anonymizováno dostatečně.

2) Jseš si jistej jestli máš tu "správnou" DS - to znamená je-li stroj napsaný na osobu pak DS typu FO, pokud tzv. na IČO (OSVČ) pak DS typu PFO , pokud na IČO s.r.o. pak DS typu PO ?

3) Pokud ano a riskneš ad bod 1) pak prostě dělej mrtvýho brouka a čekej co bude. Pokud se do 12 měsíců od přestupku nebude nic dít, začni se "zajímat" (výpis z bodového konta, nebo řekni máma mi hází poštu do krabice, a já na ten vhozenej dopis přišel až nyní) a pak namítni neplatnost doručení a je to jasné WIN
Pokud začnou něco vymáhat - je otázka kdy to bude, pak je možné buď podat odpor a začít bojovat v SŘ s tím že je pak naděje na absolutní 2 letou prekluzi, nebo to prostě zaplatit s tím že sice nevíš za co ale vrchnost chce tak nejprve platíš, a teprve po roce od přestupku si najdeš čas zjistit za co si vlastně zaplatil a pak jim to omlátíš o hubu a budeš penízky vymáhat zpět. 
« Poslední změna: 07 Března 2018, 23:55:23 od pk202 »
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Jistota vs. FUNFAKTOR vs. něco víc ????
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2018, 00:13:26 »

Rozhodně nic platit nechci jelikož se jednalo o měření v zatáčce viz přiložený obrázek.

Proto bych docela rád i do toho SŘ šel a nějak jim ho omlátil o hlavu, vidím v tom trochu ten FUNfaktor. Doložení návodu, výslechy policistů. Tak jak zdržovali oni mě na místě tak já zdržovat je. Rád zaměstnán tuto část Brněnského úřadu.

IMHO, vidělo to 20lidí sledoval sem to... navíc vzhledem k tomu že chci jit do SŘ a "omlátit jim ho o hlavu" tak sem to schválně neanonymizoval do detailů, aby ste viděli s čím sem pirátil, dokládám i kde ;)

EDIT: JO A DĚKUJU ZA PŘESUN


« Poslední změna: 08 Března 2018, 00:15:44 od Cheaky »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Jistota vs. FUNFAKTOR vs. něco víc ????
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2018, 01:06:16 »

Tak to si prostě musíš vybrat, prostě nemůžeš mít všecho....buď WIN na nedoručení nebo se s nima tahat v SŘ. Vzhledem k tomu že tě SŘ láká, tak bych prostě nyní dělal že jsem příkaz obdržel, směrem k SO bych komunikoval výhradně přes podatlenu nebo poštou, aby DS zůstala "utajená" a třeba ještě bude příležitost užít si i toho nedoručování....
Takže do 8 dnů od fikce doručení podej poštou nebo na podatelnu odpor.
Koukám že 8 dnů od fikce doručení už uplynulo takže utajit DS se ti již nepodaří. Takže je na Tobě jak se k tomu postavíš. Osobně bych počkal alespoň na první pokus o vymáhání dluhu. Ať přijde poštou nebo do DS, ale nic ti nebrání se do nich pustit ihned.
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Tak je jo tu, PROSÍM O RADU nebo odkaz na jiné vlákno kde bych se dočetl víc. Nic moc sem nenašel.

Již do DS mi bylo doručeno UPOZORNĚNÍ NA NEDOPLATEK ze dne 5.2.2018 za přestupek čísla jednacího, které mi naopak nikdy do DS nebylo doručeno.


Co mohu dělat dál? Vrátit řízení tam kde mělo být? Nebo zaplatit a pak až se něčeho domáhat?
Rozhodně se mi nelíbí varianta někam posílat peníze za nic.

Diky za odpovědi
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Hlavně přestupek už je dávno promlčen, správní řízení nebylo zahájeno. Teď už by nemělo být nebezpečné odkrýt karty.

Draft: Velenevyvážený úřade, správní řízení za přestupek čísla jednacího XXX se mnou nebylo nikdy zahájeno, tedy mi ani nemohla být udělena sankce. Pokud by paní doktorka Zitová i přes své rádobyvzdělání nemohla přijít na to proč, uvádím, že ode dne DD.MM.YYYY mám datovou schránku (a o žádném správním řízení č.j. XXX v ní nic nikdy nebylo). V hluboké úctě Cheaky
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil

Já myslím, že správné bude dojít se podívat do spisu - cožejako na Chekyho máte - tam zjisit že v době DS bylo NEdoručeno poštovní fikcí a teprve na základě tohoto, podat proti TEPRVE NYNÍ doručenému příkazu do 8 dnů odpor.

To co píše Číkus asi bude také fungovat, má to ale svoje ale:
1) Tak nějak z toho lze dedukovat, že Cheaky ví vo co go....
2) Tohle vyjádření nemusí SO brát v úvahu a může ještě zákeřně urychleně pohledávku postoupit exekutorovi. Sice to na celkovém WIN nic neznamená, ale může to být zbytečná komplikace.

Ten odpor bude muset podat podle mně tak jako tak, protože určitě během toho procesu mu bude zatím ještě platný příkaz vždycky nakonec nějak doručen.
IP zaznamenána