30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SPRDEL - varianta Helmut  (Přečteno 83845 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #15 kdy: 01 Června 2014, 09:55:38 »

Nikdy jsem v praxi fikci doručení nezažil (a vzhledem k DS už asi papírově ani nezažiju), ale jak se vrací obálka? Měl jsem zato, že pošta 11. den vhazuje celou obálku (kromě ústřižku) do schránky. To jako že pošťačka obálku roztrhne, vyjme obsah, hodí ho do schránky a obálku pošle zpět?  :) Navíc ani to by nedokazovalo, že vhodila do schránky a ne do odpadkového koše.

Záleží na druhu písemnosti a jakou variantu doručení správní orgán vyznačí.
U přestupků můsí být písemnost převzata do vlastních rukou, pokud osoba písemnost nepřevezme na místě doručení, tak jí pošta uloží na své pobočce, kde leží těch 10 dní, přitom pošťačka vloží do schránky výzvu k vyzvednutí.
Po uplynutí 10ti dní jí celou i s obsahem vrací odesílateli, nemůže jí vhodit do schránky, jedině v případě, že o to správní orgán vysloveně požádá, což je možné, ale ne v případě správního řízení o přestupku, kde musí být doručena proti podpisu nebo vrácena v tom stavu jak přišla.
Pokud by správní orgán požádal o vhození do schránky, tak se mu vrátí útržek s údaji o uložení a může vypočítat fikci, ale samozřejmě to neznamená, že je adresát informován o obsahu, takže stejné, jakoby to hodila do hazlu :)
Při správním řízení bych napadal ten postup a chtěl vidět co správní orgán posílal, kde je obálka, co bylo jejím obsahem, což správní orgán nebude moci doložit, protože jí nemá, a tím samozřejmě napadnu i samotnou fikci doručení ničeho.
Pošťačky samozřejmě nesmí otvírat žádné obálky to by porušily řadu předpisů :)
Zatím jsem viděl ve spisech pouze podepsané doručenky nebo celé, nerozlepené obálky.
V řadě případů klienti převzali nedoručené písemnosti přímo u orgánu, kdy správní orgán obálku před klientem rotrhnul a předal mu proti podpisu její obsah.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #16 kdy: 01 Června 2014, 10:28:26 »

Na obálce jsou dva odtrhnutelné kusy, které se dají sundat bez toho, aby z ní vylezly písemnosti. Takže když pošta doručuje, tak sundá jeden odtrhnutelný kus, vyznačí na něj, co je potřeba, a šoupne to do schránky. Když potom obálku vydá, tak použije ten druhej jako doručenku, případně to hodí do schránky a z toho druhého kusu udělá nedoručenku.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #17 kdy: 01 Června 2014, 12:32:10 »

Na obálce jsou dva odtrhnutelné kusy, které se dají sundat bez toho, aby z ní vylezly písemnosti. Takže když pošta doručuje, tak sundá jeden odtrhnutelný kus, vyznačí na něj, co je potřeba, a šoupne to do schránky. Když potom obálku vydá, tak použije ten druhej jako doručenku, případně to hodí do schránky a z toho druhého kusu udělá nedoručenku.

Ano, tak to je a je několik různých typů obálek. Jeden typ má odtrhnutelný kus - doručenku na přední straně a druhý odtrhnutelný kus s poučením, který se má vkládat do schránky společně s výzvou o jejím vyzvednutí, na druhé straně obálky.

Druhý typ co jsem viděl má obě odtržitelné části jen na přední straně obálky, 2/3 doručenka a 1/3 poučení.
Aby bylo poučení odtržené je důležité, to že ho pošťačka eventuelně nedá do schránky je věc jiná, ale pokud při nahlížení do spisu uvidím, že na nedoručené obálce je neodtžená část s poučením, tak to ihned napadám, protože klient nebyl poučen o důsledcích nepřevzetí písemnosti.

IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #18 kdy: 04 Června 2014, 16:15:50 »

Jen mě tak napadlo, vzhledem k současné situaci na Ukrajině by bylo možná na snadě uvést jako řidiče, někoho, kdo pochází z Luhanské či Doněcké oblasti  ;)

Dopis se pravděpodobně úřadu nevrátí...
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #19 kdy: 05 Června 2014, 15:53:00 »

Jen mě tak napadlo, vzhledem k současné situaci na Ukrajině by bylo možná na snadě uvést jako řidiče, někoho, kdo pochází z Luhanské či Doněcké oblasti  ;)

Dopis se pravděpodobně úřadu nevrátí...

Proč riskovat? Tuvalu je jistota, podobně Sýrie či určité části jižního Súdánu. Můžete taky zkusit Somálsko, Severní Koreu apod.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #20 kdy: 05 Června 2014, 20:52:18 »

V teto variante ale jde o to doprat uradu pocit, ze vyhral a pritom na nej vystrkovat holou zadnici. A prijde na to az za dlouho ....

Samosebou, ze Cinani a Japonci maji vyssi nasiraci potencial  ;)
IP zaznamenána
Concorde

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #21 kdy: 05 Června 2014, 22:36:58 »

Zrovna jsem dopsal bonz dopis na jednoho kamaráda z Německa, co u nás bude teď chvíli bydlet :)

Mimochodem tahle metoda zdá se nabízí solidní výsledek bez nutnosti věnovat jí příliš mnoho volného času. Navíc otevřenému boji s úředníky bych se raději vyhnul, v náležitostech správního řízení atp. se zatím moc nevyznám. Ať to dopadne tak nebo tak, dám vědet výsledek.
IP zaznamenána

Vinci

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #22 kdy: 15 Června 2014, 13:10:45 »

Hm, ale co v případě, že ouřada pošle dopis bez žádosti o fikci doručení? Takže se dopis vrací po deseti dnech :o
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #23 kdy: 15 Června 2014, 19:14:59 »

100% všech dopisů co mi chodí na správní řízení je s poznámkou "po 10 dnech vhodit do schránky"
kdyby to neudělali, tak by neměli doručeno a nemohli by dát vést správní řízení. Takže bych se nebál... :-)
IP zaznamenána
Concorde

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #24 kdy: 15 Června 2014, 23:02:14 »

Zlatý doby před fikcí doručení. Ale když tenhle protiústavní nástroj moci ještě neshodil ÚS za 5 let, tak to s SprDelí bude asi stejný.
IP zaznamenána

Vinci

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #25 kdy: 15 Června 2014, 23:06:32 »

100% všech dopisů co mi chodí na správní řízení je s poznámkou "po 10 dnech vhodit do schránky"
kdyby to neudělali, tak by neměli doručeno a nemohli by dát vést správní řízení. Takže bych se nebál... :-)
Příklad, provozovatel dostane info o přestupku s návrhem odpustku - odpoví nahlášením řidiče. Ouřada pak tedy napíše dotyčnému, kterého provozovatel naprášil. Dotyčný obdrží výzvy, ale nestihne dopis vyzvednout a dopis se vrátí. V tom případě jde a nebo nejde rozjet sprdel?
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #26 kdy: 16 Června 2014, 12:00:52 »

podle mého názoru správní orgán napíše, že se nepodařilo kontaktovat řidiče a rozjel by sprdel. Já bych mu napsal, že je to hloupost, že se jmenovaný zdržuje na dané adrese a ať to kouká poslat pořádně. A pak by se vidělo.

osobně si myslím, že budou nechávat po uplynutí 10 dnů ve schránce, protože je to pro ně pohodlné a až za pár let pochopí, že to na ně byla léčka... tím pak varianta Helmut umře. Proto je dobré klidně ke každému Helmutovi dávat pro sichr i dopravní nehodu. /odřené kolo od cihly spadlé z auta před Helmutem, od obrubníku-je-li v daném místě, srážka se zajícem - fotky všeho takového poskytne google s radostí jemu vlastní  ;)/
IP zaznamenána
Concorde

Vinci

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #27 kdy: 16 Června 2014, 16:52:35 »

Jak vidíš, tak už to zřejmě někteří prokoukli.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #28 kdy: 11 Července 2014, 01:53:28 »

Obálka má speciální útržek který se dá vyndat, podepisuje se a posílá ouřadu.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - varianta Helmut
« Odpověď #29 kdy: 23 Července 2014, 20:20:35 »

Nikdy jsem v praxi fikci doručení nezažil (a vzhledem k DS už asi papírově ani nezažiju), ale jak se vrací obálka? Měl jsem zato, že pošta 11. den vhazuje celou obálku (kromě ústřižku) do schránky. To jako že pošťačka obálku roztrhne, vyjme obsah, hodí ho do schránky a obálku pošle zpět?  :) Navíc ani to by nedokazovalo, že vhodila do schránky a ne do odpadkového koše.

Záleží na druhu písemnosti a jakou variantu doručení správní orgán vyznačí.
U přestupků můsí být písemnost převzata do vlastních rukou, pokud osoba písemnost nepřevezme na místě doručení, tak jí pošta uloží na své pobočce, kde leží těch 10 dní, přitom pošťačka vloží do schránky výzvu k vyzvednutí.
Po uplynutí 10ti dní jí celou i s obsahem vrací odesílateli, nemůže jí vhodit do schránky, jedině v případě, že o to správní orgán vysloveně požádá, což je možné, ale ne v případě správního řízení o přestupku, kde musí být doručena proti podpisu nebo vrácena v tom stavu jak přišla.
Pokud by správní orgán požádal o vhození do schránky, tak se mu vrátí útržek s údaji o uložení a může vypočítat fikci, ale samozřejmě to neznamená, že je adresát informován o obsahu, takže stejné, jakoby to hodila do hazlu :)
Při správním řízení bych napadal ten postup a chtěl vidět co správní orgán posílal, kde je obálka, co bylo jejím obsahem, což správní orgán nebude moci doložit, protože jí nemá, a tím samozřejmě napadnu i samotnou fikci doručení ničeho.
Pošťačky samozřejmě nesmí otvírat žádné obálky to by porušily řadu předpisů :)
Zatím jsem viděl ve spisech pouze podepsané doručenky nebo celé, nerozlepené obálky.
V řadě případů klienti převzali nedoručené písemnosti přímo u orgánu, kdy správní orgán obálku před klientem rotrhnul a předal mu proti podpisu její obsah.

Podle mého názoru je to tak, že po 10 dnech má pošta uložit dopis do schránky. Teď jsem řešil s přítelkyní jeden přestupek a během doby, kdy měla ve schránce svého trvalého pobytu výzvu k převzetí zásilky a běžela lhůta 10 dní, tak jsem na podatelnu magistrátu zanesl plnou moc s povídáním, že mají vše řešit se mnou a že se na adrese trvalého bydliště nezdržuje. Následně uplynulo 10 dní (zásilku jsme z důvodu v předchozí větě nepřebírali) a dopis nebyl vhozen do schránky. Pátráním na poště se ukázalo, že ho odeslali zpět magistrátu. Po návštěvě magistrátní úřednice řešící přestupek ona sama konstatovala, že fikci doručení nelze uplatnit, protože měli správně vhodit dopis po 10 dnech do schránky!
IP zaznamenána