30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: celní peklo 120  (Přečteno 23727 krát)

urbann

  • Příspěvků: 370
  • s
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #60 kdy: 07 Června 2024, 15:32:06 »

Do hodnoty 150 EUR si celní deklaraci můžete vyplnit sám na https://celnicka.cz/celni-prohlaseni. Pokud to vyplníte aspoň trochu věrohodně, tak to myslím nikdo řešit nebude.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 479
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #61 kdy: 07 Června 2024, 18:01:10 »

Už to má v rukách Pošta
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 479
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #62 kdy: 10 Června 2024, 22:53:08 »

Pokud to vyplníte aspoň trochu věrohodně, tak to myslím nikdo řešit nebude.

Je vidět, že víte, o čem hovoříte :P
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Panek

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #63 kdy: 12 Června 2024, 08:11:25 »

Já jsem jednou protáhl celním řízení nový telefon z Číny, kdy jsem použil dokumenty a fotky z reklamace jiného telefonu. Takže to vypadalo jako reklamace výměnou a nikoli nákup (dovoz). Clo a DPH 0,-
Jedná se o pasivní zušlechťovací styk s použitím systému prosté výměny.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 370
  • s
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #64 kdy: 13 Června 2024, 09:40:08 »

johncreek> Clení soukromých zásilek s malou hodnotou beru jako analogiii výpalného alias výzvě k úhradě určené čásky. Tzn. vybrat prachy s minimálními náklady.

Mně k k tomu abych si zásilku proclil sám přesvědčilo DHLko, když mi poslali ceník celních služeb
kontakt klienta před celním odbavením zásilky               300 Kč + DPH
předání dokumentů k proclení                                     300 Kč + DPH
Clo a daně – příjemce nebo dovozce (zajištění platby)    2% z celkové částky cla a daní, min. 400 Kč/ zásilka  + DPH
Vyžádané dovozní celní prohlášení do 150 EUR              300 Kč + DPH

Litr za vyplnění blbého formuláře se mi přišlo trochu moc. Jestli jsem zboží zařadil do správné kategorie to netuším, ale v zásadě na tom moc nesejde, protože celní sazba byla u všech relevantních kategorií stejná. Takže i kdyby to někdo chtěl zkoumat, může si kategorii opravit, nicméně celní dluh mi nevznikne.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 479
    • Zobrazit profil
Re:celní peklo 120
« Odpověď #65 kdy: 13 Června 2024, 20:20:42 »

Já upřímně vůbec nechápu, co se to v tomto případě stalo. Poprvé byl odeslán formulář bez vyplnění poštovného a po zjištění existence normativních úkonů (že by ČP naúčtovala sama poplatek za poštovné) byl formulář opětovně vyplněn s poštovným. ČP však nechtěla vůbec nic. Ani clo, ani DPH, ani žádný poplatek za proclení. Prostě wtf...
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.
Stran: 1 ... 3 4 [5]