30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Kradež spz - zákaz řízení  (Přečteno 24647 krát)

z2255

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Kradež spz - zákaz řízení
« kdy: 06 Února 2018, 19:28:20 »

Zdravím,
někdo mi vyměnil na autě spz z kradeného auta, moje spz si vzal a na mé auto dal spz z ukradeného vozu. Značky jsem si nevšimla a zastavila mě hlídka, že jedu v kradeném voze. Vysvětlilo se, že auto je moje, ale byla na něm jiná registrační značka, než která byla vozu přidělena a tudíž jsem porušila zákon a ukládá se mi pokuta 5000 Kč a zákaz činnosti na 6 měsíců. Má v tomto případě vůbec smysl podávat odpor? Jde mi o zákaz řízení, 6 měs je nejnižší možný trest a ani nevím, čím by bylo možné toto rozhodnutí napadnout, když jsem spz měla a mám si je prostě před jízdou zkontrolovat.
Díky za odpověď
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Kradež spz - zákaz řízení
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2018, 19:42:21 »

Ovšem že má cenu se odvolávat. Není co ztratit, naopak se dá získat. Podat odpor a zajistit spis.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Kradež spz - zákaz řízení
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2018, 19:52:46 »

Podat odpor má smysl. Rozhodně ano. V nejhorším se vám částka navýší o 1000 Kč za náklady řízení.

Protože není známo, jak ke změně RZ došlo, je tu i šance, že vám toto bylo vyměněno na voze v době, kdy jste ve voze seděla, takže jste o změně nemohla vědět a tím pádem není zavinění. Ale myslím, že není ani ničí povinností si svoji RZ pamatovat, takže nelze rozumně žádat, aby člověk při namátkové kontrole svoji RZ poznal a zjistil, že byla vyměněna.

Hodně záleží na tom, co jste řekla poliicii na místě.

Dodatek: Prosím uživatele SYeti, aby přestal dávat laikům svoje "odobrné" rady, zejména, když je zjevné, že se v problematice neorientuje. Nechci se přidávat k hejtům některých místních, které SYetimu nadávají do úředníka nebo fízla, ale naprosto lidsky mě tenhle člen štve, protože má pořád blbý kecy a hází tu sebevědomě svoje scestné doměnky místo toho, aby držel hubu a v tichosti se dovzdělával.
« Poslední změna: 06 Února 2018, 21:14:51 od jakubb »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Kradež spz - zákaz řízení
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2018, 19:56:26 »

Pokud je to nejnizsi mozny trest, a auto s nespravnou RZ jsi ridila, tak nema cenu se odvolavat. Po uplynuti poloviny trestu zakaz rizeni muzes pozadat o prominuti zbytku, budou ale chtit mit zaplacenou tu pokutu.

Odvolávat se má samozřejmě smysl (může si naplánovat dobu kdy bude mít zákaz nebo to natáhnout do prekluze), tak tu laskavě nešiřte tyto bludy.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Kradež spz - zákaz řízení
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2018, 20:11:48 »

SYeti: Nesmysl, i nezbalostní zavinění vyžaduje splnění podmínky, že ridič o věci měl a mohl vědět. Pokud paní třeba zastavila na odpocívadle, na 20 minut usnula, ale po celou dobu nevystoupila, pak nenastalo zavinění.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Kradež spz - zákaz řízení
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2018, 20:25:08 »

Nezalezi, jak ke zmene RZ doslo, skutkova podstata tohoto prestupku se zpusobem zmeny nezabyva. Zavineni postaci nedbalostni.
A není to náhodou stejné jako u prasklé žárovky? Pokud se to stane za jízdy, je to ok, jakmile připustím, že jsem s tím vyjel, je to pokuta.

Umím si představit situaci, kdy jsem si jel na parkoviště vyřídit hovor a někdo neznámý udělal tento kanadský žertík, aniž jsem si toho všiml a aniž jsem přerušil jízdu. Je i reálná šance, že to vyhnije v odvolačce.

Opravdu nepracujete na úřadě?
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Kradež spz - zákaz řízení
« Odpověď #6 kdy: 06 Února 2018, 20:37:09 »

Nezalezi, jak ke zmene RZ doslo ...

Tak ve světě krutého, mocí a trestáním posedlého fízla určitě jo. Český banánistán si ale dosud hraje na právní stát, takže to určitě není jednoznačné. Možná by zcela stačilo tvrdit, že nějaká registračka na autě byla a z nějakého důvodu paní přehlédla písmenka, nebo něco jiného... Práva znalí členové jistě přijdou s nějakým podobným dříve řešeným případem. A návrhem, co dělat.

Dejde odpor, je to jen za 1000 kč. A sežeňte spis, hlavně úřední záznam od pomahačů.   
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Kradež spz - zákaz řízení
« Odpověď #7 kdy: 06 Února 2018, 20:37:42 »

Buď je to fízl, nebo trol... Dávám odpor. Před jízdou jsem auto kontroloval, vše, včetně RZ, bylo v pořádku. Tu kradenou RZ jsem nikdy neviděl. Nevím jak a kdy došlo k záměně. (A teď mi dokažte, že jsem něco zanedbal.)
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

z2255

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Kradež spz - zákaz řízení
« Odpověď #8 kdy: 06 Února 2018, 20:38:54 »

Díky! Odpor jsem chtěla podávat už proto, že přijít o řidičák tímto způsobem mě dost štve, tak jsem se nechtěla vzdát tak lehce. Policii jsem na místě řekla, že si svou RZ přesně nepamatuji a vzhledem k tomu, že ta zaměněná značka byla ze stejného kraje a podobná, tak by tu mohla být šance. Zkusím to a uvidíme. Díky za rady.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Kradež spz - zákaz řízení
« Odpověď #9 kdy: 06 Února 2018, 20:44:14 »

Hlavně doporučuji se už nikde k ničemu nevyjadřovat na místě, ale vždy si nechat lhůtu na písemné vyjádření a hodně dobře promyslet (třeba i po konzultaci zde), co jim (na sebe) řeknete, resp. napíšete.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Kradež spz - zákaz řízení
« Odpověď #10 kdy: 06 Února 2018, 20:59:15 »

Nestrašte. Tohle lze použít jen v případě, že řidič není shodný s provozovatelem.
Z prvního příspěvku řidičky mi přijde, že je i provozovatelkou.

A i kdyby, tak SO může rozjet správní delikt bez ohledu na výsledek správního řízení s řidičem. Viz profláklé:
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/policie-a-urady-maji-novy-trik-jak-z-ridicu-vytahnout-vic-penez/
« Poslední změna: 06 Února 2018, 21:04:10 od j0hn »
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Kradež spz - zákaz řízení
« Odpověď #11 kdy: 06 Února 2018, 21:07:26 »

Ale no tak....

Aby clovek mel duvod zmenit RZ, chystal by se odjet z benzinky bez placeni nebo vykrast banku a pak ujizdet ... pripadne nekoho planovat prejet tim autem.

Bez prokazani takoveho motivu spravnimu organu chybi materialni aspekt!!!! Nechtena i nedbalostni Jizda s cizi RZ nezhorsuje ani v nejmensim plynulost a bezpecnost silnicni dopravy.

Sam jsem se hadal nekolikrat za nalepovaci predni RZ na aute ( Corvette c6) a uhadal.
Pokud nebyl ridic v danou chvili ulapen s plany na kriminalni cin, vytahne vas z toho prumerny clen zdejsiho fora.
Za mne urcite podat odpor a bojovat. Nesmime se nechat sikanovat za jednani, ktere nikomu ani zbla neublizilo a ublizit nemohlo.

Osobne bych se rval jako lev a kdybych treba videl ze SO polevuje, a jsou mu me navstevy neprijemne, nabidl bych 300 Kc za spatne provedenou prohlidku vozu pred jizdou a maji ode mne pokoj. Rikaji tomu myslim jiny spravni delikt ....  ale to je vec osemetna a citliva :-). Nicmene v praxi vyzkouseno - SO ma carku a par penez a ja klid. SO navic nema tak uzky pohled na vec jako fizl slapka na silnici. Takze tak ....

Toz tak na svete.
« Poslední změna: 06 Února 2018, 21:14:43 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Kradež spz - zákaz řízení
« Odpověď #12 kdy: 06 Února 2018, 21:09:25 »

No ja myslim, ze za tohle je postizitelny nejen ridic, ale i provozovatel. Aby nakonec nebyly tresty dva?

Tak zaprvé: Dvojí trest bezezbytku hrozí nezívisle na tom, zda se paní nechá srát na hlavu a přistoupí na příkaz. Spíše naopak.
Za druhé: Pokud se v následném řízení neprokáže vina ridiči, pak analogicky lze smést ze stolu i vinu provozovatele.

Souhlasím se SYeti, že tady je více rizik. Ale už s ním nesouhlasím, že tomu lze předejít přehnanou pokorou, tou se to celé může jen podělat.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Kradež spz - zákaz řízení
« Odpověď #13 kdy: 06 Února 2018, 21:14:06 »

Podat odpor má smysl. Rozhodně ano. V nejhorším se vám částka navýší o 100 Kč za náklady řízení.

Souhlasím se SYeti, že tady je více rizik.

??
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Kradež spz - zákaz řízení
« Odpověď #14 kdy: 06 Února 2018, 21:16:31 »

??

Překlep, má tam být 1000 Kč. Opraveno.
Více rizik = možnost napadnout provozovatele.
IP zaznamenána