30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] UPDATE: Jistota vs. FUNFAKTOR vs. něco víc ???? - upozornění na nedoplatek  (Přečteno 5278 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Žádný odpor není potřeba, napište to jak píše Číkus ale ne takto suverénně ale spíše že jste rozčílen a vážně nevíte o co se jedná a že zvažujete medializaci a stížnost. Obratem máte v datovce usnesení o zastavení řízení (vlastní zkušenost).
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Diky za briskní odpovědi.

Nejraději bych to udělal jak píše Číkus. Jen k tomu mám dotaz.

Upozornění na nedoplatek přišel z Odboru Rozpočtu a financování. Mám to tedy rozporovat jemu?

2 pk202:
Rozhodně se mi nechce jít někam nahlížet, pokud mě chtějí obeslat příkazem ať to udělají samy, přece nepůjdu dobrovolně podávat odpor ;) To mi přijde jako moc ulehčení pro SO. Rád bych věděl za jak dlouho mi doručí další info :)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Pošlete to na ten městský úřad ze kterého to přišlo, není potřeba řešit nějaké jejich oddělení, jen ať je tam to číslo jednací které Vám tam píšou, vaše jméno, datum narození, adresa a podpis.

Nejlépe to pošlete ze své datové schránky do jejich (městského úřadu) datové schránky, je to rychlejší, zdarma a konečně snad již nebudou mít problém dohledat si Vaší datovku. V tom případě není potřeba podpis.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

V každém případě bych vynechal to zdůvodnění. Poslal bych pouze něco ve smyslu

Vážení, správní řízení za přestupek čísla jednacího XXX se mnou nebylo nikdy zahájeno, tedy mi ani nemohla být udělena sankce.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jistota vs. FUNFAKTOR vs. něco víc ????
« Odpověď #19 kdy: 23 Ledna 2019, 10:12:15 »

Přikládám anonymizovaný příkaz... povšimněte si že SO mi pro jistotu poslední stránku poslal 2x  ;D
Nikoliv. Zitová poslala poslední stránku pouze jedenkrát, konkrétně tu, kde chybí podpis a razítko. Ovšem na základě toho to vypadá, že správní řízení nikdy nebylo zahájeno, i kdybyste neměl DS.

§ 46 odst. 1 SprŘ:
Řízení z moci úřední je zahájeno dnem, kdy správní orgán oznámil zahájení řízení účastníkovi uvedenému v § 27 odst. 1 doručením oznámení nebo ústním prohlášením, a není-li správnímu orgánu tento účastník znám, pak kterémukoliv jinému účastníkovi. Oznámení musí obsahovat označení správního orgánu, předmět řízení, jméno, příjmení, funkci nebo služební číslo a podpis oprávněné úřední osoby.

(předpokládám, že příkaz byl prvním úkonem v řízení)
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Tak to prostě nikdy nemůže jít lehce! Zase se z toho snaží vykroutit:

Vážený pane,
v návaznosti na Vaše sdělení ze dne 28.1.2019 ve věci upozornění na nedoplatek č.j.
XXX ze dne 15.1.2019 Vám v příloze zasíláme kopii rozhodnutí Magistrátu města
Brna, Odboru dopravněsprávních činností č.j. XXX ze dne 5.2.2018, ze kterého
vyplývají bližší informace o spáchaném přestupku, za který Vám byla příkazem uložena pokuta ve
výši 1.500,-- Kč. Rozhodnutí nabylo právní moci dne 28.2.2018 a stalo se vykonatelným dne
4.4.2018.
Uvedené rozhodnutí představuje pravomocný a vykonatelný exekuční titul, na základě kterého
Magistrát města Brna, Odbor rozpočtu a financování jako správce daně podle § 10 zákona č.
280/2009 Sb., daňový řád, v případě, že pohledávka nebude uhrazena v souladu s výše uvedeným
upozorněním na nedoplatek, zahájí vymáhání.
K získání dalších informací, týkajících se řízení, které předcházelo vydání předmětného rozhodnutí,
se musíte obrátit na Odbor dopravněsprávních činností Magistrátu města Brna, Kounicova 67, Brno.


A k tomu přiložila oskenovaný Příkaz =)

Tak teď ji napíšu, že tenhle cár papíru sem nikdy neviděl, a proto řízení trpí vadou. Jelikož mám DS. Nebo něco víc?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Pošlete na dopravní odbor odpor proti příkazu, o němž jste se právě dozvěděl.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil

Já bych jim poslal něco takového:
"Děkuji za zaslání příkazu. Pro jistotu pro němu podávám odpor, ačkoliv odpovědnost za v příkazu řešený přestupek již dávno zanikla. Zároveň se ohrazuji proti Vaší informaci o právní moci tohoto příkazu. Po důkladné kontrole archivu doručených zpráv mé datové schránky mohu zodpovědně konstatovat, že tento mi nikdy dříve nebyl doručen (ani dodán), tedy rozhodně nemohl k Vámi sdělenému datu nabýt právní moci. Nechť si v tom laskavě na Odboru dopravněsprávních činností udělají pořádek. Jakákoliv škoda – způsobená případným nezákonným vymáháním – bude mnou vymáhána podle zákona o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci rozhodnutím nebo nesprávným úředním postupem."
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Děkuji moc za návod, tak sem odpověděl:

"Dobrý den,

jsem rád, že jste sama převedením dokumentu do elektronické podoby poukázala na vadu, kterou řízení trpí a tím předešla zbytečným dohadům. Děkuji za zaslání příkazu. Pro jistotu proti němu podávám odpor, ačkoliv odpovědnost za v příkazu řešený přestupek již dávno zanikla. Zároveň se ohrazuji proti Vaší informaci o právní moci tohoto příkazu. Po důkladné kontrole archivu doručených zpráv mé datové schránky mohu zodpovědně konstatovat, že tento mi nikdy dříve nebyl doručen (ani dodán), tedy rozhodně nemohl k Vámi sdělenému datu nabýt právní moci.
Nechť si v tom laskavě na Odboru dopravněsprávních činností udělají pořádek.
Jakákoliv škoda – způsobená případným nezákonným vymáháním – bude mnou vymáhána podle zákona o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci rozhodnutím nebo nesprávným úředním postupem.
A jak sem již uvedl v předchozí zprávě budu nucen i k medializace takového postupu ze strany úřadu.

Tímto opětovně žádám o okamžité zastavení řízení z důvodu vady kterým samo řízení trpí!


S pozdravem"
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

A ten odpor jste podal, nebo jen výše uvedené sdělení ? Já bych raději podal ten odpor jasně a zvlášť. Protože totiž ten příkaz (i když je za dnes již promlčený přestupek) doručením nabyl právní moci a pokud nepodáte odpor tak toho promlčení IMHO nedosáhnete. Je to tak, že Vy podáte odpor, oni začnou správní řízení ale rovnou ho ukončí pro promlčení. Ale bez odporu byste musel myslím stejně zaplatit.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Tohle je typická vývojová fáze piráta, který si chce s úřadem povídat, případně mu i ukázat svaly, a tak začne dělat jednu chybu za druhou. Tím si tu prošlo mnoho lidí a není to nijak zarážející.

O pár postů výše jsem jednou větou jasně popsal objektivně správný postup a je pouze na panu Cheaky, jakým způsobem si s poskytnutou informací poradí.

K té citaci odpovědi odeslané úřadu: nikdo se tam z ní nesesypal. A pokud ano, tak jedině smíchy.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

A ten odpor jste podal, nebo jen výše uvedené sdělení ?

Píše tam že podává odpor.. jestli to poslal úřad který příkaz vydal a je jednoznačné o jaký příkaz jde tak odpor platí.

Ale určitě je jistota poslat to i na dopravní odbor..
"Dne xxxx mi Magistrát města Brna, Odbor rozpočtu a financování doručil příkaz č.j. xxxxxxxx. Proti tomuto příkazu podávám odpor."
IP zaznamenána

Cheaky

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

2  kdo:
Rád bych se dozvěděl jako chybu jsem tedy udělal. V textu je uvedeno, že proti příkazu podávam odpor. Zasláno bylo na úřad, který mi odpor doručil což je Magistrát města Brna. V hlavičce bylo uvedeno:
pro:
Magistrát města Brna,
Odbor rozpočtu a financování
zastupujicí
Magistrát města Brna,
Odbor dopravněsprávních činností

2 2M:
Díky za radu. Klidně zašlu odpor ještě jednou na Magistrát města Brna (tedy stejná DS). Přímo v textu není nikde uvedeno č.j. toho příkazu, ale komunikace se vztahuje od počátku k tomuto, tak sem to bral jako samozřejmost. Což asi byla ta chyba, považovat něco za samozřejmost.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

.. Což asi byla ta chyba, považovat něco za samozřejmost.

V kontextu ouředních zmrdů zela jistě.....jediné zo je samozřejmé, je že využijí jakékoliv skulinky k výběru pokutičky...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

SO1 by Vás sice měl v případě tohoto (a podtrhuji, že vadného) podání poučit, že v rozporu se SprŘ není z podání patrno, jaké věci se týká, a poskytnout Vám přiměřenou lhůtu k nápravě, ale v praxi zneužije každou chybu proti Vám.

Zbytečně se tak můžete dostat do spirály odvolání - správní žaloba - kasační stížnost, neboť odvolacím orgánem je Fröhlichův zcela indolentní odbor dopravy KÚ JmK (jeden ze dvou nejhorších v ČR) a věcně a místně příslušným pro podání správní žaloby je KS v Brně, kde se právo nenalézá, ale losuje.

Odpor je přitom ta nejjednodušší věc ve správním řízení:

Proti příkazu vydanému MÚ Kocourkov pod č. j. XXXXX podávám odpor.

Jméno, datum narození, bydliště
IP zaznamenána