30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: "Novinky" v měření emisí  (Přečteno 20585 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #30 kdy: 01 Listopadu 2017, 11:05:33 »

Nejkritičtější je asi rozvodový řemen, který je celý život zvyklý na nějakou zátěž při nějakém napnutí a nikdy po něm nebylo chtěno se otáčeti k červenému poli a může vyjádřit svůj zvyk prasknutím, což mívá zpravidla destruktivní následky na ventilech..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #31 kdy: 01 Listopadu 2017, 11:22:49 »

Taky té destrukci moc nevěřím a zastávám podobný názor jako asmodeus. Samozřejmě pokud se nabavíme o plečkách se stovkami tisíc kilometrů bez bežné a poctivé údržby. Normální běžný auto snad vytočení vydržet musí.

To bych měl větší obavu o to, aby auto jako takové prošlo emisemi studené, protože většinou se na měření chvíli trvá a po příjezdu může vychladnout nebo se na STK jede kousek od bydliště. Byť je tam předepsaná nějaká doba běhu v případě studeného motoru, ale kdo ví, jak se to dodržuje...
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #32 kdy: 01 Listopadu 2017, 11:27:59 »

Já to x-krát risknul, na jednom autě jsem rozvody přejel o víc než šedesát tisíc km a všechno v pořádku, stav rozvoďáku lze i nějak opticky zkontrolovat, spíš bych se bál vodní pumpy, pokud je na rozvodech tedy.

Jestli motor nevydrží pár vytočení, nic než smrt si nezaslouží  8)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #33 kdy: 01 Listopadu 2017, 13:21:02 »

Trochu uhnu, proč by mělo motoru v kondici vadit pár vytočení do červenýho?

Naběhá to statisíce kilometrů, tisice startů a jestli se to má párkrát vytočit, samozřejmě zahřátý, k omezovači, tak je mi to úplně egál a motoru to musí být taky úplně jedno. Navíc, když se obecně doporučuje před ME "vyhnat pavouky".

Protože je zaběhlej do nějakýho provozního režimu, což si možná nedovedete představit, ale je to tak. A zejména u toho mýho velkoobjemovýho nákladního motoru mám trochu pochybnosti o tom, jestli to vůbec je schopný se za normálních podmínek (=zařazeno a jede to) k těm otáčkám podívat. Dělání prasáren na volnoběh totiž je krapet něco jinýho, než ježdění po silnici.

Další věc je, že todle hulí když se zařadí na moc malý otáčky a dá plnej plyn, ne když se to točí na milion, tam to naopak spaluje celkem v pohodě. Ale tak s ohledem na to, že korekční koeficient mám 1,48, tak předpokládám, že nebudou žádný velký píčoviny dělat, protože to je tak vysoká hodnota, že to snad nemůže tak hulit ani kdybych do toho lil vyjetej olej :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #34 kdy: 01 Listopadu 2017, 17:00:42 »

Precital som ten clanok a zacinam nadobudat pocit, ze meranie emisii sa zcvrkne na pripojenie diagnostiky. Dobra sprava. :D
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #35 kdy: 02 Listopadu 2017, 11:20:04 »

Navrhuji zahájit projekt "OBD-2 fake konektor", který bude simulovat plně readiness auto :D
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #36 kdy: 02 Listopadu 2017, 11:29:28 »

Precital som ten clanok a zacinam nadobudat pocit, ze meranie emisii sa zcvrkne na pripojenie diagnostiky. Dobra sprava. :D
Tak to mělo být od začátku. Ta zkratka znamená OnBoardDiagnostic, má zaznamenávat chyby všech součástí, které mají nějaký vztah k emisím.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #37 kdy: 02 Listopadu 2017, 13:23:51 »

Navrhuji zahájit projekt "OBD-2 fake konektor", který bude simulovat plně readiness auto :D

Např.
https://freematics.com/store/index.php?route=product/product&product_id=71
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:&quot;Novinky&quot; v měření emisí
« Odpověď #38 kdy: 02 Listopadu 2017, 14:20:11 »

Ono to údajně již některé STK používají;)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #39 kdy: 02 Listopadu 2017, 15:07:21 »

Bylo by vůbec nelegální, kdybych něco takového developnul (levně, nejlépe opensource na nějaké arduino-like platformě) a prodával, resp. uveřejnil zdrojáky? Takový STK-blaster by byl luxusní artikl k prodeji.. (akorát by to chtělo ještě vychytat, na které PIDy to musí odpovídat, a zda stačí komunikovat po CANu nebo zda bych musel implementovat i K-Line)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #40 kdy: 02 Listopadu 2017, 15:23:16 »

Vývoj a prodej zjevně ne. Použití bych už viděl za hranou.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 235
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #41 kdy: 04 Ledna 2018, 11:35:29 »

Takže se vracím s after action reportem mé emisní anabáze - včera jsem si vyzvedl auto s platnou technickou i emisemi na další dva roky. Všechno bylo prováděné v průběhu prosince, takže nová pravidla měření emisí už nejspíš byly v platnosti. Zkusím pro ostatní v podobné situaci popsat rozdíly proti minulosti.

Aktuální stav
  • Dělat aktuálně technickou+emise sám je i u na první pohled bezproblémového postaršího auta problém. Snad to po nějaké době zase povolí, až si nová pravidla sednou.
  • Hledání nového servisu, který umí dělat bezproblémové kontroly je náročnější. Osvědčil se mi až přístup kamarád kamaráda má známého.. :) Jinak se se mnou nikdo nechtěl bavit: nechte to opravit pane.
  • Balíček technická+emise+služby okolo trochu zdražil (v řádech stokorun). Samozřejmě malá oběť tomu, aby po silnicích nejezdily vraky, že?

Výhled do budoucna
Po diskuzi v servisu celkem optimistický, víceméně beze změny. Pokud jim nedáte na technickou na první pohled nevyhovující auto, s trochou dobré vůle projde bez problémů.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #42 kdy: 04 Ledna 2018, 11:51:30 »

mám jeden servis pro jedno nestandardní auto (které používám jen na rodinné účely). Tam servis při zajišťování STK vybírá ode mne na ruku litr zálohu pro případné problémy. Posledně mi z toho vrátili pětikilo, že to stačilo a auto vždy prošlo. Ne že by mělo problémy (je v perfektním technickém stavu), ale třeba proto, aby ho STK technik nezničil. Kupříkladu tupý STK technik musí motor několikrát vytočit do maxima 5000 otáček. Tady by se motor spolehlivě odrovnal, protože má maximum na 4500 (i když na tachometru má číslo 5000). Takže servisák musí být přítomen a nesmí pustit STK technika k autu…
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #43 kdy: 06 Ledna 2018, 00:41:23 »

Aktuální stav
  • Dělat aktuálně technickou+emise sám je i u na první pohled bezproblémového postaršího auta problém. Snad to po nějaké době zase povolí, až si nová pravidla sednou.
  • Hledání nového servisu, který umí dělat bezproblémové kontroly je náročnější. Osvědčil se mi až přístup kamarád kamaráda má známého.. :) Jinak se se mnou nikdo nechtěl bavit: nechte to opravit pane.
  • Balíček technická+emise+služby okolo trochu zdražil (v řádech stokorun). Samozřejmě malá oběť tomu, aby po silnicích nejezdily vraky, že?
Tímto přístupem nám prošlo auto, co by emisně těžce neprošlo. Leč stačil příplatek, prý se na nás těší za 2 roky zas.  ;D Bylo to ještě v minulém roce.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #44 kdy: 06 Ledna 2018, 01:19:51 »

nechte to opravit pane.
Asi mimo, ale co konkrétně bylo špatně?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.