30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost Litomyšl - HELMUT SE PŘIZNAL->SprDel  (Přečteno 17639 krát)

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
[WIN] Rychlost Litomyšl - HELMUT SE PŘIZNAL->SprDel
« kdy: 15 Ledna 2018, 14:50:37 »

Dobrý den,
v sototu 13. jsem nezaregistroval měření v Litomyšli neznám to tam, prázdná přehledná cesta změřili mě. Dnes v pondělí 15. mi přišlo do datovky oznámení. Celkem rychlost. Jaký postup mi zde doporučíte ?
Dokumenty v příloze
« Poslední změna: 08 Ledna 2019, 14:43:42 od Elfik »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Litomyšl - VÝZVA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY
« Odpověď #1 kdy: 15 Ledna 2018, 17:12:16 »

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42664#msg42664

A já myslím že první odstavec na poslední straně je lež..
registr vozidel je jen evidence.. kdo je provozovatel se řídí podle skutečnosti.. když obviněný prokáže že ve skutečnosti v době přestupku provozovatel nebyl tak za přestupek neodpovídá
..i když provozovatel v tom případě bude mít na krku zase jiný přestupek.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Litomyšl - VÝZVA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2018, 20:29:50 »

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42664#msg42664

A já myslím že první odstavec na poslední straně je lež..
registr vozidel je jen evidence.. kdo je provozovatel se řídí podle skutečnosti.. když obviněný prokáže že ve skutečnosti v době přestupku provozovatel nebyl tak za přestupek neodpovídá
..i když provozovatel v tom případě bude mít na krku zase jiný přestupek.

To mne zajímá ...

podle zákona 361/2000 par. 2, písm. b.)

b) provozovatel vozidla je vlastník nebo jiná osoba, která je jako provozovatel zapsána v registru silničních vozidel podle zvláštního právního předpisu38b) nebo obdobné evidenci jiného státu,

t.j. jste v registru = jste provozovatel a není jak to odpárat. Pokud nedosáhnete na vymazání svých údajů či přepisu na někoho jiného.

Rozvedete to prosím?
IP zaznamenána

Qíteček

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Litomyšl - VÝZVA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2018, 23:03:00 »

OT: A mě zas pobavila ta možnost snadné platby prostřednictvím QR kódu. Takovou vymoženost teda v našem vidlákově nemáme, tomu říkám pokrok.
(Nechci narušovat vážné téma, esi někomu z adminů to přijde za hranou, klidně to smažte)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Litomyšl - VÝZVA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY
« Odpověď #4 kdy: 16 Ledna 2018, 11:06:34 »

Neridic: Dobrá poznámka.. u vlastníka by to bylo jak jsem psal.. s provozovatelem to asi bude složitější.

I když pořád myslím že tak jednoznačné to není tak to asi je slepá cesta.. hlavně protože nenahlášení změn na registr je další přestupek.
IP zaznamenána

Qíteček

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Litomyšl - VÝZVA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY
« Odpověď #5 kdy: 16 Ledna 2018, 11:17:00 »

Vybavuje se mi, že na tom byly postavený polopřevody, kdy nedohlášení sice bylo nesplnění povinnosti, ale nebyla na to žádná sankce.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Litomyšl - VÝZVA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY
« Odpověď #6 kdy: 16 Ledna 2018, 12:50:58 »

Neridic: Dobrá poznámka.. u vlastníka by to bylo jak jsem psal.. s provozovatelem to asi bude složitější.
I když pořád myslím že tak jednoznačné to není tak to asi je slepá cesta.. hlavně protože nenahlášení změn na registr je další přestupek.

To vlastní tvrzení §2 odst. b) prohlašuje něco, co přece reálně může být naprosto odlišné. Provozovatel z logiky toho slova je osoba, která "provozuje", nikoliv "je napsaná na papíře". Takže by dle mého mdlého rozumu měla být nastavena právní fikce pomocí "za provozovatele se považuje osoba zapsaná v registru" případně "na osobu zapsanou v registru se hledí jako na provozovatele".
A protože to jako fikce uvedeno není, pak si myslím, že je to pořád "vyvratitelná právní domněnka" - tedy ve smyslu "nebude-li prokázáno jinak, platí že......"
A řekl bych, že s tím není v konfliktu ani uvedený § 125 f) odst. 6) - který nadále hovoří o provozovateli dle §2, který může být "vyvrácen". Ale je to otázka pro právní matadory.
Ale za nepřehlášení vozidla hrozí daleko větší flastr (tuším 50 k). Pokud ale v kupní smlouvě bude sjednána povinnost provést převod kupujícím, pak by asi chybělo zavinění.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Litomyšl - VÝZVA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY
« Odpověď #7 kdy: 16 Ledna 2018, 13:25:34 »

gumidos: Asi tak bych argumentoval.. ale výsledek je nejistý a znamená to se přiznat k dalšímu přestupku s nepříjemnou sankcí..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Litomyšl - VÝZVA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY
« Odpověď #8 kdy: 16 Ledna 2018, 14:44:23 »

To vlastní tvrzení §2 odst. b) prohlašuje něco, co přece reálně může být naprosto odlišné. Provozovatel z logiky toho slova je osoba, která "provozuje", nikoliv "je napsaná na papíře". Takže by dle mého mdlého rozumu měla být nastavena právní fikce ...
Tohle ale není dokonce ani právní fikce, to je přímo definice, legislativní zkratka. Aby zákonodárce nemusel všude psát, že osoba zapsaná v registru silničních vozidel podle zvláštního ... má nějaké povinnosti, tak ji zavede jako provozovatele a pak na ní tak odkazuje. Kdyby jí označil úplně jiným slovem, třeba pitomec, tak by to fungovalo úplně stejně, definice by miminálně v rámci stejného zákona přebila i sémantický význam daného slova (i když zrovna tady žádný zásadní rozpor nenastává). Nicméně to je jen akademická otázka, protože i kdyby šlo o právní fikci, tak to vyjde nastejno, za právní fikci se považuje právě stav, kdy zákon tvrdí něco, o čem víme (nebo alespoň předpokládáme), že je v rozporu s realitou, ale i kdyby byl ten rozpor prokázán, rozhodující pro aplikaci je ta fikce. Např. fikce doručení - ve skutečnosti doručeno zpravidla není (i při uvážení vhazování do schránky určitě ne ten den, kdy nastane fikce), ale to nebrání tomu, aby se na zásilku hledělo jako na doručenou.

Vyvratitelná domněnka v § 2(b) zcela jistě není - to by tam musela být formulace typu má se za to, že, považuje se za atp.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Litomyšl - VÝZVA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY
« Odpověď #9 kdy: 16 Ledna 2018, 14:50:05 »

Bohuzel, nasel jsem si to i za domaci ukol:

https://iuridictum.pecina.cz/w/Pr%C3%A1vn%C3%AD_domn%C4%9Bnka

https://portal.pohoda.cz/zakon-a-pravo/novy-obcansky-zakonik/jazyk-noveho-obcanskeho-zakoniku/ (posledni odstavec)


To vlastní tvrzení §2 odst. b) prohlašuje něco, co přece reálně může být naprosto odlišné. Provozovatel z logiky toho slova je osoba, která "provozuje", nikoliv "je napsaná na papíře". Takže by dle mého mdlého rozumu měla být nastavena právní fikce ...
Tohle ale není dokonce ani právní fikce, to je přímo definice, legislativní zkratka. Aby zákonodárce nemusel všude psát, že osoba zapsaná v registru silničních vozidel podle zvláštního ... má nějaké povinnosti, tak ji zavede jako provozovatele a pak na ní tak odkazuje. Kdyby jí označil úplně jiným slovem, třeba pitomec, tak by to fungovalo úplně stejně, definice by miminálně v rámci stejného zákona přebila i sémantický význam daného slova (i když zrovna tady žádný zásadní rozpor nenastává). Nicméně to je jen akademická otázka, protože i kdyby šlo o právní fikci, tak to vyjde nastejno, za právní fikci se považuje právě stav, kdy zákon tvrdí něco, o čem víme (nebo alespoň předpokládáme), že je v rozporu s realitou, ale i kdyby byl ten rozpor prokázán, rozhodující pro aplikaci je ta fikce. Např. fikce doručení - ve skutečnosti doručeno zpravidla není (i při uvážení vhazování do schránky určitě ne ten den, kdy nastane fikce), ale to nebrání tomu, aby se na zásilku hledělo jako na doručenou.

Vyvratitelná domněnka v § 2(b) zcela jistě není - to by tam musela být formulace typu má se za to, že, považuje se za atp.
IP zaznamenána

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Litomyšl - VÝZVA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY
« Odpověď #10 kdy: 21 Února 2018, 11:07:43 »

Tak jsem dle rad z fora udal Helmuta. Přišlo toto: (viz obrazky) Formular o podani vysvetleni mam ignorovat a napsat že jsem helmut a spachal jsem tento přestupek. Chápu to správně ?
IP zaznamenána

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Litomyšl - VÝZVA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY
« Odpověď #11 kdy: 08 Ledna 2019, 13:09:41 »

Zdravím, dnes na mě vypadl jeden starší kostlivec ze skříně. Odpor samozřejmě vím jak podat, ale je tady nějaká šance tohle nějak uhrát? Je toto vůbec možné? řidič se přiznal že pirátil a i tak to přehodnotili na SprDel ?

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Litomyšl - VÝZVA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY
« Odpověď #12 kdy: 08 Ledna 2019, 13:29:28 »

Podobnou věc jsem vyhrál, takže šance určitě je.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Litomyšl - VÝZVA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY
« Odpověď #13 kdy: 08 Ledna 2019, 13:56:58 »

Přijde mi kouzelná ta formulace "SO tedy neměl dostatek důkazůk k uznání označeného řidiče vinným a věc přestupku vedeného podle par. ... odložil, neboť nebyly do 60 dnů od přijetí oznámení o přestupku zjištěny skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě".

Znamená to, že dotyčný SO ve své úřední a správní praxi nejprve uzná osobu vinnou, a teprve pak proti ní zahájí řízení?

A ještě se k tomu drze přiznávají ...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Litomyšl - HELMUT SE PŘIZNAL->SprDel
« Odpověď #14 kdy: 08 Ledna 2019, 15:45:09 »

Tak kromě standardní prodlužovací vaty do odvolání* tam podle mě melou hovna o doručování.
Jestliže máme fikci náhradního doručení, pak existuje jen stav doručeno/nedoručeno. Neexistuje doručeno, trochu doručeno, rozhodně doručeno..

§ 78 Zahájení řízení z moci úřední
(2) Řízení je zahájeno doručením oznámení o zahájení řízení podezřelému z přestupku nebo ústním vyhlášením takového oznámení. O ústním vyhlášení oznámení o zahájení řízení vydá správní orgán účastníkům řízení na požádání potvrzení. Společné řízení je zahájeno doručením oznámení o zahájení řízení všem podezřelým z přestupku.

*Neexistence přestupku řidiče formální a materiální, Neexistence přestupku provozovatele formální a materiální, Nezákonné určení druhu sankce a její výměry, Porušení práva na spravedlivý proces – systémová podjatost, Odůvodnění nákladů řízení, blbě vedený spis atd...
IP zaznamenána