30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: celní peklo 120  (Přečteno 19647 krát)

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #15 kdy: 10 Května 2018, 14:36:37 »

Ne, mají na to nějaký jiný systém, jednotný v EU. Nebo to jde papírově.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
celní peklo 120
« Odpověď #16 kdy: 10 Května 2018, 15:15:40 »

No, teď se dívám, že jsem to emailem řešil v roce 2013, tak nevím, jak to bude dnes. Jinak jsem se včera náhodou dověděl (ač přes třetí osobu), že snad si celnice nějak eviduje jednodtlivé osoby (klíč neznám) a pokud mají nadměrný příjem zásilek z ciziny (asi hlavně Čína?) a deklarují to jako osobní spotřebu, tak po nich můžou jít. Očekává se asi, že nenakupují pouze pro osobní potřebu, ale prodávají pak dál.
« Poslední změna: 10 Května 2018, 16:13:49 od swenak »
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #17 kdy: 10 Května 2018, 16:26:53 »

Jenže to pořád komunikujete s poštou, která to clí za vás, ne přímo s celníky. A jinak jako jo, čekat že něco co projde přes státní orgán, který si to může snadno nasypat do databáze a ten nebude tuto databázi využívat, může dneska jen člověk co se zasekl v době psaní na psacím stroji. A když si clíte pro podnikání, tak se zase všechna data co projdou přes celnici automaticky sdílejí a porovnávají s daty FÚ.
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #18 kdy: 10 Května 2018, 16:39:33 »

No, ale když propustí poštovní "deklarant" zásilku bez celního řízení tak se o zásilce celní úřad nedozví. Mi jde cca 95% zásilek bez.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #19 kdy: 10 Května 2018, 16:51:25 »

Jenže to pořád komunikujete s poštou, která to clí za vás, ne přímo s celníky. A jinak jako jo, čekat že něco co projde přes státní orgán, který si to může snadno nasypat do databáze a ten nebude tuto databázi využívat, může dneska jen člověk co se zasekl v době psaní na psacím stroji. A když si clíte pro podnikání, tak se zase všechna data co projdou přes celnici automaticky sdílejí a porovnávají s daty FÚ.

Ano, toto se týkalo možnosti to řešit s deklarantem ČP. Co se týče evidence, není to překvapení, spíše "potvrzení". Byl někde i článek, že úřednictvo slídí po aukru a další prodejních serverech a vyhledává....

EDIT: Tak tohle asi bude ono: https://ekonomika.idnes.cz/bernak-zkouma-internetovy-prodej-posviti-si-nejen-na-aukro-p4m-/ekonomika.aspx?c=A100119_222547_ekonomika_iky
« Poslední změna: 10 Května 2018, 17:11:54 od swenak »
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #20 kdy: 10 Května 2018, 18:29:17 »

No, ale když propustí poštovní "deklarant" zásilku bez celního řízení tak se o zásilce celní úřad nedozví. Mi jde cca 95% zásilek bez.

No, ale to myslíte že to je jen na uvážení deklaranta, bez toho aby celník měl možnost zásilku stáhnout na případnou kontrolu? Nevím sice jak funguje přímo pošta, ale minimálně nějakou evidenci jim předávat budou. Já tedy využívám jiné přepravní společnosti než ČP a balíky jsou vždy přes limit a balík většinou přijde jak byl poslaný, na základě celní deklarace, aniž by se o něj někdo zajímal. Čas od času se ale stane, že si ho celníci stáhnou na kontrolu, pak se obvykle o několik dní zpozdí, přijde přelepený jejich páskou, obvykle pak zkoumají celý obsah, jestli všechno souhlasí.
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #21 kdy: 10 Května 2018, 18:51:40 »



No, ale to myslíte že to je jen na uvážení deklaranta, bez toho aby celník měl možnost zásilku stáhnout na případnou kontrolu?

Nechci kecat ale myslím že deklaranti vystupují jako zástupci celního úřadu a jsou vázání celním kodexem. A je jen na jejich uvážení jestli předají zásilku k proclení nebo ne.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #22 kdy: 12 Ledna 2020, 14:07:22 »

Můžete si to dělat sám. Celní sazebník je na webu, předepsanej formulář v předepsaným tvaru prodává pár papírnictví v Praze a můžete to obšlehnout z těch předchozích+nějakejch pokynů. Když budete mít chyby a narazíte na chlápka na přepážce, tak vám tam udělá opravu a vezme to. Když na ženskou, tak vás pošle do prdele, že to máte přepsat a přinést znova  ;D
By mě zajímalo, jestli bych mohl provést celní deklaraci sám na dálku, tedy že by mě Česká pošta upozornila na příchod zásilky ze zahraničí, u které je třeba provést celní deklaraci a já bych pak datovou zprávou poslal nějaký vyplněný formulář přímo Celnímu úřadu?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

pattcz

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #23 kdy: 21 Ledna 2020, 01:16:08 »

CP jako celni deklarant je něco jako kozel zahradníkem , nesmyslné poplatky a podvody.

1, balik z Ali za pár eur , Číňan zapomel napsat hodnotu. Doloženo výpisem. Naúčtováno poplatek za uskladnění. Nepřevzetí u Číňana reklamované že nedošlo.

2, balík z Japonsko hodnota 8000 Kč , poštovné 2000 Kč. Clo a DPH počítáno z 12 000 Kč neboť ve vypíse bylo cena 12 000 Kč a pošta 0 Kč . Na balíku bylo už vše uvedeno správně.
Podle pošty vše v pořádku i když jsem platil o 500 Kč více. Navíc jsem byl obviněn z podvodu neboť odesílatel napsal na balík GIFT. Jako kdybych to měl možnost ovlivnit.  Podle známého právníka šance na vymožení nulové a nevyplatilo by se to. Takže krádež za bílého dne. Od té doby využívám vždy celní deklaraci Fedexu apod. Poště ani korunu.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #24 kdy: 21 Ledna 2020, 10:54:57 »

To co pusti 120 nebo ne, zalezi na konkretnim cloveku jak se vyspi nema to absolutne zadnou logiku resp pravidla. Pokud jeste pamatuju, kdyz obesilali lidi  postou, a po registraci emailem ze mu k nim neco prislo, musel tam sam a celnici byli o patro vyse ve stejnym baraku. No nicmene dve fajn historicke story stari 15let+, bez povsimnuti posla vesta i s platama coz byla parada z pohledu cla a dph, a pak prosla i pistole coz bylo horsi bo pak na zkusebne byl problem, bo zbran nehomologovana a jako takova mela jit k nim primo z celnice, nutno podoktnout ze obe zasilky byly korektne oblepeny a i s fakturama zastrcenejma v pruhlednym na obalu. No a po case tam clovek musel kvuli balicku se dvema pruzinkama a kusem oceli v hodne prd. A to byl bezcelni jeste 150USD tusim. Pokud ma balik na sobe fakturu delaj t oz toho, pokud se jim balik nezda rozdelaj a hledaj fakturu uvnitr, pokud balik otvirej a je jima pak zalepenej je dobry si rozbalovani dokumentovat.

Jinak teda: pocitaj clo a dph z ceny zbozi a z postoveho jen dph.

GIFT drive prochazel, ale jiz delsi dobu je to jako cervenej hadr na bejka. Dnes funguje reklamni vzorek
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #25 kdy: 21 Ledna 2020, 11:33:09 »

Jestli si dobře pamatuju, tak poštovné se započítává do ceny balíku pro následné vypočtění DPH a CLA.

A kolega si objednává z japonska občas nějakej starší foťák. Z jeho zkušeností z této země neprojde vůbec nic přes limit.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #26 kdy: 21 Ledna 2020, 12:02:29 »

Jestli si dobře pamatuju, tak poštovné se započítává do ceny balíku pro následné vypočtění DPH a CLA.

pravda, jsem pozadu :)

Dle Nařízení komise (EU) 2015/2447 čl. 139 se poštovné (až na místo určení) zahrnuje do celní hodnoty zboží u všech druhů zásilek.

Dle čl. 138 odst. 3 se poštovné musí započítat do celní hodnoty i v případě zásilek označených na přiložených dokladech jako „free shipping, „free postage“, „shipping 0,00“.

Pokud nebude poštovné uvedeno na zásilce, nebo jeho výši nedoloží příjemce zboží, poštovné bude stanoveno dle platného ceníku ČP.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #27 kdy: 21 Ledna 2020, 20:05:58 »

Přišel mi balík z Číny, ČP mi poslala emailem avízo, že podléhá celnímu řízení a abych doložil cenu zboží a poštovné. Já doložil ČP, že šlo o dárek v hodnotě 30 USD a poštovné zdarma (tedy poštovné bylo v ceně zboží), doložil jsem to screenem zprávy z aliexpressu a screenem zboží z eshopu a souhlasil jsem, aby ČP provedla za mě celní deklaraci. Jaké bylo mé překvapení, když Celní úřad doměřil dle Platebního výměru DPH 274 Kč z částky 1303 Kč, na platebním výměru totiž nevidím uvedeno, že by něco počítali z nějakého poštovného, jasně tam píší fakturovaná částka 30 USD a kurz 22,933 , takže dle mého selského rozumu mi měli dopočítat DPH z částky 688 Kč. Co na to říkáte? Viz přílohy, snad jsem to dobře anonymizoval. Má cenu se proti celnímu výměru odvolat? Jaký mám čas na odvolání?

Neznám paragrafy, tak bych odvolání napsal nějakou volnou formou, mám datovou schránku, takže by to pro mě bylo zdarma.


« Poslední změna: 21 Ledna 2020, 20:07:57 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #28 kdy: 22 Ledna 2020, 07:40:00 »

IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #29 kdy: 22 Ledna 2020, 08:05:44 »

@ beneji
a) finta s GIFTem již dávno neplatí
b) i když se v článku píše, že cena poštovného se do DPH a cla nepočítá, mám velmi silný pocit, že se počítá, a to dle ceníku české pošty.
IP zaznamenána