30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k uhrazení určené částky provozovateli motorového vozidla  (Přečteno 3996 krát)

Zimbuk

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
mám dotaz přišel mi "odpustek" a zarazilo mne několik věcí, je jiný než standardně. Je nikoliv z magistrátu, ale z městské části a v příloze chtějí kromě běžných věcí i státní příslušnost Helmuta, číslo jeho ŘP a jeho podpis. To jsem netušil, jinak by jsem si ho řádně vyfotil, když jsem mu pujčoval vůz.
Musím použít jejich formulář, nebo mám odepsat klasicky jméno, příjmení, datum narození a adresu?
Díky za radu.
« Poslední změna: 12 Července 2018, 10:55:50 od Zimbuk »
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #1 kdy: 12 Července 2018, 11:12:39 »

Můžete zaslat klasicky jméno, příjmení, datum narození a adresu.
Pokud se jedná o Prahu, ta agendu přesunula (chtěla/chce) přesunout na městské části, protože odvolačka bylo ministerstvo,
a tam je výkonost pracovníků ještě o level větší. Nyní bude odvolačkou magistrát, a ten si to ošéfuje.
IP zaznamenána

Zimbuk

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #2 kdy: 12 Července 2018, 11:46:44 »

Díky,
po kontroverzním rozhodnutí ÚS ve věci SPRDELe (četl jsem článek od p.Berana) se s občanskými právy přestanou párat úplně. :-(
Proto asi ta fičura s MČ a Magistátem (který MČ podrží). Nebude to zbytečné zatížení soudů? To si soudci nechaj líbit?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #3 kdy: 12 Července 2018, 12:19:34 »

protože odvolačka bylo ministerstvo, a tam je výkonost pracovníků ještě o level větší.

Ono se to klasicky přelévá výš. Magistrát začal rejžovat a lidi se začínají více bránit (najmeme více úředníků) a odvolávat. A tam je problém, protože ministerstvo má na tu agendu mnohem méně lidí a nemá žádnou motivaci mít jich víc, nic z těch pokut díkybohu nemá.

Magistrát jako odvolačka bude asi docela oříšek a bude třeba najít víc ohýbačů práva ala soudruh Rychetský než to projde.

Městské části a městské obvody nemají vlastní právní subjektivitu, jsou pouze organizačními jednotkami města. Při svých činnostech jednají jménem města a nemohou vydávat obecně závazné vyhlášky a nařízení, město na ně nemůže tuto činnost přenést ani pomocí statutu. § 20 odst. 2 a § 134 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #4 kdy: 12 Července 2018, 13:56:12 »

V Praze se některé přestupky přesouvají z magistrátu na městské části.. a to parkovací přestupky.
Ostatní řeší pořád magistrát.

Parkování mělo přes MČ jet už od začátku roku.. ale mám informace z Prahy že to dopadlo jako asi všechno co dělají úředníci a nezvládli to.. tak teď už to asi začíná fungovat.

Já nejnovější parkovací případ z Prahy mám z května.. odpustek v červnu a posílal pořád ještě MHMP.

Protože to je novinka tak by bylo dobře jestli nás můžete informovat jak to bude probíhat.

A jak daleko je po přestupku?? Jestli to poslali brzy po přestupku tak bych s odpovědí počkal až se bude blížit konec lhůty 60 dní na pátrání po pachateli.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #5 kdy: 12 Července 2018, 16:12:01 »

Také jsem si všiml že magorát hodil parkování na jednotlivé prahy, zatím jsem řešil 3 parkování, 1. byla praha 2, zde helmuta po udání obeslali ale nebylo vhozeno do schránky. Helmut byl tedy informován že udělal přestupek, aktivně se zhostil role a napsal jim že jsem jej informoval o jeho přestupku a že prosí aby mu byl poslán dopis který bude po 10 dnech vhozen do schránky. To se překvapivě stalo  a helmut byl v dalším dopise vyzván k podání vysvětlení na dne xy. Na to helmut odpověděl, že bohužel nebude moci dorazit ale aby mu poslali částku kterou má zaplatit. Tím to zatím skončilo.

Co se týče prahy 8 tak jednou výzvu provozovateli vozidla poslali do DS a jednou na jeho adresu, dopis do schránky ignorován, do DS provozovatel sdělil údaje Helmuta. Od té doby ve schránce Helmuta nic.
Z toho jsem nabyl dojmu že po jistou bude nové úřednictvo dezorientováno jak kamzíci na rovince.

Co jsem ale netušil že všechny odvolačky půjdou tedy na magistrát. To není dobrá zpráva
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #6 kdy: 13 Července 2018, 10:47:18 »

Co se týče prahy 8 tak jednou výzvu provozovateli vozidla poslali do DS a jednou na jeho adresu,
Dobrá zpráva ale je, že zjevně nepoužívají Hybridní poštu, tudíž bude docházet k posílání papírových dopisů lidem s datovkami.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita