30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SPRDEL - varianta Helmut  (Přečteno 83528 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #30 kdy: 23 Července 2014, 21:27:39 »

Na doručení fikcí má vliv jen to, zda si adresát dopis vyzvedne nebo ne, prostě v případě nevyzvednutí je 10 den doručeno, v případě víkendu nebo svátku se posouvá doručení na následující pracovní den.
Vhození dopisu do schránky s fikcí nemá nic společného a ta úřednice mele bláboly, spíš po.... něco jiného, buď je nezkušená, hloupá a nebo by měla roztrhat své osvědčení o zvláští odborné způsobilosti.

Správní řád neukládá úředníkům po 10ti dnech vhazovat písemnosti do schránek, pouze jim tu možnost nabízí, ale neměl by nikdy připustit vhazovat do schránky písemnosti do vlastních rukou.
Například do schránek na vesnicích, vyrobených ze silničních patníků, vidí každý kolemjdoucí a pokud tam nějaký individum uvidí dopis s pruhem, tak vidím, jak si celá vesnice bude povídat o tom, jak jsem obviněný z toho nebo z toho. Ten dopis může otevřít kdokoliv a je řada případů, kdy to může adresáta značně poškodit.

Kdyby mně osobně nechal správní orgán vložit do schránky dopis do vlastních rukou, tak mu tam ještě ten den letí stížnost.
 
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #31 kdy: 24 Července 2014, 06:39:30 »

Tady asi není si na co stěžovat. Vložení do schránky je, jak sám říkáte, postup dle zákona. To, že někomu na vesnici ze schránky vypadávají dopisy a j do nich vidět, je asi spíš problém adresáta....
V mém případě šlo o to, že úřednice požadovala po poště, aby vložila do schránky (podle mého názoru v souladu se zákonem), ale pošta vrátila zpět na úřad, takže se doručovalo znovu. Což mi vzhledem k běhu lhůt nvadilo.

Na doručení fikcí má vliv jen to, zda si adresát dopis vyzvedne nebo ne, prostě v případě nevyzvednutí je 10 den doručeno, v případě víkendu nebo svátku se posouvá doručení na následující pracovní den.
Vhození dopisu do schránky s fikcí nemá nic společného a ta úřednice mele bláboly, spíš po.... něco jiného, buď je nezkušená, hloupá a nebo by měla roztrhat své osvědčení o zvláští odborné způsobilosti.

Správní řád neukládá úředníkům po 10ti dnech vhazovat písemnosti do schránek, pouze jim tu možnost nabízí, ale neměl by nikdy připustit vhazovat do schránky písemnosti do vlastních rukou.
Například do schránek na vesnicích, vyrobených ze silničních patníků, vidí každý kolemjdoucí a pokud tam nějaký individum uvidí dopis s pruhem, tak vidím, jak si celá vesnice bude povídat o tom, jak jsem obviněný z toho nebo z toho. Ten dopis může otevřít kdokoliv a je řada případů, kdy to může adresáta značně poškodit.

Kdyby mně osobně nechal správní orgán vložit do schránky dopis do vlastních rukou, tak mu tam ještě ten den letí stížnost.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #32 kdy: 24 Července 2014, 12:46:37 »

V mém případě šlo o to, že úřednice požadovala po poště, aby vložila do schránky (podle mého názoru v souladu se zákonem), ale pošta vrátila zpět na úřad, takže se doručovalo znovu. Což mi vzhledem k běhu lhůt nvadilo.

To je právě ten problém, ta úřednice totiž vůbec nemusela doručovat znovu, ale prostě chtěla.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #33 kdy: 24 Července 2014, 13:03:11 »

Mám dotaz na zkušené, je možné aby mě Helmut vystavil plnou moc na přebírání pošty? A je možné stát se Helmutovým zmocněncem? Je třeba u plné moci ověření nějakým úřadem?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #34 kdy: 24 Července 2014, 13:06:14 »

Co jsem viděl na internetu, tak dříve snad pošta měla mít na plnou moc pro přebírání pošty nějaký vlastní formulář.

Nedávno to chtěl jeden človek zde z fóra aplikovat a na poště mu bylo řečeno, že žádnou zásilku na základě plné moci nikomu nevydají. To pokládám za nesprávný postup, ale dál jsem se tím nijak nezabýval (ani teoreticky).
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #35 kdy: 24 Července 2014, 13:31:58 »

Zde http://www.ceskaposta.cz/sluzby/psani/cr/doporucene-psani.
Pokud se jedná o "dodání do vlastních rukou", tak plná moc by měla stačit. Teď je otázka jak je to doručováno, jestli "do vlastních rukou", nebo "do vlastních rukou výhradně jen adresáta". Pokud jen "do vlastních rukou" tak je otázka jestli si tu plnou moc budou chtít nechat, to by mohl být problém.
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #36 kdy: 24 Července 2014, 15:34:56 »

Co jsem viděl na internetu, tak dříve snad pošta měla mít na plnou moc pro přebírání pošty nějaký vlastní formulář.

Nedávno to chtěl jeden človek zde z fóra aplikovat a na poště mu bylo řečeno, že žádnou zásilku na základě plné moci nikomu nevydají. To pokládám za nesprávný postup, ale dál jsem se tím nijak nezabýval (ani teoreticky).
Zkusenost z nedavne doby. Ceska posta vyda zasilku "do vlastnich rukou" i na zaklade plne moci - jak presne to ma byt sepsano nevim.
Zasilku "do vlastnich rukou vyhradne adresata" jedine adresatovi - plna moc nefunguje.

Na slovenske poste ma otec plnou moc prebirat moje zasilky - sepsana plna moc na poste - maji na to formular - podobne to asi bude i na ceske poste.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #37 kdy: 24 Července 2014, 17:04:39 »

no já se připojím s praxí - varianta Helmut vylekala správní orgán natolik - zřejmě si mysleli (správně) že musí psát německy, že nic neposlali . je to už 2 měsíce a jednalo se tuším o Turnov.

takže k fikci doručení a následné kašparádě asi ani nedojde...
IP zaznamenána
Concorde

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #38 kdy: 24 Července 2014, 19:36:41 »

no já se připojím s praxí - varianta Helmut vylekala správní orgán natolik - zřejmě si mysleli (správně) že musí psát německy, že nic neposlali . je to už 2 měsíce a jednalo se tuším o Turnov.

takže k fikci doručení a následné kašparádě asi ani nedojde...

To je jasný, oni se tomu brání, nechce se jim zařizovat a platit překlad, i když musí přeložit jen obvinění.
Ostatní už můžou jen v češtině, mimo ústní jednání, kde si může vyžádat tlumočníka.
Mají tam řadu těch co rádi bez problémů zaplatí, Helmuty dají do zásuvky :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #39 kdy: 24 Července 2014, 20:53:11 »

To je jasný, oni se tomu brání, nechce se jim zařizovat a platit překlad, i když musí přeložit jen obvinění.
Jaké právní ustanovení jim takovou povinnost ukládá?
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #40 kdy: 24 Července 2014, 21:42:23 »

mám dva protichůdné argumenty (tedy ne zákon)

1. kdysi mi přišlo z Anglie písmo, kde se mám vyjádřit k přestupku u auta, které jsem nevlastnil ani neřídil a ani jsem v Anglii nikdy nebyl :-)  a bylo to celé anglicky. Těžko říct, co je k tomu vedlo - asi žertík nějakého mého kamaráda, co tam prasil, ale nikdo se nikdy nepřiznal. Jestli počítali s tím, že budu umět anglicky nevím..
2. napsat česky japoncovi nebo číňanovi, i kdyby to zákon povoloval rovná se 99,9% pravděpodobnost, že takový dopis skončí v koši a je tedy zbytečné ho posílat.

vzhledem k tomu, že ani Židlochovice ani Turnov cizincům ze zásady nepíše, asi vědí, že by museli překládat... a tak zkoušejí jiné finty a nebo rovnou dávají na spod hromady  8)
IP zaznamenána
Concorde

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #41 kdy: 24 Července 2014, 23:07:38 »

To je jasný, oni se tomu brání, nechce se jim zařizovat a platit překlad, i když musí přeložit jen obvinění.
Jaké právní ustanovení jim takovou povinnost ukládá?

Já si to z hlavy nepamatuju, zítra mrknu, kde jsem to vyčuchal.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #42 kdy: 25 Července 2014, 07:38:44 »

To je jasný, oni se tomu brání, nechce se jim zařizovat a platit překlad, i když musí přeložit jen obvinění.
Jaké právní ustanovení jim takovou povinnost ukládá?

Já si to z hlavy nepamatuju, zítra mrknu, kde jsem to vyčuchal.

Na přestupkové řízení se přiměřeně vztahují instituty trestního řízení.

Úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod 209/1992 Sb.
čl. 6 - právo na spravedlivý proces,
odst. 3 - Každý, kdo je obviněn z trestného činu, má tato minimální práva:
písm. a) - být neprodleně a v jazyce, jemuž rozumí, podrobně seznámen s povahou a důvodem obvinění proti němu

Všechno ostatní je podle § 16 odst. 1 správního řádu - v řízení se jedná a písemnosti se vyhotovují v českém jazyce.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #43 kdy: 25 Července 2014, 07:49:57 »

Byl sem se na to zeptat na poště, ženská u přepážky mě řekla, že mě nevydá žádný dopis pokud je "do vlastních rukou" ani "do vlastních rukou pouze adresáta" bez ohledu na plnou moc. Je to nějaký divný, napíšu mail s dotazem nekam nahoru.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #44 kdy: 25 Července 2014, 08:09:19 »

písm. a) - být neprodleně a v jazyce, jemuž rozumí, podrobně seznámen s povahou a důvodem obvinění proti němu
Tak to se ale na dopis zahraničnímu řidiči nevztahuje, protože oni po něm požadují pouze podání vysvětlení, není z ničeho obviněn.
IP zaznamenána