30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Statistika rychlosti vyřízení odvolání  (Přečteno 79858 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #30 kdy: 10 Května 2019, 12:23:22 »

Moje zkušenosti s JmK jsou takové, že zamítavé rozhodnutí cca měsíc, pokud náhodou rozhodnou ve váš prospěch, tak lehce přes čtvrt roku (nicméně to neznamená, že pokud to trvá déle než měsíc, máte vyhráno).

Co se týče přeposílání, tam mám zkušenost, že od pár dnů do měsíce. Pokud to chcete vědět přesně, zeptejte se u orgánu první instance. Jinak odvolací řízení je IMHO zahájeno dnem, kdy jste odeslal odvolání, neboť o něm může rozhodovat již SO1. Spekulovat nad tím, kdy na to úředník reálně kouknul, to myslím nemá cenu, poslední ověřitelné datum je datum předání mezi SO1 a SO2.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #31 kdy: 14 Října 2019, 10:51:37 »

Překvapivě Středočeský kraj zrušil rozhodnutí Kutné Hory cca po 4 měsících. Zmínili jen asi 3 z celkem 70ti odvolacích bodů a vrátili jim to s tím, že ostatním se bude zabývat opět KH. Tak jsem zvědavý co absolvent školy "esenbé" Muller vymyslím a jak dlouho bude hrát předem prohraný boj.
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #32 kdy: 05 Srpna 2020, 08:59:59 »

Tak drobný update.. MD (rýchlosť) po troch mesiacoch rozhodnuté a zamietnutá odvolačka. Po predchádzajúcich skúsenostiach (6 vyhnitých vecí do prekluze) vcelku šok :-/
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #33 kdy: 05 Srpna 2020, 09:20:47 »

Na MD se skutečně něco děje. Po cca 60 odvoláních skončených promlčením, na kterých jsem nějakým způsobem participoval, teď také dorazilo rothodnutí o zamítnutí odvolání (6 měsíců od podání odvolání). Ale kvalita - formální, věcná i jazyková - je nesrovnatelně nižší, než na co jsem byl u MD zvyklý ve věcech vymáhání náhrad nákladů, záležitostí podle InfZ atp.

Že by ta rozhodnutí po nocích psal pracovitý Havlíček? Jsem v každém případě rozhodnut stesat jehly, špičky, sochory a kůly a podat správní žalobu, neboť MD jako SO2 v klidu odignoroval skutečnost, že se ÚJ a seznámení s podklady rozhodnutí nekonalo z důvodů na straně SO1.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #34 kdy: 05 Srpna 2020, 09:53:23 »

Já jsem zrovna včera dostal rozhodnutí Středočeského kraje, ve kterém ruší rozhodnutí SO1 a řízení zastavuje, protože v květnu 2017 došlo k zániku odpovědnosti.
« Poslední změna: 05 Srpna 2020, 11:21:12 od Lafayette »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #35 kdy: 05 Srpna 2020, 10:37:33 »

Taky mi pár týdnů zpět dorazila dvě rozhodnutí MD nepříliš valné úrovně. Nejprve bylo zastaveno řízení o k-čkovém přestupku, který se promlčel cca před 5 lety, a po týdnu, což mě velmi pobavilo, rozhodnutí o procesním odvolání ve stejné věci o nepořízení kopie návodu k DigiCam, o kterém MHMP tvrdil, že je elektronickou součástí spisu, ale kvůli ochraně autorských práv ho účastníkům jen ukazuje, ale nekopíruje.

O žalobě neuvažuju, sice by to bylo zajímavé (jak z hlediska přípustnosti, tak meritu věci), ale ochrana, kterou danému právu MD poskytlo 5letou nečinností (přičemž předmětný návod samozřejmě dávno veřejně koluje), mě odradila od zbytečného aktivismu. Zkusím to v nějaké typově podobné věci, kde nepůjde o věc již dávno uniklou.
« Poslední změna: 06 Srpna 2020, 01:23:03 od hh »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #36 kdy: 06 Srpna 2020, 01:18:44 »

MD nějak ožilo, mám tady:
04/2019 - pyrátění
12/2019 - zahájení řízení (příkazem)
03/2020 - rozhodnutí, blanketní odvolání
05/2020 - výzva k doplnění odvolání, doplnění odvolání
07/2020 - rozhodnutí SO2 (MD)

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #37 kdy: 06 Srpna 2020, 23:06:39 »

Hmm, dnes dorazila další várka pošty z MD. Vesměs procesní štěky, nezahájené přezkumy atp., nejvíc pobavilo opatření proti nečinnosti, kde žádost byla podaná před 3,5 lety, pak promlčeno, pak o tom MD rozhodlo, ale té nečinnosti si pracovitý ministr všiml až teď. Jako bonus jsem obdržel odpověď na nějakou cizí infožádost :)

Na MD se skutečně něco děje. [...] Že by ta rozhodnutí po nocích psal pracovitý Havlíček?
Dost možná, ale podle kvality a roztěkanosti textu to spíš než po nocích píše ve dne, když zároveň osobně řídí vlaky.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #38 kdy: 19 Prosince 2020, 10:48:11 »

MD:
1x přestupek 2016 - letos promlčeno
2x přestupek 2017 - letos promlčeno

na vše poslalo MD rozhodnutí
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #39 kdy: 27 Prosince 2021, 05:23:34 »

Dnes mi dorazilo z MD zamítnutí odvolání. Myslel jsem, že se zbláznili a jsou extra rychlí v nějaké aktivní věci, ale ono to bylo k více, než 4 roky starému odvolání, na které jsem i zapomněl a bylo jenom z principu. U MD nakonec teď ani nic nemám, tedy snad. Dobré je ale jejich odůvodnění:

"Jakékoli další úvahy nad daným rozhodnutím jsou zcela zbytečné, protože odvolatel je již jak je výše pospáno držitelem řidičského oprávnění a tak další vypořádávání jeho námitek uvedených v odvolání postrádá smysl a je v rozporu se zásadou hospodárnosti správního řízení."
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #40 kdy: 30 Prosince 2021, 18:29:10 »

To snad ani nejde zamítnout odvolání po 4 letech? Vždyť uplynula promlčecí doba. Leda že bylo podáno pozdě a původní rozhodnutí tak nabylo právní moci už před těmi 4 roky?
« Poslední změna: 30 Prosince 2021, 18:30:42 od alo.is »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #41 kdy: 03 Ledna 2022, 09:34:43 »

Nebylo podáno pozdě, MD i toto řešilo: "Ministerstvo dopravy, odbor agend řidičů (dále též „odvolací správní orgán“), při svém rozhodování vycházelo ze spisové dokumentace správního orgánu I. stupně, spis. zn. S-MHMP xxxxxxxxx/2017, z obsahu odvolání odvolatele a z výpisu z registru řidičů. Úvodem odvolací správní orgán prověřil, zda je v daném případě příslušným správním orgánem k řízení o odvolání a zda bylo odvolání podáno včas a oprávněnou osobou. Všechny tyto podmínky byly splněny."
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #42 kdy: 02 Února 2022, 06:54:22 »

Tak mi do DS přišlo další rozhodnutí z MD k jinému mému odovlání a to vůči rozhodnutí MHMP ze 30. 9. 2016. Přes 5 let. To ujde :-)
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #43 kdy: 21 Září 2022, 18:28:53 »

Dnes (20.9.22) k mému údivu dorazilo zamítnutí mého odvolání proti rozhodnutí mhmp z 11.4.22 .. tedy sotva půl roku.. Byli se mnou rychle hotovi.. myslel jsem že je to černá díra ze které už nikdy nic nepřijde..  Argumentace tedy dost děsivá ve stylu "jo to už jsme tady jednou měli a zamítli jsme to tak teď to taky zamítáme.." podrobněji to napíšu do patřičného vlákna ..
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Statistika rychlosti vyřízení odvolání
« Odpověď #44 kdy: 22 Září 2022, 10:35:25 »

Který kraj?
IP zaznamenána