30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] výzva k úhradě manipulačního poplatku  (Přečteno 9710 krát)

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #15 kdy: 16 Ledna 2018, 15:16:07 »

může takový úřeďák po takové době ještě existovat? a je vůbec použitelný?
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #16 kdy: 16 Ledna 2018, 15:27:14 »

Nestudoval jsem příslušnou vyhlášku Thomadorfu, ale v dopise píší, že stanovuje MAXIMÁLNÍ výši onoho poplatku. Stanovuje i výši MINIMÁLNÍ?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #17 kdy: 16 Ledna 2018, 16:27:18 »

Nicméně je špatné, že pravděpodobně si MP nahrávala rozhovor, kde jsem uvedl, že jsem auto na místě nechal já.

Jestli tím myslíte ten "úřední záznam" tak to není že si to nahráli.. úřední záznam je něco jako váš první příspěvek v tématu z druhé strany.. strážník tam sepsal co řešil a jak to proběhlo.
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #18 kdy: 17 Ledna 2018, 07:42:08 »

http://www.c-budejovice.cz/attachment.ashx?id=31753

vyhláška města popisuje pouze maximální výši.
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #19 kdy: 17 Ledna 2018, 09:05:58 »

Tak je požádejte o kopii úředního záznamu
a o zdůvodnění, proč je manipulační poplatek stanoven v maximální výši a nikoliv v nějaké nižší.

Netrvdím, že tím něco získáte, ale zaměstnáte je.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #20 kdy: 17 Ledna 2018, 09:46:01 »

A možná by stálo se zároveň zeptat, kolik těch manipulačních poplatků vybrali, v jaké výši a  kolikrát ho odpustili. A jestli ho někdy odpustili, tak až následně se zeptat, proč byl poplatek odpuštěn a v jakém vztahu k Magistrátu byli lidé, jimž byl poplatek odpuštěn.
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #21 kdy: 17 Ledna 2018, 12:18:06 »

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #22 kdy: 17 Ledna 2018, 12:28:39 »

Myslím, že to nic na věci nemění. Pokud nebyl spáchán přestupek , je přiložení technického prostředku neoprávněné a nemůže za něj být vybírána platba.
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #23 kdy: 17 Ledna 2018, 16:07:47 »

Právě jsem napsal paní právničce odpověď, tak zase počkáme jak se vyjádří...

Dobrý den paní .................

Reaguji na Vaši odpověď ohledně výzvy zaplacení manipulačního poplatku ze dne ...........................

Uvádíte zde, že z úředního záznamu k události vyplívá, že jsem cosi uvedl hlídce MP. Jelikož je celá situace stará více než 3 roky, žádám o zaslání kopie úředního záznamu, abych se mohl s celým problémem seznámit.

Dále uvádíte, že jsem povinen správní poplatek zaplatit i přes skutečnost, že jsem se dle zákona žádného přestupkového jednání nedopustil.

Znamená to tedy, že strážníci mohou „botičkovat“ všechna zaparkovaná auta bez ohledu na skutečnost, zda jsou zaparkována správně či špatně a následně po majitelích/provozovatelích vymáháte poplatek za TPZOV? V opačném případě by mě zajímalo, na základě čeho vyhodnocujete že jsem se dopustil přestupkového jednání.

Opakuji, že ve své 1. Odpovědi ze dne ...................... jsem nevinný a přestupkového jednání jsem se nedopustil, požadujete po mě platbu v rozporu s vaším nařízením č.1/2013.

Dále se chci zeptat, z jakého důvodu mi byla vyměřena maximální výše manipulačního poplatku?
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #24 kdy: 13 Dubna 2018, 09:50:31 »

Zdravím.

Právě mi přišla odpověď z magistrátu. Přešli jsme na meilovou korespondenci...
Prosím o radu, zda a případně jak mám reagovat.




Vážený pane .........
Veškeré skutečnosti, které se týkají povinnosti k zaplacení manipulačního poplatku jsem Vám uvedla ve svém vyjádření ze dne 27.12.2017. Cena za přiložení a odstranění TPZOV je stanovena na 200 Kč.
V dané věci Vám sděluji, že vzhledem k tomu, že se jedná o neuhrazený manipulační poplatek z roku 2014, tj. uplynula promlčecí lhůta pro případné vymáhání soukromoprávního nároku soudní cestou, budou neuhrazené manipulační poplatky z roku 2014 předloženy Radě města ............................. k účetnímu odpisu.
S pozdravem
 

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #25 kdy: 13 Dubna 2018, 10:10:32 »

naúčtovat jim právní náklady a vyzvat k úhradě s tím, že Vy máte na rozdíl od nich lhůtu pro soukromoprávní žalobu celou před sebou…
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #26 kdy: 13 Dubna 2018, 10:19:51 »

Mám za to, že nemusíte reagovat nijak - je to ručník v ringu.
Zkusil bych vyžádat informaci o řešení přestupku - že byl odložen.
Technicky vzato byste se mohl dostat na nějaký seznam "dlužníků" města - s některými službami je spojeno prohlášení o bezdlužnosti vůči městu. V mém městě je to při jakémkoliv pronájmu městského majetku - např. bytu, parkovacího místa apod. Tohle byste si pohlídat měl a případně to hned řešit.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #27 kdy: 13 Dubna 2018, 10:35:54 »

budou neuhrazené manipulační poplatky z roku 2014 předloženy Radě města ............................. k účetnímu odpisu.
Z toho plyne, že mají mechanismus, jak házet pod stůl škody, které úřednictvo a opicajtstvo při své horlivosti napáchá. Mohl byste je potrápit tím, že byste žádal o jejich přehled, důvody odpisů, ty napadl s cílem dosáhnout osobní odpovědnosti iniciátorů. Hodně času, hodně práce, nejistý výsledek.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:výzva k úhradě manipulačního poplatku
« Odpověď #28 kdy: 13 Dubna 2018, 10:52:44 »

Tenhle postup přinese akorát větší horlivost úřednictva při řešení věcí "za každou cenu". Občasné ponechání "na vyhnití" není úplně ke škodě.
IP zaznamenána