30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SPRDEL - varianta Helmut  (Přečteno 84153 krát)

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #45 kdy: 25 Července 2014, 09:20:23 »

Tak panove - zmena. Dneska rano zvoni postacka a v ruce dopis s modrym pruhem pro Helmuta Winklera. Musel jsem se culit, ona tusil o co jde protoze jsem ji to naznacil uz drive.
A ano, po deseti dnech mi to hodi do schranky.

Tedy jdu pripravovat lamanou cestinou priznani za Helmuta a budu se tesit na dalsi vyvoj. Sam jsem zvedav v jakem jazyce to poslali :-)

Ta moje skodolibost je hrozna, ja vim.
IP zaznamenána
Concorde

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #46 kdy: 25 Července 2014, 10:00:46 »

IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #47 kdy: 25 Července 2014, 10:03:52 »

písm. a) - být neprodleně a v jazyce, jemuž rozumí, podrobně seznámen s povahou a důvodem obvinění proti němu
Tak to se ale na dopis zahraničnímu řidiči nevztahuje, protože oni po něm požadují pouze podání vysvětlení, není z ničeho obviněn.

O tom vím, reagoval jsem obecně, že musí překládat jen při obvinění.

Tak panove - zmena. Dneska rano zvoni postacka a v ruce dopis s modrym pruhem pro Helmuta Winklera. Musel jsem se culit, ona tusil o co jde protoze jsem ji to naznacil uz drive.
A ano, po deseti dnech mi to hodi do schranky.

Tedy jdu pripravovat lamanou cestinou priznani za Helmuta a budu se tesit na dalsi vyvoj. Sam jsem zvedav v jakem jazyce to poslali :-)

Ta moje skodolibost je hrozna, ja vim.

To bude asi v češtině, ale až se přizná :), tak budou muset zašprechtit  :P
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #48 kdy: 25 Července 2014, 10:20:26 »

Byl sem se na to zeptat na poště, ženská u přepážky mě řekla, že mě nevydá žádný dopis pokud je "do vlastních rukou" ani "do vlastních rukou pouze adresáta" bez ohledu na plnou moc. Je to nějaký divný, napíšu mail s dotazem nekam nahoru.

Tak nám by to mohlo být jedno, že si Helmut dopis nevyzvedne, respektive já na základě plné moci. Někdy je uvedeno co to je za dopis nebo se zeptáme pošťačky co je na obálce.
Předpokládáme, že správní orgán posílá výzvu k podání vysvětlení, odvážnější úředník by poslal rovnou příkaz.
Takže Helmut může z vlastní vůle uvést, že si nestihl písemnost vyzvednout a současně se přizná. K tomu znovu uvede, že si přeje písemnosti zasílat na uvedenou adresu, jako doručovací adresu, aby je nenapdlo posílat příkaz do německa.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #49 kdy: 25 Července 2014, 10:36:50 »

Lze předejít problému s obálkami tím, že zároveň s udáním Helmuta odešlu jako Helmut zmocnění psané na sebe? Co v takovém zmocnění musí být?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #50 kdy: 25 Července 2014, 10:46:04 »

Lze předejít problému s obálkami tím, že zároveň s udáním Helmuta odešlu jako Helmut zmocnění psané na sebe? Co v takovém zmocnění musí být?
Ne, to by jednak bylo průhledné a za druhé v ten okamžik s Helmutem nikdo nevede žádné řízení, takže nemá k čemu dát plnou moc.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #51 kdy: 25 Července 2014, 10:46:51 »

Tak panove - zmena. Dneska rano zvoni postacka a v ruce dopis s modrym pruhem pro Helmuta Winklera. Musel jsem se culit, ona tusil o co jde protoze jsem ji to naznacil uz drive.
A ano, po deseti dnech mi to hodi do schranky.
Tak to je velká paráda, nemůžu se dočkat pokračování této nekonečné ságy  ;D
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #52 kdy: 09 Srpna 2014, 09:29:48 »

tak Helmutovi dorazila obálka ;-)
chtějí po něm písemné vyjádření k věci podezření ze spáchání přestupku... že ho provozovatel uvedl jako řidiče předmětného vozidla.
Má na to 30 dnů

jsou tam fotky auta s řidičem - velká mizerie
dále mu dali možnost prásknout dalšího řidiče ???je tam ten formulář, který může vyplnit. Když práskne sám sebe, což mu radí, tak prý obdrží příkaz a složenku :-)


tak nevím, buď se Helmut přizná hned, dostane složenku a tím věc skončí a nebo by ještě mohl zkusit "ja nerozuměla co vy chtěla" ....
je to pro kámoše, tak nebudu blbnout a přizná se... a bude klid.
IP zaznamenána
Concorde

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #53 kdy: 10 Srpna 2014, 07:42:35 »

Luxus  ;D Ještě sem pak hoďte rozhodnutí o tom, že se Helmut uznává vinným  ;D
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #54 kdy: 11 Srpna 2014, 11:08:22 »

Zdravím, docela by mě zajímala  fotografická tvořivost z toho Turnova. Jestli je umělecké ztvárnění na stejné úrovni jako před pár lety. Dlouho jsem už nic z Turnova neviděl. Ten Helmut je opravdu nenáročnej. Já vím o opuštěném průmyslovém objektu se schránkou, kde je jen pár strojů a věcí s polepkou "exekučně zabaveno". Asi by z toho byl dobrý hotel pro Helmuty.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #55 kdy: 26 Listopadu 2014, 15:27:01 »

tak Helmutovi dorazila obálka ;-)
Jelikož uplynuly skoro 4 měsíce - jaké má celá věc pokračování?  ;)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #56 kdy: 26 Listopadu 2014, 22:22:24 »

Pokracovani je smutne. Nebyl jsem zmocnenec, jen jsem kamosovi psal texty a on prosvihl jedno podani. Obec na nej zkusila - pote co obdrzela od Helmuta priznani, ze nedal vcas identifikaci ridice !!!  Zrejme cetli mistni web. Tak jsem mu sepsal odpor a on to blbec poslal 8 dni po terminu.

Takze se ho vychutnali a pokuta za sprdel nabyla pravni moci. Skoda ale to je zivot.

Kazdopadne tento urad si uz priste pohlidam, jsou to zmrdi zakerni
IP zaznamenána
Concorde

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #57 kdy: 27 Listopadu 2014, 08:59:43 »

Tohle miluju - když se člověk někomu X měsíců patlá s případem a on to pak posere tím, že není schopen včas poslat dopis.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #58 kdy: 27 Listopadu 2014, 09:27:52 »

ano, je to smutné...
smutnější je ale, že obec, i poté, co fikcí doručení Helmut převzal obsílku - tedy poslali mu dopis aby se vyjádřil, on odpověděl přiznáním  - tak po tomto jsou schopni poslat provozovateli dopis, že odkládají přestupek a zahajují SPRDEL, protože se nepodařilo kontaktovat řidiče - že nepodal potřebné informace.

tohle jít dál, tak si na nich smlsnu. :) . A buď to to zkusili, protože jim Helmut nevoněl, nebo jsou to jen kreténi, kteří to neumí a nebo to tu četli a zkusili hodit vidle do mého pokusu.

obecně, stejně jako Židlochovice se zlepšují i díky nám tady a možná by naše otevřenost měla doznat změny. Ještě jsme je nenaučili všechno a na jejich chybách se většinou vozíme....

jenže udělat to jako klub certifikovaných (adminem) asi neprojde, ztratilo by to tu osvětovou činnost. Tak nevím.....
IP zaznamenána
Concorde

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #59 kdy: 27 Listopadu 2014, 09:53:49 »

jenže udělat to jako klub certifikovaných (adminem) asi neprojde, ztratilo by to tu osvětovou činnost. Tak nevím.....

A nějak to rozdělit na 2 levely?
IP zaznamenána