30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST/WIN] Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis  (Přečteno 20258 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #15 kdy: 01 Listopadu 2017, 21:07:20 »


Helmut už v ČR není a cestu sem neplánuje a po tom co jsem zjistil jaký je pirát a jak páchá přestupky jsem se s ním přestal bavit, tak ať si ho úřad sežene jak chce. Nemůžou si jen tak rozhodovat na základě toho že mají pocit že neexistuje.
Jasně že můžou. Nepodařilo se prokázat konkrétní osobě. In Dubio pro Reo. V tomto případě jsou až úzkostlivě opatrní.
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #16 kdy: 04 Listopadu 2017, 19:24:33 »

Vrátil bych se zpět k původnímu tématu - co teď bude strategičtější? Helmut má ještě den, dva podle poslední výzvy úřadu, k doplnění svého podání o úředně ověřený podpis - pomůže něčemu, když jim napíše, že ho vyžadují neoprávněně a už splnil veškéré náležitosti pro platné podání podle SprŘ? Úřad chce co nejrychleji a nejjednoduššeji překlopit na provozovatele, to je mi jasné.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #17 kdy: 04 Listopadu 2017, 19:27:22 »

Helmut jim může napsat dopis, že moc nerozumí co a proč po něm chtějí. V dopise předpokládám chybí poučení.
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #18 kdy: 18 Května 2018, 20:22:17 »

Zdravím a pozdravuji a oživuji tohle vlákno,


úřad si někdy v druhém měsící tohoto roku na mě zase vzpoměl, tentokrát už s příkazem ke přestupku provozovatele - s Helmutem se nezabýval, svými obvyklýmy texty si to zdůvodnili, že řidiči zneužívají neexistující osoby a proto vyžadují ověřený podpis, který Helmut neposlal. Následoval můj odpor na konci lhůty.

Pár měsíců zase nic, teď už by rádi řešili provádění důkazů mimo ústní jednání a vyjádření k podkladům rozhodnutí (oboje si představují ve stejnou dobu na úřade).

Řeším teď otázku, co mi to přinese, pokud se osobně zůčastním provádění důkazů. Určitě bych rád navrhl provedení jiných důkazů, a vyjádřil se k podkladům, ale k tomu tam osobně být nemusím. Taky docela předpokládám, že si s mými návrhy úřad akorát vytře oko, i přesto nechci nic vzdávat dopředu. Mimo jiné bych do spisu rád návod k měřiči, svědectví městského nastavovače, či záznamy o pravidelné údržbě zařízení (tuším, že návod něco takového vyžaduje), aby bylo jasné, že měření může být průkazné.

Je lepší jít tam osobně, prohlédnou aktuální stav spisu, poslechnou si provádění důkazů, navrhnout mé důkazy, vyžádat lhůtu k vyjádření k podkladům a jít či tohle všechno provést písemně den/dva před termínem? Předpokládám, že úřednice by ráda v ten den vydala rozhodnutí a nějaká lhůta pro vyjádření k podkladům jí moc nepůjde přes hubu, na druhou stranu jsou tam vytrvalí a víceméně vědí, že se své pokuty dočkají.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #19 kdy: 19 Května 2018, 00:10:22 »

Mam stejnou zkusenost. Kdyz si SO mysli, ze jednate obstrukcne (helmut, deadmut, parte), zacne tvrdit, ze dukazni bremeno je na Vasi strane a Vy musite prokazat, ze Helmut ridil. IMHO je to zakonem nepodlozeny nesmysl.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #20 kdy: 19 Května 2018, 07:59:26 »

Podle §14 zákona č.21/2006 Sb o Ověřování shody podpisu "vidimaci a legalizaci provádí úředník, který prokázal odbornou způsobilost nebo složil zkoušku podle zákona", což úřad musí doložit a prokázat.

Pokud nemá, chtít může, ale nemá právo.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #21 kdy: 20 Května 2018, 22:58:34 »

- úřad si někdy v druhém měsící tohoto roku na mě zase vzpoměl, tentokrát už s příkazem ke přestupku provozovatele - s Helmutem se nezabýval, svými obvyklýmy texty si to zdůvodnili, že řidiči zneužívají neexistující osoby a proto vyžadují ověřený podpis, který Helmut neposlal. Následoval můj odpor na konci lhůty.

Umim si predstavit situaci, kdy odvolacka napr. v Brne toto podrzi. Ruzne variace na Helmuta, ktere neprosly u SO2 tu byly.

Ale u soudu toto projit preci nemuze! Nebo se mylim?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #22 kdy: 21 Května 2018, 07:35:31 »

Ale zabýval, oni ho obeslali, ale vrátilo se jako nedoručeno.
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #23 kdy: 21 Května 2018, 09:19:24 »

Ano, špatně jsem to formuloval, Helmuta obeslali, ale dopis měl vyloučeno vhození do schránky po uplynutí lhůty a zároveň po něm chtěli ověřený podpis na dalším psaní. Dnes už je to jejich klasický přístup.

Zatím to tedy vypadá, že jim navrhnu provést další důkazy, prohlédnu spis a k podkladům rozhodnutí se vyjádřím písemně.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #24 kdy: 21 Května 2018, 09:24:08 »

A co na to SO2? Posveti jim tento postup?

Mam na mysli, jestli uz nekomu odvolacka takto lustrovaneho helmuta resila.
« Poslední změna: 21 Května 2018, 09:36:32 od Thom@s »
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #25 kdy: 21 Května 2018, 15:41:32 »

Můj osobní přepoklad je, že jen tohle samo o sobě SO2 pro vrácení stačit nebude, neb jsem v tom docela amatér a jistě jsem mohl konat lépe.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #26 kdy: 21 Května 2018, 22:12:27 »

Ted se nevyjadruju ke konkretnimu pripadu, ale obecne k pozadavku na "overeneho Helmuta". Z okoli mam pristup k informacim, jak funguje vztah SO1/SO2/soudu, i kdyz ne na tema dopravnich prestupku. Pokud najednou znacna cast SO1 pozaduje overeni Helmuta, znamena to, ze SO1+SO2 meli celorepublikove skoleni, kde sladili noty, poslali tyto informace dolu na sve podrizene a dohodli se, ze se jim tento koordinovany postup vyplati. Nema to nic spolecneho se znenim zakonu, to zde nikoho nezajima. Zkusim pro predstavu strilet od boku cisla:

1000 pyratu zkusi SO1 poslat Helmuta.
250 ouradu na SO1 to zaradi na dno supliku, prestoze meli skoleni, ale nechce se jim pridelavat praci a vedi, ze do toho nikdo stourat nebude. 750 ouradu pozada o overeneho Helmuta.
250 pyratu zaplati. 500 pyratu ignoruje nebo vymysli originalni postup, na ktery nejde uplatnit sablona. Az tak nebo tak, 500 pyratu je uznano SO1 vinnymi.
350 pyratu zaplati. 150 pyratu poda odvolani k SO2.
SO2 uzna 130 pyratu vinnymi a pokryje rozhodnuti SO1, 20 pyratu ma stesti, ze to SO2 vrati (nikdy ale z duvodu neovereneho Helmuta, ale pro jina do oci bijici procesni pochybeni) zpet a SO1 uz se v tom znova stourat nebude.
110 pyratu zaplati, 20 to da k soudu.
15 pyratu to u soudu prohraje, 5 to vyhraje, z toho cca jeden ciste na neoverenem Helmutovi, vsichni ostatni na jinem procesnim pochybeni.

Soucet- jsme cca 5 let od spachani prestupku, mame tady 1000 potizistu, zkousejicich (kolik to bylo celkem slozenek na pocatku?) Helmuta. Z nich 725 zaplatilo, zbytek ne, ale jen cca jeden ma v ruce rozhodnuti, ze overovani Helmuta neni spravne, navic po peti letech, kdyz uz je legislativa nekde jinde a medializace nehrozi... Po celou tu dobu je zde dojem, ze Helmut nikam nevede a zkousi to jen par podivinu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #27 kdy: 15 Dubna 2019, 21:06:48 »

Nějaký vývoj?
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 176
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #28 kdy: 11 Května 2019, 12:36:23 »

Zajímavý vývoj je, že Židle, jinak velmi aktivní a rychle komunikující (dopisy obratem), napsaly, že chtěji ověřeného Helmuta. V 3Q2018 se Helmut přiznal a od té doby se nic neděje

Jinak tu mám aktuálně 4 další Helmuty, kterým nešlo doručit (Helmut nepřevzal) a kteří zmocnili další osobu, přičemž se nic dalšího nestalo (4Q2017, 2x 1Q2018, 3Q2018 a jeden aktuální ze začátku 2019). Zbytek Helmutů je ve stejné fázi, ale většina už bude po prekluzi.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #29 kdy: 14 Května 2019, 14:21:52 »

Zajímavý vývoj je, že Židle, jinak velmi aktivní a rychle komunikující (dopisy obratem), napsaly, že chtěji ověřeného Helmuta. V 3Q2018 se Helmut přiznal a od té doby se nic neděje


Nebojte, to ještě z Židlí bude mít dohru. Jen Příkaz bude vydaný později...
IP zaznamenána