30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení  (Přečteno 19604 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #15 kdy: 09 Října 2017, 19:17:11 »

Anonymizujte spis a hoďte jej sem, smyslem tohoto fóra je sdílení zkušeností a pomůže to i ostatním. Také se k tomu bude moci vyjádřit více kolegů. Pokud bude potřeba, můžeme téma přesunout do neveřejné sekce.
IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #16 kdy: 10 Října 2017, 15:40:05 »

ok, tady toje: http://leteckaposta.cz/903607052

+Ještě mám x fotek dalších aut, které na ulici v ten den stály, ale to asi nema cenu sem dávat... Hlavni je myslím výměr podle satelitniho snímku v místě, kde jsem stál já/pokud se mýlím tak napište a já to sem hodím...

Btw zapomněl jsem dodat, že odpustek byl původně zaplacen, ale až po splatnosti./ V případě námitek, že došlo k zaplacení/doznání bych protiargumentoval, že jsem v dané době nebyl v kontaktu s osobou blízkou/ nevěděl jsem, že došlo pouze k zastavení.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #17 kdy: 11 Října 2017, 10:58:37 »

Povšimněte si toho, že i SO označil tento "důkaz" jako ORIENTAČNÍ měření.
IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #18 kdy: 13 Října 2017, 19:52:08 »

A co by jste navrhoval ? Zpochybnit přesnost měření ? Obávám se, aby se tím vůbec zaobírali, když se tu hraje na metry. Ale v každém případě se v této problematice tolik neorientuji, tak se nechám rád poučit.  :)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #19 kdy: 13 Října 2017, 19:59:50 »

Mně by zajímala ta fotografie, tam by se možná také dal spatřit rozpor. Máte ji k dispozici?
IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #20 kdy: 14 Října 2017, 01:13:27 »

přidávám foto
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #21 kdy: 14 Října 2017, 07:34:00 »

 Jak došel policajt, že nebylo místo? Co vzadu řidič, ten taky dostal? Pokud ne, asi bych namítl podjatost.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #22 kdy: 14 Října 2017, 08:06:30 »

A co by jste navrhoval ? Zpochybnit přesnost měření ? Obávám se, aby se tím vůbec zaobírali, když se tu hraje na metry. Ale v každém případě se v této problematice tolik neorientuji, tak se nechám rád poučit.  :)

No tak já bych to zpochybnil. Odečítání na nějakých mapách může mít klidně metr chybu. Ale hlavně není co certifikované měřidlo a hrajeme tady o cca metr akousek, kterej vám "chybí". Do odvolání bych napsal, že SO nepouži žádnou ověřitelnou a certifikovanou metodu a že podle Vás ta ulice těch 8 metrů šíře má. Navíc si povšimněte, že na fotografii je viditelné zůžení vozovky v úrovni  druhého vozidla což na mapě ve spisu není vůbec viditelné a může to naopak znamenat, že na mapě je ulice zobrazena v šíři na místě druhého vozidla.
Prostě je pruďte, nechte ja tam klidně dojet a změřit to certifikovaným měřidlem....ono je to třeba přestane bavit.
« Poslední změna: 14 Října 2017, 08:17:58 od pk202 »
IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #23 kdy: 17 Října 2017, 13:44:25 »

Ok, tak dejme tomu, že zpochybním měření, ale co původní taktika/ jednalo se o zastaveni - mám celou věc připsat k tomuto zpochybnění měření, nebo to nechat až na další ústní jednání ? Přecejenom policie přijede, ulici opět přeměří a budeme zpátky na začátku... Navíc v této ulici je to neustálý problém/nebude to pro ně problém si zajistit neprůstřelnější měření v případě dalších "problémistů".
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #24 kdy: 17 Října 2017, 18:38:28 »

To je samozřejmě na Vás. Tím že popíráte stání neznamená že nemůžete současně zpochybnit měření.
IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #25 kdy: 17 Října 2017, 22:15:38 »

Ok, tak jim to tam šoupnu jedno po druhém. Přikládám obsah dopisu:

Po prostudování poskytnutého spisu byly nalezeny určité nesrovnalosti ohledně použité metody pro výměr vozovky a nafocení vozidla, kdy pro tento úkon nebyla využita žádná ověřitelná/certifikovaná metoda, která by byla schválena na základě zákona Č. 505/1990 Sb. o metrologii. Podle mého mínění vozovka 8m šíře má a ze strany SO došlo k pochybení při tzv. orientačním měření díky využití necertifikované/nepřesné metody.

IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #26 kdy: 31 Října 2017, 20:10:11 »

tak MÚ se již ozval - 13.11. konečně přesné přeměření ulice certifikovaným měřičem, kterého se můžu účastnit a následně za dva dny opět ústní jednání..
« Poslední změna: 01 Listopadu 2017, 01:49:43 od jukr »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #27 kdy: 31 Října 2017, 20:21:56 »

Byl by odkaz na bod v mapě?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #28 kdy: 31 Října 2017, 20:30:53 »

No, nikde tam nevidím tu zmínku o „certifikovaném měřidle“. Hlavně že to ty úředníky pořádně zaměstná, takže bych si to nenechal ujít a pak požádal o předložení protokolu o certifikaci/ověření měřidla, který samozřejmě musí souhlasit s výrobním číslem daného měřidla a mít patřičnou platnost. A jestli se nepletu — teplota prostředí v místě měření hraje pro platnost certifikace docela důležitou roli! :)
« Poslední změna: 31 Října 2017, 20:33:53 od ViktorN »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #29 kdy: 31 Října 2017, 22:52:50 »

Tak tuhle komedii bych docela rád viděl...škoda že je to tak daleko :)
IP zaznamenána