30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST/WIN] Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis  (Přečteno 20323 krát)

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
[LOST/WIN] Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« kdy: 27 Října 2017, 14:40:57 »

Zdravím fórum,

řeším teď případ provozovatele se zahraničním přítelem, který řídil jeho auto. Posloupnost událostí je následující:

1) Zlý pyrát projel kolem kasičky
2) Druhý den si úřad napsal o odpustek provozovateli, ten to necelé dva měsíce nechal spát a těsně před uplynutím 60 dnů napráskal zahraničního přítele s doručovací adresou v čechách
3) dva měsíce se (překvapivě) nic nedělo, poté úřad obeslal cizince na české adrese, s dispozicí vrátit zpět odesílateli (podle spis výzva k podání vysvětlení)
4) přítel se přiznal s uvedením spisové značky (přečetl si ji na lístku ve schránce) a potvrdil, že vůz řídil
5) úřad přítele obratem obeslal znovu, chtějí po něm doplnit podání o ověřený podpis, protože mu nevěří, že existuje (tohle zjistil provozovatel ze spisu, dopisu příteli ještě neuplynula doba pro vrácení odesílateli)
6) úřad si zároveň žádá informaci z ministerstva zahraničí, zda má zahraniční přítel řidičský průkaz ve svém státě.


Jak teď postupovat co nejefektivněji? Cizinec hodně cestuje, takže poštu přebírat nestíhá a úřad není ochotný vhodit do schránky,  úřad hrozí, že bez ověřeného podpisu nebude brát na přiznání zřetel a pošle to do sprdele. Cizinec i zplnomocnil našince k úkonům k tomuto jednomu případu, podle správního řádu, bez ověřeného podpisu (plnou moc úřad ještě nemá k dispozici).
 
Úřad vyžaduje něco, na co nemá podle SprŘ nárok, což předpokládám je nějaký alespoň malý bod do případného sprdele.

Spis je kompletní, kopii mám k dispozici.

Prošel jsem zde i jiná témata týkající se ověření podpisu a helmuta, ale nějaký ucelený závěr mi z toho nevyplynul, proto nové téma...
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #1 kdy: 27 Října 2017, 22:38:03 »

Hele to jak kdybych psal já, něco podobného se stalo mně  :D
Není čirou náhodou ve spise taková poznámka, že provozovatelé zneužívají Helmuta? Pokud ano, námitka podjatosti.

Jen tak ze zvědavosti, napíšete mi do zprávy (jestli nechcete sem), jestli to náhodou neřeší ten samý úřad jak já?
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #2 kdy: 28 Října 2017, 17:39:37 »

Přímo v dopise helmutovi je zdůvodnění, že se rozmohl takový nešvar, že provozovatelé zneužívají zákon a nahlašují neexistující řidiče. Jak jste daleko s vaším případem?
Helmut má ještě pár dní čas na odpověď, takže otázka je, jestli vůbec má odpovídat, nebo už nadobro odjel.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #3 kdy: 28 Října 2017, 21:01:30 »

Úplně ve stejné fázi, tak jak Vy. Nechávám to být, vlastně mně už stejně skončila doba zjištování pachatele. S jakým městem to řešíte?
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #4 kdy: 29 Října 2017, 09:05:45 »

Reším s městem na jih od Brna. Pokud nějakého domnělého pachatele mají, tak by to s ním měli nějak dořešit nezávisle na té 60 denní lhůtě (také už jsem několik měsíců po), to samozřejmě nic nemění na tom, že se Helmuta snaží odložit, aby mohli zahájit řízení s provozovatelem, protože to je pro ně větší jistotka.

 
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #5 kdy: 29 Října 2017, 09:16:10 »

Z podobných případů, které zde na fóru již byly v minulosti zmiňovány bych hádal, že pokud SO neshledá, že Helmut existuje a je reálný tak to odloží a zahájí sprdel a označí Helmuta za obstrukci. Vydaný sprdelní příkaz potom odvolačka podrží za předpokladu, že SO1 nenaseká procesní nebo jiné hrubé chyby.

Rád bych se mýlil.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #6 kdy: 29 Října 2017, 12:20:32 »

Z podobných případů, které zde na fóru již byly v minulosti zmiňovány bych hádal, že pokud SO neshledá, že Helmut existuje a je reálný tak to odloží a zahájí sprdel a označí Helmuta za obstrukci. Vydaný sprdelní příkaz potom odvolačka podrží za předpokladu, že SO1 nenaseká procesní nebo jiné hrubé chyby.

Rád bych se mýlil.

SO1 si může myslet co chce, ale pokud využijí práva sdělit řidiče, tak je povinen s ním komunikovat. Tečka. Ne hledat zkratku, jak to překlopit na SprDel.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #7 kdy: 30 Října 2017, 11:29:44 »

Já jsem zažil, že úřad si výžádal od PČR ověření Helmutovy existence.
Fyzicky se po něm sháněli na místě údajného bydliště.

To od úřadu není ale vůbec férová hra :-)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #8 kdy: 30 Října 2017, 12:55:47 »

Já jsem zažil, že úřad si výžádal od PČR ověření Helmutovy existence.
Fyzicky se po něm sháněli na místě údajného bydliště.
Mého Helmuta hledala cizinecká policie a pošťáci dvou neunijních zemí. Jedním dopisem jsem zaměstnal celou hromadu parazitů z mnoha hnízd.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #9 kdy: 30 Října 2017, 13:03:07 »

Já jsem zažil, že úřad si výžádal od PČR ověření Helmutovy existence.
Fyzicky se po něm sháněli na místě údajného bydliště.
Mého Helmuta hledala cizinecká policie a pošťáci dvou neunijních zemí. Jedním dopisem jsem zaměstnal celou hromadu parazitů z mnoha hnízd.
No a jak to nakonec dopadlo?
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #10 kdy: 30 Října 2017, 14:02:42 »

U mě ho taky hledala MP i se dotazovali sousedů jestli ho znají a i se dotazovali na azylovém, v současné době rozhodli na tom že dle získaných informací jsem si Helmuta vymyslel, chudák kdyby věděl že z něj dělají virtuální osobu...

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4998.msg58220#msg58220
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #11 kdy: 30 Října 2017, 14:08:11 »

…chudák kdyby věděl že z něj dělají virtuální osobu...

No a jak to dopadlo, či jak se chytá další vývoj? Přijde Helmut osobně úřadu se ukázat, když už je úspěšně překlopeno na SPRDEL a přestupek již nelze projednat a tím by naopak spadl i samotný SPRDEL?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #12 kdy: 30 Října 2017, 16:15:54 »

Myslím že reálně by stačila fotokopie pasu nebo osobního průkazu, kde lze ve státě původu snadno ověřit pravost.
                O.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #13 kdy: 31 Října 2017, 15:05:48 »

Mého Helmuta hledala cizinecká policie a pošťáci dvou neunijních zemí. Jedním dopisem jsem zaměstnal celou hromadu parazitů z mnoha hnízd.
No a jak to nakonec dopadlo?
Zatím nijak. Zastavili řízení proti Helmutovi a Helmut se odvolal. Asi očekávají, že se Helmut, který není v evidenci cizinecké policie půjde udat na úřad a nechá se vyhostit nebo co. Asi je na čase Helmuta vyměnit za nějakého skutečnejšího nebo si připravit na příští roky 2018 a 2019 nějaké důstojné oslavy výročí dvou pražských defenestrací. Lze to slavit i v menších obcích samozřejmě s menším počtem sudlic a pochodní odpovídajícím významu obce.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Úřad chce po Helmutovi ověřený podpis
« Odpověď #14 kdy: 01 Listopadu 2017, 16:17:43 »

…chudák kdyby věděl že z něj dělají virtuální osobu...

No a jak to dopadlo, či jak se chytá další vývoj? Přijde Helmut osobně úřadu se ukázat, když už je úspěšně překlopeno na SPRDEL a přestupek již nelze projednat a tím by naopak spadl i samotný SPRDEL?

Helmut už v ČR není a cestu sem neplánuje a po tom co jsem zjistil jaký je pirát a jak páchá přestupky jsem se s ním přestal bavit, tak ať si ho úřad sežene jak chce. Nemůžou si jen tak rozhodovat na základě toho že mají pocit že neexistuje.
IP zaznamenána