30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem  (Přečteno 21973 krát)

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #15 kdy: 04 Října 2017, 09:27:11 »

Stačí obyčejně, pokud to pošta neztratí, lepší je ale doporučeně, abyste měl případně důkaz, že nějaký bonz proběhl.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #16 kdy: 04 Října 2017, 09:47:50 »

1)Rozhodne bych to poslal doporucene. Urednici jsou schopni to ztratit/nepredat z podatelny/zamerne zaprit. Chce to mit dukaz.
2)To by melo stacit.

Jako ridic se muze (dokonce musi) na vyzvu uradu priznat i Helmut ktereho vy budete na zaklade plne moci (nemusi byt overena) zastupovat a potom bude dost casu na predvolavani uvedomeleho praskace jako svedka a veskere dalsi kratochvile.

Nejvhodnejsi je to (podle mne) zkombinovat vyseuvedenym zpusobem.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #17 kdy: 04 Října 2017, 12:26:03 »

Výhradně doporučeně, tady bych nešetřil na dopisech.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #18 kdy: 04 Října 2017, 14:07:09 »

Úřadu by úplně postačovalo oznámení MP o podezření ze spáchání přestupku. Proč tam aktivně psal o tom udavači je fakt otázka, nebo nějakej novej level  ve smyslu "my nic, někdo vás prásknul..."
Za mě - investoval bych 1k do případné prohry jenom proto, abych mohl požadovat výslech toho hajzla a dívat se na něj.  Tedy pokud jste mu nestál ve vjezdu do garáže.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #19 kdy: 04 Října 2017, 16:08:12 »

Já bych tady Helmuta nepoužíval.  Myslím že dotyčný "hrdina" se ke svědectví na 90% nebude chtít hlásit a pouhá fotka nějakýho práskače v SŘ podle mne neobstojí (možnost fotomontáže, nejasné časové ukotvení, atd.). I kdyby se "hrdina" dostavil, tak to bude pouhé tvrzení proti tvrzení  - vy jste tam stál pouze na dobu nezbytně nutnou k naložení a složení nákladu - což nějaký ňouma těžko může nějak posuzovat.
U Helmuta  hrozí že to nějak ouřad zazdí a když ne tak bůhví jak dlouho bude trvat než dojde na sprdel. Přitom dotyčný "hrdina" by měl dostat přes koule co nejdříve.
Takže já bych se do 15 dnů hrdě nahlásil a klidně bych riskoval i tu nepravděpodobnou prohru v SŘ za cca 2000 hlavně abych se dozvěděl kdo je ta práskačská kurva. Protože až to budete vědět, jistě se najde cestička jak dotyčného vytrestat. Dokud to vědět nebudete, nevíte dne ani hodiny, kdy tento samozvaný PSVébák znovu "zasáhne"....

Podle mne se ale na takových 75% po nahlášení pravého, či nepravého řidiče už stejně nic nestane.  Pak bych zvažoval dojít si drze pro spis ještě než to překolopí na SPRDEL
« Poslední změna: 04 Října 2017, 16:09:58 od pk202 »
IP zaznamenána

ledabyle

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #20 kdy: 04 Října 2017, 22:09:54 »

Dobrý večer,

děkuji za odpovědi. Teď jsem tedy na vážkách, jakou taktiku zvolit, jestli naprášit Helmuta, nebo provozovatele.

Podle mne taky nemá moc šancí fotografie (může být upravená obrazově, EXIFově atp.) pomocné stráže uspět (Zastavení vozidla).
Nicméně nejsem v tomto zkušený a nevím, jak takové případy dopadají.

Někteří zdejší jsou pro Helmuta, někteří pro provozovatele.

Otázky:
1) Jak by vypadal vzor dopisu, v případě nahlášení sebe - obdobně, jako Helmutův?
2) Chápu dobře, že čas na odeslání (potažmo doručení) je 60 dnů od (raději) spáchání - je třeba v dopise nějak naznačovat, že chce provozovatel začít přestupkové řízení?

Děkuji všem, zatím vyčkávám s taktikou (platit do 15 dní provozovatel nebude).
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #21 kdy: 05 Října 2017, 09:03:22 »

To záleží prakticky na Vás.

A) Můžete naprášit Helmuta, kterému přijde dopis, pokud ho teda obešlou. Když ano, ten se dozná a jemu přijde příkaz. Tím to celé skončilo. Když se mu to nedostane do rukou, následuje správní delikt neboli SprDel.

B)  Můžete to celé odignorovat, nikoho nehlásit, nic nepsat a nechat to opět spadnou do SprDele.


Odpovědi:
1. Už tu byl podán několikrát, dokonce jste si ho sám vytvořil  ;)
2. Kdykoliv od 1-60.dne, nicméně natahováním by se dalo dostat do prekluze. Ba naopak, už nechcete být obtěžován.

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #22 kdy: 05 Října 2017, 17:27:36 »

děkuji za odpovědi. Teď jsem tedy na vážkách, jakou taktiku zvolit, jestli naprášit Helmuta, nebo provozovatele.

Otázka zní spíše jestli naprášit Helmuta, nebo reálného řidiče nebo to nechat spadnout na provozovatele (SPRDEL).

Rozhodněte se podle toho nakolik Vám záleží na tom dozvědět se kdo Vás práská - pokud tam musíte hledat místo na zaparkování často asi by Vám to mohlo nějak ulehčit život.
Pokud chcete zjistit, kdo Vás práská - je nejlepší udat reálného řidiče (nejlépe sebe) Pokud je primárním cílem nezaplatit pokutu je jistější Helmut, pokud Vám jde o co nejnižší náklady a svůj čas si ceníte více jak na 20Kč/Hod. pak je nejlevnější zaplatit ty tři stovky.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #23 kdy: 05 Října 2017, 19:22:42 »

Spíše bych dal jiný úhel pohledu - buď věnujete čas studování práva (stejně ty kroky budete muset udělat Vy !!), vyzkoušíte si praxi a něčemu se naučíte nebo to zaplatíte a tím je celé konec.

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #24 kdy: 05 Října 2017, 22:49:50 »

Spíše bych dal jiný úhel pohledu...

ANo máte samozřejmě pravdu, ale opravdu velmi často mi lidé, které upozorním, že víceméně platí neoprávněnou pokutu a případně jim poradím, jak z toho ven nakonec vynadají i když vyhrají, protože je ta obrana vlastních práv přijde na moc úsilí a času.  I hloupé sepsání odepření vysvětlení a poslání poštou zabere několik hodin a člověk, který nemá čas sledovat lhůty, vše včas přebírat a odesílat může na něco zapomenout nebo udělat chybu.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #25 kdy: 06 Října 2017, 08:17:00 »

Spíše bych dal jiný úhel pohledu...

ANo máte samozřejmě pravdu, ale opravdu velmi často mi lidé, které upozorním, že víceméně platí neoprávněnou pokutu a případně jim poradím, jak z toho ven nakonec vynadají i když vyhrají, protože je ta obrana vlastních práv přijde na moc úsilí a času.  I hloupé sepsání odepření vysvětlení a poslání poštou zabere několik hodin a člověk, který nemá čas sledovat lhůty, vše včas přebírat a odesílat může na něco zapomenout nebo udělat chybu.

Jsou to jejich peníze, ne Vaše. Konáte dobrý skutek a pokud to někdo neumí ocenit, tak tím pádem nemá smysl cokoliv podnikat. Už jsem se setkal s názory - "jezdi slušně a nic se Ti nemůže stát".
Klasika, pátek-sobota večer, trošku se paření zvrtne a druhý den do práce. A pak zase slyším "ještě že mě nezastavovali, asi bych nadýchala.." Nebo obvyklá situace "spěchám, tak jsem to tam prolítla rychleji"..

A to věřte, že by jste byl ten první, koho osloví a najednou by jim ten čas a úsilí nevadilo, jak by šlo o zákaz řízení a vysokou pokutu, ne nějakou "pětistovku"

To už ale trochu filozofujeme mimo téma...
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #26 kdy: 06 Října 2017, 08:37:09 »

Tak furt lepší "jezdi slušně, nic se Ti nemůže stát" než "zaplať jako chlap" :)
IP zaznamenána

ledabyle

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #27 kdy: 07 Října 2017, 01:05:02 »

Dobrý večer,

zkusím tedy Helmuta. Otázky:

Na kontaktní adresu (plus adresu trvalého bydliště) přijde Helmutovi psaní - doporučené nebo obyčejné?
Je třeba, aby měl Helmut na schránce/zvonku kontaktní adresy jméno? Nebo napsat v dopise do jeho kontaktní adresy jméno, které je na schránce kontaktní adresy (trvalý reálný obyvatel)?

Děkuji.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #28 kdy: 07 Října 2017, 07:43:49 »

1. Doporučeně
2. Na schránce jméno. Ano, napsat jméno a kontaktní adresu. Schránka je Vaše, nebydlí tam nikdo reálný.

A nestěhovat k sobě do baráku !
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #29 kdy: 07 Října 2017, 14:32:51 »

Dal bych mu jméno i na zvonek - někteří pošťáci to napíší na odtrhávací doručenku a je myslím zbytečné takto na chudáka Helmuta upozornit.
IP zaznamenána