30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Chybně uhrazená pokuta = navýšení bez odvolání?  (Přečteno 3044 krát)

MichalR2

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
[LOST] Chybně uhrazená pokuta = navýšení bez odvolání?
« kdy: 22 Července 2019, 14:47:01 »

Ahoj
přišla mi výzva, uhradil jsem pokutu, avšak s chybným v.s. Platbu našli, vrátili a naúčtovali další prachy. Nasral jsem se, prošel SPRDELí, ale přišlo mi rozhodnutí, proti kterému se již nelze odvolat. Je to konečná nebo co dál?
Děkuji
« Poslední změna: 22 Července 2019, 16:42:34 od MichalR2 »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Chybně uhrazená pokuta = navýšení bez odvolání?
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2019, 16:27:25 »

Pokud si troufnete vsadit 3000 Kč za soudní poplatek, můžete podat správní žalobu. Není to ložené, ale šance nejsou malé, jednak zákon nepíše nic o VS, jen o tom, že má být určená částka zaplacena (k čemuž došlo) a hlavně to, jak vaří SO2 z vody ohledně zákeřného úmyslu provozovatele se platbou pod jiným VS „vyvinit“ z přestupku, je dostatečně nehorázné na to, aby to odůvodnilo zásah soudu.
IP zaznamenána

MichalR2

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Chybně uhrazená pokuta = navýšení bez odvolání?
« Odpověď #2 kdy: 22 Července 2019, 16:44:21 »

Což o to, troufnu si  ;D.
Logicky to tak je, zaplatil jsem. Právně nevím
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Chybně uhrazená pokuta = navýšení bez odvolání?
« Odpověď #3 kdy: 22 Července 2019, 17:28:27 »

Právně to neví nikdo, protože odpustek (určená částka podle § 125h ZPPK) je jedinou platbou svého druhu, jak řešit neidentifikovanou platbu či identifikovanou se špatným VS žádný právní předpis jednoznačně neříká. Snad by se dalo subsidiárně postupovat podle daňového řádu, ale to by hrálo ve váš prospěch (§ 164 an. DŘ).

Do žaloby máte hned dva jasné body - jednak samotný fakt, že bylo zahájeno řízení o přestupku provozovatele navzdory tomu, že určená částka byla (byť s chybným VS) uhrazena, a jednak že odvolací SO dělal zjevně skutkové závěry ohledně způsobu provedení platby a motivace plátce, které nemají žádnou oporu ve spisu, neprováděl k nim dokazování, neumožnil k tomu účastníkovi vyjádření a hrubě překročil zásadu, že k posouzení provedení platby jako zneužití práva (čímž přesně hodnocení KÚ je, i když nepoužívá tato slova) je třeba přistupovat nanejvýš restriktivně.

Zbytek jsem nečetl, třeba by se našlo i něco k samotnému přestupku či řízení.
IP zaznamenána

MichalR2

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Chybně uhrazená pokuta = navýšení bez odvolání?
« Odpověď #4 kdy: 31 Července 2019, 20:10:25 »

Pomohl by mi někdo se sepsáním správní žaloby?
IP zaznamenána