30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podani vysvetleni Helmut  (Přečteno 8498 krát)

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Podani vysvetleni Helmut
« kdy: 26 Ledna 2018, 21:16:58 »

Zdar matadori,
mam na vas prosbicku. Helmut se mel dostavit na podani vysvetleni (pozvanka na osobni ucast). Pred terminem schuzky, poslal list z ciziny, ktery dorazil den po terminu podani vysvetleni. Ourad ihned v den schuzky vystavil sprdel na provozovatele. Je to napadnutelne? Pride mi to skutecne jako potreba mit odmeny.
Jakym zpusobem namitat, ze Helmut komunikoval a poslal omluvu?
Diky
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni Helmut
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2018, 04:52:33 »

Omluva byla chyba, Helmut měl poslat vysvětlení písemně a včas. Teď to bude těžké. Pokud byla omluva podána poštovní přepravě před termínem, pak tím můžete argumentovat, u SPRDELe že ouřad nedostatečně pátral.
Bohužel ale ouřad asi tuší jak je to s Helmutem a že mu to SO2 po odvolání podrží a Vy že pak nepůjdete k soudu a tak na to nebude brát zřetel. Jo kasa se musí plnit.
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni Helmut
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2018, 11:14:29 »

Helmut podal vysvetleni danym dopisem (kde zduraznil, ze podani osobniho vysvetleni provede, pokud mu SO proplati naklady na dostaveni se). Dopis poslal pred terminem schuzky, ale ten byl dorucen den po schuzce. Takze tady asi jenom namitat ze nepatral dostatecne a cekat na pripadnou reakci SO2. Tak uvidime :)
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni Helmut
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2018, 11:15:39 »

Jeste me napadlo namitat podjatost osoby, ktera necekala nejakou dobu a vystavila prikaz na uhrazeni pokuty. Co vy na to?
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni Helmut
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2018, 21:47:52 »

Tak SO1 si vyzadal ustni jednani. Tak uvidime, co na me vyblafne panicka :)
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni Helmut
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2018, 20:04:01 »

Update,
vse bylo uznano a SO naridil novy termin, ktery nebylo mozne opet absolvovat. Pak SO stanovil dalsi termin na ktery jsem se dostavil a pani vse okopirovala, zadarmo a dokonce jsem do zapisu prizval i dalsi osobu, at je kdyz tak svedek :-)
Vyzadal jsem si lhutu, kterou mi bez reci uplne bez problemu schvalila.

Ted k tomu nejlepsimu, SO nema zaznam z TSK cas zmeny rychlosti v tunelu. Zaroven bych rad nekoho poprosil, jestli by byl ochotny se kouknout na muj spis a cosi vymyslet? Klidne obstrucnim zpusobem, podjatost, cokoliv co vas napadne :)
Diky
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni Helmut
« Odpověď #6 kdy: 18 Května 2018, 14:18:15 »

jen pro doplneni, byla podana namitka podjatosti a zatim se nic nedeje. tak uvidime co si SO vymysli.
verim, ze to posunou na kraj, a to se pak chystam hezky sepsat odvolani :)
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni Helmut
« Odpověď #7 kdy: 08 Června 2018, 12:15:54 »

Namitka neuznana - adresovano spravne osobe ale se spatnym datem narozeni. Nasledne o par dni pozdeji info o zasilace od SO. Predpokladam, ze to bude rozhodnuti. Takze jak stym pracovat? Mam zasilat dopis nazpet SO, nebo to napadnout primo v odvolani? Je moznost, ze den pred vyzvednutim rozhodnuti jim odeslu odpoved o namitce a tedy by konal SO nespravne?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni Helmut
« Odpověď #8 kdy: 08 Června 2018, 17:54:38 »

Hele duplikujete vlákna a zasíráte fórum.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6563.0;topicseen

To je poměrně rychlá cesta do pryč. Prosím o odstranění duplicit.
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni Helmut
« Odpověď #9 kdy: 11 Června 2018, 17:16:44 »

Snazil jsem se to smazat jak to jen slo. Omlouvam se za duplicitu - vychazel jsem z toho, ze by se kazdemu hodilo jen neco z pripadu.
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni Helmut
« Odpověď #10 kdy: 18 Června 2018, 20:45:19 »

Tak pred par dnemi mi doslo rozhodnuti - vinen.
Mam dotaz, odvolavaji se v rozhodnuti na nektere veci a rad bych se zeptal, jestli muzu pozadovat v odvolani doplneni dukazu?
diky za info
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni Helmut
« Odpověď #11 kdy: 18 Června 2018, 20:51:22 »

Požadovat asi ne, ale navrhovat provedení dalších důkazů, které by podporovaly vaše tvrzení, samozřejmě můžete, a to až do vydání rozhodnutí SO2.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni Helmut
« Odpověď #12 kdy: 23 Června 2018, 17:48:56 »

Ahojte,
muze mi nekdo trochu objasnit, jestli se odvolani na rozhodnuti SO podava na SO2? Resp. pokud se jedna o Prahu, kam to mam vubec poslat? Trochu jsem se ztratil.
Diky
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni Helmut
« Odpověď #13 kdy: 23 Června 2018, 18:05:03 »

Odvolaní proti rozhodnutí SO podáváte k SO2 prostřednictvím SO (a posíláte to na adresu SO). Konkrétně to je uvedené v poučení rozhodnutí proti kterému se odvoláváte.

V případě Prahy - pokud rozhodnutí vydal Magistrát hlavního města Prahy, odvoláváte se na Ministerstvo dopravy, odbor agendy řidičů a podáváte to prostřednictvím Magistrátu hlavního města Prahy (tam to pošlete).

Také je tu varianta že rozhodnutí vydala městská část Prahy, pak se odvoláváte na magistrát - ale v tomhle případě nemám zkušenost, tak mě možná někdo jiný doplní.
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Podani vysvetleni Helmut
« Odpověď #14 kdy: 23 Června 2018, 18:26:48 »

Rozhodnuti vydal MHMP, odbor dopravne spravnich cinnosti.
Takze odvolani zaslu na MD a zaroven kopii na MHMP?
V odvolani a v pouceni pisou, ze se podava na MD- odboru agend ridicu a to prostrednictvim MHMP. To mi zni jako silene. Prece nemuze odvolani resit SO1 kdyz to posilam na MD? Takze to poslu opet na stejnou osobu z SO1 a ta to pak preposle na SO2 coz je v mem pripade MD?
Sorry za moji neznalost ale nechci zbytecne po... odvolani jen kvuli adrese.

diky moc
IP zaznamenána