30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: "Novinky" v měření emisí  (Přečteno 20469 krát)

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
"Novinky" v měření emisí
« kdy: 27 Října 2017, 16:36:24 »

Ahoj,

řeším (jak jsem asi pozdě zjistil) poměrně zapeklitý problém. Moje oblíbené, skorosportovní auto pomalu motorově umírá, ale dokud obstojně jezdí rád bych si ho ponechal - potom půjde do likvidace. Na nový rok bych s ním ale měl projít technickou kontrolou a emisemi. Po technické stránce je auto naprosto v pohodě, vždycky jsem si dával na servisu záležet, ale emise nejspíš problém budou. Motor sežere litr oleje na 1500 km a chod za studena taky není nejpravidelnější. Navíc se prý u kontrol hodně přitvrdilo, neprojdou někdy ani na první pohled OK auta a žádný z mých "známých" servisů se mnou najednou nechce nic mít.

Teď už mi zbylo jen pár štací které zkusím objet, tak mě napadlo zeptat se jestli tu někdo nemá zkušenost s novým měřením emisí a jak se na něj připravit. Nějaké jiné info než od Ťoka, nebo toho mechanika co dneska s vážnou tváří mlel cosi o liteře zákona :D
Když nic nevymyslím, tak holt půjde auto v lednu do šrotu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #1 kdy: 27 Října 2017, 16:48:00 »

Na nový rok bych s ním ale měl projít technickou kontrolou a emisemi.

Ty nový pravidla mají být od 1.12. takže bych stk a emise udělal poslední týden v listopadu. To by snad problém být neměl.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #2 kdy: 27 Října 2017, 17:59:23 »

Je mi známa skutečnost, že pokud na STK si doveze auto sám mechanik ze servisu, tak auto vždy projde bez podstatných výhrad…
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #3 kdy: 27 Října 2017, 18:00:09 »

Není to Honda Civic? Popis by seděl :D

Pokud je motor laditelný (palivová směs), trochu se dá emisím pomoct (kdyžtak SZ)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #4 kdy: 27 Října 2017, 18:22:45 »

Nepomůžou i ty typický věci jako stooktan?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:&quot;Novinky&quot; v měření emisí
« Odpověď #5 kdy: 27 Října 2017, 20:14:45 »

Dost záleží taky na výběru STK. Odkud jsi?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #6 kdy: 29 Října 2017, 23:44:41 »

Je mi známa skutečnost, že pokud na STK si doveze auto sám mechanik ze servisu, tak auto vždy projde bez podstatných výhrad…
musím potvrdit  ;)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #7 kdy: 29 Října 2017, 23:55:23 »

Záleží kde. V širším příbuzenstvu teď je případ, že mechanik vez z Brna filcku kamsi až do prdele (Třebíč) a byl vyhozen za dírku v blatníku ::) Hádám si vydělal a příště se už na spolíhání že tam dělá známej vysere, protože stejně ho mohli vypoklonkovat přímo v Brně, a ušetřil by asi >100 km, že.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:&quot;Novinky&quot; v měření emisí
« Odpověď #8 kdy: 30 Října 2017, 00:00:31 »

Když jede na STK servisák, tak se pravděpodobnost úspěchu sice zvýší, ale určitě ne na 100 %. Minimálně u nás mají STK tak nabito, že si nějaký odmítnutí můžou dovolit a vůbec se nevzrušují nad tím, že přijdou o pět aut týdně.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #9 kdy: 30 Října 2017, 00:15:48 »

No voni hlavně nepřijdou, protože podle novely se prej musí započatá kontrola dodělat v místě, kde je rozjetá, aby se zabránilo tomu, že vražda bude objíždět různý provozy tak dlouho, dokud to někde nedostane. Vraždy se propouštěj organizovaně zcela jinak, vyhodí tak maximálně jednotlivýho vohnouta, a samozřejmě i relativně slušný auta pak odjížděj se seznamem závad, kterejma se pak vraždy žehlí (aby nebyl podstav v kvótě na závady).

Takže stádní systém jako vždy na piču, místo, aby docházelo k demontáži tohoto systému, jako v některých zemích, kde nějaký technický nebo registry vůbec neexistují, nebo je to aspoň pouhá formalita a půlku jde zařídit SMSkováním s automatem, tak je to pořád horší. Pokud někdo naivně jede bůhví kam, aby ho vyhodili, tak musí na to samý místo znova, to je úchvatný, že…

Ale lidi si prostě musí tu držku namlátit, jinak jim to nedojde. Tuhle řeším taky nějakou kokotinu, tak sem se radši šel těch debilů zeptat (že sem se na to nevysral, zas zavřeli 20 m hlavní včetně křižovatky a jelikož tam jsou ulice úplně debilní, tak sem to musel šmajdat pěšky, protože bych to jinak vobjížděl eště teď - vedou tam dva vjezdy bůhví kde od sebe), abych si to nezařídil a pak mě stejně nevypoklonkovali protože cosi. To se přesně dělo přede mnou, jak tam chudák ženská vodcházela skoro s brekem, Iveco jim ztratilo nějakej papír u dovozvky někde z Nizozemí nebo Belgie, originál byl jeden a další vyrobit nelze, a tady ji posílají od čerta k ďáblu a všude jí říkaj něco jinýho. Když odcházela, tak vypadala po setkání s režimem v praxi docela povolná k mýmu návrhu příště tydle hovna neřešit a auto papírově vyvézt a provozovat na Ukrajině. S tím, jak se to tady vyvíjí, se tak příště už asi zařídím taky.

Holt si jednou za dva roky udělám vejlet (a jestli od tama budem dovážet akumulátory, tak vlastně se to veme jednou cestou), v lepším případě s ohledem na stav centrální vlády se udělá technická korespondenčně…a tady mi můžou i s buzerbudkama a vším políbit prdel. Samý jistoty a sociální pozitíva, ne?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #10 kdy: 30 Října 2017, 10:22:13 »

Ty nový pravidla mají být od 1.12. takže bych stk a emise udělal poslední týden v listopadu. To by snad problém být neměl.

Ano, ale podle toho co mi řekli v servisech tak už většina emisních stanic je na nějaký online systém sbírající výsledky emisí v reálném čase napojená.

Není to Honda Civic? Popis by seděl :D

Pokud je motor laditelný (palivová směs), trochu se dá emisím pomoct (kdyžtak SZ)

Není. Je to trochu exotičtější, ze servisního hlediska po desetiletí zkušeností dodám: bohužel :D
Pokud vím, tak ECU v mém autě je zamčená proti úpravám, třeba profláknutý chiptuning "není" možný (defacto ano, ale poměr výsledek/práce nic moc). Zkusím to nadhodit, díky.

Dost záleží taky na výběru STK. Odkud jsi?

Momentálně zkouším známé na Moravě, pak se přesunu na sever čech.

.. No voni hlavně nepřijdou, protože podle novely se prej musí započatá kontrola dodělat v místě, kde je rozjetá, ..

Jako vážně? To jsem nikde nečetl. Čistě ze zákaznického hlediska bych po tom co mě odněkud vyhodí šel logicky jinam.

Zatím jsem vždycky dával auto do servisu, ať to kontrolou protáhnou a když něco najdou ať to opraví - abych kdyžtak nejezdil sem tam mezi servisem a kontrolou jako spojka. Nikdy nebyly potíže, proto mě to teď trochu překvapilo, samozřejmě ve chvíli kdy je investice do nového motoru nereálná. Asi nejzajímavější článek o změnách na který jsem narazil dám do odkazů [1].

[1] http://www.auto.cz/mereni-emisi-v-roce-2017-co-vsechno-se-zmeni-a-kdo-uz-neprojde-106691
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #11 kdy: 30 Října 2017, 12:55:30 »

Citace: Behemot  Dnes v 00:15:48
.. No voni hlavně nepřijdou, protože podle novely se prej musí započatá kontrola dodělat v místě, kde je rozjetá, ..

Jako vážně? To jsem nikde nečetl.

Ano, je to opravdu tak. Bacha na to! Pečlivě vybírat, kam s tím napoprvé zajet.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #12 kdy: 30 Října 2017, 18:26:46 »

Ano přesně tak, vyberou si bezelstného neprověřeného vohnouta s relativně slušným autem a toho udělaj na ptákovině. Další procenta vyhozenejch aut pak naháněj na spřátelených dovozcích a bazarníkách, kde vlastně opakovanou STK nebo emise zaplatí vohnout, co si auťák přes ně nechal dovézt. Na vlastní oči jsem viděl, jak technik kšeftmanovi napsal vážnou závadu. Kšeftman vyjel ven, auto hodil na parkoviště a za dvě hodiny najel znova a bylo vše OK.
 Já řešil naposledy na emisích nekompatibilitu konektoru diagnostického portu s jejich zařízením. Nejdřív tvrdili, že to nejde a nejde a nakonec to šlo i bez připojení.  Dále pak řešili emise na corolle E8 s karburátorem a neřízeným katem, taky to nešlo  a nakonec se měřilo s vypnutým motorem. Asi pořád vědí jak na to. Já osobně  si myslím,že zvýšená spotřeba oleje by nemusela nutně znamenat špatné emise. Kámoš byl s fabií 1.4 tuším 74kW, co má 450 na tacháku a žere litr oleje na tisíc a emisema normálně prošla.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #13 kdy: 30 Října 2017, 18:44:23 »

To mně čekaj emise naftového dvouválce  ve čtyřkolce, a prý na to nemají hardware.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #14 kdy: 30 Října 2017, 19:11:35 »

Známý se chlubil, že dokáže protáhnout auto i bez motoru :o Regulérní je v prac. dobu, šméčková po prac. době.  Nevím jestli kecá, ale časem ho asi budu potřebovat abych si na emisích nenechal dokurvit motor.
IP zaznamenána