30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: celní peklo 120  (Přečteno 19515 krát)

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #30 kdy: 22 Ledna 2020, 09:06:45 »

A pokud je cena za poštovné uvedená jako 0,-či free, tak se počítá podle ceníku české pošty.

Proto je dobré si ohlídat, aby vám tam číňan napsal aspoň 0,5$ za poštovné. Potom je člověk v klidu.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #31 kdy: 22 Ledna 2020, 09:37:03 »

Podle toho, co mi napsala zaměstnankyně ČP, tak finta s dárkem funguje, ale nesmí být odesílatelem firma. Cituji:

Citace
Dobrý den,
 vyřizuji odbavení vaší zásilky skladové číslo: D0xxxxx. Vzhledem k tomu, že odesílatel je firma a ne fyzická osoba nelze toto odbavovat jako dárek. Mohu to navrhnout Celnímu úřadu pouze jako bezúplatný dovoz a vzhledem k tomu, že jste za zboží neplatil. Ale jelikož je to nad limit 22 EUR bude toto zatíženo poplatky výpočtu DPH cca částka 274 CZK + 200 CZK služby CD.
...

Jde mi hlavně o to, že v tom platebním výměru Celního úřadu není žádné poštovné uvedeno, není tak jasné, jak k té částce 1303 Kč došli, když z ní doměřovali DPH a cena zboží vychází jen na 688 Kč (30 USD včetně poštovného). Já jsem jim screenem zboží z eshopu defakto doložil, že poštovné bylo v ceně zboží.

Fu: Citujte prosim uvozenim quote a ne code - nezalamuje radek
« Poslední změna: 22 Ledna 2020, 09:42:28 od fu »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #32 kdy: 22 Ledna 2020, 10:04:54 »

no ja pro to mam jedoduchy pravidlo ktery vzdy fungovalo, pokud neco kupuju tak vzdy pocitam s tim, ze u nas clo a dph bude max do 30% porizovaci ceny. kdyz to proleze bez povsimnuti clovek usetri.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #33 kdy: 23 Ledna 2020, 09:12:16 »

Je tam uvedeno 30$ akurz. Jak došli k té částce, taky nechápu. Pokud si tam dopočítali poštovné dle ceníku ČP, tak by to tam nejspíš mělo být někde uvedené.
Asi nezbude, než vznést dotaz přímo na celníky, jak se k tomu zázraku dobrali.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #34 kdy: 23 Ledna 2020, 13:02:41 »

Díval jsem se dnes do daňového řádu, čas na odvolání mám 30 dnů od příjmu rozhodnutí (§ 109), takže to ještě stihnu. Datovou zprávou je to zdarma, tak je zkusím potrápit.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #35 kdy: 23 Ledna 2020, 13:16:21 »

no k castce dospeli asi takle: 30 x 22,93 + postovne coz v minimu je nejakych 350 dle jejich kalkulatoru, ale hadam, ze si k postovnymu hodili nejakou drazsi sluzbu
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #36 kdy: 23 Ledna 2020, 13:17:47 »

Vím, že to zní poraženecky, ale s trápením opatrně. Není to tak dávno, co zde někdo řešil, že si ho ČP dala na blacklist a nic nechtěla proclít. Nějaký poštovní zkurvínek argumentoval tím, že proclení není nic, co by ČP musela dělat ze zákona.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #37 kdy: 23 Ledna 2020, 18:00:43 »

Ano, je to první přispěvek tohoto tématu. Já ale nemíním podávat reklamaci nebo stížnost u České pošty, chci podat odvolání proti platebnímu výměru na Celním úřadu. To se Česká pošta ani nedozví. Nechci dopadnout jako autor prvního příspěvku, mám to do Prahy také daleko, nemůžu příště provádět celní deklaraci sám osobně. Leda pokud by šlo provést celní deklaraci na dálku přes datovou zprávu, pak bych si dovolil tvrdý postup i vůči ČP, protože bych jí už nepotřeboval.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #38 kdy: 23 Ledna 2020, 23:52:11 »

Celní úřad na poště 120 jsou jen dveře přes chodbu od Český pošty, takže že se to nedozví bych moc nesázel... Nicméně lze proclít i přes jiného dopravce, ale třeba DHL si účtuje cca 800-1000 Kč u jednoduchých zásilek (jako je třeba telefon/hodinky) a mezi 1300 - 2000 Kč u složitějších.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #39 kdy: 24 Ledna 2020, 02:27:52 »

To já vím, že je ČP nejlevnější. Ale ČP bude úplně jedno, že CÚ musí řešit nějaké odvolání proti platebnímu výměru. Jsou to dvě různé organizace i když sídlí třeba ve stejné budově.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Andreas Baader

  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #40 kdy: 24 Ledna 2020, 08:30:47 »

Tady ty celní srandy je lepší elegantně obejít nákupem bud z EU skladů čínských obchodů nebo čínských skladů z Banggood.com nebo Gearbest.com, popřípadě Geekbuying.com. Všechny tyto obchody nabízí přepravu EU Priority Line nebo obdobný název. Většinou je zdarma nebo za 1-10 USD, což je pakatel. Zboží dojde přes přepravní společnost DPD, PPL, Geis bez proclení. Jak to funguje není důležité. To co je důležité je, že to funguje na 100%. Není tak problém objednat klidně TV z Číny za x tisíc a neplatit nic navíc. Proto na Aliexpress objednávat dražší zboží pouze, pokud je v EU skladech (Španělsko, Itálie, Německo). Popřípadě nabízí Banggood.com službu pojištění proti celním poplatkům, které se zaškrtne v objednávce. Stojí to taky pár dolarů. Pak při nákupu dražšího zboží a při volbě standardního poštovného, pokud je zboží cleno, stačí doložit požadované doklady ČP, zaplatit celní výměr, naskenovat ho, poslat na Banggood.com a do pár dní je 100% částky proplacena na Paypal nebo kartu. Také 100% ověřeno. Ale doporučuji tu první variantu. Trápení s celním řízením frčelo tak před 3 lety, ted jsou už jen pro neznalé...
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #41 kdy: 24 Ledna 2020, 13:47:30 »

No jak se to vezme, tyhle obchody mají sklady v EU, ale zboží dražší než na aliexpressu, ono to vyjde nastejno jako doplácet DPH.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #42 kdy: 24 Ledna 2020, 14:06:20 »

Tak nějak, takže je potřeba si zjistit predem rozdíl a vyhodnoti míru smůly a dle toho to zkusit.
IP zaznamenána

Andreas Baader

  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #43 kdy: 24 Ledna 2020, 17:06:52 »

Neni pravda. Navic pri druhe variante, co jsem psal, mas cenu stejnou jako na Ali, protoze to jde z cinskych skladu.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #44 kdy: 26 Ledna 2020, 09:09:18 »

Sepsal jsem odvolání, posuďte, jestli tam mám něco změnit nebo doplnit, než to pošlu:

Odvolání proti platebnímu výměru 20CZxxx
Dne 16.1.2019 mi Česká pošta doručila zásilku č. BAxxx, jejíž součástí byl platební výměr Celního úřadu CZ650202, evid.č. MRN xxx na celní dluh ve výši 274 Kč a poplatkový lístek České pošty na částku 474 Kč. Částku 474 Kč, jejíž součástí byl celní dluh ve výši 274 Kč, jsem České poště před převzetím zásilky uhradil.
Podávám tímto dle § 109 daňového řádu odvolání proti předmětnému platebnímu výměru, neboť s výší doměřené DPH nesouhlasím, DPH byla doměřena nesprávně a rozhodnutí je vadné a nepřezkoumatelné. Na platebním výměru je uvedena hodnota zásilky 30 USD a kurz 22,933 Kč, z čehož mi vychází, že měla být doměřována DPH z částky 688 Kč. Avšak dle platebního výměru byla doměřena DPH ve výši 274 Kč z částky 1303 Kč a z tohoto rozhodnutí není vůbec jasné, jak k této částce 1303 Kč Celní úřad došel, co k hodnotě zásilky 30 USD připočetl a proč. Pouze se mohu domýšlet, že Celní úřad k hodnotě zásilky připočetl nějaké poštovné v neznámé výši, v takovém případě bych ale považoval vaše rozhodnutí za vadné a nepřezkoumatelné, neboť v platebním výměru není o poštovném a o jeho výši nic zmíněno. K tomu dále uvádím, že celní deklaraci prováděla Česká pošta, které jsem doložil screnem zprávy od odesílatele zásilky, že zásilka byla dárek v hodnotě 30 USD, tedy že jsem za zboží nic neplatil a dále jsem České poště doložil screenem zboží z eshopu, že poštovné je u tohoto zboží zdarma, tedy že poštovné je již zakalkulováno v ceně zboží 30 USD. Žádné další poštovné mi tak nelze připočítávat k hodnotě zásilky, neboť jsem doložil, že poštovné bylo již zakalkulováno v její hodnotě.
Navrhuji, aby bylo vaše rozhodnutí opraveno pomocí autoremedury (§ 113/1 daňového řádu), popř. aby nadřízený celní orgán platební výměr zrušil. Žádám, aby přeplatek daně mi byl vrácen na můj bankovní účet č. xxx/xxx. Pokud bude můj návrh zamítnut, žádám za účelem ochrany svých práv o zaslání kopie spisového materiálu do mé datové schránky, abych se mohl rozhodnout, zda budu podávat žalobu proti vašemu rozhodnutí nebo reklamaci vůči České poště (např. pokud provedla nesprávně celní deklaraci).
Přílohy:
screen zprávy od odesílatele zásilky
screen zboží z eshopu
platební výměr
poplatkový lístek
potvrzení o úhradě celního dluhu
V město dne 27.1.2020
jméno, příjmení, datum narození, adresa

Dále mi není jasné, jak poslat datovou zprávu na správný Celní úřad. Daň mi dle platového výměru vyměřoval Celní úřad CZ650202, Celní - Pošta Praha - Praha 5, Plzeňská 139, 15000 Praha 5. Tenhle Cení úřad ale není v seznamu držitelů datových schránek: https://www.mojedatovaschranka.cz/sds/searchList.do?start=null&extendedSearch=no&searchCriterium=ovm_name_of_subject&searchValue=Y2VsbsOtIMO6xZlhZA%3D%3D
Mám to poslat jinému Celnímu úřadu a předají si to?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.