30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení  (Přečteno 19559 krát)

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
[?] Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« kdy: 04 Října 2017, 17:31:00 »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak v dané věci dále postutpovat - klasický buzerace - dodržení 2x3M při stání na ulici - dopravka přijede, nafotí auto a dále buzerace ze strany MÚ.
Pro zkrácení daná věc probíhal následovně - odpustek - nezaplace - žádost o sdělení identity řidiče - příkaz o pokutě - podání odporu - předvolání k ústnímu jednání.
Co dalšího by se dalo použít ? Odhaduji, že důvod podaný v odporu nebude stačit.
Moc díky za rady
korespondence s MÚ:
http://leteckaposta.cz/365674227
 
« Poslední změna: 18 Října 2017, 22:45:08 od jukr »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #1 kdy: 04 Října 2017, 17:38:21 »

dodržení 2x3M při zastavení na ulici

Jestli šlo opravdu o zastavení tak stačí dodržet jen 3 metry..
IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #2 kdy: 04 Října 2017, 18:26:42 »

Moje chyba, blbe jsem to napsal. Dle MU jsem tam stal - ja se snazim dokazat ze jsem pouze zastavil/ pak staci tri metry.../ auto mi nahodou prestalo jet  pred domem na nedostatek paliva, tak jsem musel odskocit pro kanistr s palivem, mezitim prijela policie a auto nafotila./ co jineho pouzit/ co by vuci me mohli jeste pouzit behem ustniho jednani ?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #3 kdy: 05 Října 2017, 13:17:13 »

Ještě bych zároveň nahlásil krádež výstražného trojúhelníku, který jste samozřejmě dal do předepasné vzdálenosti od vozidla tvořícího překážku v silničním provozu, ale po návratu jste místo toho našel jen pokutu. Vyslechl bych v té věci příslušníky.
IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #4 kdy: 07 Října 2017, 12:56:14 »

Ok, takže znovu jim tam zopakuju, že se jednalo o §2 pism.p) ze silničního zákona, plus celej přiběh i s ukradeným trojúhelníkem.
Jen ještě jedna věc. Náhlásil jsem tam osobu blízkou. Stačí celej příběh přetlumočit, že mi byl od ní sdělen, bude to stačit? Nebo může MÚ ještě požadovat "odtajnění" osoby blízké a chtít její výpověď ? (Nebyl by problém)
« Poslední změna: 07 Října 2017, 12:57:50 od jukr »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #5 kdy: 07 Října 2017, 13:07:07 »

Citace
Jen ještě jedna věc. Náhlásil jsem tam osobu blízkou.
Co přesně touto strategií sledujete? Poněkud mi význam takového procesní strategie uniká, rád se nechám poučit.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #6 kdy: 07 Října 2017, 14:56:40 »

Kdy byl spáchán údajný přestupek a kdy byl vydán příkaz o uložení pokuty?

Do budoucího boje:

Bude patrně možné rozporovat, zda se skutečně jednalo o stání a ne o zastavení nebo dokonce zastavení vozidla. Pak by bylo dobré vědět, zda měření provedli certifikovaným měřidlem s platným atestem pracovníci vyškoleni k jeho použití. Asi by bylo dobré vědět, kde přesně vozidlo stálo.

Doporučil bych se na nařízené ústní jednání dostavit, nic jim neříkat, nic nevysvětlovat, pouze si vyžádat kompletní kopii spisu a lhůtu na nastudování spisu a následné vyjádření.

enzym> Možná strategie použití osoby blízké:

V ten den jsem v autě cestoval na místě spolujezdce, řidičem pak byla osoba blízká. V HH:MM na ulici X před č.p. Y došlo k zastavení vozidla (§ 2/p). Řidič se tedy nemohl dopustit přestupku dle § 25/3. Je pravdou, že řidič v rozporu s § 45/2 vzniklou překážku neoznačil a neohlásil policii, čímž se patrně dopustil přestupku. Tento přestupek ale není sprdelizovatelný a já Vám s hledání řidiče pomáhat nebudu. Hodně štěstí.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #7 kdy: 07 Října 2017, 15:31:34 »

Číkus>
Asi mám s postupující přeměnou hlavy v brusel (co do obsahu, formálně už jest) potíže s chápáním psaného textu. Náhlásil jsem tam osobu blízkou jsem pochopil, že nahlásil osobu skutečně blízkou, ale jejími identifikačními údaji. To, co popisujete je postup po odepření podání vysvětlení podle 37 LZPS či analogií v příslušných zákonech; zakladatel o odepření nic nepíše, ale zjevně podle Vás právě to má implicitně na mysli s odvoláním na osobu blízkou. Vypadá to pravděpodobněji.
« Poslední změna: 07 Října 2017, 15:33:39 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #8 kdy: 07 Října 2017, 15:37:41 »

enzym> Nikoli, už 'Nebo může MÚ ještě požadovat "odtajnění" osoby blízké' tvrdí opak. Navíc dle spisu (odkaz v úvodním příspěvku) uvedl pouze, že řídila osoba blízká, další údaje k ní nesdělil.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #9 kdy: 07 Října 2017, 16:08:04 »

Máte pravdu, úplně jsem v mezidobí zapoměl na obsah spisu. S bruselí to začíná být vážné.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #10 kdy: 07 Října 2017, 16:35:46 »

Citace
Kdy byl spáchán údajný přestupek a kdy byl vydán příkaz o uložení pokuty?

Údajný přestupek byl spáchán 24.4. a příkaz o uložení pokuty 9.8.

Citace
enzym> Možná strategie použití osoby blízké:

Původně jsem s osobou blízkou nic nezamýšlel, spíše se jednalo o další krok, který celou věc prodlouží/získá čas.

Citace
Doporučil bych se na nařízené ústní jednání dostavit, nic jim neříkat, nic nevysvětlovat, pouze si vyžádat kompletní kopii spisu a lhůtu na nastudování spisu a následné vyjádření.

Ok, teda odmítnu podat vysvětlení, vyžádám spis, prostuduju, eventuálně ho sem pověsím..



« Poslední změna: 07 Října 2017, 16:41:21 od jukr »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #11 kdy: 07 Října 2017, 16:37:24 »

Vysvětlení odmítat nebudete, jen se ve věci vyjádříte až po nastudování spisu.
IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #12 kdy: 07 Října 2017, 16:42:24 »

Citace
Bude patrně možné rozporovat, zda se skutečně jednalo o stání a ne o zastavení nebo dokonce zastavení vozidla. Pak by bylo dobré vědět, zda měření provedli certifikovaným měřidlem s platným atestem pracovníci vyškoleni k jeho použití. Asi by bylo dobré vědět, kde přesně vozidlo stálo.
Pokud dobře vím, tak policie pouze přijela, auto nafotila a dále porovnávala foto s mapy.cz

Citace
Vysvětlení odmítat nebudete, jen se ve věci vyjádříte až po nastudování spisu.
Dobře.

IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #13 kdy: 07 Října 2017, 17:38:10 »

Jinak ještě bych se chtěl zeptat, jestli je nějaký paragraf (nic jsem nenašel) podle kterého mám skutečně nárok na lhůtu pro nastudovaní spisu při ústním jednání/nechci, aby mi pak například pan úředník začal tvrdit, že spis musím nastudovat na místě a zároveň se k němu vyjádřit...
moc děkuji za rady
IP zaznamenána

jukr

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Nedodržení vzdálenosti 2x3m stání/zastavení
« Odpověď #14 kdy: 09 Října 2017, 19:07:29 »

Vysvětlení odmítat nebudete, jen se ve věci vyjádříte až po nastudování spisu.
Tak jsem dneska obdržel spis, mohl by jste se na to se mnou kouknout v SZ ? Celý spis se mi tu nechce veřejně postovat....
Děkuji
IP zaznamenána