30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení  (Přečteno 19617 krát)

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #45 kdy: 15 Listopadu 2017, 11:00:01 »

Tak nakonec jsem se zatím pouze ptal, zda-li má pan úředník kolečko certifikované dle zákona č. 505/1990 Sb. o metrologii a na to mi odvětil, že podle něho certifikát není potřebný a šířka vozovky je zjevně nedostačující.
Viz. protokol. Což mě dost zarazilo - jediné co jsem namítnul bylo, že měřící přístroj může mít teoreticky chybu potřebný 1m, že se mi to jednání nelíbí a chci další lhůtu pro nastudování spisu - což mi vyhověl a do pěti kalendářních dnů se mu mám vyjádřit - navíc prohlásil, že podle něj je vinna prokázaná, a že v případě nepodstatných námitek ve vyjádření již rozhodne - takže teď ho nějakým způsobem přinutit, aby byl nucen silnici opět přeměřit/neukončil případ a při dalším ústním jednání nadhodit celou story...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #46 kdy: 15 Listopadu 2017, 18:20:57 »

Byla šířka komunikace měřena přesně v místě, kde tehdy stálo auto?
IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #47 kdy: 15 Listopadu 2017, 19:55:16 »

No asi o metr vedle, ale silnice se nijak nerozšiřuje/nezužuje(zapsal to i do protokolu)... Když vidím jak se staví k certifikátu, tak se tímto asi už vůbec nebude zabývat :/
Ideální by bylo mít páku, aby měření s certifikovaným měřidlem musel provést/ když by to odmítal, tak si stěžovat na kraji za podjatost/protiprávní jednání, ale nic jsem nenašel...
« Poslední změna: 15 Listopadu 2017, 20:28:34 od jukr »
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #48 kdy: 15 Listopadu 2017, 20:27:48 »

Pokud prodáváte naftu a benzín výdejní stojan musí projít metrologií, jinak si ČOIka smlsne.  Radar má taky ověření, takže i kolečko.......
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #49 kdy: 15 Listopadu 2017, 21:25:44 »

Ideální by bylo mít páku, aby měření s certifikovaným měřidlem musel provést

to je problém.. SO nepotřebuje šířku vědět přesně.. stačí mu dokázat že nezůstalo 6 metrů
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #50 kdy: 15 Listopadu 2017, 23:59:46 »

To nerozšiřování/nezužování nějak měřili?
IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #51 kdy: 16 Listopadu 2017, 14:26:54 »

No neměřili... jen se rozhlédl a zapsal to do protokolu...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #52 kdy: 16 Listopadu 2017, 18:20:18 »

No, IMO to nemá moc šanci. Pokud šel SO1 měřit, tak to SO2 nejspíš podrží a námitce o měřidlu bez certifikátu se jen zasmějí s tím, že rozdíl mezi 4m a 6m je zjevný nebo tak něco.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #53 kdy: 16 Listopadu 2017, 20:26:24 »

kdyby rozhodovala chyba v měření v řádech jednotek centimetrů, dalo by se to jako podpůrný argument použít. Ale bez toho to SO2 skutečně s výsměchem podrží. Bohužel…
IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #54 kdy: 17 Listopadu 2017, 13:52:33 »

Má to teda cenu dál pokračovat/ sdělit písemně opět, že auto v dané době pouze zastavilo/navrhnout svědka, který OB vezl pro palivo, aby byl vyslechnut? Je tam ještě možnost výhry, nebo myslíte, že to správní orgán smete ze stolu ?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #55 kdy: 18 Listopadu 2017, 13:05:38 »

A vy jste tohle ještě nenamítal, já měl pocit, že jedete stylem: "bylo to zastavení vozidla nezávisle na vůli řidiče (benzín) a i kdyby to nebylo tak tam stejně bylo 6m místa".
Takhle to asi budou prohlašovat za účelové, ale pokud ve spise není zadokumentovaná nějaká dlouhá doba parkování, tak to určitě zkuste.
IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #56 kdy: 18 Listopadu 2017, 16:45:06 »

No prave navrhnout to planuji az ted kdyz se mi z nich nepovededlo vypacit to dalsi mereni/ jinak planuju jeste navrhnout predvolani toho svedka/ je to mozne uz v tiskopisu, nebo mam celou vec popsat podrobneji a az me zase predvolaji k ustnimu jednani, tak az pak navrhovat svedka ?
IP zaznamenána