30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem  (Přečteno 21964 krát)

ledabyle

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
[WIN] Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« kdy: 03 Října 2017, 00:00:47 »

Dobrý den,

předem se omlouvám, jsem tu nově, ačkoliv jsem si základní věci již pročetl.

V pátek 29.9.17 přišla od úřadu výzva - viz. přiložený obrázek. Naprášeno bylo stání v obytné zóně mimo parkovací místo (1.9.17) občanem - zasláno asi fotografií. Sám si stání mimo PM neuvědomuji, protože vím, že tady nám za to dávají často lístečky. Pokud se to ovšem opravdu stalo, byly na 100 % puštěná výstražná světla ("nouzové odstavení") a bylo to na chvíli (odnesení věcí do/z bytu) - přes noc se tudy prochází MP.

I přes pročtení několika témat a návodů (i https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42664#msg42664) bych se Vás zdejších rád zeptal na rady, jak postupovat dál - čekat na podání vysvětlení, případně jestli to půjde do SprDele.

Děkuji.



IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #1 kdy: 03 Října 2017, 00:08:06 »

Já bych doporučil orgánovi písemně sdělil totožnost řidiče (hledejte heslo helmut), ale nikoli ve lhůtě 15 dní od doručení této výzvy, nýbrž ve lhůtě 60 dní od údajného spáchání přestupku (tak, aby to bylo orgánovi v této lhůtě spolehlivě doručeno).
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #2 kdy: 03 Října 2017, 01:18:21 »

Jestli chápu dobře úryvek: "Občanem bylo zadokumentováno..." ve významu, že občanská pomocná stráž poslala na VB fotku z mobilu, tak bych osobně chtěl být v tom správním řízení a nechat si předvolat příslušnou pomocnou stráž jako svědka.

Taky nevím, co by dělali na oznámení, že tam v ten čas to vozidlo nebylo.

Berte to jen jako brainstorming, zkušenější kolega přede mnou vám radí prověřené postupy.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #3 kdy: 03 Října 2017, 01:31:45 »

Ano, ten Občan mne také zaujal. Helmuta ovšem beru jako pojistku, i za něj lze bojovat konvenčními způsoby proti přestupku (tím nemyslím přestupek provozovatele, dříve sprdel) a navíc bez rizika postihu.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #4 kdy: 03 Října 2017, 07:58:28 »

"Občanem bylo zadokumentováno.." tak určitě v případném řízení jako svědek a hlavně zda bylo parkování zadokumentováno úředně certifikovaným fotoaparátem určený pro tyto činnosti. A taky zda pomocná stráž má potřebnou kvalifikaci posoudit, zda jednání bylo přestupkem. A po úřadu doložit materiální aspekt.

Fotka by mě též zajímala, ta je ve spise, ale nyní ještě brzo řešit spis.

Každopádně jak psal Číkus, sdělit řidiče Helmuta.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #5 kdy: 03 Října 2017, 09:30:15 »

Určitě bych nakombinoval Helmuta s plnou mocí k zastupování. Tohle řízení může být vskutku zábané.
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #6 kdy: 03 Října 2017, 16:28:54 »

Jestli je důkaz jen fotka občana a jestli k tomu opičáci nevyjeli, což bych ověřil ve spisu - tak řidič byl opodál s nevolností a Helmutem bych se vůbec nezabýval, přiznal bych se a absolvoval řízení o přestupku.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #7 kdy: 03 Října 2017, 16:32:05 »

Případně zastavení vozidla obecně - pod to se schová jak nevolnost, tak porucha, tak třeba příkaz od fízla.
IP zaznamenána

ledabyle

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #8 kdy: 03 Října 2017, 16:43:26 »

Zdravím a děkuji všem za čas a odpovědi.

Heslo "Helmut" jsem si vyhledal, je řešeno v mnoha vláknech. Dále bych se chtěl zeptat, jestli je ještě nějaká jiná (a ospravedlnitelná) "akce", než je přímo Helmut.

Chtěl bych se zde ale nicméně zeptat, jak postupovat, jsem v tom nováček a buzerace ze strany MP a ještě občana se mi opravdu nelíbí.

Jestli to chápu obecně dobře, "Helmut" je řidič, který spáchal "přestupek", nicméně neumí česky, nebydlí v ČR (někde jsem zase četl, že v ČR bydlí, nicméně na jiné adrese, než je adresa provozovatele vozidla - raději). Nenašel jsem nějaký konkrétnější postup, jak "Helmuta" napráskat nebo detaily typu jaké zvolit jméno, místo bydliště apod...

Omlouvám se za svou neznalost, ale budu vděčný za pomoc.

Díky, ledabyle
« Poslední změna: 03 Října 2017, 16:50:22 od ledabyle »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #9 kdy: 03 Října 2017, 16:55:02 »

Stačí třeba takto?
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #10 kdy: 03 Října 2017, 17:11:15 »

Helmut je cesta, jak se zbavit zjevného přestupku, typicky rychlost na úsekovém měření, kde nelze dost dobře odmítnout, mimo promlčení, tu dementní odpovědnost provozovatele.
Ale, je to cesta administrativně náročná, úřady ho mohou jednoduše odmítnout a stíhat vás stejně za přestupek provozovatele, což jim jde rozhodně lépe než dokazovaní v klasickém přestupkovém řízení.

Můj názor je, že pokud máte nabito, je lepší se přiznat jako řidič a rozbít jim to parkování, body neriskujete.
IP zaznamenána

ledabyle

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #11 kdy: 03 Října 2017, 20:34:31 »

Dobrý večer, děkuji za odpovědi.

Jelikož jsem v tomto úplný začátečník, rád bych se zeptal na informace typu - Jak odepsat úřadu, do jaké lhůty, formát dopisu....atd. Jestli jsem dobře pochopil, jsou 2 možnosti - Helmut, případně řízení o přestupku (zastavení vozidla - nezávisle na vůli řidiče - např.  nevolnost, porucha). Která z nich by byla vhodnější? Případně nakombinovat? Opravdu jsem amatér a rád se nechám poučit, jak postupovat - omluvte mou neznalost a "plevelení" tohoto vlákna

Děkuji, Ledabyle.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #12 kdy: 03 Října 2017, 21:11:25 »

Jak třeba napsat úřadu? Třeba takhle:

Vážená paní Nováková
začátkem září jsem si vyzvednul vyděračský dopis zvanou Výzvu k  zaplacení určené částky ve smyslu ustanovení §125h odst.1 zákona č. 361/2000 Sb. a berte na vědomí, že Vaše osobní touha mě vydírat se zamítá....

Řídil Helmut Schlechtparker, narozen 1.1.1965 v Mnichově, ulice Mozartova 5, kontaktní adresa Jiráskova 1, Praha 1, 10600.  Jméno či národnost si vymyslete. Kontaktní adresa je ta, kde můžete přebírat Vy helmutovu poštu, resp. vybírat schránku.
Ten se následně přizná (klidně i německy s google překladem), jemu přijde pokuta a vy jste z toho definitivně venku a už vás nikdo nebude otravovat

Ano, můžou ho neobeslat a rovnou z toho udělat správní delikt, ale to je další munice do řízení.

Každopádně podle mě se to dá rozbít na fotce (ani Iphone není certifikovaný pro tyto účely), na svědectví toho dotyčného fotografa a možná i na materiálním aspektu.
Jen neudělejte tu chybu a nepřiznávejte se. Tím si pak zhoršujete postavení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #13 kdy: 03 Října 2017, 21:11:32 »

Jak odepsat úřadu:
Záleží co chcete úřadu sdělit. Prostudujte FSM a toto fórum. Je zde hromada podobných situací.

Lhůty:
Pokud chcete zaplatit odpustek, tak 15 dní od doručení výzvy.
Pokud chcete naprášit řidiče, tak také, ale stačí i do 60 dnů od spáchání. (přesněji od doby, kdy se orgán o přestupku dozvěděl, ale to nevíte, počítejte tedy raději od spáchání)
Pokud Vám nevadí sprdel, netřeba reagovat vůbec.

Formát dopisu:
Stačí "jak Vám zobák narostl", nicméně podání musí splňovat určité věci. Také pozor na hrubě urážlivé podání.

Taktika:
Záleží na Vás, je možné i kombinovat.
IP zaznamenána

ledabyle

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v obytné zóně - naprášeno občanem
« Odpověď #14 kdy: 04 Října 2017, 08:56:19 »

Dobrý den,

mohl by být formát dopisu následující?

Kód: [Vybrat]
Magistrát xxxxx
odbor xxxxx
město xxxxx
č. j. xxxxx

Provozovatel xxxxx
adresa xxxxx
d. narození xxxxxx

Vážený pane xxxxx (úředník),

dne 29.9.2017 mi byla doručena Výzva k uhrazení určené částky dle ustanovení § 125h odst. 1 zákona č. 361/200 Sb., o provozu na pozemních komunikacích
a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Řidičem byl v moment údajného porušení pravidel na pozemních komunikací xxxxx (Helmutovo jméno), narozen xx.xx.xxxx (Helmutovo datum narození),
bydlištěm xxxxxx xx (Helmutova zahraniční adresa), korespondenční adresou xxxxxx xx (česká adresa, kde si psaní pro Helmuta mohu vyzvednout).

S písní na rtech a láskou v srdci


xxxxx xxxxxxxxxxx (provozovatel)

Otázky:
1.) Stačí poslat obyčejně či musí být doporučeně?
2.) "Porušení pravidel" bylo nahlášeno 1.9., stačí odeslat kolem 20.10.?


Druhou možností je se přiznat jako řidič sám a zvolit taktiku zastavení vozidla, případně úředně certifikovaným fotoaparátem (příapadně obojí).
Tady bych se Vás zdejších rád zeptal, jak postupovat a jakým "formátem" dopis napsat.


Jaká taktika volba je podle Vás vhodnější?

Všem děkuji za čas a odpovědi.
IP zaznamenána